Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως τελική λύση θα το χρησιμοποιήσω αλλά θα προτιμούσα να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα από τα προεγκατεστημενα, αν κάνουν σωστή δουλειά

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

7-10 εργάσιμες μου ειπαν και εφόσον έχουν το ανταλλακτικό, το θέμα είναι οτι την άλλη πέμπτη θα πάω Θεσσαλονίκη και απο τι βλεπω θα ξεμεινω με το χρεπι LUMIA 820:p

 

Δυστυχώς για να σου λέει δεκαήμερο με το ανταλλακτικό σημαίνει ότι περιμένουν πολλοί στην ουρά και πραγματικά υπάρχει έλλειψη μεγάλο σφάλμα της LG αυτό.:mad:

Μετά δεν θα είναι μόνο αυτή η Πέμπτη και η επόμενη αλλά και η μεθεπόμενη και κάτι επιπλέον θα έλεγα, βολέψου με αυτό που έχεις για αντικαταστάτη αλλιώς ρώτα για άλλο χρώμα διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα απο χθες δεν αναβει το λεντ στην φορτιση,αλλα φορτιζει, και δεν το αναγνωριζει το pc παρολο που επιλεγω στο μηνυμα συνδεσης αποδοχη.δεν μου ξαναετυχε και εχω αγνοια αυτου του θεματος.ετυχε σε αλλον παρομοιο θεμα και τι εκανε για να το διορθωσει? (αν και υποψιαζομαι την usb port)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα απο χθες δεν αναβει το λεντ στην φορτιση,αλλα φορτιζει, και δεν το αναγνωριζει το pc παρολο που επιλεγω στο μηνυμα συνδεσης αποδοχη.δεν μου ξαναετυχε και εχω αγνοια αυτου του θεματος.ετυχε σε αλλον παρομοιο θεμα και τι εκανε για να το διορθωσει? (αν και υποψιαζομαι την usb port)

 

Για το led κάπου θυμάμαι υπάρχει επιλογή για την ένδειξη κατά τη φόρτιση αλλά δεν το βρίσκω κάπου θα είναι θαμμένο πάντως :lol:

Αφού φορτίζει ίσως πείραξες την επιλογή και δεν αναβοσβήνει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για το led κάπου θυμάμαι υπάρχει επιλογή για την ένδειξη κατά τη φόρτιση αλλά δεν το βρίσκω κάπου θα είναι θαμμένο πάντως :lol:

Αφού φορτίζει ίσως πείραξες την επιλογή και δεν αναβοσβήνει :mad:

Και ξαφνικα επανηλθε στο σωστο δρομο.!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα επανηλθε στο σωστο δρομο.!!!

 

Εχω ενα προβλημα με το utube.σανβλεπω σταματα, το συνεχιζω σε 10 δευτερα σταματα ,και το ιδιο ξανα.δεν μπορω να δω.αυτο μου το κανει εδω και παρα πολυ καιρο.απο chrome δεν το κανει.τα δοκιμασα. Ολα.αυτο το λαγκοτηλεφωνο μου εχει βγαλει χιλια προβληματα.εχετε καμια λυση?εχω κανει hard reset ,απεγκαταδταση τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το utube.σανβλεπω σταματα, το συνεχιζω σε 10 δευτερα σταματα ,και το ιδιο ξανα.δεν μπορω να δω.αυτο μου το κανει εδω και παρα πολυ καιρο.απο chrome δεν το κανει.τα δοκιμασα. Ολα.αυτο το λαγκοτηλεφωνο μου εχει βγαλει χιλια προβληματα.εχετε καμια λυση?εχω κανει hard reset ,απεγκαταδταση τιποτα.

