Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το lg phone from δεν αναβαθμίζεις, απλά σου δίνει λινκ του τελευταίου kdz αν θες να το κατεβάσεις και να το φλασάρεις με το lgup ή το flashtool , αλλά αν μπορείς να το κάνεις μέσω pc suite προφανώς και να το προτιμήσεις γιατί στο update center εκεί που λέει last updated σου κρατάει πάντα την ημ/νια που έκανες τελευταία φορά αναβάθμιση με το suite και όχι με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο

 

οπότε αν δε θες να φαίνεται καθόλου ότι το σκάλιζες καλύτερα έτσι

 

ΥΓ μια χαρά μου έγινε η αναβάθμιση :cool:

 

EDIT

 

κι επειδή είστε λυσσάρες που θα έλεγε και ψινάκης, ορίστε και security patch μαρτίου για τους ελληνάρες που ήταν πολύ σημαντικό και η lg είχε κάνει μ@λακία που είχε δώσει μόνο του φεβρουρίου στην v30c

 

ούτε τα galaxy s#6318 που κάνουν 800+€ δε τα έχουν αυτά

 

τουλάχιστον έκανα αναβάθμιση και αναβαθμίστηκε κάτι βρε παιδί μου :lol: γιατί δε νομίζω ότι άλλαξε και τίποτε άλλο

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_2016-04-06-22-05-47_zpsztfuyn1q.png

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το lg phone from δεν αναβαθμίζεις, απλά σου δίνει λινκ του τελευταίου kdz αν θες να το κατεβάσεις και να το φλασάρεις με το lgup ή το flashtool , αλλά αν μπορείς να το κάνεις μέσω pc suite προφανώς και να το προτιμήσεις γιατί στο update center εκεί που λέει last updated σου κρατάει πάντα την ημ/νια που έκανες τελευταία φορά αναβάθμιση με το suite και όχι με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο

 

οπότε αν δε θες να φαίνεται καθόλου ότι το σκάλιζες καλύτερα έτσι

 

ΥΓ μια χαρά μου έγινε η αναβάθμιση :cool:

 

EDIT

 

 

 

κι επειδή είστε λυσσάρες που θα έλεγε και ψινάκης, ορίστε και security patch μαρτίου για τους ελληνάρες που ήταν πολύ σημαντικό και η lg είχε κάνει μ@λακία που είχε δώσει μόνο του φεβρουρίου στην v30c

 

ούτε τα galaxy s#6318 που κάνουν 800+€ δε τα έχουν αυτά

 

τουλάχιστον έκανα αναβάθμιση και αναβαθμίστηκε κάτι βρε παιδί μου :lol: γιατί δε νομίζω ότι άλλαξε και τίποτε άλλο

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_2016-04-06-22-05-47_zpsztfuyn1q.png

 

 

Με το pc suite ολη η αναβάθμιση γίνεται με το κινητό συνδεδεμένο με το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Πηρα χθες το G3 32αρι. προσπαθω να διαβασω τα σχολια στο τοπικ, αλλα ειναι απειρα :(

Αρχικα, διαβασα περι παρτιδων.. Πως βρισκουμε τον αριθμο παρτιδας? (Αγορασμενο απο Ολλανδια)

Επισης ερχεται με kernel. Αξιζει να γινει αναβαθμιση λογισμικου? Και αν ναι πως? (δε θα θελα ρουτ και τετοια, δε γνωριζω απο αυτα)

Στην ενημερωση λογισμικου μου βγαζει οτι ειναι η τελευταια εκδοση αυτη που εχει.

η αναβαθμηση γινεται με το lg pcsuite που πρεπει να εχεις στο pc,και δεν χρειαζεται ρουτ,για τις παρτιδες μην ασχολεισε αν το πηρες του κουτιου,κατεβασε το lg phone from απο playstore εχει πληροφοριες για το τηλεφωνο και κατω κατω γραφει λινκ με την τελευταια ρομ που υπαρχει για το κινητο σου.κερνελ εχουν ολα τα λειτουργικα ειναι κατι σαν το bios στο pc.αν χρειαζεσαι πληροφοριες η οδηγιες ριξε μια ματια και στην αρχικη σελιδα του φορουμ.ααα και καλοσωρισες στην παρεα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με το pc suite ολη η αναβάθμιση γίνεται με το κινητό συνδεδεμένο με το καλώδιο;

