Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα. Από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος g3 32Gb και από ότι καταλαβαίνετε το έχω ρίξει στη μελέτη!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα. Από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος g3 32Gb και από ότι καταλαβαίνετε το έχω ρίξει στη μελέτη!

Καλησπέρα καλορίζικο!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιωτη κανε ενα γρηγορο συγκριτικο μεταξυ g3 και z3

 

Είχα κάνει την σύγκριση στο ινσόμνια με το Ζ2, και πάνω κάτω ισχύει και για το Ζ3 αφού πραγματικά οι διαφορές τους είναι ελάχιστες

 

Υπέρ G3

Οθόνη, αφού σε ίδιες διαστάσεις παίρνεις μεγαλύτερη οθόνη και ψηλότερη ανάλυση

Λίγο γρηγότερο επεξεργαστή, (2.5-2.3)

infrared (κάνεις τηλεχειριστήριο το τηλ σου)

Σαφώς καλύτερη κάμερα ειδικά στο σκοτάδι λόγω laser focus και dual led & οπτική σταθεροποίηση.

 

wireless charging support

Πολύ καλή υποστήριξη, ήδη πήρε Lollipop, και procordia service

Πολύ καλής ποιότητας ηχείο

Εμφάνιση (υποκειμενικό αυτό)

Αποσπώμενη μπαταρία

Καλύτερο UI

 

Υπέρ Ζ2

3.200MA μπαταρία, το ισχυρότερο του σημείο, η καλύτερη μπαταρία που κυκλοφορεί

Πιστοποίηση ΙΡ58, για αντοχή στο νερό και στην σκόνη, αν και σε τεστ που έγιναν στο G3 αφήνοντας το 2 ώρες σε νερό μια χαρά δούλευε μετά

Stereo speakers

3G ram, αν και ακριβότερα υπάρχει και στο G3, με 32G αποθηκευτικό χώρο.

PS4 Remote Play Αν έχεις όμως το PS4...

Αλουμίνιο που όμως για μένα είναι μειονέκτημα όχι πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανεις g3 και πείρε oneplusone η το αντίθετο? Είναι όντως καλυτερο το oneplus?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν τραβάτε βίντεο (σε κλειστούς χώρους με όχι καλό φωτισμό) παρατηρήτε κάτι σαν μικρά σπιθουράκια?Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράφω.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες και τα 2 εσύ ποιο θεωρείς καλύτερο τηλέφωνο;

Το g3 φυσικά με διαφορά για μένα το z2 ήταν βαρύ στο χέρι,έκανε 3 ώρες να φορτίσει και από custom rom αστα να πάνε για την κάμερα,οθόνη,μέγεθος δεν το συζηταω μέρα με τη νύχτα,μπαταρία ήταν καλύτερο το z2 αλλά όχι και τρομερή διαφορά,τώρα το πιο σπαστικό ήταν τα αξεσουάρ το z2 έπασχε ας πούμε στη Θεσσαλονίκη δεν έβρισκες και τίποτα της προκοπής και ότι έβρισκες ήταν άσχημο ενώ στο g3 βρίσκεις τα πάντα και ειδικά τα γνήσια είναι πανέμορφα:o

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχε κανεις g3 και πείρε oneplusone η το αντίθετο? Είναι όντως καλυτερο το oneplus?

Παραλίγο να το κάνω ανταλλαγή με το note 3 που είχα τότε,από κοντά το τηλέφωνο δείχνει οτι είναι κινέζικο με πλαστικό κακής ποιότητας και βαμμένα bezel αλλά όχι όπως στα sumsung,lg που αν δεν ξέρεις νομίζεις ότι ειναι μέταλλο,τέλος η κάμερα που δοκίμασα ηταν μέτρια καμία σχέση με του g3 και χειρότερη του note 3 σε νυχτερινές,από μπαταρία ξέρω ότι ειναι καλό:o

Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που ρωταει, εμενα μου εβγαλε πολλες ρογμες στα ξαφνικα.. Μαλιστα το ειχα σε θηκη. Παιζει να εφταιγε και αυτο. Αντικατασταση μετα απο 15 μερες (μου φανηκε παρα πολυ) και δεν εχει προβλημα τωρα. Προς το παρον τουλαχιστον
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που ρωταει, εμενα μου εβγαλε πολλες ρογμες στα ξαφνικα.. Μαλιστα το ειχα σε θηκη. Παιζει να εφταιγε και αυτο. Αντικατασταση μετα απο 15 μερες (μου φανηκε παρα πολυ) και δεν εχει προβλημα τωρα. Προς το παρον τουλαχιστον

 

