Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους εχω ενα lg g3 32gb μιας μερας και παρατηρω οτι εχει την ιδια σχεδον ταχυτητα στο 4g με το 3g ξερει κανεισ τι παιζει?

επισης ξερει κανεις πως κανει βιντεοκληση?

Δεν νομίζω να καταλάβεις και πολλά στη ταχύτητα 4g vs 3g στο browsing παράμονο σε κατέβασμα ταινίας, YouTube κτλ... Καλύτερα γύρισε το 3g να μην καίει και πολύ μπαταρία. Βιντεοκληση από dialer δεν κάνει κανένα τηλέφωνο εκτός από τα Samsung μόνο μέσω προγραμμάτων μπορείς πχ viber, hangouts

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους εχω ενα lg g3 32gb μιας μερας και παρατηρω οτι εχει την ιδια σχεδον ταχυτητα στο 4g με το 3g ξερει κανεισ τι παιζει?

επισης ξερει κανεις πως κανει βιντεοκληση?

Οι ταχύτητες δικτύου είναι "έως και" και όχι φιξ. Το ότι έχεις 4g δε σημαίνει ότι θα πιάνεις πάντα 100MBPS και είναι πάντα αντιστρόφως ανάλογες του φόρτου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδια S. O. S..... Μπαίνω στον φάκελο του άλμπουμ να δω μια φωτογραφία και στην συνέχεια πατάω πάνω της για να δω το μολύβι να την επεξεργαστω (καδρο, κορεσμο, ρετρό κτλ.). Μολύβι πουθενά αφαντο. Να επισημάνω ότι έχει πάρει την v20h.Πριν την αναβάθμιση υπήρχε κανονικότατα. Σαν έξτρα προγράμματα επιπλέον από αυτά που είχα πριν, μετά την αναβάθμιση έβαλα το instaweather και το video ultimate όπου και τα απενεργοποιησα και έκανα restart το κινητό για να δω μήπως και φταίνε αυτά μιας και ήταν τα μόνο έξτρα. Πάλι τίποτα... Η επιλογή της επεξεργασίας πουθενά. Πριν καταλήξω στο Hard reset ρωτάω εδώ στο φόρουμ μπας και έχει παρατηρήσει κάνεις το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει την λύση. Παρεμπιπτόντως ρώτησα φίλο που έχει πάρει κι αυτός την v20h αλλά σε αυτόν υπάρχει κανονικά η επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια S. O. S..... Μπαίνω στον φάκελο του άλμπουμ να δω μια φωτογραφία και στην συνέχεια πατάω πάνω της για να δω το μολύβι να την επεξεργαστω (καδρο, κορεσμο, ρετρό κτλ.). Μολύβι πουθενά αφαντο. Να επισημάνω ότι έχει πάρει την v20h.Πριν την αναβάθμιση υπήρχε κανονικότατα. Σαν έξτρα προγράμματα επιπλέον από αυτά που είχα πριν, μετά την αναβάθμιση έβαλα το instaweather και το video ultimate όπου και τα απενεργοποιησα και έκανα restart το κινητό για να δω μήπως και φταίνε αυτά μιας και ήταν τα μόνο έξτρα. Πάλι τίποτα... Η επιλογή της επεξεργασίας πουθενά. Πριν καταλήξω στο Hard reset ρωτάω εδώ στο φόρουμ μπας και έχει παρατηρήσει κάνεις το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει την λύση. Παρεμπιπτόντως ρώτησα φίλο που έχει πάρει κι αυτός την v20h αλλά σε αυτόν υπάρχει κανονικά η επιλογή.

Και σε εμένα υπάρχει κανονικά. Τις υπόλοιπες στις έχει ή έχει εξαφανιστεί όλο αυτό το μενού πάνω?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τις εχει ολες κανονικα (καμερα,δικτυα,καδος και ρυθμισεις)....τι κουλο ειναι αυτο παλι ρε παιδια....τι να κανω καμια ιδεα κανεις? και μεσα απο τις ρυθμισεις δεν υπαρχει καποια ενεργοποιησει-απενεργοποιηση του μολυβιου....
Link to comment
Share on other sites

τις εχει ολες κανονικα (καμερα,δικτυα,καδος και ρυθμισεις)....τι κουλο ειναι αυτο παλι ρε παιδια....τι να κανω καμια ιδεα κανεις? και μεσα απο τις ρυθμισεις δεν υπαρχει καποια ενεργοποιησει-απενεργοποιηση του μολυβιου....

