Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν λιγο πηρα το κιν μπορω να πω οτι απλα φανταστικο αν και δεν ειδα και πολλα λιγο την καμερα ειδα λιγο την οθονη και εκλεισε απο μπαταρια!!εκανε και μονο του ενημερωση για το android 5.0 τωρα θλεω να βρω πως θα βαζω σε βιντεο 1080p 60fps
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι τσαμπα η πρεπει να πληρωσω απο που το κατεβαζω???απο το store???αυτη η xcam ειναι ποιο καλη απο την μαμα???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ειναι τσαμπα η πρεπει να πληρωσω απο που το κατεβαζω???απο το store???αυτη η xcam ειναι ποιο καλη απο την μαμα???

Η xcam είναι free στο xda! Δεν υπάρχει στο Play.

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

Στο play είναι επί πληρωμή τα xcam setting's, για επιπλέον ρυθμίσεις για αυτούς που ασχολούνται και τα "σκαλίζουν"!

Link to comment
Share on other sites

τσάμπα είναι και είναι καλύτερη από την μαμα, εχει περισσότερες επιλογές

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ωραια την κατεβαζω απο το site που μου ειπατε μετα τι κανω ειμαι αρκετα ασχετος...
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ωραια την κατεβαζω απο το site που μου ειπατε μετα τι κανω ειμαι αρκετα ασχετος...

Η xcam είναι απλό apk! Την κατεβάζεις (έχει 2, για kk ή lp) και την κάνεις απλα εγκατάσταση. Θα έχεις μετα 2 εφαρμογές κάμερας. Μετά, αν θες, τα xcam setting's είναι προαιρετικά.....

Link to comment
Share on other sites

Η xcam είναι απλό apk! Την κατεβάζεις (έχει 2, για kk ή lp) και την κάνεις απλα εγκατάσταση. Θα έχεις μετα 2 εφαρμογές κάμερας. Μετά, τα xcam setting's είναι προαιρετικά.....

ωραια λεμε βαζω την lp που λογικα θες να πεις lolipop!!!μετα που την περναω???σε ποιον φακελο??sd θα την περασω η στο κιν???

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ωραια λεμε βαζω την lp που λογικα θες να πεις lolipop!!!μετα που την περναω???σε ποιον φακελο??sd θα την περασω η στο κιν???

Ναι lollipop εννοώ ;)

Το αρχειο θα κατέβει προφανώς στο φάκελο "Download". Το κάνεις εγκατάσταση (θα γίνει στη μνήμη της συσκευής, άστην εκεί, δεν πειράζει) και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι lollipop εννοώ

Το αρχειο θα κατέβει προφανώς στο φάκελο "Download". Το κάνεις εγκατάσταση (θα γίνει στη μνήμη της συσκευής, άστην εκεί, δεν πειράζει) και είσαι έτοιμος.

α θες να πεις να το κατεβασω απο το κιν γιατι εγω το κατεβασα στο pc!!!

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

α θες να πεις να το κατεβασω απο το κιν γιατι εγω το κατεβασα στο pc!!!

Α φαντάστηκα ότι θα την κατέβαζες στο κινητό!! Ή κατέβασε τη και στο κινητό ή πέρνα τη απ' το pc στο κινητό. Αν κάνεις το 2ο βάλε την αν θες και στην sd.

Link to comment
Share on other sites

α θες να πεις να το κατεβασω απο το κιν γιατι εγω το κατεβασα στο pc!!!

Πριν το κατεβάσεις και προσπαθήσεις να κάνεις εγκατάσταση Πήγαινε ρυθμίσεις - γενικές - ασφάλεια - και εκει που λέει άγνωστες προελευσεις κάνε τικ στο να επιτρέπεται έγκατασταση εφαρμογών από πηγές εκτός του Google play store [ATTACH]61435[/ATTACH]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ αρα να το κατεβασω απο το κιν και οχι απο το pc οπως το κατεβασα???
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ααα οκ αρα να το κατεβασω απο το κιν και οχι απο το pc οπως το κατεβασα???

Μπορείς να περάσεις με απλό copy paste το .apk στο κινητό σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό και θα ήθελα την γνώμη σας μιας και το έχετε! Καταρχάς να πω ότι τώρα έχω το Galaxy S3 Mini και θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο σε οθόνη! Αξίζει να το πάρω η να κοιτάξω κάτι άλλο; Ενδιαφέρομαι για την έκδοση με τα 3GB Ram για να κρατήσει 3 χρόνια τουλάχιστον και για χρήση μουσική, φωτογραφίες, Facebook, Viber κτλ για παιχνίδια έτσι κι έτσι σπάνια να παίξω στο κινητ .. Θέλω να μου πείτε γνώμη πως τα πάει με την μπαταρία την κάμερα αν έχει τρομερά bugs και lags (μιας και γιαυτό θέλω να αλλάξω κινητο)!! Αν έχετε κάποιο καλύτερο στην τιμή 330 μαξ απλά πείτε μου ποιο να το κοιτάξω!! Δεν έγραψα πάλι στην επιλογή κινητού γιατί εδώ θα πάρω περισσότερες γνώμες!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια ψιλοlag καποιες ωρες και πεταει καποια σφαλματα...αλλα σε αυτα τα χρηματα ειναι η καλυτερη επιλογη... Δεν θα σε απογοητευσει σε καμια περιπτωση... Πολυ καλο κινητο απλα εχει καποιες ιδιαιτεροτητες οι οποιες δεν ειναι ικανες να σε αποτρεψουν απο την αγορα του...
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποια ψιλοlag καποιες ωρες και πεταει καποια σφαλματα...αλλα σε αυτα τα χρηματα ειναι η καλυτερη επιλογη... Δεν θα σε απογοητευσει σε καμια περιπτωση... Πολυ καλο κινητο απλα εχει καποιες ιδιαιτεροτητες οι οποιες δεν ειναι ικανες να σε αποτρεψουν απο την αγορα του...