Οι 15 μέρες είναι απόλυτα αποδεχτές για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Για το φιλο που ρωταει, εμενα μου εβγαλε πολλες ρογμες στα ξαφνικα.. Μαλιστα το ειχα σε θηκη. Παιζει να εφταιγε και αυτο. Αντικατασταση μετα απο 15 μερες (μου φανηκε παρα πολυ) και δεν εχει προβλημα τωρα. Προς το παρον τουλαχιστον

 

15 μερες ειναι πολλες πιστευω γιατι οταν επικοινωνησα μου ειπαν οτι δεν περναει απο ελενχο αλλα γινεται επισκευη κατευθειαν.Εσενα δλδ τι ρογμες ειχε?ειχε παραπανω απο μια ρογμη?και εγω μεσα στην quick circle το ειχα οταν μου επεσε μια φορα κατω και εσκασε με την πλατη,και μετα το ψιλαφησα και προσεξα την ρογμη αλλα μπορει να την ειχε και ποιο πριν και δεν το ειχα προσεξει...

Link to comment
Share on other sites

15 μερες ειναι πολλες πιστευω γιατι οταν επικοινωνησα μου ειπαν οτι δεν περναει απο ελενχο αλλα γινεται επισκευη κατευθειαν.Εσενα δλδ τι ρογμες ειχε?ειχε παραπανω απο μια ρογμη?και εγω μεσα στην quick circle το ειχα οταν μου επεσε μια φορα κατω και εσκασε με την πλατη,και μετα το ψιλαφησα και προσεξα την ρογμη αλλα μπορει να την ειχε και ποιο πριν και δεν το ειχα προσεξει...

 

Πολλες μου φανηκαν γιατι υποτιθεται οτι ειναι ενα γνωστο προβλημα και μετα απο 3-4 τηλεφωνα μου ειπαν οτι περιμενουν το ανταλλακτικο απο τη χωρα που προοριζοταν το κινητο.. Λες και αν βαζανε ελληνικα πλαστικα δεν κανουν στη συσκευη.. Σε 3 μερες θα ηταν ετοιμο ετσι..

Εβγαλε ρωγμη στα ακουστικα, στις υοερυθρες, και σε ολο το πλαι.. Εχω ανεβασει φωτογραφιες πολλες σελιδες πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλες μου φανηκαν γιατι υποτιθεται οτι ειναι ενα γνωστο προβλημα και μετα απο 3-4 τηλεφωνα μου ειπαν οτι περιμενουν το ανταλλακτικο απο τη χωρα που προοριζοταν το κινητο.. Λες και αν βαζανε ελληνικα πλαστικα δεν κανουν στη συσκευη.. Σε 3 μερες θα ηταν ετοιμο ετσι..

Εβγαλε ρωγμη στα ακουστικα, στις υοερυθρες, και σε ολο το πλαι.. Εχω ανεβασει φωτογραφιες πολλες σελιδες πριν.

 

Για να δουμε και το δικο μου που ειναι ελληνικο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειμαστε και τοσο τρελοι αυτοι που λεγαμε οτι με lollipop η μπαταρια ειναι χειροτερη...

http://blog.gsmarena.com/benchmarking-android-5-0-lollipop-battery-life-samsung-galaxy-s5-lg-g3/

Link to comment
Share on other sites

τι ανάλυση προτιμάτε στις φωτο, 10 η 13?

 

έχω την εντύπωση πως είναι καλύτερα στο 10 παρά 13

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

τι ανάλυση προτιμάτε στις φωτο, 10 η 13?

 

έχω την εντύπωση πως είναι καλύτερα στο 10 παρά 13

 

10=16:9

13=4:3

 

10 wins! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειμαστε και τοσο τρελοι αυτοι που λεγαμε οτι με lollipop η μπαταρια ειναι χειροτερη...

http://blog.gsmarena.com/benchmarking-android-5-0-lollipop-battery-life-samsung-galaxy-s5-lg-g3/

 

- Κι όμως φίλτατε αυτή την στιγμή είμαι στις 83 ώρες με 60% υπόλοιπο !!! Δεν κάνω τρελή χρήση ούτε απενεργοποιώ την συσκευή ,όλα ανοιχτά πλην GPS . Είναι στοκ χωρίς περιττά apps και συγκρίνοντας με την 20f , βλέπω ότι η 20h κανει καλύτερη διαχείριση, με την πρώτη φόρτιση μετά το update!

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Κι όμως φίλτατε αυτή την στιγμή είμαι στις 83 ώρες με 60% υπόλοιπο !!! Δεν κάνω τρελή χρήση ούτε απενεργοποιώ την συσκευή ,όλα ανοιχτά πλην GPS . Είναι στοκ χωρίς περιττά apps και συγκρίνοντας με την 20f , βλέπω ότι η 20h κανει καλύτερη διαχείριση, με την πρώτη φόρτιση μετά το update!

