Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησα και γω παράσιτα στο ακουστικό κατά τ διάρκεια κλησης μόλις μπορεσω θα πάρω στην προκορντια να κανονίσω να έρθουν να το πάρουν.

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν αλλαξουν και σε 2ο πλακετα για τα παρασιτα και διορθωθει σφυριξτε να παω να αλλαξω και εγω... Thanx :)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

winged καιρου πως βαζω σε οθονη κλειδωματος??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξουν και σε 2ο πλακετα για τα παρασιτα και διορθωθει σφυριξτε να παω να αλλαξω και εγω... Thanx :)

 

Πήρα στην πρικορντια πριν από λίγο κ επεδη μένω επαρχία πρέπει να πάρω τηλ στην lg και να κανονίσω με κείνους πως και τι. λόγο ότι είμαι στη δουλειά και θέλει s/n και απόδειξη θα τους πάρω το απόγευμα.....

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στην πρικορντια πριν από λίγο κ επεδη μένω επαρχία πρέπει να πάρω τηλ στην lg και να κανονίσω με κείνους πως και τι. λόγο ότι είμαι στη δουλειά και θέλει s/n και απόδειξη θα τους πάρω το απόγευμα.....

 

Ναι και εγω ετσι το εκανα. Δινεις στοιχεια, ερχεται κουριερ το παει σε αυτους και στο ξαναστελνουν . Εγω το περιμενω για να δω αν λυθηκε το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ πρόβλημα με παράσιτα κάποιες φορές, είδα σημαντική βελτίωση ως εξαφάνιση μόλις ενεργοποίησα το location που το έκλεινα για οικονομία μπαταρίας. 2-3 μέρες που το έχω κάνει δεν θυμάμαι να είχα κάποιο παράσιτο. Μπορεί να είναι τυχαίο αλλά μπορεί και να παίζει ρόλο. Για δοκιμάστε.

Πάντως σε εξωτερικό χώρο δύσκολα είχα παράσιτα και πριν (βέβαια είχα ανοιχτό το Location όταν έβγαινα έξω). Στο σπίτι γινόταν συνήθως (ίσως από παρεμβολές με κάποιες συσκευές? ίσως έφταιγε το location? - θα δείξει...)

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσω και να σιγουρευτώ πηρα τηλεφωνο από ένα nexus 5 στο g3 μου μέσα στο ίδιο δωμάτιο με απόλυτη ησυχία χωρίς ηλ. συσκευές εκτός από τα φωτιστικά και το πρωτο δεν είχε παραμικρό παράσιτο ενώ το δικό μου τρελαινόταν.....μόλις έβαζα ανοικτή ακρόαση όλα κομπλέ. Να σημειώσω ότι και τα 2 τηλέφωνα ειναι με σύνδεση voda δηλ δε φταίει ο πάροχος.... Αρα κατά 99.9% ειναι ακουστικό...

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμάσω και να σιγουρευτώ πηρα τηλεφωνο από ένα nexus 5 στο g3 μου μέσα στο ίδιο δωμάτιο με απόλυτη ησυχία χωρίς ηλ. συσκευές εκτός από τα φωτιστικά και το πρωτο δεν είχε παραμικρό παράσιτο ενώ το δικό μου τρελαινόταν.....μόλις έβαζα ανοικτή ακρόαση όλα κομπλέ. Να σημειώσω ότι και τα 2 τηλέφωνα ειναι με σύνδεση voda δηλ δε φταίει ο πάροχος.... Αρα κατά 99.9% ειναι ακουστικό...

και με ακουστικα ειναι κομπλε, και με bluetooth. Εχει θεμα το ακουστικο του. Και για να σου δωσω να καταλαβεις κινητο νοκια των 20 ευρω με την ιδια καρτα ακουγεται πολυ καλυτερα διπλα διπλα. Καιρος να αναγνωρισει η LG και επισημως το προβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το αλλάζουν και το πρόβλημα να εξαφανίζεται....αλλιώς θα μάθουμε να ζούμε με τα παράσιτα χεχεχε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο... Αν και δεν έχουν τόσο σημασία τα benchmarks, απλά έτσι για της ιστορία. LG G3 16gb 2gb ram με Lollipop AndroidNow HD 3.4 room.

 

Επιτέλους έσπασε τα 40000... Χαχαχα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με φουλ σημα που ειμαι εδω δεν εχω κανενα απολυτως παρασιτο. Το θεμα ειναι να ξαναδοκιμασω οταν θα εχει λιγο σημα γιατι εκει τρελαινοτανε. Και με φουλ σημα ειχε παρασιτα ομως οποτε η αρχη ειναι πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με φουλ σημα που ειμαι εδω δεν εχω κανενα απολυτως παρασιτο. Το θεμα ειναι να ξαναδοκιμασω οταν θα εχει λιγο σημα γιατι εκει τρελαινοτανε. Και με φουλ σημα ειχε παρασιτα ομως οποτε η αρχη ειναι πολυ καλη

 

 

Σου είπανε αν άλλαξαν πλακέτα η ακουστικό ;;θα ήταν ενδιαφέρον να δοκιμαζες με 2g σήμα γιατί εκεί το κάνει πει των πλείστον

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σου είπανε αν άλλαξαν πλακέτα η ακουστικό ;;θα ήταν ενδιαφέρον να δοκιμαζες με 2g σήμα γιατί εκεί το κάνει πει των πλείστον

