Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε καφετέρια Θεσσαλονίκη και στο δίπλα μου τραπέζι είναι ένα παιδί με G3. Ο συγκεκριμένος τι κάνει. Το ανοίγει ανοίγει εκείνη την στιγμή Wi-Fi και ανεβάζει φωτεινότητα στην οθόνη. Μόλις τελειώσει κλείνει Wi-Fi και κατεβάζει τέρμα την φωτεινότητα. Μόλις είδα κάτοχο G3 που του πάει η μπαταρία 3 μέρες... Χαχαχαχαχαχαχα.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,αυριο παραλαμβανω και εγω το G3 32GB και θα ηθελα να ρωτησω

1)αν βαλω tampered glass κοβει απο την ευκρινεια της οθονης?

2)σκεφτομαι να το ρουταρω.αξιζει να το κανω?Μπορει να παραθεσει καποιος οδηγιες πως θα το κανω?

3)μπορει καποιος να προτεινει καποιες must εφαρμογες για το κινητο μας?

Γενικα υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω σχετικα με καποιο γνωστο θεμα που ισως παρουσιαζει το κινητο στην πορεια?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυριο παραλαμβανω και εγω το G3 32GB και θα ηθελα να ρωτησω

1)αν βαλω tampered glass κοβει απο την ευκρινεια της οθονης?

2)σκεφτομαι να το ρουταρω.αξιζει να το κανω?Μπορει να παραθεσει καποιος οδηγιες πως θα το κανω?

3)μπορει καποιος να προτεινει καποιες must εφαρμογες για το κινητο μας?

Γενικα υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεξω σχετικα με καποιο γνωστο θεμα που ισως παρουσιαζει το κινητο στην πορεια?

ευχαριστω...

 

1) όχι

2) ναι

 

Must εφαρμογές αναλόγως τι θέλεις απο το κινητό σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισης να ξες οτι στην αρχη καποιες οξονες εβγαλαν κιτρινιλες...και παρουσιαζει ρωγμες στο πλαισιο αλλα καλυπτεται απο την εγγυηση. Οι ρωγμες συνηθως ειναι στο μικροφωνο στο κατω μερος η στις υπερυθρες στο επανω.

 

Για ρουταρισμα υπαρχει σχετικο νημα με τροποποιησεις-βελτιωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, είναι κατοχος g3 16gb εδώ κ 10 μηνες. Το κινητό είναι πολύ εύχρηστο και σταθερό και το γουστάρω πολύ. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα απο την αρχη είναι οτι η συσκευή μου εχει αρκετα αδύναμο σημα όταν είμαι σε περιοχή με 'λιγο' σημα ενω ολοι οι άλλοι εχουν μια χαρά. Την προηγούμενη βδομαδα το έστειλα procordia , μου αλλαξαν πλακετα ( χωρίς χρεωση) αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Το κινητο είναι γαλλικό και καποιος μου είπε οτι αυτός είναι ο λογος-οτι δεν παίρνει τις σωστες αναβαθμίσεις - που εχει θεμα η συσκευή.

Γνωριζει καποιος αν ισχύει, και τί μπορώ να κάνω για αυτό;;;;;

Ευχαριστώ!

Edited by antonisprotos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, είναι κατοχος g3 16gb εδώ κ 10 μηνες. Το κινητό είναι πολύ εύχρηστο και σταθερό και το γουστάρω πολύ. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα απο την αρχη είναι οτι η συσκευή μου εχει αρκετα αδύναμο σημα όταν είμαι σε περιοχή με 'λιγο' σημα ενω ολοι οι άλλοι εχουν μια χαρά. Την προηγούμενη βδομαδα το έστειλα procordia , μου αλλαξαν πλακετα ( χωρίς χρεωση) αλλά το πρόβλημα παρέμεινε.

Το κινητο είναι γαλλικό και καποιος μου είπε οτι αυτός είναι ο λογος-οτι δεν παίρνει τις σωστες αναβαθμίσεις - που εχει θεμα η συσκευή.

Γνωριζει καποιος αν ισχύει, και τί μπορώ να κάνω για αυτό;;;;;

Ευχαριστώ!

 

