Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα κοιτάς μήπως σου ρουφάει κάτι την μπαταρία και αν όχι επιστροφή το συντομότερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τις εφαρμογές δεν φαίνεται να παίζει κάτι απ όσο το έχω ψάξει, με βλέπω για επιστροφή στο κατάστημα..

Εχω το κινητο 1 χρονο περιπου. Τωρα τελευταια οταν το φορτιζω κλειστο ενω δειχνει 100% φορτισμενη μπαταρια μολις το ανοιξω αμεσως δειχνει 95%. λετε ειναι θεμα μπαταριας? εχω android 6

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ εδώ και λίγους μήνες που είμαι επίσης με την 6 και με τις δύο μπαταρίες και ανεξαρτήτως φορτιστή/καλωδίου. Οπότε υποθέτω πως κάτι γίνεται με την 6 και όχι με τη μπαταρία... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις σήμερα εμφανίστηκε πρόβλημα. Το μοναδικό εδω και ενάμιση χρόνο. Στο πλαϊνό μέρος η οθόνη φαίνεται να έχει ξεκολλήσει από το πλαίσιο. Ξέρει κανείς τι παίζει έχει συμβεί σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις επαφές και στο ιστορικό των κλήσεων άμα κάνουμε pinch in/out μικραίνει και μεγαλώνει αντίστοιχα η γραμματοσειρά των επαφών και τα τηλέφωνα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να κλειδώσει και να μην αλλάζει με το pinch καταλάθος και να μένει το μέγεθος αυτών εκεί που το έχουμε βάλει εμείς, παρά μόνο αν μπούμε μέσα στις ρυθμίσεις;

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις επαφές και στο ιστορικό των κλήσεων άμα κάνουμε pinch in/out μικραίνει και μεγαλώνει αντίστοιχα η γραμματοσειρά των επαφών και τα τηλέφωνα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος αυτό να κλειδώσει και να μην αλλάζει με το pinch καταλάθος και να μένει το μέγεθος αυτών εκεί που το έχουμε βάλει εμείς, παρά μόνο αν μπούμε μέσα στις ρυθμίσεις;

 

Live to ride, ride to live...

αν το αφησεις εκει που το μεγενθυνες οταν ξανανηξεις ειναι στο ιδιο μεγεθος.ισως ομως στις ρυθμισεις προσβασημοτητας να εχει επιλογη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν το αφησεις εκει που το μεγενθυνες οταν ξανανηξεις ειναι στο ιδιο μεγεθος.ισως ομως στις ρυθμισεις προσβασημοτητας να εχει επιλογη.

Συγγνώμη αν δεν έγινα κατανοητός.

Ναι εκεί μένει όταν ανοίγω ξανά τον dialer και τις επαφές μου. Απλά καμία φορά, ενώ έχω ανοικτή κάποια εφαρμογή από αυτά τα δύο, πιάνω το κινητό κάπως περίεργα με ανοικτή την οθόνη και αλλάζει το μέγεθος χωρίς να το θέλω, καταλάθος με τα δάκτυλα μου.

Απλά λέω μήπως κλειδώνει αυτό χωρίς να γίνεται αυτό το "ατύχημα" από το άτσαλο πιάσιμο που κάνω.

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχτες εβαλα το android 6.0 στο κινητο αλλα οταν παταω το κουμπι της αρχικης οθονης η βγαινω απ το task manager μου βγαζει συνεχεια αυτο το μηνυμα (παρολο που βαζω συνεχεια tick στην προεπιλογη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδια εχτες εβαλα το android 6.0 στο κινητο αλλα οταν παταω το κουμπι της αρχικης οθονης η βγαινω απ το task manager μου βγαζει συνεχεια αυτο το μηνυμα (παρολο που βαζω συνεχεια tick στην προεπιλογη)

 

παιδια δν μπορω ν ανεβασω τη φωτο σορρυ παντως δειχνει ενα παραθυρο που λεει επιλογη ενεργειας για αρχικη οθονη εχει δυο επιλογες κ παρολο που εχω βαλει προεπιλογη το βγαζει καθε φορα που βγαινω απ τον task manager η οταν παταω το κουμπι της αρχικης

Edited by Alex_S
προσθηκη φωτογραφιας
Link to comment
Share on other sites

Άρα κοιτάς μήπως σου ρουφάει κάτι την μπαταρία και αν όχι επιστροφή το συντομότερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καποια εφαρμογη που το βλεπουμε αυτο γιατι κ εμενα η μαμισια μπαταρια μαλλον μας χαιρετισε μετα απο σχεδον δυο χρονια...και απο που ειναι καλυτερα να παρω καινουργια εαν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη που το βλεπουμε αυτο γιατι κ εμενα η μαμισια μπαταρια μαλλον μας χαιρετισε μετα απο σχεδον δυο χρονια...και απο που ειναι καλυτερα να παρω καινουργια εαν ειναι...

