Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ιδια με τον konstantinoslp λεω και εγω. Την ιδια συζητηση ειχαμε και οταν ειχα το G2 παντως. Και τοτε ελεγα οτι τα νουμερα που γραφανε στο thread ειναι εκτος πραγματικοτητας καθως ΠΑΛΙ ειχα μεγαλες διαφορες απο οτι γραφανε οι υπολοιποι σε SOT. Εγω ειχα κατι 3-4 ωρες και αλλοι ειχαν 5-8. Σε 2 κινητα LG δηλαδη ειχα χαλασμενη μπαταρια? Ειναι δυνατον? Το ξαναλεω φταιει η χρηση που του κανω του κινητου που δεν ειναι η χρηση που του κανουν οι πολλοι. (Διαρκης κινηση σε αμαξι, σπιτια. Ολα ανοιχτα εκτος του 4g-το 3g αρκει. Bluetooth headset always connected. Μια ηλιος μια λιγοτερο ηλιος με αυτοματο φωτισμο οθονης. Πολυ 3g browsing. Κλησεις μιση ωρα εως και 2 ωρες μεχρι τις 7-8 το βραδυ. Πανω κατω αυτα)

Εδώ σου ξαναλέω έχουν άποψη άτομα που δεν έχουν πιάσει το κινητό στα χέρια τους! Εντάξει ο κάθε άνθρωπος σαφώς και κάνει άλλη χρήση στο τηλέφωνο του εμένα προσωπικά με καλύπτει στο θέμα μπαταρία. Απλά από κει και πέρα τα περί lag και και είναι αυτά που έχουν κουράσει. Και δεν το λέω για εσένα εννοείται.

 

Edit : το ότι με καλύπτει η μπαταρία δεν σημαίνει ότι δεν θα την ήθελα καλύτερη... Και το g2 πάντως που το έχει η γυναίκα μου σε stand by τα πάει πολύ καλά σε χρήση και αυτό νομίζω τα πάει λίγο καλύτερα όχι τραγικά πράγματα. Το flex σκοτώνει σε μπαταρία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ σου ξαναλέω έχουν άποψη άτομα που δεν έχουν πιάσει το κινητό στα χέρια τους! Εντάξει ο κάθε άνθρωπος σαφώς και κάνει άλλη χρήση στο τηλέφωνο του εμένα προσωπικά με καλύπτει στο θέμα μπαταρία. Απλά από κει και πέρα τα περί lag και και είναι αυτά που έχουν κουράσει. Και δεν το λέω για εσένα εννοείται.

 

Edit : το ότι με καλύπτει η μπαταρία δεν σημαίνει ότι δεν θα την ήθελα καλύτερη... Και το g2 πάντως που το έχει η γυναίκα μου σε stand by τα πάει πολύ καλά σε χρήση και αυτό νομίζω τα πάει λίγο καλύτερα όχι τραγικά πράγματα. Το flex σκοτώνει σε μπαταρία

 

Αρα το flex ειναι καλυτερο απο τα 3? Το 1 η το 2 εννοεις? Το 1 προφανως ε?

Για το lag:

Ενταξει λιγο λοξυγγα ειχε αμα του γεμιζες full widgets και εφαρμογες. Λογικο καθως απο τα 2 εμεναν ελευθερα κατι 300mbytes συνηθως. Οπως θυμαμαι κατι αντιστοιχο και με το s4 πριν εναμιση χρονο πριν το πουλησω. Γενικα με τα launchers οι εταιριες πονανε ακομα λιγο. Και ειμαι απο αυτους που ενω αλλαζουν roms και αλλα πραγματα το launcher δεν θελω να το αλλαξω. Γιατι μου αρεσε. Και στα lg και στα samsung. Τωρα στο sony ειναι λιγο για κλωτσιες στις λειτουργιες και την εμφανιση αλλα ειναι σαν stock android σε smoothness. Θα δοκιμασω με stock και με nova ας πουμε.

Πιστευω οτι η αναλυση οθονης το χαντακωσε το g3. Σαν οθονη ειναι καλη αλλα εκαιγε πολυ πραμα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αρα το flex ειναι καλυτερο απο τα 3? Το 1 η το 2 εννοεις? Το 1 προφανως ε?

Για το lag:

Ενταξει λιγο λοξυγγα ειχε αμα του γεμιζες full widgets και εφαρμογες. Λογικο καθως απο τα 2 εμεναν ελευθερα κατι 300mbytes συνηθως. Οπως θυμαμαι κατι αντιστοιχο και με το s4 πριν εναμιση χρονο πριν το πουλησω. Γενικα με τα launchers οι εταιριες πονανε ακομα λιγο. Και ειμαι απο αυτους που ενω αλλαζουν roms και αλλα πραγματα το launcher δεν θελω να το αλλαξω. Γιατι μου αρεσε. Και στα lg και στα samsung. Τωρα στο sony ειναι λιγο για κλωτσιες στις λειτουργιες και την εμφανιση αλλα ειναι σαν stock android σε smoothness. Θα δοκιμασω με stock και με nova ας πουμε.