Να αλλάξεις σύνδεση ίντερνετ ίσως? Η να κατεβάσεις την ανάλυση του βίντεο που βλέπεις

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις σύνδεση ίντερνετ ίσως? Η να κατεβάσεις την ανάλυση του βίντεο που βλέπεις

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Τα εχω δοκιμασει και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το utube.σανβλεπω σταματα, το συνεχιζω σε 10 δευτερα σταματα ,και το ιδιο ξανα.δεν μπορω να δω.αυτο μου το κανει εδω και παρα πολυ καιρο.απο chrome δεν το κανει.τα δοκιμασα. Ολα.αυτο το λαγκοτηλεφωνο μου εχει βγαλει χιλια προβληματα.εχετε καμια λυση?εχω κανει hard reset ,απεγκαταδταση τιποτα.

Δεν το θεωρω λαγκοτηλεφωνο παρολο που αντιμετωπησα προσωρινο προβλημα, αλλα ισως αν εκανες εκαθαρηση δεδομενων της εφαρμογης μπορει να βοηθουσε.πιστευω ειναι θεμα εφαρμογης και συνδεσης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το θεωρω λαγκοτηλεφωνο παρολο που αντιμετωπησα προσωρινο προβλημα, αλλα ισως αν εκανες εκαθαρηση δεδομενων της εφαρμογης μπορει να βοηθουσε.πιστευω ειναι θεμα εφαρμογης και συνδεσης.

 

Φιλε το πρωτο χρονο ηταν πολυ καλο.μετα ολο πτοβληματα.και ναι λαγκ πολυ,ειδικα τωρα τελευταια αστα.λαγκ οσο θελεις.μαλλον αυτο οφηλετε στο οτι πρεπει να αλλαζεις κινητο καθε 2 χρονια. Λόγω των συμβολαίων.δεν εξηγητε αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το πρωτο χρονο ηταν πολυ καλο.μετα ολο πτοβληματα.και ναι λαγκ πολυ,ειδικα τωρα τελευταια αστα.λαγκ οσο θελεις.μαλλον αυτο οφηλετε στο οτι πρεπει να αλλαζεις κινητο καθε 2 χρονια. Λόγω των συμβολαίων.δεν εξηγητε αλλιώς.

σωστο και αυτο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (με LP) πήγαινε καλα μέχρι το καλοκαίρι που άρχισε να σβήνει μόνο του κυρίως όταν τραβούσα φωτογραφία.

Θεώρησα ότι μετά από 2 χρόνια υπήρχε η σχετική επιβάρυνση και του πέρασα την Μ με Pc Suite και hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.

 

Το πρόβλημα ομως επανέρχεται τώρα κατά την διάρκεια της κλήσης η στην εισερχόμενη κλήση πάνω στο κουδούνισμα. Έχει σβήσει 3 φορές στις περίπου 20 κλήσεις…. Έλεος….

 

Μπορώ να κάνω κάτι από την μεριά μου?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να ξεπεράσεις τη ρομ και να το δοκιμάσεις για λίγο βάζοντας τα πολύ βασικά apps μόνο, μην τυχόν και είναι κάποιο app που σου κάνει το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να ξεπεράσεις τη ρομ και να το δοκιμάσεις για λίγο βάζοντας τα πολύ βασικά apps μόνο, μην τυχόν και είναι κάποιο app που σου κάνει το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τα βασικά είμαι… Απο τις περίπου 50-60 εφαρμογές ζήτημα να πέρασα τις 20

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (με LP) πήγαινε καλα μέχρι το καλοκαίρι που άρχισε να σβήνει μόνο του κυρίως όταν τραβούσα φωτογραφία.

Θεώρησα ότι μετά από 2 χρόνια υπήρχε η σχετική επιβάρυνση και του πέρασα την Μ με Pc Suite και hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.

 

Το πρόβλημα ομως επανέρχεται τώρα κατά την διάρκεια της κλήσης η στην εισερχόμενη κλήση πάνω στο κουδούνισμα. Έχει σβήσει 3 φορές στις περίπου 20 κλήσεις…. Έλεος….

 

Μπορώ να κάνω κάτι από την μεριά μου?

Μάλλον η μπαταρία θέλει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η μπαταρία θέλει αλλαγή.

 

Πως σχετίζεται με την μπαταριά? Θέλω να πω είναι γνωστό πρόβλημα που οφείλεται στην μπαταρία?