 

ναι, αλλά φρόντισε ο υπολογιστής να είναι αξιοπρεπής, όχι κάνα ερείπιο που κολλώντας θα σου μπρικάρει το κινητό

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με το pc suite ολη η αναβάθμιση γίνεται με το κινητό συνδεδεμένο με το καλώδιο;

 

Ασφαλώς, τι έκανες τελικά ελπίζω να είσαι ήδη με mm. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κάτι σκιτσάκια με το SketchBookX για να περνάει η ώρα και γιατί βγαίνουν πετυχημένα μερικά εδώ που τα λέμε, μέχρι τώρα τα έβλεπε το google photos και τα συμπεριελάμβανε στις εικόνες και αν θυμάμαι σωστά είχε και επιλογή στους φακέλους όπου σε πήγαινε με προτροπή για να τσεκάρεις φάκελό του όταν έβλεπε το φάκελο για πρώτη φορά από εφαρμογή.

Τώρα τίποτα ούτε ειδοποίηση ούτε δυνατότητα επιλογής στο φάκελο της εφαρμογής. Να το πρώτο αρνητικό στη mm για μένα.

Από τα δικαιώματα δεν βλέπω κάτι όλα τσεκαρισμένα, αυτό το bug πρέπει να το φτιάξει η google. :(

Να άλλαξε πολιτική με περιορισμούς ! :mad:

 

Τι άλλο να παίζει καμιά ιδέα;

 

Όπα το δούλεψα λίγο παραπάνω και θυμήθηκα ότι χρειάζεται κοινή χρήση για να σου δώσει τη δυνατότητα να συμπεριληφθεί ο export φάκελος αλλιώς δεν βγαίνει το σκίτσο παραέξω! :lol:

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να την κάνω την αναβάθμιση μέσω pc suite,σε 32αρι γαλλικό ή να περιμένω την ΟΤΑ;

και αν την περάσω,πρέπει να κάνω οπωσδήποτε hard reset ή μόνο αν μου παρουσιάσει πρόβλημα; το ρωτάω αυτό,γιατί δεν έχω την υπομονή να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή.

Από backup δεν είναι σωστό να το επαναφέρω,σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

σε major αναβάθμιση η lg δε νομίζω ότι γενικά δίνει ota, δηλαδή όσο και να περιμένεις δε θα έρθει ποτέ με αυτό το τρόπο, είχα φίλη μου που μέχρι πρόσφατα σχετικά ήταν με 4.0 και αναρωτιόταν γιατί δε της έρχεται ota

 

οπότε φυσικά και pc suite

 

hard reset κάνε αν δεις περίεργα κατά τη γνώμη μου, εκτός και αν έχεις όρεξη και χρόνο να ξαναστήνεις το κινητό σου

 

εγώ προσωπικά ελάχιστες φορές πραγματικά χρειάστηκε στη ζωή μου να κάνω hard reset μετά από αναβάθμιση σε κινητό και γενικά σε συσκευή android

 

πάντως μιας και έχω δοκιμάσει firmware από διάφορες χώρες αυτή την εποχή, να πω ότι τώρα που ξαναπήγα σε ελληνικό μου φαίνεται ότι ο αυτόματος φωτισμός λειτουργεί πάλι 100% σωστά όπως τον θυμάμαι στη 5.0

 

λέτε να βάζουν άλλες ρυθμίσεις ανάλογα με το πόσο ηλιόλουστη είναι μια χώρα; ειδικά με τη πολωνική είχα στραβωθεί από τη σκοτεινότητα :lol: και τελικά κατέληγα να ρυθμίζω χειροκίνητα

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι κλειστή ή ανοικτή η συσκευή,κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

ανοικτή και βάλε και από τα usb options (βγάινουν στη Notification bar) να διαβάζει το περιεχόμενο της συσκευής σου και όχι μόνο να φορτίζει ώστε να τη δει το suite

 

μετά κατεβάζει την αναβάθμιση και όταν είναι να τη φλασάρει το suite το σβήνει και ανοίγει μετά μόνο του το τηλέφωνο μόλις τελειώσει, δε θέλει κάτι ιδιαίτερο όπως να το βάλεις σε fastboot ή τίποτα περίεργο..

