Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει διάφορα σε ταχύτητα μεταξύ class 10 και U1.

Διάφορες σε πραγματική ταχύτητα μεταξύ ίδιας κλάσης είναι υπαρκτές αναγράφονται σε μερικούς ιστοτόπους και στις τιμές των καρτών.

Η διάφορα class 4 με 10 ναι είναι μεγάλη και δικαιολογείι την αλλαγή της κάρτας.

Το πιθανότερο να έπεσες σε προβληματική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως παιζει κανενα ρολο το γεγονος οτι εκανα copy paste αρχικα στο laptop οτι ειχα στην προιγουμενη και μετα λαπτοπ καρτα στην καινουρια τα παντα???γιατι εκει μου εκανε κατι χαζα...εννοω αυτα τα thumball αρχεια η οπως τα λενε???αρχεια συστηματος δηλαδη....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ετρεξα τη νεα εκδοση antutu κ η συσκευη μου δεν τα πηγε καλα. 50000. Αλλα το σημαντικο ειναι οτι σκοραρε μονο 2800 στο 3d τεστ συνολικα. Υπαρχει καποια ασυμβατοτητα η εχει προβλημα η καρτα γραφικων μου; αν μπορουσε καποιος να το τσεκαρει στο δικο του...
Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει κανενα ρολο το γεγονος οτι εκανα copy paste αρχικα στο laptop οτι ειχα στην προιγουμενη και μετα λαπτοπ καρτα στην καινουρια τα παντα???γιατι εκει μου εκανε κατι χαζα...εννοω αυτα τα thumball αρχεια η οπως τα λενε???αρχεια συστηματος δηλαδη....

δοκιμασε αφου παρεις τα αρχεια απο την καρτα να κανεις φορματ ισως στρωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ιδιο σκορ εχω και εγω,αλλα στο 3d σαν να ειχε σπασιματα στο τρεξιμο γραφικων.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αφου παρεις τα αρχεια απο την καρτα να κανεις φορματ ισως στρωσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ιδιο σκορ εχω και εγω,αλλα στο 3d σαν να ειχε σπασιματα στο τρεξιμο γραφικων.

 

οκ αυτο κανω τωρα αλλα ποια αρχεια να παρω εκτος απο φωτο και απλα πραγματα.....δεδομενα ας πουμε εφαρμογων να παρω???και αν ναι ποια ειναι???δες στην φωτο πως ειναι καρτα....

http://i67.tinypic.com/o0xqat.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός μου πήρε πριν λίγες μέρες το g4 και κατεβάζει στοn υπολογιστη του μεσω lg bridge τα 6,0 android(1,5 gb αρχείο)..εγώ με το 3αρι πρέπει να περιμένω η μπορώ και εγώ?
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός μου πήρε πριν λίγες μέρες το g4 και κατεβάζει στοn υπολογιστη του μεσω lg bridge τα 6,0 android(1,5 gb αρχείο)..εγώ με το 3αρι πρέπει να περιμένω η μπορώ και εγώ?

οταν δωσει η lg το οκ θα σε ειδοποιησει το τηλ. η αν δεις "οργασμο" μυνηματων στο φορουμ:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ αυτο κανω τωρα αλλα ποια αρχεια να παρω εκτος απο φωτο και απλα πραγματα.....δεδομενα ας πουμε εφαρμογων να παρω???και αν ναι ποια ειναι???δες στην φωτο πως ειναι καρτα....

http://i67.tinypic.com/o0xqat.png

τις εφαρμογες, ισως, απο τις ρυθμισεις εκει που λεει "στην καρτα sd" επελεξε τις και μετεφερε στην μνημη του τηλ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός μου πήρε πριν λίγες μέρες το g4 και κατεβάζει στοn υπολογιστη του μεσω lg bridge τα 6,0 android(1,5 gb αρχείο)..εγώ με το 3αρι πρέπει να περιμένω η μπορώ και εγώ?

 

σε μας δε δουλεύει το bridge συνεχίζουμε να είμαστε με pc suite

 

μιας και πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση το θεωρώ αρκετά πιθανό να πρέπει να την κάνουμε μέσω υπολογιστή πάντως

 

μέχρι τώρα από την lg αυτό συμπεραίνω, μόνο τα minor updates γίνονται ota

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει κανενα ρολο το γεγονος οτι εκανα copy paste αρχικα στο laptop οτι ειχα στην προιγουμενη και μετα λαπτοπ καρτα στην καινουρια τα παντα???γιατι εκει μου εκανε κατι χαζα...εννοω αυτα τα thumball αρχεια η οπως τα λενε???αρχεια συστηματος δηλαδη....

