Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα τα σχόλια στην εφαρμογή από κάποιους με το κινητό μας να το αναφερουν.

 

Το Double tap για άνοιγμα είναι ανεξάρτητο από τον launcher και άρα παίζει έτσι και αλλιώς. Τώρα το Double tap για κλείσιμο υποστηρίζεται από τον Prime με έμμεσο τρόπο. Επιλέγεις το gesture Double tap αντί να κάνει κάποια άλλη διεργασία, να εκτελεί μία εφαρμογή, την Screen Off and Lock και έτσι έχεις και κλείσιμο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Double tap για άνοιγμα είναι ανεξάρτητο από τον launcher και άρα παίζει έτσι και αλλιώς. Τώρα το Double tap για κλείσιμο υποστηρίζεται από τον Prime με έμμεσο τρόπο. Επιλέγεις το gesture Double tap αντί να κάνει κάποια άλλη διεργασία, να εκτελεί μία εφαρμογή, την Screen Off and Lock και έτσι έχεις και κλείσιμο.

Ή κάνεις double tap πάνω δεξιά στην ημερομηνία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο με το τετραπερατο και απροβληματιστο G2 ηρθε η ωρα να παρω το G3 και θελω την γνωμη σας.Αξιζει να παρω το 32αρι με 3 Gb Ram ή να παρω το 16αρι με 2Gb Ram?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο με το τετραπερατο και απροβληματιστο G2 ηρθε η ωρα να παρω το G3 και θελω την γνωμη σας.Αξιζει να παρω το 32αρι με 3 Gb Ram ή να παρω το 16αρι με 2Gb Ram?

 

32 μην το σκέφτεσαι καν

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ καιρο με το τετραπερατο και απροβληματιστο G2 ηρθε η ωρα να παρω το G3 και θελω την γνωμη σας.Αξιζει να παρω το 32αρι με 3 Gb Ram ή να παρω το 16αρι με 2Gb Ram?

αν παρακολουθεις τις εξελιξεις τοτε 32αρι με κλειστα ματια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει σε κάποιους απο εσάς να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι στην προκαθορισμένη ώρα και όταν μετά ανοίξετε τήν οθόνη του να χτυπήσει τότε;;

Νομίζω ότι όποτε έτυχε αυτό, ήταν το wifi ανοιχτό...

Σαν να έχει πέσει σε deep sleep και ξυπνάει εκείνη την ώρα....

Το τηλέφωνο είναι μαμά, απείραχτο χωρίς root με V21a

Link to comment
Share on other sites

32 μην το σκέφτεσαι καν

 

αν παρακολουθεις τις εξελιξεις τοτε 32αρι με κλειστα ματια.

 

Οκ παιδια με πεισατε,παραγγελνω αμμεσα το 32αρι.Ευχαριστω πολυ

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Ή κάνεις double tap πάνω δεξιά στην ημερομηνία.

Δεν χρειάζεται να κάνεις στην ημερομηνία συγκεκριμένα. Ισχύει το double tap γενικότερα σε όλη την status bar και όχι μόνο σε εκείνο το σημείο. Αυτό δεν απαιτεί εφαρμογή αλλά απαιτεί μεγάλο χέρι, ή δύο χέρια. Αλλιώς δεν φτάνει εύκολα ο αντίχειρας εκεί.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω το κινητό σε ένα φίλο μου και έχει τηλεόραση SAMSUNG SMART TV . Το screen mirroring σε SAMSUNG δουλεύει απροβλημάτιστα? και επίσης με τη έκδοση android είναι οι τελευταίες συσκευές? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει σε κάποιους απο εσάς να μην χτυπήσει το ξυπνητήρι στην προκαθορισμένη ώρα και όταν μετά ανοίξετε τήν οθόνη του να χτυπήσει τότε;;

Νομίζω ότι όποτε έτυχε αυτό, ήταν το wifi ανοιχτό...

Σαν να έχει πέσει σε deep sleep και ξυπνάει εκείνη την ώρα....

Το τηλέφωνο είναι μαμά, απείραχτο χωρίς root με V21a

 

Μου έχει τύχη να μη χτυπήσει γιατί το είχα στο δεύτερο λογαριασμό εκείνη τη χρονική στιγμή αλλά δεν είναι ίδια περίπτωση με τη δική σου.

Κατέβασε τη μπάρα και άνοιξε από το γρανάζι του ήχου ώστε να δεις τις ρυθμίσεις που έχεις στο κινητό σου ίσως εκεί βρεις την απάντηση που θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην διαχειρηση αρχειων στα notifications ο φακελος ειναι αδειος!Η εφαρμογη που εχω για ηχους εχει αποθηκευμενα τα τραγουδια που εχω βαλει....οταν τσεκαρω αυτο που θελω κ το βαλω σαν notification sound μπαινει σε καποιες ειδοποιησεις αλλα οχι στου ημερολογιου κ στος εργασιες!Οσο μπορουσα το εχω ψαξει δεν αλλαζει με τιποτα....τι αλλο μπορω να κανω????

