Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δικό μου το αλλαγμενο πλαίσιο πάντως φαίνεται διάφορα ποιότητας...ούτε αχνοφαίνεται γραμμή ούτε τίποτα...βέβαια ο χρόνος θα δείξει..πάντως είναι εκνευριστικό όλα τα πάνελ να μην βγαίνουν με την ίδια θερμοκρασία χρώματος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε thanouri δεν θα καταλάβεις και πολλά. Απλά είναι πολύ πιο θερμο(κιτρινιλα) σε σχέση με το μαμά που είχα.

 

Σε σημειο να μην βλεπεται η οθονη η' νορμαλ ? δλδ θα μου χτυπαει στο ματι το κιτρινο αμα γινει η' δεν θα του δινω σημασια ? διοτι επειδη το δουλευω το κινητο με παιχνιδια ,ινσταγκραμ και ταινιες ...μην ξενερωσω και το δω να κολυμπαει σε καμια λεκανη :O

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε TiAiNO

 

Σύμφωνα με το IMEI σου ισχύουν αυτά:

 

General information

Made in: Korea

 

Made for: SFR

 

Date of manufacture: 09/01/2014

 

Age: 10 months

 

Serial Number: 409KPTM450009

 

Decoding IMEI

TAC: 35-567306

 

Serial number: 450009

 

Πέρα από το ότι είναι ΠΟΛΥ παλιό (δε ξέρω σε ποια αποθήκη πρέπει να είχε ξεμείνει) δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο θέμα. Απλά αν είχες πάει στο μαγαζί ενημερωμένος θα μπορούσες να ζητήσεις να σου δώσουν κάποιο πιο καινούριο (αν είχαν διαθέσιμο βέβαια).

Εμένα τα παλικάρια στο kaizer.gr πήγαν να μου δώσουν ένα 409 που τους είχε έρθει σα το δικό σου και όταν το είδα τους είπα ότι δεν το θέλω αν έχουν άλλο διαθέσιμο αλλιώς να περιμένω άλλη παραλαβή. Ευτυχώς είχαν ένα 504 Ιταλικά και μου το άλλαξαν αμέσως.

 

Δε νομίζω ότι θα έχεις θέμα. Το SFR στο βγάζει γιατί από όσο καταλαβαίνω είναι φτιαγμένο κατά παραγγελία για την συγκεκριμένη εταιρία (branded δηλαδή, σαν να έπαιρνες πχ από vodafone στην Ελλάδα) και όχι για την χώρα γενικά. Πχ το δικό μου στο αντίστοιχο πεδίο λέει Italy όπως και σε σένα θα μπορούσε να λέει France αν ήταν unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε TiAiNO

 

Σύμφωνα με το IMEI σου ισχύουν αυτά:

 

 

 

Πέρα από το ότι είναι ΠΟΛΥ παλιό (δε ξέρω σε ποια αποθήκη πρέπει να είχε ξεμείνει) δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο θέμα. Απλά αν είχες πάει στο μαγαζί ενημερωμένος θα μπορούσες να ζητήσεις να σου δώσουν κάποιο πιο καινούριο (αν είχαν διαθέσιμο βέβαια).

Εμένα τα παλικάρια στο kaizer.gr πήγαν να μου δώσουν ένα 409 που τους είχε έρθει σα το δικό σου και όταν το είδα τους είπα ότι δεν το θέλω αν έχουν άλλο διαθέσιμο αλλιώς να περιμένω άλλη παραλαβή. Ευτυχώς είχαν ένα 504 Ιταλικά και μου το άλλαξαν αμέσως.