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που έχει λαγκ και τι σφάλματα βγάζει;; Αν είναι "κάτι" ασήμαντο οκ! Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η μπαταρία να βγάζει την μέρα με τα παραπάνω που είπα και καλή κάμερα!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό και θα ήθελα την γνώμη σας μιας και το έχετε! Καταρχάς να πω ότι τώρα έχω το Galaxy S3 Mini και θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο σε οθόνη! Αξίζει να το πάρω η να κοιτάξω κάτι άλλο; Ενδιαφέρομαι για την έκδοση με τα 3GB Ram για να κρατήσει 3 χρόνια τουλάχιστον και για χρήση μουσική, φωτογραφίες, Facebook, Viber κτλ για παιχνίδια έτσι κι έτσι σπάνια να παίξω στο κινητ .. Θέλω να μου πείτε γνώμη πως τα πάει με την μπαταρία την κάμερα αν έχει τρομερά bugs και lags (μιας και γιαυτό θέλω να αλλάξω κινητο)!! Αν έχετε κάποιο καλύτερο στην τιμή 330 μαξ απλά πείτε μου ποιο να το κοιτάξω!! Δεν έγραψα πάλι στην επιλογή κινητού γιατί εδώ θα πάρω περισσότερες γνώμες!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι πολύ καλό θα δεις ελάχιστο lag στο 32αρι όχι κάτι που θα ενοχλήσει και με δεδομένο την συσκευή που έχεις αυτή τη στιγμή. Bugs έχει κάποια η lollipop καθώς και το ui της lg που ευελπιστουμε στα επόμενα update θα στρώσει η κατάσταση αλλά και πάλι δεν είναι σε σημείο εκνευριστικό. Σχεδόν όλες οι Android συσκευές έχουν lag και bugs. Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, η μπαταρία είναι μέτρια αλλά για την χρήση που αναφέρεις θα σου βγάζει την μέρα άνετα (είναι και αποσπομενη οπότε αν θες παίρνεις και μια καβατζα). Αν δεν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις συσκευές το 32αρι για 2-3 χρόνια είναι μια χαρά! Για μένα προχωρά στην αγορά και σαν μόνη εναλλακτική βάζω το άριστο g2 με την καλύτερη μπαταρία στα 32gb απλά δεν βρίσκω τον λόγο να πας σε συσκευή του 2013. Το g3 είναι σε όλα λίγο καλύτερο εκτός από την μπαταρία.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι πολύ καλό θα δεις ελάχιστο lag στο 32αρι όχι κάτι που θα ενοχλήσει και με δεδομένο την συσκευή που έχεις αυτή τη στιγμή. Bugs έχει κάποια η lollipop καθώς και το ui της lg που ευελπιστουμε στα επόμενα update θα στρώσει η κατάσταση αλλά και πάλι δεν είναι σε σημείο εκνευριστικό. Σχεδόν όλες οι Android συσκευές έχουν lag και bugs. Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, η μπαταρία είναι μέτρια αλλά για την χρήση που αναφέρεις θα σου βγάζει την μέρα άνετα (είναι και αποσπομενη οπότε αν θες παίρνεις και μια καβατζα). Αν δεν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις συσκευές το 32αρι για 2-3 χρόνια είναι μια χαρά! Για μένα προχωρά στην αγορά και σαν μόνη εναλλακτική βάζω το άριστο g2 με την καλύτερη μπαταρία στα 32gb απλά δεν βρίσκω τον λόγο να πας σε συσκευή του 2013. Το g3 είναι σε όλα λίγο καλύτερο εκτός από την μπαταρία.