 

Κάνε αντιγραφή τους ήχους που θέλεις στο φάκελο που βλέπει η εφαρμογή που χειρίζεται τους ήχους ώστε να τους βλέπει είναι τόσο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι.. για το θέμα οθόνη για το μοντέλο g3 32giga.

Μακριά παιδιά από το g3, δώστε μερικά ευρώ παραπάνω και πάρτε το g4 εφόσον θέλετε κινητό lg.Απάτη και απαράδεκτη η εταιρεία. Λόγω των γνωστών προβλημάτων με υπερθέρμανση και των ρωγμών, η εταιρεία εφοδιάζει τα μοντέλα σειράς 5χχ δηλαδή του 2015 με οθόνη κατωτερης ποιοτητας από ότι τα αρχικά του 2014,δίχως την παραμικρή ενημέρωση σε εμάς τους καταναλωτές. Το δικό μου δίπλα δίπλα με άλλα 3 σειράς 4χχ ήταν εμφανής η μεταξύ τους διαφορά, πράγμα που παραδέχεται και το τμήμα σέρβις.Πρόθυμο το τμήμα για αντίκατάσταση οθόνης και βάζοντας επάνω 3 διαφορετικές καινούριες οθόνες, το αποτέλεσμα ήταν χειρότερο. Όπως καταλάβατε το όλο θέμα είναι μεγάλη απάτη απέναντι σε εμάς τους καταναλωτές. Έχοντας δει το φθινόπωρο του 2014 το κινητό με την υπέροχη τότε οθόνη δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την οθόνη που φέρουν τα σημερινά μοντέλα 2015.Όποιος θέλει ας με ακούσει και μην πετάξετε τα χρήματα σας στο συγκεκριμένο μοντέλο .

Εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών της lg Hellas και του τμήματος σέρβις procodia, μάπα όμως τελείως τα ανταλλακτικά, όπως είχε γράψει παλιότερα και ένα άλλο παιδί οι τωρινές οθόνες σε σχέση με τα περσινά μοντέλα 2014 έχουν διαφορά στην φωτεινότητα τουλάχιστον 30 τοις εκατό και το λευκό έχει λευκό πράσινη απόδοση. Αν το κινητό το δεις θα σου αρέσει, και θα πεις ωωω ωραία οθόνη, αν το βάλεις δίπλα στα περσινά μοντέλα θα απογοητευτείς και αν το βάλεις δίπλα στο g2 απλά θα το πετάξεις !

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τρομερη δουλειά απο cm13 χωρις extra mods και πειραγματα... Ιδιεσ ταχυτητες με το s6...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα φετινά g3 σειράς 5χχ δηλαδή,τοποθετούνται πάνελ χαμηλότερης ποιότητας κ είναι εκτός απο κρίμα και εξαπάτηση του καταναλωτή.Έχοντας δει τον Οκτώβριο του 2014 την τότε υπέροχη οθόνη του είχα ενθουσιαστεί.Φέτος λοιπόν ένα χρόνο μετά περίπου παίρνοντας την απόφαση να το αγοράσω για κακή μου τύχη,βάζοντας το δίπλα δίπλα με άλλα 3 περσινά κινητά σειράς 4χχ διαπιστώσαμε μετά λύπη μας πώς η δική μου οθόνη ήταν λιγότερο λαμπερή και φωτεινή.Πήρα λοιπόν την απόφαση να το στείλω στην lg για να το δουν.Το τμήμα σέρβις διαπίστωσε την διαφορά σε σύγκριση με άλλα 2-3 που είχε εκεί.Μου πρότειναν αντικατάσταση συσκευής από το κατάστημα που το πήρα ή αλλαγή οθόνης.Σκεπτόμενος ότι αφού το είχα δουλέψει κάνα δυο μέρες το κινητό χωρίς λαγκ κ θερμοκρασίες κλήσεις και η κάμερα του ήταν όλα κομπλέ ,πήρα την απόφαση να αλλάξουμε οθόνη.Εδώ είναι που την πάτησα.Και οι 3 οθόνες που ήταν καινούριες στο σέρβις είχαν χειρότερη απόδοση απο την αρχική την δικιά μου.Μετά από συνεννόηση σέρβις Τμήματος και lg κεντρικά η απάντηση ήταν αφού έχουν περάσει τον τεχνικό έλεγχο από το εργοστάσιο κ μας στέλνουν αυτές δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο.Και λέω εγώ τώρα αν αυτό δεν είναι εξαπάτηση του καταναλωτή τότε ποιό είναι???? Αν είναι δυνατόν…αντί να βελτιώσουν το προϊόν το «αλλοιώνουν» δίχως την παραμικρή ενημέρωση ανακοίνωση ή ανάκληση.Ντροπή κ κρίμα για έναν τέτοιο κολοσσό της τεχνολογίας….

