Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε μια επαννεκινηση,και ρωταω οταν το συνδεεις βγαζει σημα usb στην μπαρα επανω? επισης να κανεις αντιγραφο επαφων στην καρτα μνημης αν εχεις και δεν θα εχεις προβλημα.

 

έκανα επαννεκινηση αλλα μάταια...τωρα το μόνο που βγάζει όταν το συνδέω είναι να αποσυνδέσω το τροφοδοτικό γιατι είναι πλήρης η μπαταρία...τίποτα αλλο !! Έχεις απόλυτο δίκαιο με για την κάρτα μνήμης..το θέμα ειναι οτι δεν έχω κάρτα μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι μπορεί να συμβαίνει ? μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? πρέπει να περαστούν οι επαφές,είναι εργαλείο της δουλειάς μου....

Μηπως εχεις αντιγραφο google για να τα επαναφερεις? Λεω μηπως γιατι στερεψα απο ιδεες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Που ειναι αυτη η επιλογη φίλε μου?Ειμαι με lollipop.

 

Τώρα δεν θυμάμαι δες στους λογαριασμούς στα αντίγραφα ασφαλείας αλλά μπορεί και να μην είχε τέτοια επιλογή επαναφοράς η lollipop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για μένα ιδανικά σε v20, αλλά ρεαλιστικά με βλέπω να συμβιβάζομαι με g5 από το '17 στα 300€

 

v20 μαλλον ελλαδα δεν θα ερθει,ισως και ευρωπη.g5 βλεπω και εγω,αν και το ολο συστημα μπαταριας δεν με εμπνεει,παρολα αυτα με καλυπτει σε πολλα αλλα οπως καρτα μνημης,ραδιο,αποσπ.μπαταρια και ολα τα υπολοιπα κορυφαια χαρακτηριστικα.

 

Το V20 δεν είναι με τον αναγνώστη στην πλάτη και πως θα ανοίγω το κινητό πάνω στο γραφείο εκεί έχω το κόλλημα μου με το συγκεκριμένο.

Μπα προς samsung s7 μεριά προς το παρόν.

Είδα τρέχει στη vodafone για το iphone 7 με 32gb το μικρότερο μοντέλο στα €22,75 για 36 άτοκες δόσεις.

Μέχρι τέλος Νοεμβρίου θα περιλαμβάνει δωρεάν ασφάλιση. Για όποιον τον ενδιαφέρει ένα iphone τηλέφωνο.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9163&utm_source=mindshare&utm_medium=display&utm_campaign=iPhone7

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι μπορεί να συμβαίνει ? μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? πρέπει να περαστούν οι επαφές,είναι εργαλείο της δουλειάς μου....

 

Πότε έκανες το αντίγραφο ασφαλείας το θυμάσαι;

Αν υπάρχει σημείο επαναφοράς στον υπολογιστή σου κοντινό στην ημερομηνία του κάνε μια επαναφορά και τρέξε το πρόγραμμα.

Ανεξάρτητα αν θα λειτουργήσει ή μη κάνεις επαναφορά της επαναφοράς για να έρθεις στη σημερινή κατάσταση μετά.

Δεν χάνεις προσωπικά δεδομένα με αυτό απλά επαναφέρει τα προγράμματα κτλ. στη τότε κατάσταση.

 

Ίσως αν άλλαξε κάτι στον υπολογιστή σου σε σχέση με το πρόγραμμα αυτό της lg.

Κάτι είχε αναφέρει ένας φίλος εδώ σχετικά με τις επαναφορές η ίδια η lg προέτρεπε να μη γίνονται μετά από bootloop στο κινητό δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι και απαγορεύει πλέον αυτή τη δυνατότητα.

 

Αντίγραφο στο google λογαριασμό φαντάζομαι το έχεις ήδη αποκλείσει σε επαφές για να μπεις σε τέτοια διαδικασία έρευνας. Κάνε ένα τσεκ στις επαφές του gmail σου.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χαλασει ο ανταπτορας απο το g3 και το usb και εχω παρει κατι αλλα δεν φορτιζει γρηγορα εχω αλλαξει και προσφατα την μπαταρια αλλα λεει 4 ωρες εδω εχω κινητο για φορτιση και κανω χρηση και αντι να γεμιζει μειωνεται εχω το android 6 τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χαλασει ο ανταπτορας απο το g3 και το usb και εχω παρει κατι αλλα δεν φορτιζει γρηγορα εχω αλλαξει και προσφατα την μπαταρια αλλα λεει 4 ωρες εδω εχω κινητο για φορτιση και κανω χρηση και αντι να γεμιζει μειωνεται εχω το android 6 τι μπορω να κανω?

