Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αναλογα γιατι θα το πηγαινες πχ οθονη,ρωγμη,αλλα στην τελικη πες οτι οντως σου επεσε μολις εφτανες στο σερβις τι ατυχια.... μπλα.. μπλα και μπορει να το δουν ανθρωπινα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται να πει τίποτα. Θα πάει κανονικά για την "βλάβη" που έχει. Δεν αναφέρει τίποτα. Αν του πουν μα μου σου ξου, του κάνει και σκηνή. Το ράγισμα είναι αστοχία υλικού γνωστή. Δεν πάει να σου έχει πέσει 10 φορές κάτω. Εσύ πας για την ρωγμή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο που λες! Εχει αναφερθει πως εχουν αρνηθει επισκευη λογω φθορων και αυτο ισχυει τοσο για ελλαδα οσο και για εξω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση.

 

Πήρα το G3 (είχα G2) έβαλα το google account μου, συγχρόνισε επαφές, apps κλπ. αλλά για κάποιο λόγο δεν συγχρονίζει τα αποθηκευμένα wifi.

 

καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κωδικούς δεν επαναφέρει.τους έχει μόνο στην συσκευή που μπήκαν.λέω τωρα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οπως σας ειπα και πριν δυστηχως μου επεσε το κινητο στον δρομο και εχει φθαρει το midframe αν το αλλαξω σε καποιο service ( οχι της procordia ) θα χασω την εγγυηση??? στην procordia το αλλαζουν το midframe και αν ναι ξερετε ποσο κοστιζει? εγω βρηκα αυτο http://easyservice.gr/lg-g3-plaisio
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

θα στείλουμε ενός φίλου για service, έβγαλε κιτρινίλα στην μέση της οθόνης, έχει ρουτ και twrp, αμα το κάνω ριστορ στο μαμα firmware με το flashtool περνάει από την εγγύηση?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα στείλουμε ενός φίλου για service, έβγαλε κιτρινίλα στην μέση της οθόνης, έχει ρουτ και twrp, αμα το κάνω ριστορ στο μαμα firmware με το flashtool περνάει από την εγγύηση?

 

Ναι... Μόνο έτσι γυρνάς σε πλήρως στοκ κατάσταση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έτσι θα το κάνω ναι, απλά ήθελα να σιγουρευτώ ότι θα είναι κομπλέ έτσι
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είχα στείλει για τον ίδιο λόγο το δέχτηκαν και δεν μου είπαν τίποτα!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω και εγω το lg g3(32gb/3gb ram) μεσα στην βδομαδα.Αξιζει ποια?

Εχω ακουσει για κατι μικροlags που ειναι αρκετα ενοχλητικα,αυτο ισχυει?

Η μπαταρια σου βγαζει την μερα με μια κανονικη -προς λιγο βαρια- χρηση?(φωτεινοτητα στο 85% μονιμα,wifi παντα ανοιχτο)

Υπαρχει καλυτερο κινητο στα 300Ε απο Ελλαδα?

Δεν θελω να μπλεξω ξανα με custom roms κτλ,συνεπως η στοκ ρομ ειναι ανταξια του?

Link to comment
Share on other sites

εχω το32αρι κανενα προβλημα,μα κανενα για το δικο μου λεω.θα παρει και την 6 οπως λεγεται,πολυ καλη επιλογη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ακουω 1002 προβληματα ομως ,διαβαζω τι εχουν γραψει οι φιλοι εδω και 3 ωρες...λεω να δωσω ενα 50ρι παραπανω να παρω το samsung s5 να τελειωνω...εσεις τι λετε?

 

edit:αντε και το htc one M8 (αν και νομιζω το s5 ειναι καλυτερο)

Edited by GeorgeHtz
Link to comment
Share on other sites

ακουω 1002 προβληματα ομως ,διαβαζω τι εχουν γραψει οι φιλοι εδω και 3 ωρες...λεω να δωσω ενα 50ρι παραπανω να παρω το samsung s5 να τελειωνω...εσεις τι λετε?

 

Εγω λεω να παρεις το S5 αν δεν εχεις ορεξη να ασχοληθεις με custom roms κτλ.