 

* Το τμήμα σέρβις και το τμήμα εξυπηρέτησης της Hellas Lg. Με μια λέξη εξαιρετικό….κρίμα που τα ανταλλακτικά δεν πληρούν τις αρχικές προδιαγραφές του τηλεφώνου όπως βγήκε και παρουσιάστηκε αρχικά δηλαδή πέρυσι…όλα αυτά προς γνώση και συμμόρφωση...και μετά μας φταίει η VW GROUP ...τουλάχιστον αυτοί έδιναν και επιδόσεις-αποδόσεις καλύτερες (άσχετα αν δεν ήταν νόμιμο) ,εδώ όμως σου πασσάρουν μια λιγότερο ποιοτική οθόνη δίχως καμία ενημέρωση ...καθαρή εξαπάτηση!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά λίγο πολύ αναμενόμενο θα έλεγα... Εγώ που έβαλα XenonHD 6.0 μου ήρθε πάλι να πετάξω την στοκ από πάνω. Δεν υπάρχει η ταχύτητα. Άλλο τηλέφωνο. Αλλά ακόμα έχει θεματάκια η MM για daily driver. Οπότε αναμονή. Άντε με το καλό να έρθει και επίσημα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Έστειλα το G3 για αλλαγή του πλαισίου λόγω του κλασικού προβλήματος της ρωγμής. Το είχα πίσω σε μια εβδομάδα! Αλλά έχω την εντύπωση ότι το λευκό της οθόνης είναι λίγο κίτρινο.. Αλλάζουν και πάνελ οθόνης μαζί με το πλαίσιο; μήπως είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Έστειλα το G3 για αλλαγή του πλαισίου λόγω του κλασικού προβλήματος της ρωγμής. Το είχα πίσω σε μια εβδομάδα! Αλλά έχω την εντύπωση ότι το λευκό της οθόνης είναι λίγο κίτρινο.. Αλλάζουν και πάνελ οθόνης μαζί με το πλαίσιο; μήπως είναι ιδέα μου;

Αλλάζει όλη η πρόσοψη μαζί με την οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω το πήρα απόφαση. Κινητό δεν τους δίνω για να μου αλλάξουν την οθόνη για δυο ρωγμές άνευ σημασίας εκτός του αισθητικού. Κρίμα αν ισχύουν όλα αυτά, πραγματικά κρίμα...
Link to comment
Share on other sites

Άρα πήρα το νέο, χαμηλότερης ποιότητας πάνελ.. Μπράβο LG..

 

τι να πω κι εγώ φίλε που το πήρα του κουτιού καινούριο...παρτίδα 510 δύο μηνών... απλά πρόκειται για εξαπάτηση τι να την κάνεις την 2Κ οθόνη όταν το λευκό είναι λευκοκιτρινοπράσινο???...κρίμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτά που διαβάζω το πήρα απόφαση. Κινητό δεν τους δίνω για να μου αλλάξουν την οθόνη για δυο ρωγμές άνευ σημασίας εκτός του αισθητικού. Κρίμα αν ισχύουν όλα αυτά, πραγματικά κρίμα...

φυσικά και ισχύουν!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω το πήρα απόφαση. Κινητό δεν τους δίνω για να μου αλλάξουν την οθόνη για δυο ρωγμές άνευ σημασίας εκτός του αισθητικού. Κρίμα αν ισχύουν όλα αυτά, πραγματικά κρίμα...

 

Τα ιδια φιλος

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

ισως να κατακλυζαμε με μαιλ αγανακτησης το επισημο σαιτ της lg μπας και παρουν καμια σωστη πρωτοβουλια,προς οφελος ολων μας παρα να λεμε τον καυμο μας μεταξυ μας.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως να κατακλυζαμε με μαιλ αγανακτησης το επισημο σαιτ της lg μπας και παρουν καμια σωστη πρωτοβουλια,προς οφελος ολων μας παρα να λεμε τον καυμο μας μεταξυ μας.

 

Φιλε δεν υπαρχει λογος... Τα μυνηματα που επρεπε να περαστούν στην lg περαστηκαν... Δεν νομιζω να ξαναασχοληθουν με το 3αρι απο hardware αποψης μιας και κοντευει το 5 (το οποιο σκοπευω και να αγορασω λογο του οτι ειμαι ευχαριστημενος με το 3 του χρονου τετοιο καιρο με το καλο)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...