 

Δε νομίζω ότι θα έχεις θέμα. Το SFR στο βγάζει γιατί από όσο καταλαβαίνω είναι φτιαγμένο κατά παραγγελία για την συγκεκριμένη εταιρία (branded δηλαδή, σαν να έπαιρνες πχ από vodafone στην Ελλάδα) και όχι για την χώρα γενικά. Πχ το δικό μου στο αντίστοιχο πεδίο λέει Italy όπως και σε σένα θα μπορούσε να λέει France αν ήταν unbranded.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ώρα που σπαταλησες για μένα. .. όχι δεν πήγα ενημερωμένος γιαυτό έγινε ότι έγινε. .. από lg δεν γνωρίζω πολλά οπότε την "πάτησα" αλλά θα δείξει. .. Ευχαριστώ και πάλι ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.... άφησα τις φωτογραφίες ως έχουν για να δείτε και το emei δεν είχα πρόβλημα. .. Με εκτίμηση και σεβασμό προς όλους σας Δημήτρης

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Σε σημειο να μην βλεπεται η οθονη η' νορμαλ ? δλδ θα μου χτυπαει στο ματι το κιτρινο αμα γινει η' δεν θα του δινω σημασια ? διοτι επειδη το δουλευω το κινητο με παιχνιδια ,ινσταγκραμ και ταινιες ...μην ξενερωσω και το δω να κολυμπαει σε καμια λεκανη :O

Κοίτα εμένα μου έκανε διάφορα γιατί το προηγούμενο πάνελ ήταν αρκετά πιο φωτεινο. Τώρα είναι ένα τόνο πιο θερμό. Δεν νομίζω να σου είναι πρόβλημα..εκτός και αν πέσεις σε πάνελ με πολύ κιτρινιλα που διάβασα στο xda. Αν απενεργοποίηση την αυτόματη φωτεινότητα διορθώνεται η κατάσταση κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να πω μετά από πολύ καιρό ότι βγάζοντας το κινητό από οποιαδήποτε θήκη απέκτησα άλλο κινητό ούτε lags ούτε προβλήματα άλλου τύπου οπότε δικό μου Στολτίδης συμπέρασμα είναι ότι οτιδήποτε μη εργοστασιακό δεν βοηθάει το κινητό να αποβάλει την θερμότητα
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον είναι θέμα kernel οι ρυθμίσεις χρωμάτων της οθόνης γιατί με την αλλαγή του πάνελ είναι η οθόνη πιο θερμή.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω εφόσον είναι θέμα kernel οι ρυθμίσεις χρωμάτων της οθόνης γιατί με την αλλαγή του πάνελ είναι η οθόνη πιο θερμή.

 

και εγω εκει εχω σκαλωσει...δεν βγαζει νοημα...ειναι θεμα software απο την στιγμη που θελει root για να στρωσει...στο ιντερνετ που εψαξα χτες βραδυ το πιο κοντινο σε "κιτρινο" προβλημα ηταν η' καμμενο σημειο στην οθονη οπου εβγαζε ματι παναγια μ η' κατι υποληματα κολλας που εβγαινε με ειδικο καθαρισμα... :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Να πω μετά από πολύ καιρό ότι βγάζοντας το κινητό από οποιαδήποτε θήκη απέκτησα άλλο κινητό ούτε lags ούτε προβλήματα άλλου τύπου οπότε δικό μου Στολτίδης συμπέρασμα είναι ότι οτιδήποτε μη εργοστασιακό δεν βοηθάει το κινητό να αποβάλει την θερμότητα

 

θηκη και καλοκαιρι δεν βοηθαει καθολου στο να αποβαλει την θερμοτητα, βεβαια oμως χωρις θηκη γλιστραει πολυ xD

Link to comment
Share on other sites

Να πω μετά από πολύ καιρό ότι βγάζοντας το κινητό από οποιαδήποτε θήκη απέκτησα άλλο κινητό ούτε lags ούτε προβλήματα άλλου τύπου οπότε δικό μου Στολτίδης συμπέρασμα είναι ότι οτιδήποτε μη εργοστασιακό δεν βοηθάει το κινητό να αποβάλει την θερμότητα

 

Ο Ιεροκλής φίλε; λολ :lol:

http://www.redplanet.gr/podosfairo/article651509.ece/BINARY/original/Iero_2008_9_30_11_36_36_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιεροκλής φίλε; λολ :lol:

http://www.redplanet.gr/podosfairo/article651509.ece/BINARY/original/Iero_2008_9_30_11_36_36_b.jpg