 

Από θερμοκρασία στο πίσω μέρος του κινητού πως πάει κατά τη φόρτιση είναι αυτό που περιμένεις κάτι λιγότερο περισσότερο.

Ο φορτιστής παρέχει επαρκές ρεύμα; ανέφερε χαρακτηριστικά για να τον τσεκάρουμε και της μπαταρίας σου επίσης.

Το καλώδιο είναι το δικό του ή το άλλαξες και αυτό;

Κάνει επαφή σωστή δοκίμασες να φορτίσεις με άλλο καλώδιο;

Πέτα ότι εφαρμογή έχεις στο κινητό για μπαταρία για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χαλασει ο ανταπτορας απο το g3 και το usb και εχω παρει κατι αλλα δεν φορτιζει γρηγορα εχω αλλαξει και προσφατα την μπαταρια αλλα λεει 4 ωρες εδω εχω κινητο για φορτιση και κανω χρηση και αντι να γεμιζει μειωνεται εχω το android 6 τι μπορω να κανω?

Αν αυτο που πηρες ειναι οτι ναναι προσεξε μην εχεις αλλα προβληματα στο κινητο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χαλασει ο ανταπτορας απο το g3 και το usb και εχω παρει κατι αλλα δεν φορτιζει γρηγορα εχω αλλαξει και προσφατα την μπαταρια αλλα λεει 4 ωρες εδω εχω κινητο για φορτιση και κανω χρηση και αντι να γεμιζει μειωνεται εχω το android 6 τι μπορω να κανω?

 

Άλλαξε καλώδιο αν δεν το έχεις κάνει ήδη και δες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν θυμάμαι δες στους λογαριασμούς στα αντίγραφα ασφαλείας αλλά μπορεί και να μην είχε τέτοια επιλογή επαναφοράς η lollipop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Το V20 δεν είναι με τον αναγνώστη στην πλάτη και πως θα ανοίγω το κινητό πάνω στο γραφείο εκεί έχω το κόλλημα μου με το συγκεκριμένο.

Μπα προς samsung s7 μεριά προς το παρόν.

Είδα τρέχει στη vodafone για το iphone 7 με 32gb το μικρότερο μοντέλο στα €22,75 για 36 άτοκες δόσεις.

Μέχρι τέλος Νοεμβρίου θα περιλαμβάνει δωρεάν ασφάλιση. Για όποιον τον ενδιαφέρει ένα iphone τηλέφωνο.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9163&utm_source=mindshare&utm_medium=display&utm_campaign=iPhone7

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πότε έκανες το αντίγραφο ασφαλείας το θυμάσαι;

Αν υπάρχει σημείο επαναφοράς στον υπολογιστή σου κοντινό στην ημερομηνία του κάνε μια επαναφορά και τρέξε το πρόγραμμα.

Ανεξάρτητα αν θα λειτουργήσει ή μη κάνεις επαναφορά της επαναφοράς για να έρθεις στη σημερινή κατάσταση μετά.

Δεν χάνεις προσωπικά δεδομένα με αυτό απλά επαναφέρει τα προγράμματα κτλ. στη τότε κατάσταση.

 

Ίσως αν άλλαξε κάτι στον υπολογιστή σου σε σχέση με το πρόγραμμα αυτό της lg.

Κάτι είχε αναφέρει ένας φίλος εδώ σχετικά με τις επαναφορές η ίδια η lg προέτρεπε να μη γίνονται μετά από bootloop στο κινητό δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι και απαγορεύει πλέον αυτή τη δυνατότητα.

 

Αντίγραφο στο google λογαριασμό φαντάζομαι το έχεις ήδη αποκλείσει σε επαφές για να μπεις σε τέτοια διαδικασία έρευνας. Κάνε ένα τσεκ στις επαφές του gmail σου.

Επειδη δεν καταλαβα αυτο με τον αναγνωστη του v20 τι εννοεις? Οτι πρεπει να κοιταμε προς samsoung που τελευταια εχει καποια θεματα η iphone που ειναι και τα φθηνοτερα στην αγορα? Φιλικα παντα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φίλε kospath συνήθως φταίει το μαμά καλώδιο και όχι ο φορτιστής κάτι που είναι συχνό φαινόμενο στο g3 αλλά αν στη δική σου περίπτωση έχει χαλάσει σίγουρα ο φορτιστής επειδή κάτι αναφέρεις για αντάπτορα μήπως εννοείς το βύσμα του φορτιστή τότε όπως σου είπαν ήδη και τα παιδιά φρόντισε να πάρεις έναν φορτιστή που να βγάζει ~2Α στα 5V και όχι αυτόν που πήρες που θα είναι λογικά 1Α αφού λες ότι σου αδειάζει όταν είναι ανοιχτό.

