Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, από υπολογιστή ανοίγει κανονικά. Προφανώς δεν παίζει από κινητό.

 

Πάντως πραγματικά θα ήθελα να δω καμιά φωτογραφία αν μπορέσεις να ανεβάσεις κάποια στιγμή. Έχω διαβάσει αναφορές στο xda για ρωγμές κάτω από τη θύρα του ακουστικού, αλλά τόσες πολλές και σε διάφορα σημεία, είναι απίστευτο.

Πριν το δώσεις, ρώτα στο service. Αν το βάλουν στην εγγύηση, θα μπορέσεις να το δώσεις μετά σε πιο καλή τιμή.

Edited by kost7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι serial number έχει το δικό σού με τις ρωγμές?

Πάντως αδικαιολόγητο και κρίμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από υπολογιστή ανοίγει κανονικά. Προφανώς δεν παίζει από κινητό.

 

Πάντως πραγματικά θα ήθελα να δω καμιά φωτογραφία αν μπορέσεις να ανεβάσεις κάποια στιγμή. Έχω διαβάσει αναφορές στο xda για ρωγμές κάτω από τη θύρα του ακουστικού, αλλά τόσες πολλές και σε διάφορα σημεία, είναι απίστευτο.

Πριν το δώσεις, ρώτα στο service. Αν το βάλουν στην εγγύηση, θα μπορέσεις να το δώσεις μετά σε πιο καλή τιμή.

 

Τι serial number έχει το δικό σού με τις ρωγμές?

Πάντως αδικαιολόγητο και κρίμα.

Παιδες αν το δειτε πραγματικα θα πειτε δεν γινεται αυτο.

Ρωγμη κατω απο το κατω μικροφωνο. Πανω στη θυρα υπερυθρων και λιγο πιο διπλα σε ασχετο σημειο.

Στα πλαγια και στις δυο μεριες πολυ πολυ μικρες..ειναι λες και το πατησε αμαξι. :(

 

Δεν ειμαι σπιτι τωρα να ανεβασω φωτο και γενικες πληροφοριες..

Λετε να μου πουνε οτι μου πεσε και να με βγαλουν τρελο;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν το δειτε πραγματικα θα πειτε δεν γινεται αυτο.

Ρωγμη κατω απο το κατω μικροφωνο. Πανω στη θυρα υπερυθρων και λιγο πιο διπλα σε ασχετο σημειο.

Στα πλαγια και στις δυο μεριες πολυ πολυ μικρες..ειναι λες και το πατησε αμαξι. :(

 

Δεν ειμαι σπιτι τωρα να ανεβασω φωτο και γενικες πληροφοριες..

Λετε να μου πουνε οτι μου πεσε και να με βγαλουν τρελο;;

 

Εκτιμώ, χωρίς να ξέρω φυσικά, ότι δεν θα έχεις τελικά πρόβλημα στην αντιπροσωπεία.

Τουλάχιστον τα 2 πρώτα σημεία που αναφέρεις είναι ακριβώς εκεί όπου έχουν υπάρξει και άλλα περιστατικά - πολλά ή λίγα δεν ξέρω, πάντως από ότι φαίνεται η LG το έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα.

Τώρα, για τα άλλα σημεία που έχεις ρωγμές, αυτό είναι όντως περίεργο.

Να πω ότι εγώ το έχω από το Σεπτέμβρη το κινητό και δεν έχει απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν το δειτε πραγματικα θα πειτε δεν γινεται αυτο.

Ρωγμη κατω απο το κατω μικροφωνο. Πανω στη θυρα υπερυθρων και λιγο πιο διπλα σε ασχετο σημειο.

Στα πλαγια και στις δυο μεριες πολυ πολυ μικρες..ειναι λες και το πατησε αμαξι. :(

 

Δεν ειμαι σπιτι τωρα να ανεβασω φωτο και γενικες πληροφοριες..

Λετε να μου πουνε οτι μου πεσε και να με βγαλουν τρελο;;

Ποια τα αρχικά νούμερα του serial number?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω κάτι τρελλό; όταν άκουσα ότι έχει και στα πλάγια ρωγμές θυμήθηκα ότι και γω είχα δει κάτι σαν ζαρες στα πλαγια και τελικά ήταν αυτοκόλλητο προστατευτικό περιμετρικά από το εργοστάσιο που δεν φαινόταν με την καμία. Μήπως βάλεις το νυχάκι φίλε μου και δεις να ξεκολλάει κάνα αυτοκόλλητο και δεν είναι ρωγμές; άντε να χαρούμε. Edited by fag
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν το δειτε πραγματικα θα πειτε δεν γινεται αυτο.

Ρωγμη κατω απο το κατω μικροφωνο. Πανω στη θυρα υπερυθρων και λιγο πιο διπλα σε ασχετο σημειο.