Χαχαχαχαχα θεοί!!! Εντάξει η πρόβλεψη στο πληκτρολόγιο τα σπάει... Εγώ έχω γράψει τα απίστευτα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ιδεα μου η το κινητο στο 2-3% της μπαταριας του κλεινει με τη μια; Δεν επρεπε στη θεωρια να εφτανε το 1%; Οχι οτι με τρωει, αλλα ετσι απο περιεργεια.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εχει κλεισει στο 2% μια φορα που το εφτασα μεχρι τελους... Ολες τις υπολοιπες φορες το πολυ μεχρι 15%
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ είχε ζεστή έξω το έβαλα μέσα στο αμάξι και το άφησα πάνω στο δερμάτινο ζεστό κάθισμα το κινητό για να προστατευτεί από την πολύ ζεστή έσβησε.... Πάντως αν κάποιος έχει αυτό το κινητό σε βόρειες κρύες χώρες δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα με την θερμοκρασία.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ είχε ζεστή έξω το έβαλα μέσα στο αμάξι και το άφησα πάνω στο δερμάτινο ζεστό κάθισμα το κινητό για να προστατευτεί από την πολύ ζεστή έσβησε.... Πάντως αν κάποιος έχει αυτό το κινητό σε βόρειες κρύες χώρες δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα με την θερμοκρασία.

Μέχρι τώρα δεν μου έχει σβήσει ακόμα και στο παμπριζ με πολύ ζέστη έξω και να δουλεύουν data και GPS. Ότι ήταν ζεστό ήταν, βασικά ζεματαγε, δεν κοίταξα cpu-z αλλά σίγουρα είχε ανεβάσει καμία 80αρια βαθμούς. Εννοείται είχε κατεβάσει φωτεινοτητες και τα συναφή μόνο του. Και το note πάντως που έχω σηκώνει 75αρια σε αυτές τις συνθήκες οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Το να αυτοπροστατευται δεν είναι κακό αλλά το να κλείνει είναι λίγο υπερβολή ρε lg...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To iphone 5 της κοπελιάς μου να δεις τι ιδιότροπο είναι . αν φτάσουν πάνω απο 70c και κάτω απο -5 κλείνουν

τώρα αν το κάνει μόνο της κοπελιάς μου δεν ξέρω, αλλά τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν δεν μπορούσε να το χρησιμοποιήσει (βέβαια είχε -10 - -20) αλλά το G3 μου και με -20 δεν έκλεινε!

 

Πάντως , σχετικά με την μπαταρία , εμένα κλείνει στο 0%. μάλιστα στο 1 και 0 % η μπαταρία απο άδεια και κόκκινη , γίνεται κόκκινη με ένα

Χ μέσα της και αναβοσβήνει.

 

Μήπως θέλει καλιμπράρισμα η μπαταρία σας; και όταν λέμε καλιμπράρισμα δεν λέμε απλα να κλείσει και να φορτίσει απο την αρχή.

αλλά αφου κλείσει κάθε 15 λεπτά να το ανοίγουμε και να προσπαθεί να ανοίγει και να ξανακλείνει, μέχρι να μην αντιδρά καθόλου. τότε το βάζουμε να φορτίσει κανα 3ωρο χωρίς να το ανοίξουμε , με τον φορτιστή του.

 

Αν θέλετε κινητό να αντέχει απο τους -60c εως τους +100c πάρτε κανένα ΝΟΚΙΑ 3310

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

To iphone 5 της κοπελιάς μου να δεις τι ιδιότροπο είναι . αν φτάσουν πάνω απο 70c και κάτω απο -5 κλείνουν

τώρα αν το κάνει μόνο της κοπελιάς μου δεν ξέρω, αλλά τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν δεν μπορούσε να το χρησιμοποιήσει (βέβαια είχε -10 - -20) αλλά το G3 μου και με -20 δεν έκλεινε!

 

Πάντως , σχετικά με την μπαταρία , εμένα κλείνει στο 0%. μάλιστα στο 1 και 0 % η μπαταρία απο άδεια και κόκκινη , γίνεται κόκκινη με ένα

Χ μέσα της και αναβοσβήνει.

 

Μήπως θέλει καλιμπράρισμα η μπαταρία σας; και όταν λέμε καλιμπράρισμα δεν λέμε απλα να κλείσει και να φορτίσει απο την αρχή.