Καλύτερα πάρε μια καινούρια από procordia.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχτες εβαλα το android 6.0 στο κινητο αλλα οταν παταω το κουμπι της αρχικης οθονης η βγαινω απ το task manager μου βγαζει συνεχεια αυτο το μηνυμα (παρολο που βαζω συνεχεια tick στην προεπιλογη)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

παιδια δν μπορω ν ανεβασω τη φωτο σορρυ παντως δειχνει ενα παραθυρο που λεει επιλογη ενεργειας για αρχικη οθονη εχει δυο επιλογες κ παρολο που εχω βαλει προεπιλογη το βγαζει καθε φορα που βγαινω απ τον task manager η οταν παταω το κουμπι της αρχικης

παιδια αν γνωριζει κανεις κατι ας πει (ας πει καποιος κ πως ανεβαζω φωτο γιατι το προσπαθω και δεν... για να δειτε τι εννοω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην κοινότητα. Εχω ενα g3 32gb που φοραει custom rom αλλα θελω να ρην αλλαξω και να βαλω την stock. Ξερει καποιος διαδικασία για μην πεσω σε bootlop? Με το samsung ηταν πανεύκολο εδω δε το εχω καθολου

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το συζητούσα..:p

Εδώ και λίγες μέρες έχω θέμα με αυτή τη μπαταρία, σαν διάρκεια είναι όπως ήταν αλλά για κάποιο λόγο φορτίζει πάρα πολύ αργά. Σε σημείο που επάνω στο φορτιστή με λίγη πλοήγηση στο firefox κατεβαίνει κιόλας αντί να ανεβαίνει...

Με την 1η μπαταρία που είχε όταν το αγόρασα κανένα πρόβλημα, φορτίζει κανονικά, οπότε το αποκλείω να φταίει το τηλέφωνο.

 

Με βλέπω να την πηγαίνω στο μαγαζί που την αγόρασα μπας και βγάλω άκρη με την εγγύηση... ;)

Εαν εχεις εγγυηση στην μπαταρια,φυσικα και θα πρεπει να στην αλλάξουν άμμεσα.Μην το αφηνεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος με Lg G3 2gb έκανε αναβάθμιση σε android 6 από lollipop. Όλα καλά με τημ αναβάθμιση, αλλά κάθε φορά που κάνει επανεκκίνηση, μπαίνει στην επιφάνεια εργασίας και τότε εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει "Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-Code MCC/MNC[FFFFFF]".

Από ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα δεν είναι κάτι που επηρεάζει την συσκευή και την λειτουργία της. Ξέρει κανένας τι μπορεί να είναι? Μπορεί κάπως να εξαφανιστεί το μήνυμα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην κοινότητα. Εχω ενα g3 32gb που φοραει custom rom αλλα θελω να ρην αλλαξω και να βαλω την stock. Ξερει καποιος διαδικασία για μην πεσω σε bootlop? Με το samsung ηταν πανεύκολο εδω δε το εχω καθολου

Με το lg up και την στοκ Rom σε kdz μορφή την κανεις εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το lg up και την στοκ Rom σε kdz μορφή την κανεις εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν επηρεαζει που ειναι root το κινητο; Ειναι τοσο απλο σαν το odin της samsung?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεαζει που ειναι root το κινητο; Ειναι τοσο απλο σαν το odin της samsung?

ειναι το ιδιο απλο.απλως χανεις το ρουτ μετα,πραγμα που επανερχεται ευκολα με την εφαρμογη kingroot που δουλευει μεχρι και την 30b εκδοση ρομ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο απλο.απλως χανεις το ρουτ μετα,πραγμα που επανερχεται ευκολα με την εφαρμογη kingroot που δουλευει μεχρι και την 30b εκδοση ρομ.

Μεχρι και την 30f δουλευει το root με το kingroot.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και την 30f δουλευει το root με το kingroot.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Το ξερω αλλα δεν το ανεφερα γιατι οταν την περασα καποτε το ραδιοφωνο δεν λειτουργουσε και εβγαζε κατι μηνυματα moke on κλπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα δεν το ανεφερα γιατι οταν την περασα καποτε το ραδιοφωνο δεν λειτουργουσε και εβγαζε κατι μηνυματα moke on κλπ.

