Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι τόσο σημαντική η ομαλότητα απλά πηγαίνετε στα 3gb. Ο Γιάννης που είδε το δικό μου με στοκ launcher σε σχέση με το 16αρι που είχε του έκανε εντύπωση που πήγαινε τοσο γρήγορα και ομαλά το 32αρι καο νομιζε ότι είχα Nova. Απλή λογική είναι παιδιά. Εχω ελεύθερα 800-900 mb ελεύθερα μνήμης, σκεφτείτε πόσες εφαρμογές είναι σε ετοιμότητα σε σχέση με το 2 gb. Με τη χρήση που κανω το 16αρι θα ειχε ήδη κλείσει διάφορες εφαρμογές. Για μένα αφού δεν έχει το software της HTC ή σχεδόν pure Android όπως η Motorola θα έπρεπε να βγει μόνο το μοντέλο με τα 3 gb.

 

Το δικό μου 16άρι 2gb,με ρουτ,custom Lollipop και greenify και 50 εφαρμογές(δεν τρέχουν όλες εννοείτε) έχει από 350 έως 600mb free ανάλογα την χρήση.Και με Nova είναι smooth και με stock launcher.

Θεωρώ ότι το να έχει κάποιος 10 εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα δεν έχει νόημα.

Και τα 2gb καλά είναι.Απλά τα κινητά πλέον είναι σαν του υπολογιστές,έχω λάπτοπ του ΄07 με 7άρια και πάει καλύτερα από μοντέλα του ΄10 με πιο δυνατά specs...λέω δηλαδή ότι είναι μηχανήματα και η απόδοση τους εξαρτάτε και από τα specs και από την χρήση.

 

αξιζει καμια rom απο xda?

Ναι αξίζει αν ξέρεις να ασχοληθείς λιγάκι για να μπορείς να εκμεταλευτείς τι δυνατότητες τους.

Και η Cloudy G3 1.2(KitKat) και η Android Now HD 3.3(Lollipop) και η CM11(KitKat με LG UI).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι τόσο σημαντική η ομαλότητα απλά πηγαίνετε στα 3gb. Ο Γιάννης που είδε το δικό μου με στοκ launcher σε σχέση με το 16αρι που είχε του έκανε εντύπωση που πήγαινε τοσο γρήγορα και ομαλά το 32αρι καο νομιζε ότι είχα Nova. Απλή λογική είναι παιδιά. Εχω ελεύθερα 800-900 mb ελεύθερα μνήμης, σκεφτείτε πόσες εφαρμογές είναι σε ετοιμότητα σε σχέση με το 2 gb. Με τη χρήση που κανω το 16αρι θα ειχε ήδη κλείσει διάφορες εφαρμογές. Για μένα αφού δεν έχει το software της HTC ή σχεδόν pure Android όπως η Motorola θα έπρεπε να βγει μόνο το μοντέλο με τα 3 gb.

 

Έτσι ακριβώς είναι. Το 16αρι είχε λαγκακια, όχι κάτι τρελό αλλά είχε. Το 32αρι που έχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

και νεα επισης φρεσκια ρομ L 5 --- 3,4 ... Μας εχει τρελανει ο τυπος.. καθε 4 μερες νεα ρομ δινει.. χαχαχαα!!

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669,

 

και εδω το θεμα chupa chups μονο ομως για οσους εχουν βαλει την παραπανω ρομ η την 3,3 εκδοση.!

 

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=6723#downloads

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 16άρι 2gb,με ρουτ,custom Lollipop και greenify και 50 εφαρμογές(δεν τρέχουν όλες εννοείτε) έχει από 350 έως 600mb free ανάλογα την χρήση.Και με Nova είναι smooth και με stock launcher.

Θεωρώ ότι το να έχει κάποιος 10 εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα δεν έχει νόημα.

Και τα 2gb καλά είναι.Απλά τα κινητά πλέον είναι σαν του υπολογιστές,έχω λάπτοπ του ΄07 με 7άρια και πάει καλύτερα από μοντέλα του ΄10 με πιο δυνατά specs...λέω δηλαδή ότι είναι μηχανήματα και η απόδοση τους εξαρτάτε και από τα specs και από την χρήση.

.