αλλά αφου κλείσει κάθε 15 λεπτά να το ανοίγουμε και να προσπαθεί να ανοίγει και να ξανακλείνει, μέχρι να μην αντιδρά καθόλου. τότε το βάζουμε να φορτίσει κανα 3ωρο χωρίς να το ανοίξουμε , με τον φορτιστή του.

 

Αν θέλετε κινητό να αντέχει απο τους -60c εως τους +100c πάρτε κανένα ΝΟΚΙΑ 3310

 

Εγώ δεν έχω θέμα. αναμενόμενο είναι με τις θερμοκρασίες να ανεβάζει μέχρι τώρα δεν με έχει προβλημάτισει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντως το καλοκαιρι στην Ελλαδα ειναι ακραιο. Νταξ δεν ειμαστε Σαχαρα αλλα μιλαμε για ηλεκτρονικα.

Το προηγουμενο σκ πηγα εκδρομη στα Χανια. Ειχε θερμοκρασια περιβαλλοντος στους 35 και μεσα στο αμαξι πρεπει να ειχε 40-50+ μετα απο ωρες μεσα στο ηλιο. Εβαλα το κινητο με data και gps για 2 ωρες και τη παλεψε. Ε εγω νομιζα σε τετοιες συνθηκες δεν θα δουλευε. Νταξ μιλαμε για ακραιες συνθηκες.

MIB απο τον Δεκεμβρη που το εχω το ιδιο κανει καθε φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Όταν ενεργοποιώ την μπροστινή κάμερα,εχει ενα σενσορα με ενα προσωπάκι απο το 0 έως ενα προσωπάκι με το 8.

Τι κάνει αυτο;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Όταν ενεργοποιώ την μπροστινή κάμερα,εχει ενα σενσορα με ενα προσωπάκι απο το 0 έως ενα προσωπάκι με το 8.

Τι κάνει αυτο;

Λιφτινγκ... Διορθωνει ατελειες του προσωπου. Στην πραγματικοτητα χαλαει τη φωτογραφια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Σκεφτομαι να παρω(μεταχ/νο ψαχνω) ενα lg g3.Θελω να ρωτησω ομως για την ram παιδια.Το μοντελο με τις 2gb ram εναντι του 3gb εχει μεγαλη διαφορα;Οσοι εχετε με τις 2gb εχετε προβλημα με τις επιδοσεις; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Σκεφτομαι να παρω(μεταχ/νο ψαχνω) ενα lg g3.Θελω να ρωτησω ομως για την ram παιδια.Το μοντελο με τις 2gb ram εναντι του 3gb εχει μεγαλη διαφορα;Οσοι εχετε με τις 2gb εχετε προβλημα με τις επιδοσεις;

 

αυτο που λεμε παντα, αν εχεις τα +30-40 ευρω παρε αυτο με τα 3gb, ειναι ενα τσακ πιο σμοοθ και στο περασμα του χρονου τα 3gb θα κρατηθουν αξια περισσοτερο καιρο απο τα 2gb.

κατα τ αλλα τρελες διαφορες μην περιμενεις να δεις σημερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω τρελαθει. Εχω να ανοιξω το gps σχεδον μια εβδομαδα. Τη εφαρμογη του maps δε ενα τριημερο.

Αλλα αυτο συνεχιζει να εχει ανοικτο το gps, 3 ωρες σημερα, αλλο τοσο εχθες και προχθες. Εκανα restarts, ανοιξα και εκλεισα το gps, εβγαλα και εβαλα τη μπαταρια. Τιποτα εκει συνεχιζει να δουλευει ακομα και μετα που του κανω force stop.

Καποιος καμια ιδεα για βοηθεια; Εχω χασει το μυαλο μου με αυτο. [ATTACH]63081[/ATTACH][ATTACH]63082[/ATTACH]

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα θεοί!!! Εντάξει η πρόβλεψη στο πληκτρολόγιο τα σπάει... Εγώ έχω γράψει τα απίστευτα!

 

 

Επικό ! Να είσαι καλα G3 μου !

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...