Στα πλαγια και στις δυο μεριες πολυ πολυ μικρες..ειναι λες και το πατησε αμαξι. :(

 

Δεν ειμαι σπιτι τωρα να ανεβασω φωτο και γενικες πληροφοριες..

Λετε να μου πουνε οτι μου πεσε και να με βγαλουν τρελο;;

 

η συσκευη σου τι χρωμα ειναι λευκη?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Κωστας.!

τι πλεονεκτημα και τι μειονεκτημα εχουμε αν την βαλει καποιος τωρα και δεν περιμενει την επισημη εκδοση?

 

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα την κούμπωσα στο δικό μου και ήταν μια χαρά αλλά η 5 δεν δουλεύει το xposed και έτσι γύρισα σε ΚΙΤΚΑΤCloudy και xposed δεν μπορώ να μην έχω navbars όποια θέλω εγώ και statusbar όπως την θέλω εγώ .;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου λυπάμαι, είσαι πολύ άτυχος. Ελπίζω να μην έχεις πρόβλημα στο service.

Για unroot η διαδικασία είναι απλή.

Κατέβασε από εδώ την μανίσια ρομ (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Όπου xxx βάζεις το ΙΜΕΙ σου

Μετά με το flash tool 2014 την φλασάρεις κανονικά πατώντας το CSE Flash για να τα κάνει όλα wipe.

Δεν έχει χρειαστεί να την κάνω τη διαδικασία, αλλά νομίζω ότι έτσι γίνεται εντελώς stock.

 

και εγω που ανοιξα την σελιδα απο λαπτοπ και εβαλα τα 4 τελευταια ψηφια του imei τις συσκευης μου η σελιδα δεν ανοιξε..! καποιο σφαλμα λεει υπηρξε.!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα την κούμπωσα στο δικό μου και ήταν μια χαρά αλλά η 5 δεν δουλεύει το xposed και έτσι γύρισα σε ΚΙΤΚΑΤCloudy και xposed δεν μπορώ να μην έχω navbars όποια θέλω εγώ και statusbar όπως την θέλω εγώ .;-)

 

οταν βγει η επισημη θα μπορεσω να την παρω η πρεπει πρωτα να γυρισω σε στοκ και μετα να αναβαθμισω την official?παντως και ετσι τα σπαει..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω που ανοιξα την σελιδα απο λαπτοπ και εβαλα τα 4 τελευταια ψηφια του imei τις συσκευης μου η σελιδα δεν ανοιξε..! καποιο σφαλμα λεει υπηρξε.!

 

Δεν βάζεις τα 4 τελευταία ψηφία, βάζεις ολόκληρο το ΙΜΕΙ της συσκευής σου, αντικαθιστώντας τα 4 x.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις τα 4 τελευταία ψηφία, βάζεις ολόκληρο το ΙΜΕΙ της συσκευής σου, αντικαθιστώντας τα 4 x.

 

ολα κομπλε την κατεβασα.!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις με copy (ή άνοιγμα σε νέα καρτέλα) τη διεύθυνση από όπου θα κατεβάσεις τη ρομ (είναι από το http και μετά). Θα σου ανοίξει αυτόματα ένα pop-up για αποθήκευση του zip αρχείου που περιέχει την ρομ.

 

ΟΚ, άκυρο τότε, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καμαρώστε την ποιότητα κατασκευής του G3 μου. Α ρε LG..... Πάνω που άρχισα να αναθεωρώ για σένα...

 

Δείτε μικρές ρώγμούλες στα πλάγια!!

Επίσης στις υπέρυθρες που πέφτει το φλας έχει μία μεγάλη ρωγμή σαν την διπλανή...Σας φαίνονται για αυτοκολλητάκια...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμαρώστε την ποιότητα κατασκευής του G3 μου. Α ρε LG..... Πάνω που άρχισα να αναθεωρώ για σένα...

 

Δείτε μικρές ρώγμούλες στα πλάγια!!

Επίσης στις υπέρυθρες που πέφτει το φλας έχει μία μεγάλη ρωγμή σαν την διπλανή...Σας φαίνονται για αυτοκολλητάκια...:rolleyes:

 

Ότι να ναι πραγματικά. Ευχομαι να βγάλεις άκρη με το service.

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι πραγματικά. Ευχομαι να βγάλεις άκρη με το service.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μακάρι να βρω άκρη αν και φοβάμαι ότι θα μου πούνε ότι το έριξα και έγινε έτσι. Τη συσκευή την πρόσεχα σας τα μάτια μου!

 

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;; Αντικατάσταση; Δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για πολύ καιρό..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μακάρι να βρω άκρη αν και φοβάμαι ότι θα μου πούνε ότι το έριξα και έγινα έτσι. Τη συσκευή την πρόσεχα σας τα μάτια μου!