 

Ναι μα δεν γίνεται έτσι η σύγκριση μιας συσκευής, δεν κάνει όλος ο κόσμος πλέον ρουτ. Πρέπει να μιλάμε για στοκ κατάσταση, αντε ένα gteenify το πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

αυτή που είδες ήταν μάλλον matte screen protector και όχι cristal clear,γνώμη μην τη βάλεις γιατί αλλοιώνει πάρα πολύ την ευκρίνεια της οθόνης

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου,να σαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω οτι η lg μου αναγνωρισε το προβλημα με τα παρασιτα στο ακουστικο, ειπε δεν ειναι φυσιολογικα και οτι εκαναν αλλαγη πλακετας. Εως τωρα ηταν αψογοι. Αμα οντως διορθωθηκε το θεμα πραγματικα θα πω χιλια μπραβο. Θα ξαναγραψω οταν το παραλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μα δεν γίνεται έτσι η σύγκριση μιας συσκευής, δεν κάνει όλος ο κόσμος πλέον ρουτ. Πρέπει να μιλάμε για στοκ κατάσταση, αντε ένα gteenify το πολύ.

+1000 ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

πως βαζω παιδια winget καιρου σε οθονη κλειδωματος??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει καποιος να με ενημερωσει, απο τα διαφορα "τερατα" που εχουν ακουστει για αυτο το κινητο ποια εχουν λυθει σημερα με hardware (νεες παρτιδες) και software?

 

Οτι και να γινει σε LG G θα καταληξω, απλα ειμαι αναμεσα στο G2 και το G3.... Και με δελεαζει το G3 με την laser καμερα του κυριως αλλα και την εμφανηση και τη microSD, ομως δεν θελω να "μπλεξω χοντρα" οταν υπαρχει και το απροβληματιστο G2...

 

Επισης επειδη πιεζομαι λιγο οικονομικα για το G3, ρωταω και για το θεμα των παρτιδων γιατι αν κοιταω μεταχειρησμενα-φρεσκα να ξερω τι πρεπει να ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει καποιος να με ενημερωσει, απο τα διαφορα "τερατα" που εχουν ακουστει για αυτο το κινητο ποια εχουν λυθει σημερα με hardware (νεες παρτιδες) και software?

 

Οτι και να γινει σε LG G θα καταληξω, απλα ειμαι αναμεσα στο G2 και το G3.... Και με δελεαζει το G3 με την laser καμερα του κυριως αλλα και την εμφανηση και τη microSD, ομως δεν θελω να "μπλεξω χοντρα" οταν υπαρχει και το απροβληματιστο G2...

 

Επισης επειδη πιεζομαι λιγο οικονομικα για το G3, ρωταω και για το θεμα των παρτιδων γιατι αν κοιταω μεταχειρησμενα-φρεσκα να ξερω τι πρεπει να ρωταω...

 

πιασε διαβασμα 6 σελιδες ειναι μονο, μεσα σε 10 λεπτα θα τα μαθεις ολα :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400692

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

πιασε διαβασμα 6 σελιδες ειναι μονο, μεσα σε 10 λεπτα θα τα μαθεις ολα :lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=400692

 

σε ευχαριστω! το διαβασα ολο ηδη :D

Συμπερασμα, αποφευγουμε λευκο (δε μ'αρεσει ουτως η αλλως) και να ειναι πανω απο 408 η παρτιδα ευρωπαϊκο και λογικα δεν θα υπαρχουν προβληματα. Αν υπαρχουν, δεν υπαρχει DOA σε κανενα σκρουτζομαγαζο απ'οτι καταλαβα, αλλα ΟΚ με τετοια διαφορα τιμης δε μπορεις να κανεις και αλλιως, να τα σκασεις μονο και μονο για το DOA...

 

Κατι που δε μου αποσαφινηστηκε πληρως. Ξερω οτι η αντιπροσωπια καλυπτει ολα τα ευρωπαϊκα, και οτι απλα αμα δεν εισαγεται επισημα η εκδοση το στελνει εξωτερικο και καθυστερει καπως (οπως πχ με το G2 32gb). Ισχυει ομως αυτο και για τα χρωματα που δεν εισαγονται? Επειδη με ενδιαφερει το χρυσο, επειδη δε το εισαγει η ελληνικη αντιπροσωπια θα το αντιμετοπισουν στο service σαν "μη εισαγομενο" απλα λογω χρωματος?

 

Τελος, σχετικα με τη μνημη (2gb ή 3gb), για καποιον που πανω απο 5 εφαρμογες στο παρασκηνιο ειανι εξαιρετικα απιθανο να εχει, υπαρχει νοημα να τα σκασω για το 32αρι? Δηλαδη δε το σκιζω το smartphone, ουτε παιχνιδια 3D παιζω, ουτε παιζει ποτε να τρεξω πανω απο 5 εφαρμογες ταυτοχρονα... αλλα θελω να πηγαινει νερακι στα menu κλπ (ειχα nexus 4 και μετα windows 8.1 που ηταν αψογα στο θεμα αυτο), θα εχω εκει κερδος με το 3gb μοντελο και με το δεδομενο των λιγων εφαρμογων που τρεχω, ή πεταμενα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

 

Τελος, σχετικα με τη μνημη (2gb ή 3gb), για καποιον που πανω απο 5 εφαρμογες στο παρασκηνιο ειανι εξαιρετικα απιθανο να εχει, υπαρχει νοημα να τα σκασω για το 32αρι? Δηλαδη δε το σκιζω το smartphone, ουτε παιχνιδια 3D παιζω, ουτε παιζει ποτε να τρεξω πανω απο 5 εφαρμογες ταυτοχρονα... αλλα θελω να πηγαινει νερακι στα menu κλπ (ειχα nexus 4 και μετα windows 8.1 που ηταν αψογα στο θεμα αυτο), θα εχω εκει κερδος με το 3gb μοντελο και με το δεδομενο των λιγων εφαρμογων που τρεχω, ή πεταμενα λεφτα?