 

Παρ' ότι έχω αποφασίσει εδώ και κανά μήνα να το πάρω και περίμενα να πέσει η τιμή και λογικά θα το τσιμπήσω μέσα στην επόμενη βδομάδα, μπορώ να πω ότι με ξαναέπεισες για την επιλογή μου. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι πολύ καλό θα δεις ελάχιστο lag στο 32αρι όχι κάτι που θα ενοχλήσει και με δεδομένο την συσκευή που έχεις αυτή τη στιγμή. Bugs έχει κάποια η lollipop καθώς και το ui της lg που ευελπιστουμε στα επόμενα update θα στρώσει η κατάσταση αλλά και πάλι δεν είναι σε σημείο εκνευριστικό. Σχεδόν όλες οι Android συσκευές έχουν lag και bugs. Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή, η μπαταρία είναι μέτρια αλλά για την χρήση που αναφέρεις θα σου βγάζει την μέρα άνετα (είναι και αποσπομενη οπότε αν θες παίρνεις και μια καβατζα). Αν δεν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις συσκευές το 32αρι για 2-3 χρόνια είναι μια χαρά! Για μένα προχωρά στην αγορά και σαν μόνη εναλλακτική βάζω το άριστο g2 με την καλύτερη μπαταρία στα 32gb απλά δεν βρίσκω τον λόγο να πας σε συσκευή του 2013. Το g3 είναι σε όλα λίγο καλύτερο εκτός από την μπαταρία.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μάλλον από εβδομάδα θα είμαι μέλος αυτού του φόρουμ γιατί με αυτό που έχω τώρα έχω αγανάκτηση δεν παλευετε άλλο!! Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση σου!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Παρ' ότι έχω αποφασίσει εδώ και κανά μήνα να το πάρω και περίμενα να πέσει η τιμή και λογικά θα το τσιμπήσω μέσα στην επόμενη βδομάδα, μπορώ να πω ότι με ξαναέπεισες για την επιλογή μου. :lol:

 

:p:p:p καλή αγορά εύχομαι και μακάρι να σου βγει απροβληματιστο και να το χαρείς όσο το χαίρομαι και εγώ! :D

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μάλλον από εβδομάδα θα είμαι μέλος αυτού του φόρουμ γιατί με αυτό που έχω τώρα έχω αγανάκτηση δεν παλευετε άλλο!! Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση σου!!

 

Να είσαι καλά φίλε μου... Η διαφορά σε σχέση με το mini πάντως είναι χαοτικη οπότε σίγουρα θα το χαρείς... Όσο για τα το που βγάζει lag που ρωτάς πιο πάνω και τι σφάλματα πετάει θα σου πω ένα παράδειγμα για το καθένα. Ας πούμε στα μηνύματα το ui της lg είναι ότι να ναι και γενικά παρουσιάζει ένα μικρό lag αλλά σε αυτό δεν φταίει το τηλέφωνο είναι θέμα λογισμικού για αυτό σου είπα ότι πιθανότατα θα φτιάξει ειδικά αν πάρουμε το ui του g4. Ένα σφάλμα τώρα που πετάει σχετικά συχνά μετά την εγκατάσταση της lollipop είναι το "οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει" δεν φαίνεται να επηρεάζει σε κάτι την συσκευή τουλάχιστον όσες φορές μου το έχει βγάλει δεν έχω παρατήσει κάτι. Γενικα κρασαρισματα εφαρμογών δεν έχω ποτέ όσες εφαρμογές και αν έχω ανοιχτές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χρειάζομαι βοήθεια είχα την εφαρμογή google earth και την εφαρμογή που έχει το κινητό από μονο του το quick remote και είχα να τα χρησιμοποιήσω καιρό μια μέρα που πήγα και στις 2 εφαρμογές τις έψαχνα και δεν βρήκα τπτ πως εξαφανίστηκαν ρε παιδιά εντάξει τι google earth το βρήκα στο play store αλλα το quick remote πως θα το βρω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χρειάζομαι βοήθεια είχα την εφαρμογή google earth και την εφαρμογή που έχει το κινητό από μονο του το quick remote και είχα να τα χρησιμοποιήσω καιρό μια μέρα που πήγα και στις 2 εφαρμογές τις έψαχνα και δεν βρήκα τπτ πως εξαφανίστηκαν ρε παιδιά εντάξει τι google earth το βρήκα στο play store αλλα το quick remote πως θα το βρω?

Για πηγαινε Κεντρο Ενημερωσης -> Ενημερωση Εφαρμογης να δεις υπαρχει εκει ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο ενημέρωσης λογικά θα βρεις να το ξανακατεβασεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χρειάζομαι βοήθεια είχα την εφαρμογή google earth και την εφαρμογή που έχει το κινητό από μονο του το quick remote και είχα να τα χρησιμοποιήσω καιρό μια μέρα που πήγα και στις 2 εφαρμογές τις έψαχνα και δεν βρήκα τπτ πως εξαφανίστηκαν ρε παιδιά εντάξει τι google earth το βρήκα στο play store αλλα το quick remote πως θα το βρω?

 

Προφανώς χρησιμοποίησες το smart cleaning που εκτός από την προσωρινή cache των εφαρμογών, τα κατεβασμένα αρχεία, διαγράφει και εφαρμογές που έχουν καιρό να χρησιμοποιηθούν για εξοικονόμηση χώρου..

Βέβαια αυτό μπορείς να να το ρυθμίσεις , το τι θες να καθαρίζει το smart cleaning

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...