 

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;; Αντικατάσταση; Δεν θέλω να μείνω χωρίς κινητό για πολύ καιρό..

Κοίτα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις το thread στο xda και διάφορα άρθρα με τα ανάλογα περιστατικά. Έτσι αν σου πουν κάτι να τους τα δείξεις.

 

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο περιστατικό τι πολιτική έχουν, αν θα το φτιάξουν ή θα κάνουν αντικατάσταση (πρέπει να είναι ελληνική για την τελευταία περίπτωση). Μάλλον θα σου δώσουν συσκευή αν κάνουν πολύ καιρό, συνήθως όμως είναι πολύ γρήγοροι, καμία σχέση με arvato. Αν το πας Δευτέρα πιστεύω το πολύ μέχρι τέλος βδομάδας θα το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. Δευτέρα είναι 17 Νοέμβρη οπότε μάλλον για Τρίτη με βλέπω.

Η συσκευή δεν είναι ελληνική, όμως πραγματικά δεν ξέρω πώς θα φτιάξουν αυτό το πράγμα! Μιλάμε για αλλαγή πλαστικών παντού..

Anyways.. ο Θεός βοηθός..

 

 

ΕΝΤΙΤ!! Παίδες δύο ερωτήσεις. Στον παραπάνω οδηγό για το flashtool λέει δύο βήματα που δεν καταλαβαίνω..

1)+ Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

2)+ WARNING : Remember copy KDZ file into LG Flash Tool 2014 folder Τι είναι αυτό;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. Δευτέρα είναι 17 Νοέμβρη οπότε μάλλον για Τρίτη με βλέπω.

Η συσκευή δεν είναι ελληνική, όμως πραγματικά δεν ξέρω πώς θα φτιάξουν αυτό το πράγμα! Μιλάμε για αλλαγή πλαστικών παντού..

Anyways.. ο Θεός βοηθός..

 

 

ΕΝΤΙΤ!! Παίδες δύο ερωτήσεις. Στον παραπάνω οδηγό για το flashtool λέει δύο βήματα που δεν καταλαβαίνω..

1)+ Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

2)+ WARNING : Remember copy KDZ file into LG Flash Tool 2014 folder Τι είναι αυτό;

 

να ρωτήσω και εγώ κάτι χαζό?

με τι φορτίζεις τι συσκευή σου?

όχι ότι έχει απαραίτητα και σχέση αυτό άλλα μπας

και βγαλουμε καμιά Άκρη

γιατί αυτό πραγματικά είναι απίστευτο

έχω την σησκευει ένα μήνα (σε λευκό) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

εύχομαι πραγματικά να βγάλεις Άκρη

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και εγώ κάτι χαζό?

με τι φορτίζεις τι συσκευή σου?

όχι ότι έχει απαραίτητα και σχέση αυτό άλλα μπας

και βγαλουμε καμιά Άκρη

γιατί αυτό πραγματικά είναι απίστευτο

έχω την σησκευει ένα μήνα (σε λευκό) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

εύχομαι πραγματικά να βγάλεις Άκρη

 

Με τον φορτιστή του κανονικά. Το έχω μόλις 10 μέρες και δεν έχω βάλει άλλον φορτιστή ούτε για λίγα δευτερόλεπτα. Γενικά είμαι πάρα πολύ ψείρας με τις συσκευές μου. Πάντα τις προσέχω. Ακόμα και οι φορτίσεις είναι πάντα άψογες. Μα και γω ήμουν υπερευχαριστημένος. Από,τι κατάλαβα έγινε η ρογμή και επειδή κουνήθηκαν τα πλαστικά (είναι και μέσα στη θήκη και ίσως πιέζεται) γέμισε και τις άλλες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να επιβεβαίωση κάποιος ότι το birthday reminder του δουλεύει στο smart notice. Γιατί σε εμένα δεν δουλεύει. Έχω τα γενέθλια αποθηκευμένα και στο ημερολόγιο και στις επαφές.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το λευκό πήρα σήμερα. Το ΙΜΕΙ τελειωνει σε 27 ..λυπαμαι κ ελπίζω φιλέ μου να βγαλεις ακρη..απλα ενημέρωσε μας να ξέρουμε το αποτέλεσμα!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καμαρώστε την ποιότητα κατασκευής του G3 μου. Α ρε LG..... Πάνω που άρχισα να αναθεωρώ για σένα...

 

Δείτε μικρές ρώγμούλες στα πλάγια!!

Επίσης στις υπέρυθρες που πέφτει το φλας έχει μία μεγάλη ρωγμή σαν την διπλανή...Σας φαίνονται για αυτοκολλητάκια...:rolleyes:

 

μαυρο χαλι,να σε ξαναρωτησω,τι serial εχει το δικο σου?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...