Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκτακτο τα οτεσοπ το έχουν βάλει 505 - 275€ δώρο επιταγή =230€ δεν το διαφημιζουν στο ίντερνετ και γενικά . Μόλις το πήρα για μια φίλη μου από οτεσοπ Αιγάλεω και είχε και επιδότηση 250€ οπότε το πήραμε τσάμπα. 502 παρτίδα λευκό

 

Edit: λάθος παιδιά 225ευρω είναι η δώροεπιταγη

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οτι να 'ναι οι άνθρωποι... αντί να πούνε και ευχαριστώ κράζουν και απο πάνω... τι να πείς...

Κράζεις? Θαυμάζεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πρόλαβα να το χαρώ το εργαλείο και μετακόμισα στο flex 2. Καλή συνέχεια εδώ... Μια χαρά είναι το G3, σωστο εργαλείο μην μασατε... Θα μπαίνω να διαβάζω εδώ τα νέα καθώς η κοινοτητα του flex2 είναι φτωχή (ακόμα τουλάχιστον...) καθώς επισης και το g3 ίσως επανέλθει ξανά σε μέλος της οικογένειας μου.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πρόλαβα να το χαρώ το εργαλείο και μετακόμισα στο flex 2. Καλή συνέχεια εδώ... Μια χαρά είναι το G3, σωστο εργαλείο μην μασατε... Θα μπαίνω να διαβάζω εδώ τα νέα καθώς η κοινοτητα του flex2 είναι φτωχή (ακόμα τουλάχιστον...) καθώς επισης και το g3 ίσως επανέλθει ξανά σε μέλος της οικογένειας μου.

Καλορίζικο φίλος! Τι λέει το "στραβωμενο" ?? Πρώτες εντυπώσεις? Κάτσε μην τα λέμε σε λίγο καιρό στο νήμα του flex 2 :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη αίσθηση στο χέρι... Πανέμορφο σε κόκκινο και τρομερή οθόνη... Χρώματα κτλ.. Τα αλλά είναι νωρίς ακόμα για να εκφέρω γνώμη (soc, software, camera..)still testing.

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη αίσθηση στο χέρι... Πανέμορφο σε κόκκινο και τρομερή οθόνη... Χρώματα κτλ.. Τα αλλά είναι νωρίς ακόμα για να εκφέρω γνώμη (soc, software, camera..)still testing.

Good!!! Το κόκκινο πραγματικά αν και ασυνήθιστο χωρίς να το έχω δει από κοντά φαίνεται πανέμορφο! Καλή συνέχεια my friend

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πα΄θει πλακα.Εχω την εντυπωση οτι εχει και μπαταρια καλυτερη απο το note 4 910F και Gps σημα.Δεν ξερω αν φταιει οτι το Note 4 μου ειναι ακομη στην 4.4.4 ενω το lg g3 μου στην lolipop.

Απλα μου κανει εντυπωση και μπορω να πω οτι και η καμερα ειναι καλυτερη στο focus ιδιως σε macro.και με εχει βαλλει σε φοβερο διλημα γιατι τωρα πια λεω να το κρατησω παρα το οτι εχω βαλει αγγελια πωλησης.

 

:lol::lol::lol::lol: είδες τελικά που δεν είναι τόσο κακό όσο ακούγεται ή όσο θέλουν να το παρουσιάζουν...???

 

αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα λίγο να σας κάνω μια ερώτηση Να μου δώσετε τα φώτα σας. Έχω το G2 Και μου κάνει πρόταση με επιδότηση η εταιρεία που Έχω σύνδεση το G3 Αλλά με τα 16gb Στα 200 ευρώ. Να το πάρω ή είναι καλύτερα να κοιτάξω το 32gb Που έχει και 3gb μνήμη?λέτε ννα έχω θέμα με αυτό που μου προτείνουν? Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα λίγο να σας κάνω μια ερώτηση Να μου δώσετε τα φώτα σας. Έχω το G2 Και μου κάνει πρόταση με επιδότηση η εταιρεία που Έχω σύνδεση το G3 Αλλά με τα 16gb Στα 200 ευρώ. Να το πάρω ή είναι καλύτερα να κοιτάξω το 32gb Που έχει και 3gb μνήμη?λέτε ννα έχω θέμα με αυτό που μου προτείνουν? Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

 

Μια χαρά είναι και το 16αρι. Πόση επιδότηση σου δίνουν?Βασικά το 32αρι είναι λίγο πιο σβέλτο και πιο ξεκούραστο απλά πιστεύω δεν θα έχεις κανένα θέμα και με το 16αρι

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω τσιμπησα απο την τιμη του και το πηρα γιατι δεν ακουω οτι λεει ο καθενας που στο κατω κατω δεν εχει ξοδεψει τα μαλλιοκεφαλα του οπως εγω για το καπριτσιο μου.