Πιστευω οτι η αναλυση οθονης το χαντακωσε το g3. Σαν οθονη ειναι καλη αλλα εκαιγε πολυ πραμα.

 

Το flex το 1 εννοώ το έχει συνάδελφος και πραγματικά σκοτώνει σε όλα του. Συμφωνώ και επαυξάνω για την οθόνη του g3 και ότι όλα σχεδόν τα προβληματα βγήκαν λόγω αυτής. Όσο για τα ελεύθερα mb της ραμ επειδή έχω το 32αρι βλέπω μόνιμα πάνω από 1.3gb με αρκετά widget οπότε δεν ξέρω αν σε αυτό το 16αρι υστερεί. Σορρυ πάντως για πριν στο μήνυμα που έγραψα αλλά η αντίθεση μου είναι σε αυτούς που δεν έχουν χρησιμοποιήσει την συσκευή και με το που ακούν για g3 λένε α έχει lag έχει το ένα α το ένα έχει το άλλο και εσύ δεν είσαι ένας από αυτούς γιατί το είχες το κινητό. Η μπαταρία είναι όντως κάτι πολύ υποκειμενικο και αναλόγως της χρήσης οπότε έχεις δίκιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απορω με κατι νουμερα μπαταριας-οθονης που βλεπω..

η Οθονη δεν ειναι μετρο συγκρησης για μενα διοτι αν πχ βαλω να παιζει μια ταινιουλα και απλα ειναι αναμενη η οθονη τοτε ναι μπορει να χτυπαει 6ωρα..

Σημερα το πρωι, εγω σηκωθηκα στις 9.. απ τις 9, μεχρι τις 4 το μεσημερι ειχα 20% μπαταρια και 1.45 οθονη..

μονιμα 3g ανοιχτο, και 1 ωρα περιπου web browsing..

Μην ακουω λοιπον για καλη μπαταρια γιατι μαλλον δεν εχετε δει καλες μπαταριες.. ειχα note II και το φορτιζα καθε 2ο βραδυ..

εχω ξενερωσει τοσο πολυ που σκεφτομαι να το δωσω.. το μονο που με κραταει , αληθεια, ειναι η καμερα του που μαλλον ειναι οτι καλυτερο εχω δει...

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;

V20h είναι τελευταία

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικα απορω με κατι νουμερα μπαταριας-οθονης που βλεπω..

η Οθονη δεν ειναι μετρο συγκρησης για μενα διοτι αν πχ βαλω να παιζει μια ταινιουλα και απλα ειναι αναμενη η οθονη τοτε ναι μπορει να χτυπαει 6ωρα..

Σημερα το πρωι, εγω σηκωθηκα στις 9.. απ τις 9, μεχρι τις 4 το μεσημερι ειχα 20% μπαταρια και 1.45 οθονη..

μονιμα 3g ανοιχτο, και 1 ωρα περιπου web browsing..

Μην ακουω λοιπον για καλη μπαταρια γιατι μαλλον δεν εχετε δει καλες μπαταριες.. ειχα note II και το φορτιζα καθε 2ο βραδυ..

εχω ξενερωσει τοσο πολυ που σκεφτομαι να το δωσω.. το μονο που με κραταει , αληθεια, ειναι η καμερα του που μαλλον ειναι οτι καλυτερο εχω δει...

Το ενδεχόμενο να σου τρώει κάποιο πρόγραμμα την μπαταρία? Και οκ εμείς δεν ξέρουμε από καλή μπαταρία εγώ τώρα με τα ίδια με εσένα αλλά με μια ώρα και δεκα λεπτά οθόνη γιατί έχω 66% μπαταρία με 4g όλη μέρα ανοιχτό (δεν το φορτισα το βράδυ φορτισε στη δουλειά και το έβγαλα γύρω στις 11:00 από τον φορτιστή) ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αν θέλετε το συζητάμε στο νήμα για την μπαταρία

 

Edit : μας πρόλαβαν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Τα μηνύματα περί μπαταρίας μεταφέρθηκαν στο σωστο θέμα ,μπορείτε να συνεχίσετε εκει την συζήτηση σας .

Επίσης μηνύματα που αφορούν συγκρίσεις συσκευών θα διαγράφονται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την πατατα μου,ακομα δεν πηρα το κινητο.Προσπαθησα να βαλω nano sim με adaptor(μονο αυτη ειχα καθως προερχομουν απο z3 compact) κ εσπασα ενα δοντακι της sim tray με αποτελεσμα να μην διαβαζει καμμια καρτα τωρα..Τι με συμβουλευετε να κανω?Εχει κανεις εδω μεσα παρομοια εμπειρια?Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια-συμβουλη...:cry: Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την πατατα μου,ακομα δεν πηρα το κινητο.Προσπαθησα να βαλω nano sim με adaptor κ εσπασα ενα δοντακι της sim tray με αποτελεσμα να μην διαβαζει καμμια καρτα τωρα..Τι με συμβουλευετε να κανω?Εχει κανεις εδω μεσα παρομοια εμπειρια?Σας ευχαριστω για οποια βοηθεια-συμβουλη...:cry:

:eek::eek::eek::eek: να το πας στην procordia μάλλον?? Το είχες δουλέψει καθόλου? Βασικά μήπως να τους πεις ότι το πήρες έτσι μπας και στο βάλουν στην εγγύηση? Κρίμα ρε γμτ :(:(:(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:eek::eek::eek::eek: να το πας στην procordia μάλλον?? Το είχες δουλέψει καθόλου? Βασικά μήπως να τους πεις ότι το πήρες έτσι μπας και στο βάλουν στην εγγύηση? Κρίμα ρε γμτ :(:(:(

 

Θα το παω κ θα τους πω οτι δεν ειχε σημα ξαφνικα και Ο Θεος βοηθος..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

:eek::eek::eek::eek: να το πας στην procordia μάλλον?? Το είχες δουλέψει καθόλου? Βασικά μήπως να τους πεις ότι το πήρες έτσι μπας και στο βάλουν στην εγγύηση? Κρίμα ρε γμτ :(:(:(

 

εγω πηγα σημερα διοτι εκανα την ιδια πατατα...με ανταπτορα....μην χρησιμοποιητε παιδια,πιο καλα νεα καρτα,5 ευρω...

Πηγα το πρωι εδωσα 35 ευρω και περιμενα 1 ωρα,το πηρα και ολα μια χαρα.....

 

ΥΓ: Δεν παιζει να τους πεις ετσι..συχνο φαινομενο...και μου το ειπαν,πως εγινε η ζημια με που το ειδαν....και επισης,1 ωρα που περιμενα εφερε ο κουριερ τουλαχιστον αλλα 4...!!!!! Μηπως εχουν ευαισθησια...???

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα διοτι εκανα την ιδια πατατα...με ανταπτορα....μην χρησιμοποιητε παιδια,πιο καλα νεα καρτα,5 ευρω...

Πηγα το πρωι εδωσα 35 ευρω και περιμενα 1 ωρα,το πηρα και ολα μια χαρα.....

 

Ευχαριστω φιλε μου...Procordia το πηγες??Τι τους ειπες οταν το πηγες??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου...Procordia το πηγες??

 

Που αλλου,και μεσα στην εγγυηση...ειναι το κινητο,διοτι οπως ξερεις..αφορμη ζητανε ολοι....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Procordia να το πας,αλλα δεν ξερω μηπως το καταλαβουν!!!μια nano sim 5 ευρω εχει..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Procordia να το πας,αλλα δεν ξερω μηπως το καταλαβουν!!!μια nano sim 5 ευρω εχει..

 

Και παλι αμα το καταλαβουν το 35 αρι δεν πληρωνω?ή μηπως λες δεν θα δεχθουν να το φτιαξουν αμα το καταλαβουν οτι ειμαι υπαιτιος εγω??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και παλι αμα το καταλαβουν το 35 αρι δεν πληρωνω?ή μηπως λες δεν θα δεχθουν να το φτιαξουν αμα το καταλαβουν οτι ειμαι υπαιτιος εγω??

Θα δεχτούν να το φτιάξουν ούτως ή άλλως το θέμα είναι αν θα γλυτώσεις το 35αρι ή όχι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχτούν να το φτιάξουν ούτως ή άλλως το θέμα είναι αν θα γλυτώσεις το 35αρι ή όχι

 

Μα πως θα το γλιτώσει; αφού η ζημιά είναι με δική του υπαιτιότητα, δεν σπάει το δόντι της sim στα καλά καθούμενα απο το φύσημα του αέρα

Link to comment
Share on other sites

Πες τους την αλήθεια και πλήρωσε το 35ρι. Δεν σπάνε αυτά τα πράγματα απο μόνα τους. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους ξεγελάσεις. Και άλλη φορά περισσότερη προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά! Στις ρυθμίσεις στις χειρονομίες τι σημαίνει ήχος κλήσης με εξασθένηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης όταν γράφει μόλις διαγράφω τις φωτογραφίες >στον κάδο ανακυκλωσης σε πιο σημείο που πανε????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά! Στις ρυθμίσεις στις χειρονομίες τι σημαίνει ήχος κλήσης με εξασθένηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης όταν γράφει μόλις διαγράφω τις φωτογραφίες >στον κάδο ανακυκλωσης σε πιο σημείο που πανε????

Ηχος κλησης με εξασθενιση. Ας πουμε την ωρα πχ που χτυπαει το κινητό εσυ λεμε το εχεις ακουμπισμενο στο τραπεζι. Ε.. μολις το παρεις στα χερια σου αυτο αντιλαμβανεται την κινηση και χαμηλώνει η ενταση του ηχου.;)

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Πες τους την αλήθεια και πλήρωσε το 35ρι. Δεν σπάνε αυτά τα πράγματα απο μόνα τους. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους ξεγελάσεις. Και άλλη φορά περισσότερη προσοχή.

 

ετσι ειναι...ξερουν καλα την δουλεια τους...μην τα θελουμε ολα δικα μας...να μας ξεγελουν πχ....arvato....σε ορισμενες περιπτωσεις..ουτε να τους ξεγελουμε....

πχ. εκανα το λαθος πηγα το εφτιαξα και μια χαρα...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...