Γενικά τα LG έχουν αδύναμο σήμα δεν είναι μόνο θέμα της συσκευής σου. Πολλοί θεωρούν οτι είναι λόγω χαμηλού sar. Εγώ όσο καιρό το είχα παρόλο που είχε χαμηλό σήμα δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με διακοπές σε κλήσεις ούτε αργούσε να βγάλει γραμμή. Στους 7 μήνες είχα καμιά δεκαριά χαμένες κλήσεις. Αναβαθμίσεις θεωρητικά μια χαρά παίρνεις σε ποία έκδοση είσαι? Μου κάνει εντύπωση που σου άλλαξαν πλακέτα δεν είναι κάποιο "πρόβλημα" που δεν το έχουν άλλες συσκευές... λίγο πολύ όλοι το έχουμε παρατηρήσει εκτός και αν στο δικό σου ήταν σε μεγάλο βαθμό και σε περιοχές που κανονικά έπρεπε να έχεις σήμα φουλ!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το g3 ΕΧΕΙ προβλημα με το σημα... Ειναι ανουσιο να λεμε οτι εχει καλο σημα ενω το δουλευουμε σε σημεια με φουλ σημα. Εγω στο σπιτι μου δεν εχω καλο σημα και οπου τα αλλα κινητα της οικογενειας εχουν 1-2 γραμμες το g3 ειναι εκτος δικτυου... Επισης οταν το αγορασα πηγα στο Πηλιο. Εκει ημουν συνεχως εκτος δικτυου και δεν μπορουσα να παρω πουθενα τηλεφωνο. Ευτυχως ειχα και δευτερη καρτα για τον ιδιο αριθμο και την ειχα σε ενα πολυ παλιο samsung galaxy ace και μπορουσα να επικοινωνω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πουθενά πρόβλημα με το σήμα. Ακόμα και σε περιοχές που δεν είχε κανείς καλό σήμα, εγώ δεν ήμουν εκτός δικτύου. Απλώς δεν είχα ούτε εγώ καλό σήμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω πουθενά πρόβλημα με το σήμα. Ακόμα και σε περιοχές που δεν είχε κανείς καλό σήμα, εγώ δεν ήμουν εκτός δικτύου. Απλώς δεν είχα ούτε εγώ καλό σήμα.

Και εγώ αυτό λέω και ας είχα χαμηλό σήμα στην απεικόνιση δεν είχα θέμα στην ποιότητα κλήσης ούτε στο να βγάλω γραμμή. Πιο πολύ πιστεύω είναι οι εναλλαγές που κάνει στο 2g-3g-4g για αυτό έχει αυτά τα σκαμπανεβασματα. Για αυτό και λέω πιο πάνω ότι μου έκανε εντύπωση η αλλαγή πλακετας.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό λέω και ας είχα χαμηλό σήμα στην απεικόνιση δεν είχα θέμα στην ποιότητα κλήσης ούτε στο να βγάλω γραμμή. Πιο πολύ πιστεύω είναι οι εναλλαγές που κάνει στο 2g-3g-4g για αυτό έχει αυτά τα σκαμπανεβασματα. Για αυτό και λέω πιο πάνω ότι μου έκανε εντύπωση η αλλαγή πλακετας.

 

εγω δεν νομιζω να εκαναν καν αλλαγη πλακτες προλογο πουλησαν εκαναν ενα factory format και του το εδωσαν ειναι υπερβολη να αλλαξαν πλακετα ετσι ευκολα παλιοτερα τετοια κολπακια εκανε το service της sony στην θεσσαλονικη αλλα αν ηξερες λιγο εβλεπες αν εκαναν η οχι......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν νομιζω να εκαναν καν αλλαγη πλακτες προλογο πουλησαν εκαναν ενα factory format και του το εδωσαν ειναι υπερβολη να αλλαξαν πλακετα ετσι ευκολα παλιοτερα τετοια κολπακια εκανε το service της sony στην θεσσαλονικη αλλα αν ηξερες λιγο εβλεπες αν εκαναν η οχι......

 

εφόσον άλλαξε πλακέτα θα άλλαξε και imei δεν είναι δύσκολο να το επιβεβαιώσει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς... Αλλαγή πλακέτας, άλλο ΙΜΕΙ άρα εύκολο να δει αν έχει πλέον άλλο. Σε κάθε περίπτωση εγώ έτσι και αλλιώς σπάνια αφήνω το κινητό σε auto mode στο δίκτυο. Πάντα είμαι σε 2g και όποτε θέλω να κάνω περιήγηση τότε το γυρνάω σε auto. Καθώς για chatting και γενικώς άμεσα μηνύματα το 2g είναι υπεραρκετό. Και έτσι δεν έχω και τόσες εναλλαγές και άρα πιθανόν καλύτερο σήμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες θελω την βοηθεια σας!το κινητο εκλεισε ξαφνικα και δν ανοιγει!μπαταρια 93% ειχα,εβγαλα την μπαταρια το αφησα ετσι την εβαλα αλλα και παλι δν μου ανοιγει!τι να κανω?ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν ανοίγει...

 

1) Φορτίζει έστω και κλειστό???

2) Άλλη μπαταρία έχεις να δοκιμάσεις???

3) Service!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε συντοπίτη Κώστα σου έχω στείλει Π.Μ. το είδες; Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις στα ερωτηματα που εθεσα.Μηπως θα μπορουσε καποιος να δωσει το λινκ σχετικο με το ρουταρισμα?Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις στα ερωτηματα που εθεσα.Μηπως θα μπορουσε καποιος να δωσει το λινκ σχετικο με το ρουταρισμα?Ευχαριστω...

δες εδω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

 

με αυτό το δοκίμασα πριν 4-5 μέρες και δούλεψε κομπλέ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

 

με αυτό το δοκίμασα πριν 4-5 μέρες και δούλεψε κομπλέ

 

Αυτο κατεβασες?LG One Click Root 1.3 (Graphic UI).Σε lolipop να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό και δούλεψε

 

Σε ευχαριστω αγορινα,απλα φοβαμαι μην το μπρικαρω κ γιαυτο ρωταω ξανα και ξανα,θα επανελθω με νεοτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...