Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστώ.

Είμαι επιφυλακτικός με τις major αναβαθμίσεις, γιατί μέχρι τώρα στα κινητά που τις πέρασα (ΟΧ2 από froyo σε gingerbread, OX4 από ICS σε JB) τα γονάτισαν σε επιδόσεις σε τέτοιο βαθμό που πρακτικά τα αχρήστεψαν. Πιστεύω πως το G3 με τα 3gb ram δεν θα έχει αντίστοιχα προβλήματα, αλλά όποιος καεί στο χυλό ...

Α και κάτι ακόμη (αν το έχεις δοκιμάσει). Το θέμα με την external sd της kitkat, λύνεται στη Lollipop ? Δηλαδή μπορουν οι εφαρμογές (όλες κι όχι μόνο ο stock file manager) να γράφουν και να διαγράφουν αρχεία που βρίσκονται στην external sd ?

 

Πάμε πάλι. Το έχω γράψει εδώ μέσα. Δεν παίζουν ρόλο τα 3Gb ή τα 2GB. Δεν λειτουργεί έτσι το android λειτουργικό. Όσο περισσότερη ελεύθερη μνήμη βρει τόσο περισσότερη θα "φάει". Δηλαδή νομίζεις ότι ενώ με τα 2Gb έχεις free 400MB. Με τα 3GB θα έχεις 1,4GB? ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ.

Και επειδή έχω το 3αρι άμα θες σου τραβάω και screenshot να δεις ότι όσα free έχουν τα παιδιά στα 2gb άλλα τόσα free έχω και εγώ με τα 3. Απλά προφανώς εμένα κρατάει περισσότερες εφαρμογές πραγματικά ανοιχτές στην μνήμη. Αν ψάξεις τα ποστ μου θα βρεις που το έχω ξαναγράψει λεπτομερέστατα.

Μην αγχώνεστε λοιπόν για το πόση ελεύθερη μνήμη έχετε. Ιδανικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει καθόλου. Ελευθερώνει αυτό όταν έχει ανάγκη κάποια εφαρμογή. Με τα διάφορα memory cleaner λοιπόν το μόνο που κάνετε είναι να κάνετε το κινητό πιο "αργο" καθώς δεν κρατάει εφαρμογές ανοιχτές και αυτές πρέπει να ξανανοίξουν κάτι που απαιτεί πολύ περισσότερο χρόνο τόσο για την εκκίνηση τους όσο και για το πλήρες άνοιγμα τους και έτοιμες προς χρήση από εμάς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το παρέλαβα και εγώ, ενώ ήταν σφραγισμένο με μια λευκή ταινία, όταν το άνοιξα μετά από ώρα παρατήρησα μια μικρή γρατσουνιά στο πίσω καπάκι.αυτό με προβλημάτισε λίγο.δεν έχει άλλα δείγματα ότι έχει χρησιμοποιηθεί.είναι 412 και μου είπαν ότι είναι unbranded.όντος δεν είχε τίποτα μέσα από εταιρία
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως εγω με kitkat δεν μπορω να διαχειριστω αρχεια με κανεναν file explorer ουτε στην sd ουτε στην ext sd παρα μονο με τον μανισιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σχετικά με τα wi-fi δίκτυα, τα οποία είχα στις προηγούμενες συσκεύες μου (android). Με την μετάβαση στο LG, δεν μεταφέρθηκαν ενώ έχω επιλεγμένο το σχετικό αυτόματο backup και όταν είχα πάει από το S2 σε S4mini είχαν μεταφερθεί κανονικά όλα όσα είχαν κάνει login στο παρελθόν.

 

Τώρα στο G3 δεν υπάρχει κανένα.

 

Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

 

Ευχαριστώ

Κάτι σχετικά με αυτό ξέρει κάποιος?

 

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Να ρωτησω κατι γρηγορα.

Φιλη εχει το g3 και παραπονιεται για την μπαταρια.

Ειδα το νημα με την αποδοση της μπαταριας. Το χαλι αρχισε απο τοτε που εβαλε λολιποπ αν και ειχε παραπονα και πιο πριν.

 

Ενδεικτικα μου εστειλε

 

"Οχι δε βγαζει φουλ μερα. Σκεψου τωρα με μετρια χρηση, χωρις να εχω παιξει παιχνιδι μονο με ιντερνετ (wi fi) snapchat facebook κλπ και χωρις να εχω μιλησει στο τηλεφωνο, ειναι στο 62%. Και το πρωι στς 10 ηταν στο 100%"

 

Τι να κάνει;

Σκεφτεται νεα μπαταρια..Αλλα το εχει κανα μηνα μονο αγορασμενο καινουριο.