 

ναι αλλαχτηκε η πλακετα λεει πανω και γραφει pcb κτλ. Οκ δοκιμαζω σε 10 επειδη το κανω φορματ και σου γραφω. Απλα εχει καλο σημα εδω και δε θα ναι σιγουρο οτι εξαλειφθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα 3 κλησεις μονο με 2g. Κανενα απολυτως θεμα :D:D:D

 

 

Ok σε ευχαριστώ για την απάντηση και μια τελευταία ερώτηση που ενδιαφέρει πολλούς .Νε την lg αντιμετώπισες κάποιο θέμα η αναγνώρισαν αμέσως το ελάττωμα ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ για την απάντηση και μια τελευταία ερώτηση που ενδιαφέρει πολλούς .Νε την lg αντιμετώπισες κάποιο θέμα η αναγνώρισαν αμέσως το ελάττωμα ;

 

Δεν αντιμετωπισαν κανενα θεμα. Μου ειπαν οτι δε γνωριζουν τιποτα για παρασιτα αλλα οτι εαν εχει θα το φτιαξουν οπως και εκαναν. Ρωτησα εαν εχουν σταλει αλλα g3 για αλλαγη ακουστικου και μου ειπανε ναι. Αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έσπασε τα 40000... Χαχαχα[/quote

Το "κακό" με τα LG G2 και G3 είναι το εξής για μένα, αν δεν ασχολήσε με root κτλ(μέσος χρήστης) , οι συσκευές παραμένουν απλά καλούτσικες ως stock. Αν πάλι ασχολήσε(έμπειρος χρήστης) μπορείς πραγματικά να τις μεταμορφωσεις χρησιμοποιώντας τις γνώσεις των developers. Πάντως ναι τα έσπασε τα 40000 επιτέλους χαχαχαχα! Με S5 stock του αδερφού μου που χτυπάει 50αρια το δικό G3 είναι αρκετά ανώτερο σε πολλά. Η οθόνη είναι η πηγή όλων των κακών δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ραγίσματα, το ακουστικό και τις επανεκκινήσεις δεν νομίζω να φταίει η οθόνη...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μορφεα θα ακολουθησω κ γω την κινηση σου να τους το στειλω για το ακουστικο.. Ευχαριστουμε πολυ για τα φωτα σου.. Μια ερωτηση ακομα μονο.. Σε περιπου ποσες μερες το πηρες πισω;
Link to comment
Share on other sites

Για τα ραγίσματα, το ακουστικό και τις επανεκκινήσεις δεν νομίζω να φταίει η οθόνη...:p

Δεν είχα κανένα από τρία προβλήματα που προανέφερες. Ούτε ραγισμα, ούτε παράσιτα (στο GSM 2g δίκτυο νομίζω δεν έχει παράσιτα... Όσο για τις επανεκκίνησεις έχει λυθεί καιρό τώρα. Επίσης στην Lollipop δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα επανεκκινήσεων.Και για το G2 έλεγαν διάφορα... Lag, χάλια κάμερα, κακή μπαταρία στην kitkat και διάφορα άλλα .Με την παράμετροποίηση που του είχα ήταν απλά άψογο. Οπότε όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μορφεα θα ακολουθησω κ γω την κινηση σου να τους το στειλω για το ακουστικο.. Ευχαριστουμε πολυ για τα φωτα σου.. Μια ερωτηση ακομα μονο.. Σε περιπου ποσες μερες το πηρες πισω;

 

Το πηρα πισω σε 4 εργασιμες :)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πισω σε 4 εργασιμες :)

 

Σε είχαν ενημερώσει νωρίτερα αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης ή ξαναμίλησες μαζί τους μόνο την ημέρα που θα πήγαινες να παραλάβεις φτιαγμένη τη συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρυ που το αναφέρω, αλλά νιώθω μεγάλο θύμα.

 

Μια από τις χειρότερες συσκευές που εχω αγοράσει.

 

Είναι δυνατόν τέτοια κολλήματα; Ποιό lag συσκευή δεν υπάρχει.

 

Το LG G2 ακόμα και σήμερα μακράν ανώτερο.

 

Άφησα το nexus 5 για το g3, υποτίθεται για κάτι ποιό δυνατό, το μυαλό μου και μια λίρα.

 

Μακριά από εδώ και στο εξής από LG.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε είχαν ενημερώσει νωρίτερα αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης ή ξαναμίλησες μαζί τους μόνο την ημέρα που θα πήγαινες να παραλάβεις φτιαγμένη τη συσκευή;

 

Δεν ξαναμιλησα ποτε περαν του αρχικου τηλεφωνηματος :) . Κανονισα να το παρει κουριερ, μου το στειλανε επαρχια με κουριερ! Ολα χωρις χρεωση. Μου ειπανε αν δε διαπιστωθει προβλημα ειναι 7 ευρω ο ελεγχος. Φανταζομαι αν ηταν εκτος εγγυησεως θα με καλουσαν να ρωτησουν αν δεχομαι τη χρεωση.

 

ΥΓ. τετοια αντιμετωπιση μονο απο αμαζον ξαναειχα και χιλια μπραβο. Το θεμα ειναι τωρα να διαπιστωσω οτι οντως λυθηκε παντου το προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...