 

Φίλε μου μπορεί και 3 εφαρμογές να σου φάνε την μνήμη άνετα και να κανει φόρτομα της εφαρμογής απο την αρχή. παράδειγμά να έχεις chrome με 5-7 σελίδες, facebook , και google maps , αυτά μπορούν να σου φάνε 800ΜΒ... 800ΜΒ είναι η ελεύθερη μνήμη ενός παρθένου G3 2GB ram ... οπότε καταλαβαίνεις ότι πολύ ευκολά τρώει την 2αρα μνήμη...

 

μην τσιγκουνευτείς. μετά απο 1 χρόνο θα βαρύνουν όλες οι εφαρμογές και θα ζητάνε περισσότερη μνήμη...

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να περασω μια ρομ στο κινητο με το lg flashtool αλλα η ρομ ειναι σε μορφη zip

Πρεπει να αλλαξω καταληξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να περασω μια ρομ στο κινητο με το lg flashtool αλλα η ρομ ειναι σε μορφη zip

Πρεπει να αλλαξω καταληξη?

 

Μου βγηκε ο απογευματινος φραπες απ τ μύτη!!!!!!!!!:lol:

Oχι βεβαια, κανε αποσυμπιεση τον zip φακελο και κανε εγκατασταση το αρχειο *.kdz

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω! το διαβασα ολο ηδη :D

Συμπερασμα, αποφευγουμε λευκο (δε μ'αρεσει ουτως η αλλως) και να ειναι πανω απο 408 η παρτιδα ευρωπαϊκο και λογικα δεν θα υπαρχουν προβληματα. Αν υπαρχουν, δεν υπαρχει DOA σε κανενα σκρουτζομαγαζο απ'οτι καταλαβα, αλλα ΟΚ με τετοια διαφορα τιμης δε μπορεις να κανεις και αλλιως, να τα σκασεις μονο και μονο για το DOA...

 

Κατι που δε μου αποσαφινηστηκε πληρως. Ξερω οτι η αντιπροσωπια καλυπτει ολα τα ευρωπαϊκα, και οτι απλα αμα δεν εισαγεται επισημα η εκδοση το στελνει εξωτερικο και καθυστερει καπως (οπως πχ με το G2 32gb). Ισχυει ομως αυτο και για τα χρωματα που δεν εισαγονται? Επειδη με ενδιαφερει το χρυσο, επειδη δε το εισαγει η ελληνικη αντιπροσωπια θα το αντιμετοπισουν στο service σαν "μη εισαγομενο" απλα λογω χρωματος?

 

Τελος, σχετικα με τη μνημη (2gb ή 3gb), για καποιον που πανω απο 5 εφαρμογες στο παρασκηνιο ειανι εξαιρετικα απιθανο να εχει, υπαρχει νοημα να τα σκασω για το 32αρι? Δηλαδη δε το σκιζω το smartphone, ουτε παιχνιδια 3D παιζω, ουτε παιζει ποτε να τρεξω πανω απο 5 εφαρμογες ταυτοχρονα... αλλα θελω να πηγαινει νερακι στα menu κλπ (ειχα nexus 4 και μετα windows 8.1 που ηταν αψογα στο θεμα αυτο), θα εχω εκει κερδος με το 3gb μοντελο και με το δεδομενο των λιγων εφαρμογων που τρεχω, ή πεταμενα λεφτα?

 

οχι λαθος καταλαβες ειναι αναλογα το μαγαζι αλλα εχουν αλλα οχι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μου βγηκε ο απογευματινος φραπες απ τ μύτη!!!!!!!!!:lol:

Oχι βεβαια, κανε αποσυμπιεση τον zip φακελο και κανε εγκατασταση το αρχειο *.kdz

 

 

 

 

Όχι ρε κρίμα ο καφές!!!!!!!lol:lol:

Κατέβασα το :

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001612682

 

Και μόλις κάνω αποσυμπίεση έχω μόνο τα αρχεία

http://prntscr.com/5805th

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε κρίμα ο καφές!!!!!!!lol:lol:

Κατέβασα το :

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001612682

 

Και μόλις κάνω αποσυμπίεση έχω μόνο τα αρχεία

http://prntscr.com/5805th

Προφανως η συγκεκριμενη rom θα ειναι flashible απο custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

Προφανως η συγκεκριμενη rom θα ειναι flashible απο custom recovery!