 

Φιλικά

 

μην με παρεξηγησεις αλλα αν ηθελα μπιμπελο θα επαιρνα ενα dumphone.

για να πετυχεις τετοιες ωρες πρεπει να ανοιγεις τα δεδομενα να κοιτας κατι και να τα κλεινεις στο καπακι. και οθονη κατι σε 3 ωρες..

ανοιξε τα data με 100% μπαταρια και αστα ανοικτα ολη μερα.. αν το βραδυ δεν εισαι τουλαχιστον στο 60% θα λατσω να μου τρυπησεις τη μυτη! :lol::lol:

γιατι με αυτη τη λογικα μιλαμε οτι σου κραταει 180-190 ωρες, 8 μερες? ουτε με το στρατιωτικο νοκια δεν επιανα τοσες μερες!!!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος ταξιδιώτη σε ευχαριστούμε, με μια μικρή ένσταση, προσωπικά πιστεύω ότι η κάμερα του g2 εφόσον γνωρίζει κάποιος μερικά φωτογραφικά δεδομένα, είναι εξαιρετική, σίγουρα καλύτερη του g3 δεν το συζητώ, απλά λάβε υπόψιν πώς όταν παρουσιάστηκε το g2, αν όχι όλα τα περισσότερα review την χαρακτήριζαν κορυφαία, πράγμα που επιβεβαιώνεται και από την δική μου εμπειρία χρήσης.Άρα το καλό έγινε καλύτερο στην περίπτωση του g3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
10=16:9

13=4:3

 

10 wins! :P

 

Πραγματικά κι εγώ έχω προβληματιστεί με την ανάλυση.

Στο 16:9 κόβει πολύ εικόνα το G3, και έχω καταλήξει προσωπικά στο 4:3 που μου φαίνεται καλύτερη συνολικά η εικόνα

Link to comment
Share on other sites

μην με παρεξηγησεις αλλα αν ηθελα μπιμπελο θα επαιρνα ενα dumphone.

για να πετυχεις τετοιες ωρες πρεπει να ανοιγεις τα δεδομενα να κοιτας κατι και να τα κλεινεις στο καπακι. και οθονη κατι σε 3 ωρες..

ανοιξε τα data με 100% μπαταρια και αστα ανοικτα ολη μερα.. αν το βραδυ δεν εισαι τουλαχιστον στο 60% θα λατσω να μου τρυπησεις τη μυτη! :lol::lol:

γιατι με αυτη τη λογικα μιλαμε οτι σου κραταει 180-190 ωρες, 8 μερες? ουτε με το στρατιωτικο νοκια δεν επιανα τοσες μερες!!!

- Δεν προσεξες τι έγραψα. ΟΛΑ ανοιχτά ,αυτοματη επιλογή 4G,3G,E,... ότι κάτσει και με δεδομένο την κακή κάλυψη στην περιοχη μου ,που παίζει από 1-3 γραμμές σήμα!, WiFi always on, και συγχρονισμοι (3 λογαριασμοί) + καιρός ... ,μονο το GPS έχω εκτός. Τώρα που γράφω είναι στο 55% με 95 ώρες συνεχόμενη λειτουργία... ειπα ότι δεν κάνω τρελή χρήση, όχι από οικονομία ,απλα τόσο μου χρειάζεται. Από την ωρα που έβγαλα την συσκευή από το κουτι δεν έχει σβήσει ποτέ!! Τα βράδια που δεν μου χρειάζεται(σπανια), από τις 1:00 και μετά μπαίνει σε flight mode ,το βράδυ που περασε ήταν ονλαιν!

- Έχω απενεργοποιήσει ότι εφαρμογή δεν μου χρειάζεται ή και απεγκαταστησει!

- Όλα τα παραπάνω συμβαίνουν μετά την αναβάθμιση σε 20h από 20f και παρατηρώ αρκετή βελτίωση στο χρονο αναμονής της συσκευής και αυτο επισημαίνω !!

- Έχει φτάσει την διαρκεια του Ζ2 που ειχα πριν κι έχω εκπλαγεί!!! γι' αυτο ποσταρω προς ενημέρωση!

- Αυτή την στιγμή είναι σε λειτουργια 4 μέρες εκ των οποιων 2 νύχτες σε flight mode, όλα ανοιχτά πλην GPS και έχει υπόλοιπο 55% !!!!!!!! Τι αλλο να πω;;;;:blink:

 

Φιλικά.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Χρήση, λειτουργία οθόνης και φωτεινότητα ζητούν τα παιδιά για να συγκρίνουμε ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...