 

απλά την ώρα που φλασάρει καλό είναι να μη σου σβήσει ο υπολογιστής ή να κολλήσει, για αυτό είπα και πιο πίσω να μη πας να κάνεις τέτοιες δουλειές σε κάνα ερείπιο

 

επίσης καλό είναι να χρησιμοποιήσεις το δικό του καλώδιο (όχι απαραίτητο, αλλά καλό) και να αποφεύγεις τίποτα αναξιόπιστα hub , καλύτερα πάνω στη μητρική

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το pc suite,το ανοίγω,συνδεω το κινητο σε θυρα του υπολογιστή και κάνω συνδεση,αλλά δεν μου κάνει τίποτα....κάνω reinstall drivers ,αλλά πάλι τίποτα.Τι να φταίει;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε τη Notification bar όπως το έχεις συνδεδεμένο και επέλεξε κάτι άλλο από το charging only, για να δει τη συσκευή ο υπολογιστήρας

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε τη Notification bar όπως το έχεις συνδεδεμένο και επέλεξε κάτι άλλο από το charging only, για να δει τη συσκευή ο υπολογιστήρας

εχεις δίκιο,επέλεξα συσκευή πολυμέσων (MTP only) και όλα καλά.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ:D

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να την κάνω την αναβάθμιση μέσω pc suite,σε 32αρι γαλλικό ή να περιμένω την ΟΤΑ;

Με όποιο τρόπο σε βολεύει. Στο δικό μου (γερμανικό) έχει ερθει ειδοποίηση ΟΤΑ πριν 2 βδομάδες περίπου, αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμη σε αναβάθμιση γιατί διαβάζω για διάφορα προβλήματα που παρουσιάστηκαν σε κάποιους με ΜΜ, οπότε αφού δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι στιγμής από την λολιποπ, δεν βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

τι προβλήματα παρουσιάστηκαν; γιατί έχω δοκιμάσει όλες τις mm και με εξαίρεση τη πρώτη τη πολωνική που είχε όντως κάποια θέματα οι επόμενες δύο είναι άψογες (πλην κατανάλωσης) και σαφώς καλύτερες από ll

 

πουθενά κανένα θέμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Uploaded%20by%20mobile/20160407_114110_zpsbyoj92fq.jpg~original

Πατάω έλεγχο για αναβάθμιση και μου βγάζει αυτό.Καμία ιδέα;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..εχει δει κανεις με την 6.0 να πεταει σημειωση για καρτα μνημης οταν γινεται reboot;;

 

Σε κάθε reboot βγάζει μήνυμα στις ειδοποιήσεις για την κάρτα μνήμης.....

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω για την αμεση απαντηση..γιατι γινεται αυτο μηπως γνωριζεις;και κατι αλλο..οταν δινω pin με βγαζει σε κλειδωμενη οθονη με το μνμ της καρτας μνημης.ετσι ειναι σε ολους;

 

Ξερει κανεις παιδια;;ευχαριστω εκ των προτερων..

Edited by kp78
Link to comment
Share on other sites

τι προβλήματα παρουσιάστηκαν; γιατί έχω δοκιμάσει όλες τις mm και με εξαίρεση τη πρώτη τη πολωνική που είχε όντως κάποια θέματα οι επόμενες δύο είναι άψογες (πλην κατανάλωσης) και σαφώς καλύτερες από ll

 

πουθενά κανένα θέμα

Εχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες. Πχ συνεχείς επανεκκινήσεις, πρόβλημα στην εφαρμογή email, κλπ. Ευτυχώς δεν είναι ο κανόνας, αλλά στην παρούσα φάση δεν έχω χρόνο να ξαναστήνω το τηλέφωνο, αν κάτι πάει στραβά. Δεν έχω και κανένα πρόβλημα με την λλ, οπότε το αφήνω για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

http://i1302.photobucket.com/albums/ag129/dspiliot13/Uploaded%20by%20mobile/20160407_114110_zpsbyoj92fq.jpg~original

Πατάω έλεγχο για αναβάθμιση και μου βγάζει αυτό.Καμία ιδέα;

δοκιμασε να ενεργοποιησεις την επιλογη usb debugger απο τις επιλογες προγραμματιστη και ρωταω, το lg pcsuite σου δειχνει οτι ηρθε αναβαθμηση?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου βγάζει κάτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η επιλογή σφαλμάτων,ενεργοποιήθηκε από μόνη της

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...