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Πως σχετίζεται με την μπαταριά?

Η μπαταρία δεν καταφέρνει να ανταποκριθεί στο επιπλέον φορτίο που ζητάει η κάμερα ή η εισερχόμενη κλήση, με αποτέλεσμα να κλείνει ή να επανεκκινεί η συσκευή.

Εχω πάθει ακριβώς το ίδιο και μάλιστα με νέα μπαταρία που αγόρασα από σκρουτζ. Μετά από κανά μήνα χρήσης, παρότι έδειχνε πάνω από 75% φορτισμένη μου έκλεινε το τηλέφωνο σε εισερχόμενη κλήση (όχι πάντοτε, αλλά αρκετά συχνά). Ξανάβαλα την παληά μαμίσια μπαταρία και το πρόβλημα εξαφανίστηκε. Παράγγειλα από procordia νέα μπαταρία, ελπίζοντας, από όσα έχω ακούσει, πως δεν θάχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου (με LP) πήγαινε καλα μέχρι το καλοκαίρι που άρχισε να σβήνει μόνο του κυρίως όταν τραβούσα φωτογραφία.

Θεώρησα ότι μετά από 2 χρόνια υπήρχε η σχετική επιβάρυνση και του πέρασα την Μ με Pc Suite και hard reset πριν και μετά την εγκατάσταση.

 

Το πρόβλημα ομως επανέρχεται τώρα κατά την διάρκεια της κλήσης η στην εισερχόμενη κλήση πάνω στο κουδούνισμα. Έχει σβήσει 3 φορές στις περίπου 20 κλήσεις…. Έλεος….

 

Μπορώ να κάνω κάτι από την μεριά μου?

Ειναι γνωστο οτι οταν αρχισει να τα φτηνει η μπαταρια αρχιζει να εχει τετοιες συμπεριφορες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε απλώς μια μπαταρία και μην κατηγορείται το κινητό οτι λαγκάρει. Στην τελική βάλτε μια custom stock όπως η Zoe Rom βάλτε και τον xceed ή τον Gabriel kernel και είστε μια χαρά.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7a

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κατεβάζω τραγούδια με το peggo. Έχω ένα θέμα πηγαίνω στην διαχείριση αρχείων και βρίσκω το τραγούδι σε ένα φάκελο του peggo. Συγχρόνως πηγαίνει και στους φακέλους στη μουσική του τηλεφώνου. Θέλω να το κάνω μεταφορά σε άλλον φάκελο που υπάρχει αλλά δεν μπορώ να το στείλω το στέλνει μόνο σε dropbox, και στα δυο προγράμματα Πως θα μεταφέρω το τραγούδι σε ένα ορισμένο υπάρχοντα φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κατεβάζω τραγούδια με το peggo. Έχω ένα θέμα πηγαίνω στην διαχείριση αρχείων και βρίσκω το τραγούδι σε ένα φάκελο του peggo. Συγχρόνως πηγαίνει και στους φακέλους στη μουσική του τηλεφώνου. Θέλω να το κάνω μεταφορά σε άλλον φάκελο που υπάρχει αλλά δεν μπορώ να το στείλω το στέλνει μόνο σε dropbox, και στα δυο προγράμματα Πως θα μεταφέρω το τραγούδι σε ένα ορισμένο υπάρχοντα φάκελο.

 

Εγώ έχω επιλέξει απλά τον τον downloads φάκελο του peggo να είναι ο φάκελος που έχω όλα μου τα τραγούδια, το music δηλαδή και πάνε εκεί τα τραγούδια αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω επιλέξει απλά τον τον downloads φάκελο του peggo να είναι ο φάκελος που έχω όλα μου τα τραγούδια, το music δηλαδή και πάνε εκεί τα τραγούδια αμέσως.

