Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!Υπάρχει όμως δυνατότητα απ τις ρυθμίσεις του κινητού,να μου εμφανίζει ποιες εφαρμογές έχουν αναβάθμιση,απλά να μην τις κάνει αυτόματα,ώστε να επιλέξω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το g3 με lolli είναι πιο lagfree καμία σχέση με την κιτ κατ... Βέβαια σαν το nexus δεν είναι...

 

το νέξους είναι τενεκές από άλλη άποψη.....

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Υπάρχει όμως δυνατότητα απ τις ρυθμίσεις του κινητού,να μου εμφανίζει ποιες εφαρμογές έχουν αναβάθμιση,απλά να μην τις κάνει αυτόματα,ώστε να επιλέξω εγώ?

 

Εκεί είναι όλα στις ρυθμίσεις. Και για ειδοποιήσεις και για αναβαθμίσεις αυτόματες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Οπως ανεφερα και μερικα ποστ πιο πανω πηρα το τηλεφωνο πριν δυο μερες,ολα οκ απλα παρολο που εβαλα τον λιγαριασμο μου στο play store δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες.Μηπως πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση;γιατι και τα μενου του δεν τα ξερω καλα.

Επισης δεν εβαλα τις ρυθμισεις οσον αφορα την αγορα των εφαρμογων που ζηταει αριθμο καρτας γιατι συνηθως κατεβασω μονο τις δωρεαν.

Δεν θελω να γινω τραγικος γιατι ολα να δουλεουν κανονικα,αλλα υπαρχει περιπτωση να ειναι θα βλαβης hardware;

Πτοσπαθω να βγαλω ακρη και δεν μπορω,παρακαλω βοηθειστε.ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.

Οπως ανεφερα και μερικα ποστ πιο πανω πηρα το τηλεφωνο πριν δυο μερες,ολα οκ απλα παρολο που εβαλα τον λιγαριασμο μου στο play store δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες.Μηπως πρεπει να κανω καποια αλλη ρυθμιση;γιατι και τα μενου του δεν τα ξερω καλα.

Επισης δεν εβαλα τις ρυθμισεις οσον αφορα την αγορα των εφαρμογων που ζηταει αριθμο καρτας γιατι συνηθως κατεβασω μονο τις δωρεαν.

Δεν θελω να γινω τραγικος γιατι ολα να δουλεουν κανονικα,αλλα υπαρχει περιπτωση να ειναι θα βλαβης hardware;

Πτοσπαθω να βγαλω ακρη και δεν μπορω,παρακαλω βοηθειστε.ευχαριστω

 

Λοιπον ακου τι θα κανεις.

καταρχην πηγαινε στις ρυθμισεις-λογαριασμοι και σβησε τον λογαριασμο google που εχεις.

Στο καπακι μεσα απο εκει ξαναδημιουργησε τον λογαριασμο σου παλι.

Μετα γυρνα την γλωσσα στα αγγλικα ωστε να βρεις τα σωστα αρχεια στις εφαρμογες διοτι στα ελληνικα η μεταφραση ειναι οτι να ναι.

Πηγαινε στις εφαρμογες στην επιλογη που βλεπεις και τις εφαρμογες συστηματος και βρες:

1) Downloadmanager επελεξε το και κανε clear data.

2) Google play store και κανε το ιδιο.

3) Google play services και κανε παλι clear data.

4) Google services framework και κανε το ιδιο.

Μετα ανοιξε το play store και δοκιμασε. Λογικα θα εισαι μια χαρα.

Μετα αλλαξε την γλωσσα παλι αν χρησιμοποιεις Ελληνικα

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το παρελαβα, ενταξει εχει οθοναρα! φλασαρα πριν πει καν κιχ την 20Η North europe , ολα καλα δεν βγαζει κανενα error, lag εχει ομως μονο στον launcher. Ευτυχως εχω αγορασμενο τον apex. Οι φωτογραφιες του ειναι απιστευτες, νομιζω οτι καλυτερο εχω δει μαζι με το S5
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

[/color]

λοιπον το παρελαβα, ενταξει εχει οθοναρα! φλασαρα πριν πει καν κιχ την 20Η North europe , ολα καλα δεν βγαζει κανενα error, lag εχει ομως μονο στον launcher. Ευτυχως εχω αγορασμενο τον apex. Οι φωτογραφιες του ειναι απιστευτες, νομιζω οτι καλυτερο εχω δει μαζι με το S5

+ 1.000 welcome to the lg club.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να αναφερω κατι για να δω αν υπαρχουν και αλλες γνωμες.

Δοκιμασα σε μια διαδρομη μιας ωρας εχθες το gps με navigon και ρομ android hd 9.1 και παρατηρησα οτι καποιες φορες ειχα αποσυνδεσεις. Επισης εβαλα Crash και παλι μου εκανε τα ιδια. Δηλαδη στην ωρα ειχα 4 αποσυνδεσεις περιπου.