 

Ναι το πιθανότερο είναι να παίζει ρόλο όπως τα λες, άρα άφησε ο υπολογιστής το φορμάτ με το οποίο ήρθε η κάρτα και απλά έβαλε τα δεδομένα που είχες αντιγράψει μέσα.

Καλό είναι το φορμάρισμα της να γίνει στο κινητό για να είσαι σίγουρος από συμβατότητα.

Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος ότι δεν είναι προβληματική η κάρτα.

Με τις εφαρμογές από το store δεν θα έχεις πρόβλημα για να τις ανακτήσεις παρομοίως με τις φωτογραφίες που έχουν ήδη γίνει back up στο Google photos εφόσον το χρησιμοποιείς.

Εφόσον έχεις αντίγραφα των αρχείων βάλε την καινούργια κάρτα στο κινητό και κάνε φορμάτ κατόπιν ανάλογα τις ρυθμίσεις που είχες κάνει στο Android πριν την αντικατάσταση θα αποκατασταθούν ανάλογα τα δεδομένα της παλαιάς τουλάχιστον δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

οταν δωσει η lg το οκ θα σε ειδοποιησει το τηλ. η αν δεις "οργασμο" μυνηματων στο φορουμ:lol:

 

οκ!ευχαριστώ συνονοματε θα περιμένω οργασμο απο εδώ :lol:..θα γράψω εντυπώσεις μόλις το τεστάρω το 4αρι του αδερφου μου!

Link to comment
Share on other sites

πηγα στην προκορντια σημερα, αλλαχτηκε ο φορτιστης εντος εγγυησης καθως και τα πισω πληκτρα (ηταν δυσκολα να τα πατησεις)...τελος καλο ολα καλα.... οσο ημουν εκει συνεχη τηλεφωνα για οθονες (ακομα δεν εχουν παραλαβει) και δεν ειχαν ουτε μπαταριες για το g3 (ηθελα να αγορασω μια..)
Link to comment
Share on other sites

στο 4αρι της αδερφής μου που έχω τεστάρει εγώ δεν αλλάζουν και πολλά πράγματα από την αρχική μορφή του, με το ζόρι καταλαβαίνεις ότι έγινε αναβάθμιση

 

σε μας όμως αν τα πράγματα γίνουν όπως έγινε με το g2 όταν πήρε το ui το δικό μας στη 5.0.2 η αναβάθμιση θα είναι πιο δραστική και όπως έγραψα και παραπάνω αυτό περιμένω, το ui του g4 στο κινητό μας γιατί ακόμα και το αισθητικό κομμάτι να πάρουμε είναι πιο ωραίο και θα δώσει μια νότα ανανέωσης στα "γεράματά" του.

 

από επιδόσεις βέβαια ελπίζω να μη πάθουμε κι εμείς ότι και το g2 που σε πολλούς φάνηκε ότι έγινε πιο αργό με τη lollipop και το ui του g3

 

από το g4 δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα, γιατί συγκριτικά με το δικό μας σφαίρα πήγαινε, σφαίρα πάει.. το συγκεκριμένο δε μασάει μέχρι στιγμής πουθενά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τα δύο κινητά, απλά ότι έλειπε από το g2 το πήρε και με το παραπάνω. Soft keys ,εξαφανιζονται αυτόματα, περιβάλλον καρμπόν με το g3, λολιποπ μια χαρά και καλύτερα κι από την ΚΚ για την δική μου περίπτωση ,ένα πραγματικά σύγχρονο look .Μακάρι να συμβεί το ίδιο και με το g3 παίρνοντας την 6.Αν εξαιρέσεις την γοητευτική εμφάνιση του g3 με την Quick circle θήκη του και φυσικά την χορταστική του οθόνη, το g2 όπως είναι σήμερα συγκρίνοντάς τα σε εργοστασιακή στοκ κατάσταση ,δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το g3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να παρω ενα τζι3 32αρι δωρο στην αδερφη μου επειδη της αρεσει πειτε μου τι να προσεξω απο παρτιδες κλπ κατι για ρωγμες διαβαζω που στο πλαστικο;και αυτονιμια μια μερα θα της βγαζει ελεω φβ και σερφ ολη μερα με 4τζι κυριως δεν εχει σπιτι ιντερνετ προς το παρον.Καθε βοηθεια δεκτη.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να παρω ενα τζι3 32αρι δωρο στην αδερφη μου επειδη της αρεσει πειτε μου τι να προσεξω απο παρτιδες κλπ κατι για ρωγμες διαβαζω που στο πλαστικο;και αυτονιμια μια μερα θα της βγαζει ελεω φβ και σερφ ολη μερα με 4τζι κυριως δεν εχει σπιτι ιντερνετ προς το παρον.Καθε βοηθεια δεκτη.