Μετα καθισα και σκεφτηκα οτι ειναι υπερβολη να εχω galaxy (s5) k zoom , galaxy note 4 , iphone 6 plus , lg otimus 3d και αυτο.και ειπα ενταξει να το δωσω.

επειδη ομως ορισμενοι εξυπνοι δεν το θελανε και σφραγισμενο στα 280 που το πηρα αλλα εκαναν και παζαρια να το παρουν 30 με 40 ευρω πιο κατω ειπα....δεν πατε νααααα....ετσι το ανοιξα ,εχω παθει πλακα , και εχω μπερδευτεί θελω να το κρατήσω αλλα δεν πρεπει γιατι θα παρω και το galaxy s6 και παει λεγοντας.:cry::cry: βεβαια την αγγελία την εχω ανοικτη και αν κανεις ενδιαφερθει ετσι οπως ζηταω καλως αλλιως ...το κινητο ειναι σφαιρα και καλυτερα να μην το ζητησουν θα βγω απο το διλλημα.

 

αδερφέ μου κατάστημα ανοίγεις! η αλήθεια είναι οτι μερικοί ψάχνουν να το πάρουν τσάμπα αλλά τι να πείς τέσπα..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω τσιμπησα απο την τιμη του και το πηρα γιατι δεν ακουω οτι λεει ο καθενας που στο κατω κατω δεν εχει ξοδεψει τα μαλλιοκεφαλα του οπως εγω για το καπριτσιο μου.

Μετα καθισα και σκεφτηκα οτι ειναι υπερβολη να εχω galaxy (s5) k zoom , galaxy note 4 , iphone 6 plus , lg otimus 3d και αυτο.και ειπα ενταξει να το δωσω.

επειδη ομως ορισμενοι εξυπνοι δεν το θελανε και σφραγισμενο στα 280 που το πηρα αλλα εκαναν και παζαρια να το παρουν 30 με 40 ευρω πιο κατω ειπα....δεν πατε νααααα....ετσι το ανοιξα ,εχω παθει πλακα , και εχω μπερδευτεί θελω να το κρατήσω αλλα δεν πρεπει γιατι θα παρω και το galaxy s6 και παει λεγοντας.:cry::cry: βεβαια την αγγελία την εχω ανοικτη και αν κανεις ενδιαφερθει ετσι οπως ζηταω καλως αλλιως ...το κινητο ειναι σφαιρα και καλυτερα να μην το ζητησουν θα βγω απο το διλλημα.

Πόσο σε νιώθω....τις ίδιες μ@λ@κ... κάνω κι εγώ κι εχώ μαζέψει καμία 20 άρια συσκευές και τις κοιτάζω...:D:D:D:D

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω πα΄θει πλακα.Εχω την εντυπωση οτι εχει και μπαταρια καλυτερη απο το note 4 910F και Gps σημα.Δεν ξερω αν φταιει οτι το Note 4 μου ειναι ακομη στην 4.4.4 ενω το lg g3 μου στην lolipop.

Απλα μου κανει εντυπωση και μπορω να πω οτι και η καμερα ειναι καλυτερη στο focus ιδιως σε macro.και με εχει βαλλει σε φοβερο διλημα γιατι τωρα πια λεω να το κρατησω παρα το οτι εχω βαλει αγγελια πωλησης.

Φιλε σε θεματα ταχυτητας?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει εξαφανιστεί από όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων:(, λέτε να μην το ξαναφέρουν λόγω αφιξεις G4:confused::worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Το g2 ακομα κυκλοφορα και θα σταματησει g3?

 

Ούτε το G2 υπάρχει στα μεγάλα καταστήματα.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ψιλοlag έχουμε όλοι, όχι σε εφαρμογές του playstore, αλλά όταν περιηγoύμαστε στα διάφορα menu. Μέχρι πρότεινως η πλειονότητα πιστεύαμε ότι φταίει η υψηλή ανάλυση της οθόνης του G3 και ο επεξεργαστής ενώ η ram μάλλον δεν έχει τόση σημασία ως προς αυτό το ζήτημα αφού και στα δύο μοντέλα (16/32gb) παρατηρείται αυτό το Lag.

 

Ωστόσο με την κυκλοφορία του G FLEX 2 όποιος έχει παρακολουθήσει είδε ότι το ίδιο ακριβώς ζήτημα Lag αντιμετωπίζει και αυτή η συσκευή παρόλο που έχει χαμηλότερη ανάλυση οθόνης και υψηλότερης ταχύτητας CPU (810).