 

Φίλε όταν πηγαίνουν τα τραγούδια στον peggo πάνε χύμα όλα μαζί εγώ τα έχω στην ΜΟΥΣΙΚΗ σε φακέλους τον κάθε τραγουδιστή. Απλώς εγώ θέλω το κάθε τραγούδι που κατεβάζω να το βάζω ανά τραγουδιστή στον φάκελο του.:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν πηγαίνουν τα τραγούδια στον peggo πάνε χύμα όλα μαζί εγώ τα έχω στην ΜΟΥΣΙΚΗ σε φακέλους τον κάθε τραγουδιστή. Απλώς εγώ θέλω το κάθε τραγούδι που κατεβάζω να το βάζω ανά τραγουδιστή στον φάκελο του.:!::!::!:

 

Οκ, τώρα κατάλαβα γιατί ήθελες να μετακινείς τα αρχεία. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί στα κατεβάζει και στον φάκελο του peggo και στην μουσική σου.. Έκανα μία δοκιμή και άλλαξα τον φάκελο, έβαλα στα downloads, το τραγούδι πήγε μόνο εκεί και πουθενά αλλού. Τι να πω, όρισε ξανά από τις ρυθμίσεις τον φάκελο στον οποίο θες να κατεβαίνουν τα τραγούδια ή προσπάθησε να ξαναεγκαταστήσεις την εφαρμογή. Τώρα, αν πάλι δεν γίνει τίποτα, σταμάτα να χρησιμοποιείς την εφαρμογή και κατέβαζε την μουσική σου χρησιμοποιώντας το online peggo βάζοντας μία συντόμευση στην αρχική σου οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν από κανένα μήνα? μου ήρθε ένα πολύ μικρό update για την LP (bug fix ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Πριν την εγκατάσταση του είχα αντιμετωπίσει 2 bootloops και τώρα περίμενα το 3ο (η συσκευή πάθαινε bootloop κάθε 3 μήνες ακριβώς, το τελευταίο ήταν μέσα στο καλοκαίρι οπότε μέχρι τώρα θα έπρεπε να μου είχε χτυπήσει την πόρτα ξανά). Ευτυχώς και να μην το ματιάσω, όλα είναι καλά, δεν έχει ξανά πάθει bootloop μετά την εγκατάσταση αυτού του update. Είχα πει ότι θα ενημερώσω και αυτό κάνω προκειμένου όσοι δεν έχουν κάνει αυτό το update να το κάνουν αν αντιμετώπιζαν παρόμοια προβλήματα. Σε καμία περίπτωση δεν φέρω ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά στο κινητό σας μετά το update, απλά αναφέρω την δική μου περίπτωση. Από εκεί και πέρα εσείς είστε αυτοί που αποφασίζετε..

Link to comment
Share on other sites

ωραιος! μακαρι και αλλοι να γραφανε για προβληματα που βρηκαν λυση για βοηθεια προς ολους,αλωστε γιαυτο ειναι το φορουμ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πριν από κανένα μήνα? μου ήρθε ένα πολύ μικρό update για την LP (bug fix ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Πριν την εγκατάσταση του είχα αντιμετωπίσει 2 bootloops και τώρα περίμενα το 3ο (η συσκευή πάθαινε bootloop κάθε 3 μήνες ακριβώς, το τελευταίο ήταν μέσα στο καλοκαίρι οπότε μέχρι τώρα θα έπρεπε να μου είχε χτυπήσει την πόρτα ξανά). Ευτυχώς και να μην το ματιάσω, όλα είναι καλά, δεν έχει ξανά πάθει bootloop μετά την εγκατάσταση αυτού του update. Είχα πει ότι θα ενημερώσω και αυτό κάνω προκειμένου όσοι δεν έχουν κάνει αυτό το update να το κάνουν αν αντιμετώπιζαν παρόμοια προβλήματα. Σε καμία περίπτωση δεν φέρω ευθύνη αν κάτι δεν πάει καλά στο κινητό σας μετά το update, απλά αναφέρω την δική μου περίπτωση. Από εκεί και πέρα εσείς είστε αυτοί που αποφασίζετε..

 

Ερχονται ακόμη updates για την LP ?

Ρωτάω γιατί παραμένω σε LP και δεν έχω δει update από τότε που κυκλοφόρησε η ΜΜ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...