Μετα εβαλα κιτκατ απο ενα backup που είχα και δουλευε αψογα χωρις προβληματα.

Και λεω τωρα. Παρατήρησε καποιος με στοκ λολιποπ αποσυνδεσεις στο gps? Μηπως με την λολιποπ υπαρχει καποιο θεμα? Γιατι σε κιτκατ δουλευε τέλεια.

Παρεπιπτωντος ηθελα να δοκιμασω και sygic αλλα δεν δουλευε σε λολιποπ ωστε να συγκρίνω. Στην κιτκατ δουλεψε εξισου καλα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να αναφερω κατι για να δω αν υπαρχουν και αλλες γνωμες.

Δοκιμασα σε μια διαδρομη μιας ωρας εχθες το gps με navigon και ρομ android hd 9.1 και παρατηρησα οτι καποιες φορες ειχα αποσυνδεσεις. Επισης εβαλα Crash και παλι μου εκανε τα ιδια. Δηλαδη στην ωρα ειχα 4 αποσυνδεσεις περιπου.

Μετα εβαλα κιτκατ απο ενα backup που είχα και δουλευε αψογα χωρις προβληματα.

Και λεω τωρα. Παρατήρησε καποιος με στοκ λολιποπ αποσυνδεσεις στο gps? Μηπως με την λολιποπ υπαρχει καποιο θεμα? Γιατι σε κιτκατ δουλευε τέλεια.

Παρεπιπτωντος ηθελα να δοκιμασω και sygic αλλα δεν δουλευε σε λολιποπ ωστε να συγκρίνω. Στην κιτκατ δουλεψε εξισου καλα.

 

Το Sygic μια χαρά δουλεύει στην Lolipop. Χτες το δούλευα χωρίς διακοπές χωρίς τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα με cc παίζει το sugic 14.7.4

Το έχεις δουλεψει αρκετα?

Απο αποσυνδεσεις κτλ τι λεει?

Θα κοιταξω και γω αν ειναι να βαλω sygic μπας και εφταιγε το navigon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τις πρώτες ρωγμές..στο μικρόφωνο και στις υπέρυθρες.το θέμα είναι το εξής:το τηλέφωνο είναι ρουταρισμενο. Αν το στείλω στην procordia πρέπει να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση?Και αν ναι πως?δεν εχω πειράξει ρομ μόνο ρουτ εχω.ευχαριστώ.. Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δουλεψει αρκετα?

Απο αποσυνδεσεις κτλ τι λεει?

Θα κοιταξω και γω αν ειναι να βαλω sygic μπας και εφταιγε το navigon.

 

δεν το έχω χρειαστεί ακόμα για να ξέρω αν κάνει αποσυνδέσεις.απλά τσέκαρα αν δουλεύει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση sygic εχεις?

Και ρομ? Εχεις στοκ? Ποια?

 

stock lolipop και sygic 14.3.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω χρειαστεί ακόμα για να ξέρω αν κάνει αποσυνδέσεις.απλά τσέκαρα αν δουλεύει

Βασικα εχω διαβασει οτι στο g2 δεν ειναι και οτι καλυτερο το gps και ηθελα να δω και εδω τι γινεται.

Παντως με λολιποπ το navigon δεν δούλευε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω διαβασει οτι στο g2 δεν ειναι και οτι καλυτερο το gps και ηθελα να δω και εδω τι γινεται.

Παντως με λολιποπ το navigon δεν δούλευε καλα.

Εγώ στο G2, παρτίδα 309, απ' τις πρώτες δηλαδή συσκευές, ήμουν ένας απ' αυτούς που είχαμε τότε "θέμα" με το GPS. Το δικό μου είχε έρθει με rom του Χονγκ Κονγκ, δοκίμασα τότε και European open rom και διάφορες Ευρωπαϊκές με ΚΑΜΜΙΑ βελτίωση!! Είχα αρκετα έντονο πρόβλημα διασυνδέσεων! Κλείδωνε πολυ γρήγορα δορυφόρους, αλλά μετά στην πλοήγηση είχε κάθε λιγο αποσύνδεση και επανασύνδεση (δοκιμές και με sygic και με navigon). Λόγω έλλειψης εγγύησης εγω το πειραξα μόνος μου. Το άνοιξα και πειραξα τις επαφές του gps! Με την ταυτόχρονη τότε έλευση της Kit Kat στο G2 (έβαλα τότε custom kit kat) το πρόβλημα μου λύθηκε. Άλλα παιδιά, που είχαν εγγύηση, το έστειλαν στο service και τους άλλαζαν πλακέτα!