 

Οπότε το συμπέρασμα που προκύπτει είναι ότι δεν τίθεται θέμα hardware αλλά είναι καθαρά software. Από τη μια προφανώς το UX 3.0 UI της LG που χρειάζεται κάποια παραμετροποίηση-βελτιστοποίηση και σε συνδυασμό από την άλλη με τη "προβληματική" Lollipop της Google δημιουργεί αυτά τα ζητήματα και δε μας αφήνει να χαρούμε στο έπακρο τις ΚΙΝΗΤΑΡΕΣ αυτές...

Το μόνο που ελπίζουμε είναι να μερίμνησε η LG ώστε με το UX 4.0 που φέρνει τώρα με το G4 να λυθούν αυτά τα θεματάκια και φυσικά να μας δώσει και εμάς το update!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει εξαφανιστεί από όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων:(, λέτε να μην το ξαναφέρουν λόγω αφιξεις G4:confused::worry:

Η Vodafone το έχει τώρα στα 324 €.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το διπλοποστάρισμα , αλλα ήθελα να το δούν και όσοι δεν μπαίνουν στο νήμα για την μπαταρία

Μου έβγαλε 78 ώρες και 18 λεπτά με 12% μπαταρία ακόμα και 2:38 οθόνη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6065475#post6065475

Link to comment
Share on other sites

Με ασυρματη φορτιση πόση ώρα κάνει να φορτισει γιατί έχω αγανακτήσει με το καλώδιο. Μια κάνει 2 1/2 ώρες και μια όσες θέλει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με ασυρματη φορτιση πόση ώρα κάνει να φορτισει γιατί έχω αγανακτήσει με το καλώδιο. Μια κάνει 2 1/2 ώρες και μια όσες θέλει.

Παραπάνω κάνει με ασύρματη γύρω στις 4+ κάπου τόσο είχε αναφερθεί παλαιότερα. Αν μπορεί κάποιος που έχει ασύρματο φορτιστή να το επιβεβαιώσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ψιλοlag έχουμε όλοι, όχι σε εφαρμογές του playstore, αλλά όταν περιηγoύμαστε στα διάφορα menu. Μέχρι πρότεινως η πλειονότητα πιστεύαμε ότι φταίει η υψηλή ανάλυση της οθόνης του G3 και ο επεξεργαστής ενώ η ram μάλλον δεν έχει τόση σημασία ως προς αυτό το ζήτημα αφού και στα δύο μοντέλα (16/32gb) παρατηρείται αυτό το Lag.

 

Ωστόσο με την κυκλοφορία του G FLEX 2 όποιος έχει παρακολουθήσει είδε ότι το ίδιο ακριβώς ζήτημα Lag αντιμετωπίζει και αυτή η συσκευή παρόλο που έχει χαμηλότερη ανάλυση οθόνης και υψηλότερης ταχύτητας CPU (810).

 

Οπότε το συμπέρασμα που προκύπτει είναι ότι δεν τίθεται θέμα hardware αλλά είναι καθαρά software. Από τη μια προφανώς το UX 3.0 UI της LG που χρειάζεται κάποια παραμετροποίηση-βελτιστοποίηση και σε συνδυασμό από την άλλη με τη "προβληματική" Lollipop της Google δημιουργεί αυτά τα ζητήματα και δε μας αφήνει να χαρούμε στο έπακρο τις ΚΙΝΗΤΑΡΕΣ αυτές...

Το μόνο που ελπίζουμε είναι να μερίμνησε η LG ώστε με το UX 4.0 που φέρνει τώρα με το G4 να λυθούν αυτά τα θεματάκια και φυσικά να μας δώσει και εμάς το update!!

 

Σίγουρα δεν είναι θέμα hardware διότι είχα βάλει την blisspop rom η οποία βασίζεται στην cm12 και οφείλω να ομολογήσω πως νόμιζα ότι κρατούσα στα χέρια μου nexus. Η ταχύτητα του ήταν φανταστική, όχι μόνο δεν έβλεπες lag αλλά λόγω του ότι (όπως όλοι μας) είχα παίξει λίγο με s6 edge, θα τολμούσα να γράψω ότι ήταν εφάμιλλο ή ελάχιστα υποδεέστερο σε θέμα ταχύτητας.

Εγώ πάντως έχω να πω Πώς το κινητό είναι άριστο για την αξία που έχει είτε τώρα, είτε μέσω skroutz καταστημάτων!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...