 

που μπορώ να βρω αρχεία για το flash tool με την lolipop?

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρω αρχεία για το flash tool με την lolipop?

Αν δεν κανω λαθος εχει βγει μονο για Πολωνια, ριξε μια ματια εδω:

http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history

Η lollipop ειναι 20Α, πιστευω οτι μπορεις να κατεβασεις .kdz απο εδω:

https://www.android-port.de/themen/kdz-d855-android-lollipop-5-0-d85520a-fuer-euer-lg-g3.6137/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση ρώτησα ένα μαγαζί online Ιταλία τι serial number έχουν τα τηλέφωνα και μου είπαν ότι ξεκινάνε από 880, ειναι δυνατόν;;
:)
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρω αρχεία για το flash tool με την lolipop?

 

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW236116432109876543213/D85520A_00.kdz

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι ρε κρίμα ο καφές!!!!!!!lol:lol:

Κατέβασα το :

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001612682

 

Και μόλις κάνω αποσυμπίεση έχω μόνο τα αρχεία

http://prntscr.com/5805th

 

αυτη ειναι custom rom κ την κανεις εγκατασταση απο custom recovery

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορεί και 3 εφαρμογές να σου φάνε την μνήμη άνετα και να κανει φόρτομα της εφαρμογής απο την αρχή. παράδειγμά να έχεις chrome με 5-7 σελίδες, facebook , και google maps , αυτά μπορούν να σου φάνε 800ΜΒ... 800ΜΒ είναι η ελεύθερη μνήμη ενός παρθένου G3 2GB ram ... οπότε καταλαβαίνεις ότι πολύ ευκολά τρώει την 2αρα μνήμη...

 

μην τσιγκουνευτείς. μετά απο 1 χρόνο θα βαρύνουν όλες οι εφαρμογές και θα ζητάνε περισσότερη μνήμη...

 

 

Με τον ορίζοντα που βάζω πάντα στο 18μηνο πάλι το 16αρη θα έπαιρνα δεν είμαι power user. Μόνο δύο περιπτώσεις θα με έκαναν να κοιτάξω προς το μεγαλύτερο καλύτερη κάμερα ή διαφορά κάτω από τα 50 ευρώ τίποτα άλλο.

Προτιμώ να αλλάζω κινητό συχνότερα και πάντα μετά τους πρώτους μήνες για οικονομικούς λόγους κυρίως και τυχών αρχικών προβλημάτων.

Αλλά το μικρό όπως και να το κάνεις τα lags του θα τα έχει όποτε αν κάποιος πάει για 2+ χρόνια καλύτερα να χτυπήσει το μεγάλο πάντα αυξάνουν τα μεγέθη των εφαρμογών και η διαφορά πλέον δεν είναι μεγάλη και με τα 32gb ίσως να μην είναι απαραίτητη η κάρτα microsd αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει καποιος να με ενημερωσει, απο τα διαφορα "τερατα" που εχουν ακουστει για αυτο το κινητο ποια εχουν λυθει σημερα με hardware (νεες παρτιδες) και software?

 

Οτι και να γινει σε LG G θα καταληξω, απλα ειμαι αναμεσα στο G2 και το G3.... Και με δελεαζει το G3 με την laser καμερα του κυριως αλλα και την εμφανηση και τη microSD, ομως δεν θελω να "μπλεξω χοντρα" οταν υπαρχει και το απροβληματιστο G2...

 

Επισης επειδη πιεζομαι λιγο οικονομικα για το G3, ρωταω και για το θεμα των παρτιδων γιατι αν κοιταω μεταχειρησμενα-φρεσκα να ξερω τι πρεπει να ρωταω...

δεν υπαρχουν ουτε τερατα,ουτε δρακοι.g3 με κλειστα ματια.εγω εχω απο τις πρωτες παρτιδες και δεν εχω κανενα προβλημα.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν ουτε τερατα,ουτε δρακοι.g3 με κλειστα ματια.εγω εχω απο τις πρωτες παρτιδες και δεν εχω κανενα προβλημα.

 

 

Το πρόβλημα με τα παράσιτα στο ακουστικό κατα την κλήση εχει σταματήσει τελείως ; Γιατί πολλοί το έχουν ακόμα ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα παράσιτα στο ακουστικό κατα την κλήση εχει σταματήσει τελείως ; Γιατί πολλοί το έχουν ακόμα ..

Κατάλαβες ότι ήδη πήρες απάντηση από μονός σού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...