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του G2 ήταν ασταθές και προβληματικό τουλάχιστον όσον αφορά την πρώτη παρτίδα που είχα εγώ. Στο G3 από την άλλη δεν αντιμετώπισα μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα ή αποσύνδεση . Να τονίσω ότι χρησιμοποιώ αγορασμένο Sygic και Here maps.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μου παρουσιάζει ένα άλλο πρόβλημα που αρχικά δεν το έκανε. Οταν τραβάω μια φωτογραφία μετα όταν πάω στο άλμπουμ δεν την προβαλλει, σαν να υπαρχει σφάλμα, δείχνει ένα θαυμαστικό. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις και τίποτα. Ολο αυτό συμβαίνει μόνο οταν τις βάζω να σώζονται στην κάρτα sd. Οταν επιλεξω να σώζονται στο κινητό ολα οκ. Χώρο έχει η κάρτα. Καμία ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μου παρουσιάζει ένα άλλο πρόβλημα που αρχικά δεν το έκανε. Οταν τραβάω μια φωτογραφία μετα όταν πάω στο άλμπουμ δεν την προβαλλει, σαν να υπαρχει σφάλμα, δείχνει ένα θαυμαστικό. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις και τίποτα. Ολο αυτό συμβαίνει μόνο οταν τις βάζω να σώζονται στην κάρτα sd. Οταν επιλεξω να σώζονται στο κινητό ολα οκ. Χώρο έχει η κάρτα. Καμία ιδέα κανείς;

 

Από την στιγμή που έπαιξες με όλες τις ρυθμίσεις μένει μόνο να κάνεις format την κάρτα sd (κάνοντας backup πρίν). Μην επαναφέρεις αρχεία και φακέλους στην sd πρίν δοκιμάσεις εάν διορθώθηκε το πρόβλημα.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μου παρουσιάζει ένα άλλο πρόβλημα που αρχικά δεν το έκανε. Οταν τραβάω μια φωτογραφία μετα όταν πάω στο άλμπουμ δεν την προβαλλει, σαν να υπαρχει σφάλμα, δείχνει ένα θαυμαστικό. Έπαιξα με τις ρυθμίσεις και τίποτα. Ολο αυτό συμβαίνει μόνο οταν τις βάζω να σώζονται στην κάρτα sd. Οταν επιλεξω να σώζονται στο κινητό ολα οκ. Χώρο έχει η κάρτα. Καμία ιδέα κανείς;

Έχει καεί η κάρτα sd. Το είχα πάθει τρεις φορές στο s3 δοκίμασε να βάλεις την κάρτα σου σε άλλο κινητό να δεις που το ίδιο θα σου κάνει. Και format να κάνεις δεν σώζεται η

κατάσταση πάει για σουτ η κάρτα.

 

Να λες πάλι καλά που δεν επιτρέπεται η αποθήκευση προγραμμάτων στην sd γιατί αν επιτρεποταν και είχες προγράμματα θα σερνοταν όλο το κινητό. Την έχω πατήσει άσχημα και εγώ και ένας φίλος μου με note και την πρώτη φορά μέχρι να ανακάλυψω ότι έχει κρασαρει η κάρτα μνήμης και τι δεν είχα κάνει από Factory reset, format η κάρτα τα πάντα όλα γιατί είχα σχεδόν όλα τα προγράμματα στην sd και κόλλαγε το σύμπαν

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει καεί η κάρτα sd. Το είχα πάθει τρεις φορές στο s3 δοκίμασε να βάλεις την κάρτα σου σε άλλο κινητό να δεις που το ίδιο θα σου κάνει. Και format να κάνεις δεν σώζεται η

κατάσταση πάει για σουτ η κάρτα.

 

Να λες πάλι καλά που δεν επιτρέπεται η αποθήκευση προγραμμάτων στην sd γιατί αν επιτρεποταν και είχες προγράμματα θα σερνοταν όλο το κινητό. Την έχω πατήσει άσχημα και εγώ και ένας φίλος μου με note και την πρώτη φορά μέχρι να ανακάλυψω ότι έχει κρασαρει η κάρτα μνήμης και τι δεν είχα κάνει από Factory reset, format η κάρτα τα πάντα όλα γιατί είχα σχεδόν όλα τα προγράμματα στην sd και κόλλαγε το σύμπαν

Σε ευχαριστώ, όπως πάντα απαντάς αμέσως. Πάντως έχω πρόσβαση κανονικά στη κάρτα, δηλαδή τις άλλες φωτογραφίες που είναι σωσμενες στην sd μου τις δείχνει κανονικά και άλλα αρχεία όπως μουσική ακούω κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κάτοχος και εγώ του g3 32gb για δεύτερη φορά μιας και το καλοκαίρι είχα το 16αρι....ή παρτίδα είναι 501 και τρέχει 4.4.2 ....μια μεγάλη διαφορά που παρατηρώ είναι η θερμοκρασία καμία σχέση....μπαταρία νωρίς είναι να μιλήσω αλλά μου φαίνεται καλύτερα ότι πηγαίνει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...