 

η αυτονομία δεν είναι σίγουρα το δυνατό του σημείο λόγω οθόνης κυρίως και φυσικά αν σερφάρει με 4g (όπου όλες οι συσκευές καταναλώνουν αρκετή μπαταρία) με το ζόρι βλέπω να βγάζει τη μέρα.Κατά τα άλλα μην σε απασχολεί τα περισσότερα θέματα έχουν ξεπεραστεί και η εγγύηση σε καλύπτει.Εμένα είναι πρόσφατο 510 ,αν εξαιρέσεις όταν χρησιμοποιώ χάρτες & τοποθεσία σηκώνει σχετικά θερμοκρασία όπως τα περισσότερα ,είμαι καθόλα ευχαριστημένος πλην φυσικά της οθόνης ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τις περσινές παρτίδες.Στα 280 που το πήρα το θεωρώ εξαιρετική αγορά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

οταν δωσει η lg το οκ θα σε ειδοποιησει το τηλ. η αν δεις "οργασμο" μυνηματων στο φορουμ:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τις εφαρμογες, ισως, απο τις ρυθμισεις εκει που λεει "στην καρτα sd" επελεξε τις και μετεφερε στην μνημη του τηλ.

 

εκανα βλακεια δεν προλαβα να δω το ποστ σου αδερφε και ταλαιποριηθκα λιγο παραπανω και τις ξαναπερασα απο την αρχη εκανα διαγραφη καρτας(φορματ)και εβαλα μεσα μονο αρχεια και εκεινο το φακελο data.....θα δω πως θα παει και σας λεω.....οταν παρουμε το update δεν χανουμε δεδομενα ε???

by the way σημερινο αρθρο απο αξιοπιστο site

http://techmaniacs.gr/lg-g3-marshmallow-update-coming-very-soon/

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πηγα στην προκορντια σημερα, αλλαχτηκε ο φορτιστης εντος εγγυησης καθως και τα πισω πληκτρα (ηταν δυσκολα να τα πατησεις)...τελος καλο ολα καλα.... οσο ημουν εκει συνεχη τηλεφωνα για οθονες (ακομα δεν εχουν παραλαβει) και δεν ειχαν ουτε μπαταριες για το g3 (ηθελα να αγορασω μια..)

 

εγω πηρα την παρασκευη τηλ και μου ειπαν οτι υπαρχει ανταλακτικο σε ασπρο για την αλλαγη επειδη μου χει τυχει ρωγμη..τωρα θα δειξειι..

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την παρασκευη τηλ και μου ειπαν οτι υπαρχει ανταλακτικο σε ασπρο για την αλλαγη επειδη μου χει τυχει ρωγμη..τωρα θα δειξειι..

Στο τηλέφωνο σε όλους έτσι λένε... Και εγώ πήρα για φίλης μου τηλέφωνο λευκό και μου είπαν έχουν. Πήγα την ίδια μέρα και μου είπαν δεν έχουν και ότι δεν ξέρω πότε θα φέρουν τους έχουν τελειώσει αρκετές μέρες και αν θέλουμε να αφήσουμε το τηλέφωνο εκεί.. Έχουν αρχίσει τις μα.....ιες...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφός μου πήρε πριν λίγες μέρες το g4 και κατεβάζει στοn υπολογιστη του μεσω lg bridge τα 6,0 android(1,5 gb αρχείο)..εγώ με το 3αρι πρέπει να περιμένω η μπορώ και εγώ?

 

Το LG Bridge είναι για κινητά από το G4 και μετά (πχ V10) και το G3 δεν υποστηρίζεται. Η 6 δεν θα εμφανιστεί fOTA λόγω μεγέθους, οπότε εγκατέστησε το παλιό και κλασικό LG PC Suite και τσέκαρε με αυτό ενδεχόμενη αναβάθμιση.