Να προχωρησει ή να δοκιμασει ενα factory reset?

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως εγω με kitkat δεν μπορω να διαχειριστω αρχεια με κανεναν file explorer ουτε στην sd ουτε στην ext sd παρα μονο με τον μανισιο

Με τον es δοκίμασες στην sd ? Σε μένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Να ρωτησω κατι γρηγορα.

Φιλη εχει το g3 και παραπονιεται για την μπαταρια.

Ειδα το νημα με την αποδοση της μπαταριας. Το χαλι αρχισε απο τοτε που εβαλε λολιποπ αν και ειχε παραπονα και πιο πριν.

 

Ενδεικτικα μου εστειλε

 

"Οχι δε βγαζει φουλ μερα. Σκεψου τωρα με μετρια χρηση, χωρις να εχω παιξει παιχνιδι μονο με ιντερνετ (wi fi) snapchat facebook κλπ και χωρις να εχω μιλησει στο τηλεφωνο, ειναι στο 62%. Και το πρωι στς 10 ηταν στο 100%"

 

Τι να κάνει;

Σκεφτεται νεα μπαταρια..Αλλα το εχει κανα μηνα μονο αγορασμενο καινουριο.

Να προχωρησει ή να δοκιμασει ενα factory reset?

Μπορει να βγαλει μια screen να δουμε/δεις τα στατιστικα της;

Γιατι το "μετρια χρηση" ειναι λιγο υποκειμενικο. Πχ μπορει να ειχε την φωτεινοτητα στο 100%, να μην το ειχε να κλεινει την οθονη μονο του μετα απο 2-3 λεπτα κτλ.

Αν τα στατιστικα της ειναι τελειως off απο το "μεσο ορο", τοτε μαλλον εχει θεμα.

Αλλα ας βγαλει μια-δυο screens να δεις εσυ, που θα εχεις και ενα μετρο συγκρισης απο το thread της μπαταριας και βλεπεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τον es δοκίμασες στην sd ? Σε μένα δουλεύει κανονικά.

 

Βασικα δοκιμασα τον es αλλα οχι στην sd αλλα στην extsd.

Παντως επειδη χρησιμοποιω το Solid εκεινος δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Εεις δικιο για την κιτ κατ,οταν θα αναβαθμισεις σε lollipop ο solid με το που θα πας να μεταφερεις απο και προς αυτον κατι θα σου ζητησει να του παραχωρησεις το δικαιωμα και να ορισεις που θελειν να μεταφερεις,το προβλημα λυνεται μερικως αν καισε ορισμενα αρχεια που εκανα μεσα στον solid αποκοπη και επικολληση απο την sdσε αλλον φακελο της sd δεν το δεχτηκε,προτεινω es που δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.Τοθεμαμε την kit kat και διστυχως και με την lollipop ειναι αλλο και μεγαλυτερο καθως οι εφαρμογες τυπου torrents και αλλες δεν σε αφηνουν να ορισεις φακελο στην καρτα sd σαν συνεπεια να μην μπορεις να κατεβασεις μεγαλα αρχεια μονο με root λυνεται το προβλημα.Με τον solid και αλο α περισσοτερο με το es δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα απο και προς την sd,αρκει να αναβαθμισεις σε lollipop
Link to comment
Share on other sites

Οκ α να δουμε. Επισης δεν δουλευει ενα πολυ χρησιμο για μενα προγραμμα. Το Pie.

Δεν μου χουν ξανατυχει παντως τετοια.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Οκ α να δουμε. Επισης δεν δουλευρι ενα πολυ χρησιμο για μενα προγραμμα. Το Pie.

Δεν μου χουν ξανατυχει παντως τετοια.

 

Αν είσαι root τότε LMT. Μακράν το καλύτερο pie.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Έχω το G3 κ. Έχω ένα πρόβλημα όταν μιλάω στο τηλέφωνο το ακουστικό του κινητού κάνει κάτι σαν παράσιτα! Μήπως ξέρει κανείς για ποιο λόγο το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Έχω το G3 κ. Έχω ένα πρόβλημα όταν μιλάω στο τηλέφωνο το ακουστικό του κινητού κάνει κάτι σαν παράσιτα! Μήπως ξέρει κανείς για ποιο λόγο το κάνει;