 

(τα έγραψα κ εγώ χωρίς σημεία στίξης για εκδίκηση :p)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση στο g3 μπορειται να κανετε βιντεοκληση κανονικα?δεν λεω μεσα απο εφαρμογες οπως viber κλπ

Νομίζω όχι

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Για διάφορους λόγους έχει εγκαταλειφθεί το πρότυπο 3G-324M και οι καινούργιες συσκευές (περιλ. του G3) δεν το υποστηρίζουν, οπότε με πολύ λίγους θα μπορείς να κάνεις τέτοια βιντεοκλήση.

 

Η πλησιέστερη εναλλακτική είναι το Google Duo που είναι αντίστοιχο με το Facetime των iPhone (και απ΄ό,τι λένε θα είναι προεγκατεστημένο στο επόμενο android). Το έχω κατεβάσει στο G3 και μου φαίνεται αρκετά βολικό, μόνο που δεν το έχει ακόμη πολύς κόσμος.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβα αυτο με τον αναγνωστη του v20 τι εννοεις? Οτι πρεπει να κοιταμε προς samsoung που τελευταια εχει καποια θεματα η iphone που ειναι και τα φθηνοτερα στην αγορα? Φιλικα παντα.

 

Είναι απλό με το fingerprint reader στη πλάτη δεν θα μπορώ να δουλέψω το κινητό επάνω στο γραφείο θα πρέπει πρώτα να το σηκώσω για να το ξεκλειδώσω και δεν με βολεύει με τίποτα αυτό.

Επόμενο κινητό χαρακτηριστικά που θα ήθελα amoled οθόνη, αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων, ταχεία φόρτιση, καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό με το fingerprint reader στη πλάτη δεν θα μπορώ να δουλέψω το κινητό επάνω στο γραφείο θα πρέπει πρώτα να το σηκώσω για να το ξεκλειδώσω και δεν με βολεύει με τίποτα αυτό.

Επόμενο κινητό χαρακτηριστικά που θα ήθελα amoled οθόνη, αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων, ταχεία φόρτιση, καλύτερη κάμερα.

 

Oneplus 3 και εχει ολα όσα λες...εγω παντως δεν μετανιωσα που πηγα από Lg G3 32gb στο Oneplus 3

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 και εχει ολα όσα λες...εγω παντως δεν μετανιωσα που πηγα από Lg G3 32gb στο Oneplus 3

Γιατί να μετανιώσεις? Η διαφορά είναι χαοτικη στις δύο συσκευές... Όχι πως το g3 δεν είναι καλό απλά έχουν και κάποια χρόνια διαφορά. Το μόνο που σκέφτομαι στα "κινέζικα" με την καλή έννοια είναι οι εγγύησης αν και νομίζω ότι έχει αποθήκη και Ευρώπη η εν λόγω εταιρία

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 και εχει ολα όσα λες...εγω παντως δεν μετανιωσα που πηγα από Lg G3 32gb στο Oneplus 3

εγω παλι αν εβγαινε νεο g3 με τον τελευταιο sd820 θα το επαιρνα με κλειστα ματια.υπαρχει βεβαια το g5 αλλα δεν μου αρεσουν τα πλαινα πληκτρα και το κουμπωμα μπαταριας,

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρπνοα με το G3 εχω πεον αγανακτησει εδω και ενα μηνα εχει νεκρωσει το πανω μερος της οθονης και δεν κατεβαινει με το δακτυλο πλεον η notification bar εχθες αρχησε να το κανει και στην υπολοιπη οθονη μετα απο λιγο εστρωσε αλλα πολυ φοβαμαι οτι η οθονη θα νεκρωσει τελειως το εχεις κανεις αλλος σαν προβλημα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρπνοα με το G3 εχω πεον αγανακτησει εδω και ενα μηνα εχει νεκρωσει το πανω μερος της οθονης και δεν κατεβαινει με το δακτυλο πλεον η notification bar εχθες αρχησε να το κανει και στην υπολοιπη οθονη μετα απο λιγο εστρωσε αλλα πολυ φοβαμαι οτι η οθονη θα νεκρωσει τελειως το εχεις κανεις αλλος σαν προβλημα?