Οι υψηλες του θερμοκρασιες σε στοκ μορφη,οι οθονες που καιγονται κι οι ρωγμες που ειναι συχνο φαινομενο για μενα ειναι φαουλ της LG.

Εγω δηλωνω ευχαριστημενος απο το κινητο αλλα λογω του οτι το πειραξα και το εκανα καλυτερο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ακουω 1002 προβληματα ομως ,διαβαζω τι εχουν γραψει οι φιλοι εδω και 3 ωρες...λεω να δωσω ενα 50ρι παραπανω να παρω το samsung s5 να τελειωνω...εσεις τι λετε?

 

edit:αντε και το htc one M8 (αν και νομιζω το s5 ειναι καλυτερο)

Για μένα καμία σχέση. Το G3 είναι μακράν καλύτερο από το S5. Έχει μεγαλύτερη οθόνη χωρίς να είναι δύσκολο στο κράτημα. Έχει καλύτερη ανάλυση. Αυτοί που λένε ότι δεν είναι ορατή η διαφορά, ας τα βάλουν δίπλα δίπλα, να βρουν στο youtube κάποιο βίντεο που να είναι γραμμένο σε QHD και θα καταλάβουν την διαφορά ποιότητας. Όσο για την φωτεινότητα, νομίζω ότι σπάνια θα την βάλεις στο 85%. Εγώ την έχω στο 50-55% και την ανεβάζω μόνο όταν θέλω να κάνω επίδειξη της οθόνης ή όταν θέλω να δω κάτι σε εξωτερικό χώρο ηλιόλουστης ημέρας. Όσο για τα προβληματάκια που διαβάζεις εδώ είναι γιατί είμαστε όλοι απαιτητικοί και θέλουμε το πολύ καλό σε πολλούς τομείς κινητό μας να μην έχει κανένα ψεγάδι. Δεν νομίζω ότι θα βρεις στην Ελλάδα καλύτερο κινητό σε αυτά τα λεφτά. Έστω κι αν δώσεις 50 με 80 ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον jimi με 2 ενστάσεις/διορθώσεις.

Α) Για την οθόνη έχει εν μέρει άδικο. Αυτοί που λένε ότι η οθόνη δεν έχει διαφορά έχουν δίκιο. Διότι δεν μιλάνε για βίντεο. Στην καθημερινή χρήση δεν θα φανεί η διαφορά του 2Κ. Σε βίντεο με 2Κ ε προφανώς και θα φανεί. Τι συζητάμε???

 

Β) Με 50-80 παραπάνω, δώσε 100 και πάρε έστω G4 ή ακόμα και άλλα τηλέφωνα πιο νέα και ίσως καλύτερα.

 

Αυτή την στιγμή το G3 είναι vfm

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω και εγω το lg g3(32gb/3gb ram) μεσα στην βδομαδα.Αξιζει ποια?

Εχω ακουσει για κατι μικροlags που ειναι αρκετα ενοχλητικα,αυτο ισχυει?

Η μπαταρια σου βγαζει την μερα με μια κανονικη -προς λιγο βαρια- χρηση?(φωτεινοτητα στο 85% μονιμα,wifi παντα ανοιχτο)

Υπαρχει καλυτερο κινητο στα 300Ε απο Ελλαδα?

Δεν θελω να μπλεξω ξανα με custom roms κτλ,συνεπως η στοκ ρομ ειναι ανταξια του?

 