Έχει παρουσιαστεί σε πολλούς αν δεις σε άλλα posts παραπάνω αν θυμάμαι καλά ήταν κυρίως με Vodafone δίκτυο αλλά δεν είμαι σίγουρος ... Κάποιοι το έλυσαν απλά με μια αντικατάσταση της sim κάποιοι άλλοι δεν το έλυσαν ποτέ.. Δοκίμασε μια αντικατάσταση της sim σου με μια καινούργια και αν δεν λυθεί το πρόβλημα απευθυνσου στην lg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί σε πολλούς αν δεις σε άλλα posts παραπάνω αν θυμάμαι καλά ήταν κυρίως με Vodafone δίκτυο αλλά δεν είμαι σίγουρος ... Κάποιοι το έλυσαν απλά με μια αντικατάσταση της sim κάποιοι άλλοι δεν το έλυσαν ποτέ.. Δοκίμασε μια αντικατάσταση της sim σου με μια καινούργια και αν δεν λυθεί το πρόβλημα απευθυνσου στην lg

 

Έχω COSMOTE εγώ κ η σημ είναι καινούργια! Δεν ξέρω τώρα γιατί το κάνει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Έχω COSMOTE εγώ κ η σημ είναι καινούργια! Δεν ξέρω τώρα γιατί το κάνει αυτό..

Μάλλον σε βλέπω για lg...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tελικά επειδή είχα "θέμα" με το πληκτρολόγιο εγκατέστησα το Swiftkey και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλύτερο από της LG. H ερώτηση είναι αν έχουμε θέματα ασφαλείας (π.χ. γραφοντας κωδικούς, αριθμούς λογ/μών και καρτών κτλ.) χρησιμοποιώντας "άλλες" εφαρμογές για πληκτρολόγια.

 

Τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάνει παράσιτα αλλά όχι πάντα. Μόνο όταν είμαι στο σπίτι και αυτό όχι σε κάθε κλήση. Έχω Vodafone. Και να πω ότι το στέλνω στο σέρβις, πως θα το αποδείξω ότι κάνει παράσιτα;
:D
Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάνει παράσιτα αλλά όχι πάντα. Μόνο όταν είμαι στο σπίτι και αυτό όχι σε κάθε κλήση. Έχω Vodafone. Και να πω ότι το στέλνω στο σέρβις, πως θα το αποδείξω ότι κάνει παράσιτα;

Υπέθεσα ότι το κάνει συνέχεια.. Δεν ξέρω αυτοί ενδεχομένως να έχουν κάποιο τρόπο να τεσταρουν το ακουστικό... Τουλάχιστον στη Samsung υποτίθεται και τονιζω το υποτίθεται το τεσταρουν πχ. Μετά από σπάσιμο οθόνης τώρα δεν ξέρω με ποιο τρόπο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μένα κάνει παράσιτα αλλά όχι πάντα. Μόνο όταν είμαι στο σπίτι και αυτό όχι σε κάθε κλήση. Έχω Vodafone. Και να πω ότι το στέλνω στο σέρβις, πως θα το αποδείξω ότι κάνει παράσιτα;

 

εγω το εχω παρατηρηση οταν ειμαι σπιτι παντος... σε καθε κληση το κανει δεν ειναι συνεχωμενο παντος.. οταν ειμαι καπου εξω δεν το εχω παρατηρηση... τι να πω δεν ξερω... :(

Link to comment
Share on other sites

Οχ μάλλον :-( ξέρει κανείς πόσο καιρό θα μου το κρατήσουν εκεί;

Φίλε μου μην το στείλεις γιατί 90% δεν θα αλλάξει τίποτα.Αν ψάξεις θα δεις ποστ παιδιών που το έστειλαν πάνω από 2 φορές και ενώ τους άλλαξαν πλακέτα ή και συσκευή το πρόβλημα δεν λύθηκε.Απο κει και πέρα είναι δικό σου θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τα 3gb ram είμαι πλήρως ευχαριστημένος.μονίμως 1,4gb free ram.

Φορτωμένη η συσκευή με 104 εφαρμογές.

Επίσης καλυμμένος κι από την μπαταρία.το 5ωρο πλέον στάνταρ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τα 3gb ram είμαι πλήρως ευχαριστημένος.μονίμως 1,4gb free ram.

Φορτωμένη η συσκευή με 104 εφαρμογές.

Επίσης καλυμμένος κι από την μπαταρία.το 5ωρο πλέον στάνταρ.

 

φιλε με τι ρυθμίσεις εχεις καταφέρει τ ωρες sotγιατι και εγωτο προσπαθώ αλλα δεν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...