 

Στο τηλέφωνο σε όλους έτσι λένε... Και εγώ πήρα για φίλης μου τηλέφωνο λευκό και μου είπαν έχουν. Πήγα την ίδια μέρα και μου είπαν δεν έχουν και ότι δεν ξέρω πότε θα φέρουν τους έχουν τελειώσει αρκετές μέρες και αν θέλουμε να αφήσουμε το τηλέφωνο εκεί.. Έχουν αρχίσει τις μα.....ιες...

 

Όσο καλό κι αν είναι ένα σέρβις, όταν υπάρχουν τόσες αστοχίες σε G2/G3 και τρέχουν όλοι μαζί, λογικό κάποια στιγμή είναι να υπάρξει και καθυστέρηση. Βάλε και τα CC που έμειναν και από κει πίσω, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το LG Bridge είναι για κινητά από το G4 και μετά (πχ V10) και το G3 δεν υποστηρίζεται. Η 6 δεν θα εμφανιστεί fOTA λόγω μεγέθους, οπότε εγκατέστησε το παλιό και κλασικό LG PC Suite και τσέκαρε με αυτό ενδεχόμενη αναβάθμιση.

 

 

 

Όσο καλό κι αν είναι ένα σέρβις, όταν υπάρχουν τόσες αστοχίες σε G2/G3 και τρέχουν όλοι μαζί, λογικό κάποια στιγμή είναι να υπάρξει και καθυστέρηση. Βάλε και τα CC που έμειναν και από κει πίσω, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

 

Συμφωνώ για το σέρβις ότι σε γενικές γραμμές είναι καλό αλλά όταν σου λένε έχουμε οθόνες και μπαίνεις στην διαδικασία να πας και πόσο μάλλον την ίδια μέρα μετά από 3 ώρες και σου λένε δεν έχουμε και έχουμε έλλειψη γενικά εδώ και καιρό είναι φάουλ. Ας μας πούνε στο τηλέφωνο ότι δεν έχουν να μην τρέχουμε τσάμπα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Για δειτε http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=D855 την βγαλανε την 6 εκδοση;Ειναι αυτη η τεταρτη στη σειρα απο πανω;Παντως το αρχειο κατεβαινει κ ειναι στο 1,0 GB Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάνω από 2 το πολύ 3 σελίδες που το έιπαμε Γιώργο!

 

Όχι δεν ήρθε ακόμα. Αυτά είναι τα sources. Αλλά αυτό σημαίνει ότι είμαστε πάρα πολύ κοντά για να βγεί. Η Πολωνία αναμένεται όπως πιστεύουν οι περισσότεροι να την πάρει πρώτη. Ακούγεται για 16-18. Θα δούμε. Υπομονή! Το πολύ μέχρι το νέο έτος θα την έχουμε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πάνω από 2 το πολύ 3 σελίδες που το έιπαμε Γιώργο!

 

Όχι δεν ήρθε ακόμα. Αυτά είναι τα sources. Αλλά αυτό σημαίνει ότι είμαστε πάρα πολύ κοντά για να βγεί. Η Πολωνία αναμένεται όπως πιστεύουν οι περισσότεροι να την πάρει πρώτη. Ακούγεται για 16-18. Θα δούμε. Υπομονή! Το πολύ μέχρι το νέο έτος θα την έχουμε.

Ενταξει καταλαβα.Εμενα που ειναι Πολωνικο δηλαδη θα μου ερθει ενημερωση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καταλαβα.Εμενα που ειναι Πολωνικο δηλαδη θα μου ερθει ενημερωση;

 

Σε όλους θα έρθει αλλά οι φήμες λένε ότι θα ξεκινησει η διάθεση πρώτα σε αυτά που έχουν firmware Πολωνίας και άρα και το δικό σου. Οπότε τις επόμενες μέρες να το περιένεις.

 

Φυσικά θα πρέπει να είσαι έτοιμος να κάνεις και ένα reset στο κινητό με διαγραφή δεδομένων και επιστροφή σε factory defaults. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα πρότεινα για μία τέτοια μετάβαση ειδικά από την στιγμή που είναι μεγάλη και αλλάζει και η έκδοση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα το θεμα των ρωγμων αφορα τα περισσοτερα τζι 3 η αν σου κατσει.Δηλαδη ξυπνας ενα πρωι και εχει ρωγμες χωρις να σου πεσει κατω πχ?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...