Διάβασε το ποστ μου #12091 5-6 σελίδες πίσω, απαντάει σε όλα τα ερωτήματά σου. Το κινητό είναι καλό σε όλα του, δε χρειάζεται custom roms. Το βρίσκω ίσως το καλύτερο value for money κινητό όχι μόνο στα 300 αλλά και στα 350, όχι επειδή το πήρα εγώ, καθαρά λόγω ονόματος και συνόλου χαρακτηριστικών. Αναφέρομαι μόνο για αγορά από Ελλάδα κι όχι σε κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε και σχολια για αλλα τηλ. και θα δεις οτι ολα εχουν καποια προβληματα,εαν σου αρεσει σαν συσκευη οπτικα μετα θα ανακαληψεις και τα υπολοιπα.ειχα σχεδον παντα τηλ.ναυαρχιδες και εκτος του νοτε 2 ολα ειχαν καποια θεματα μικρα η μεγαλα.πχ το ς3 ειχε ρωγμες στις γωνιες του κλπ.θεμα γουστου γιατι τελειο δεν υπαρχει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στην τιμή που έχει το g3 δεν υπάρχει άλλο κινητό με εγγύηση.όλα τα άλλα είναι να χα με να λέγαμε.επίσης πρέπει να είσαι τελείως κουτός (όχι εσύ, γενικά) για να πάρεις το s5 και όχι το g4.η lg με τέτοιες τιμές παίζει μόνη της μπάλα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Έχω παραγγείλει το G3 και το περιμένω αν όχι σήμερα τη Δευτέρα...Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι πως πρέπει να κάνω την πρώτη φόρτιση για να έχω την καλύτερη δυνατή μπαταρία.....το αφήνω να ξεφορτίσει όταν το πάρω και το φορτιζω μετά? ή το φορτίζω κατευθείαν?τα φώτα σας παρακαλώ....:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!Έχω παραγγείλει το G3 και το περιμένω αν όχι σήμερα τη Δευτέρα...Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι πως πρέπει να κάνω την πρώτη φόρτιση για να έχω την καλύτερη δυνατή μπαταρία.....το αφήνω να ξεφορτίσει όταν το πάρω και το φορτιζω μετά? ή το φορτίζω κατευθείαν?τα φώτα σας παρακαλώ....:)

 

την πρωτη-δευτερη και τριτη φορτιση να την κανεις πληρης.. χωρις να πεσει το ποσοστο κατω απο 20% μετα δεν εχεις προβλημα... οταν το παρεις βαλτο να φορτισει κανονικα . αντε να εχει 50% οταν το παρεις αστο να παει 100% και ξεκινα το στυσιμο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον jimi με 2 ενστάσεις/διορθώσεις.

Α) Για την οθόνη έχει εν μέρει άδικο. Αυτοί που λένε ότι η οθόνη δεν έχει διαφορά έχουν δίκιο. Διότι δεν μιλάνε για βίντεο. Στην καθημερινή χρήση δεν θα φανεί η διαφορά του 2Κ. Σε βίντεο με 2Κ ε προφανώς και θα φανεί. Τι συζητάμε???

 

Β) Με 50-80 παραπάνω, δώσε 100 και πάρε έστω G4 ή ακόμα και άλλα τηλέφωνα πιο νέα και ίσως καλύτερα.

 

Αυτή την στιγμή το G3 είναι vfm

 

To 2K φαίνεται πολύ περισσότερο στο κείμενο παρά στο βίντεο, οπότε διαφωνώ στο ότι δε θα βλέπεις καθημερινά τη διαφορά

 

το g4 πάντως είναι σαφώς αναβαθμισμένο από το 3αρι (παρόλο που με ικανοποιεί ακόμα το 3 και μάλλον θα περιμένω το g5)

αν κάποιος μπορεί να δώσει τη διαφορά για το g4 να το κάνει με κλειστά μάτια

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα προχωρισω στην αγορα του galaxy S5...δεν θελω να ρισκαρω ξανα στο αν η παρτιδα που θα παρω εχει προβληματα,αν θα ραγισει η οθονη μονη της,αν laggarei χωρις λογο.

Οσο για τις απαιτησεις,και εγω εχω αρκετες...,απλα δεν εχω χρονο και διαθεση (πια) να ασχολουμε με το κινητο για αλλες ρομ,service και για αυτο τον λογο προτιμω ενα κινητο λιγο χαμηλοτερων χαρακτηριστικων (-10%) παρα να παρω ενα αλλο καλυτερο στα χαρτια και οταν βγαλει τα προβληματα του να τα αγνοω γιατι απλα τα χαρτια λενε αλλα

Το lg g3 μου εχει κατσει εδω και καιρο...αν υπηρχε καποιος που να μου πει οτι οι παρτιδες με το ραγισμα στην οθονη δεν υπαρχουν πια,οτι δεν laggarei καθολου Κανενα g3 πια,οτι δεν χρειαζετε σε καμια περιπτωση custom rom για να τρεχει χωρις προβληματα,οτι δεν θα μπλεκεις με service για καθε προβλημα της lg...

... θα το αγοραζα την επομενη μερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...