Δες κατι πρακτικα που κανουν στο youtube.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δες κατι πρακτικα που κανουν στο youtube.
εχω δει το κολπο με τον αναπτηρα θα το δοκιμασω καποια στιγμη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια εδω

 

Καλησπερα σε όλους!

Μετα από κάποια θεματάκια που εμφανιστήκαν τελευταία θέλω να κάνω unroot το G3 16gb μου και να γυρίσω σε μαμά κατάσταση.

Σε πρώτη φάση διάβασα πολλές σελίδες αλλά έχει απλώσει το θέμα και δεν έβγαλα ακρη.

Γυρισα στην πρώτη σελίδα και το σχετικό link (G3 : Επιστροφη σε εργοστασιακή κατάσταση) δεν μου ανοίγει καν.

 

Βρηκα στο xda αυτόν τον οδηγό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64624324&postcount=2 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι ο σωστός.

 

Εχω την V20h-EUR-XX και βάση του xda οδηγού δεν βρήκα την ίδια εδώ http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G3%2FStock%2F. Ποια πρέπει να κατεβάσω?

 

Να πω την αλήθεια εκεί που νόμιζα ότι έβγαζα ακρη άρχισα να μπερδεύομαι!

Οποια βοήθεια καλοδεχούμενη!!

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασία στο πίσω μέρος του κινητού πως πάει κατά τη φόρτιση είναι αυτό που περιμένεις κάτι λιγότερο περισσότερο.

Ο φορτιστής παρέχει επαρκές ρεύμα; ανέφερε χαρακτηριστικά για να τον τσεκάρουμε και της μπαταρίας σου επίσης.

Το καλώδιο είναι το δικό του ή το άλλαξες και αυτό;

Κάνει επαφή σωστή δοκίμασες να φορτίσεις με άλλο καλώδιο;

Πέτα ότι εφαρμογή έχεις στο κινητό για μπαταρία για αρχή.

 

και το καλωδιο και τον φορτιστη τον εχω αλλαξει απο θερμοκρασια δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ θερμο και ενα αλλο καλωδιο παλι την ιδια ωρα κανει απλως νομιζω πως απο την μαμα η φορτιστες και τα usb φορτιζαν πιο γρηγορα το κινητο απο οτι τωρα αλλα μπορει να φταιει ισως που εχω android 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια εδω

κατεβασε το lg phone from απο playstore θα σου πει ποιο firmware φορουσε το τηλ.και εχει λινκ για να το κατεβασεις σε μορφη kdz.φλασαρε το με flashtool και εισαι οκ. αλλος τροπος συνδεσε το με το pc και με το lg pcsuite επελεξε αναβαθμηση λογισμικου θα σου περασει την τελευταια επισημη και παλι θα εισαι οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και το καλωδιο και τον φορτιστη τον εχω αλλαξει απο θερμοκρασια δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ θερμο και ενα αλλο καλωδιο παλι την ιδια ωρα κανει απλως νομιζω πως απο την μαμα η φορτιστες και τα usb φορτιζαν πιο γρηγορα το κινητο απο οτι τωρα αλλα μπορει να φταιει ισως που εχω android 6

 

Η έξοδος στο γνήσιο φορτιστή είναι 1,8Α στα 5V κάνε σύγκριση με αυτό που έχεις τώρα μήπως είναι από κει η καθυστέρηση και παιδεύεσαι άδικα.

Παράδειγμα άλλου φορτιστή του chromcast 2 είναι μόνο 1,0Α στα 5V λογικό είναι να αργή.

Μετά είναι η επαφή του καλωδίου με το κινητό αν κάτι δεν πάει καλά μπορεί να δημιουργεί μείωση στο ρεύμα αν αυτό είναι σωστό απλός μια ιδέα μου.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το lg phone from απο playstore θα σου πει ποιο firmware φορουσε το τηλ.και εχει λινκ για να το κατεβασεις σε μορφη kdz.φλασαρε το με flashtool και εισαι οκ. αλλος τροπος συνδεσε το με το pc και με το lg pcsuite επελεξε αναβαθμηση λογισμικου θα σου περασει την τελευταια επισημη και παλι θα εισαι οκ.

 

Κατέβασα το lg phone from αλλα δεν λέει ποιο firmware φορούσε. Έχει ένα link αλλα είναι μάλλον το τελευταίο που έχει βγει (D85530N_00)

Αυτή η έκδοση είναι η Marshmallow???

 

Και κάτι ακόμα, με lg pcsuite και επιλογη αναβάθμιση λογισμικού γίνετε unroot και σβήνει τα πάντα από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...