Βάλε και τον xceed kernel και θα δουλεύει και το Ραδιόφωνο.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.επεσε στο χερι μου το εν λογω κινητο.Καλο (αν και προερχομαι απο iphone).αλλα αργει να φοτισει παρα πολυ.δεν εχει αλλαξει ποτε μπαταρια.με καποια cystom rom στρωνει η κατασταση η πρεπει να κανω κατι αλλο;

 

Φιλικα Θεμης

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.επεσε στο χερι μου το εν λογω κινητο.Καλο (αν και προερχομαι απο iphone).αλλα αργει να φοτισει παρα πολυ.δεν εχει αλλαξει ποτε μπαταρια.με καποια cystom rom στρωνει η κατασταση η πρεπει να κανω κατι αλλο;

 

Φιλικα Θεμης

Με τα δικά του (ή αντίστοιχων προδιαγραφών) φορτιστή και καλώδιο, κανονικά χρειάζεται περιπου 90λεπτά από 25-100%.

Αν αργεί υπερβολικά πιθανότερες αιτίες είναι:

1. Ταλαιπωρημένο ή κατώτερων προδιαγραφών καλώδιο.

2. Μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου.και κατι αλλο.εχει γινει αλλαγη οθονης προσφατα αλλα βλεπω πως δεν πατιεται με τιποτα ομως το γραμα "ρ" η "r" καθως και οναριθμος "4".θεμα οθονης ειναι αυτο;ολα τα αλλα οκ και γενικα η οθονη ειναι καινουργια και αχρησιμοποιητη

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου.και κατι αλλο.εχει γινει αλλαγη οθονης προσφατα αλλα βλεπω πως δεν πατιεται με τιποτα ομως το γραμα "ρ" η "r" καθως και οναριθμος "4".θεμα οθονης ειναι αυτο;ολα τα αλλα οκ και γενικα η οθονη ειναι καινουργια και αχρησιμοποιητη

Αν το γυρίσεις στο πλάϊ, ώστε να αλλάξει θέση το πληκτρολόγιο και τα προβληματικά γράμματα να πεφτουν σε άλλες θέσεις της οθόνης τι κάνει ?

Αν δουλεύουν τότε πρέπει να έχει πρόβλημα το digitizer, το οποίο όμως αλλάζει μαζί με την οθόνη.

Περισσότερα δεν ξέρω, πάντως η LG έχει 24ωρο support στο 2104800564

Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στο πλάϊ, ώστε να αλλάξει θέση το πληκτρολόγιο και τα προβληματικά γράμματα να πεφτουν σε άλλες θέσεις της οθόνης τι κάνει ?

Αν δουλεύουν τότε πρέπει να έχει πρόβλημα το digitizer, το οποίο όμως αλλάζει μαζί με την οθόνη.

Περισσότερα δεν ξέρω, πάντως η LG έχει 24ωρο support στο 2104800564

 

Καλησπερα.λοιπον επειδη οταν πιεζα κατω χαμηλα (εκει που γραφει lg μπροστα κατω αποτην οθονη) και πατιοταν οοοοτι να ναι και εκανε οτι να ναι το κινητο λεω να το ανοιξω.το ανοιγω πραγμα ομως που εχω κανει σε αρκετα κινητα αλλα αφου εκανα οτι θεωρουσα για να δω τι μπορει να φταιει μετα που το εδεσα δε δουλευει καθολου η αφη.αθονη ειναι οκ.απλα ρε παιδια δεν μπορω να πατησω τιποτα.παω για οθονη παλι;;;:blink:

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.λοιπον επειδη οταν πιεζα κατω χαμηλα (εκει που γραφει lg μπροστα κατω αποτην οθονη) και πατιοταν οοοοτι να ναι και εκανε οτι να ναι το κινητο λεω να το ανοιξω.το ανοιγω πραγμα ομως που εχω κανει σε αρκετα κινητα αλλα αφου εκανα οτι θεωρουσα για να δω τι μπορει να φταιει μετα που το εδεσα δε δουλευει καθολου η αφη.αθονη ειναι οκ.απλα ρε παιδια δεν μπορω να πατησω τιποτα.παω για οθονη παλι;;;:blink:

αν κουμπωσες τα παντα σωστα και υπαρχει προβλημα πας σερβις δυστηχως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν κουμπωσες τα παντα σωστα και υπαρχει προβλημα πας σερβις δυστηχως.

 

Καλησπερα.για πλακετα το βλεπεις(αν και ανοιγει κανονικα το κινητο) η οθονη;

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...