Κοίτα από όσο βλέπω στο δικό μου όταν πας κάνεις την επεξεργασία σε πετάει σε άλλο πρόγραμμα που αν πας στην βοήθεια για να δεις τι θα κάνεις σε πετάει στο Google + υπάρχει περίπτωση να έχεις κάνει καμια αναγκαστική διακοπή στο Google + ή να θέλει καμιά αναβαθμιση? αν είναι αυτό βέβαια δεν ξέρω υποθέσεις κάνω...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχει εξαφανιστει τελειως σαν επιλογη αυτο με προβληματιζει.Αυτο που λες εσυ σε πεταει σε παραπανω επεξεργασια μεσω google + οταν εχεις ανοιχτο το internet. Οταν το εχεις κλειστο και πατησεις το μολυβι σου βγαζει απλα μια δυο αν θυμαμαι καλα επιλογες (κανονικο και υψηλο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα τακαρε....ειχες δικιο, ειχα απενεργοποιηση το google + γι αυτο και δεν υπηρχε.....Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα τακαρε....ειχες δικιο, ειχα απενεργοποιηση το google + γι αυτο και δεν υπηρχε.....Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχει εξαφανιστει τελειως σαν επιλογη αυτο με προβληματιζει.Αυτο που λες εσυ σε πεταει σε παραπανω επεξεργασια μεσω google + οταν εχεις ανοιχτο το internet. Οταν το εχεις κλειστο και πατησεις το μολυβι σου βγαζει απλα μια δυο αν θυμαμαι καλα επιλογες (κανονικο και υψηλο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα τακαρε....ειχες δικιο, ειχα απενεργοποιηση το google + γι αυτο και δεν υπηρχε.....Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια....

Να είσαι καλά φίλος... Όχι πως το ήξερα ψάχνοντας το πήγα..! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για όσους στείλανε σέρβις την συσκευή τους να κάνω μια ερώτηση.Πότε το παραλάβατε πίσω την συσκευή;

Εμένα ήρθε κούριερ την Τρίτη και το πήρε από Θεσσαλονίκη οπότε Τετάρτη θα ήταν Αθήνα.Μέχρι τώρα δεν με ενημέρωσαν για τίποτα.μπήκα στο site της lg και έξω μέχρι εχθές στις πληροφορίες επισκευές έλεγε σε εξέλιξη μπήκα τώρα και γράφει στο στάδιο ακυρωμένη.εν το μεταξύ επειδή είχα θέματα τόσο με την οθόνη υπερθέρμανση όσο και με shutdown ακόμη και με lollipop τους ζήτησα να γίνει αντικατάσταση συσκευής.τι λέτε να παίζει; Γιατί γράφει ακυρωμένη;

Και εμένα το ίδιο βγάζει αλα επικοινωνίας μαζί τους σήμερα και μου είπαν ότι το παρέλαβαν χθες και η σήμερα η από δευτέρα θα το φτιάξουν άμεσα γτ δεν θα περάσει από ελενχο για να καθυστερήσει λόγο ραγισματος....

Link to comment
Share on other sites

ΒΓΗΚΕ XPOSED ΓΙΑ ΛΟΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤ. ΥΠΑΡΞΗ CUSTOM RECOV3RY ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΟΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

ΒΓΗΚΕ XPOSED ΓΙΑ ΛΟΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤ. ΥΠΑΡΞΗ CUSTOM RECOV3RY ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΟΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ

Μην το βαλετε ακομη. Στου crash μολις μπει βγάζει σφαλμα για το smart cover και για τον καιρο.

Εγω αναγκαστηκα να μπβ σρο system μεσο recovery και να αλλάξω ονομα στο smart cover διότι δεν μπορουσα να λειτουργησω το κινητο απο το συνεχή σφαλμα που εβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

- Πρώτη φόρτιση μετα το update σε v20h και είμαι μετά από 48 ωρες στο 86% !!!!!!!!

Τελευταιες 3 ωρες 0% σε flight mode. Το βραδυ όταν είμαι σπιτι μπαινει σε flight mode ,αλλά πάντα είχε τις 3 τελευταίες ώρες 1% κατανάλωση!

- Ενδεικτικά να πω πως έμεινε στο 100% από τις 11:00 το πρωί που το έβγαλα από τον φορτιστή ,έως τις 22:00 περίπου το βράδυ !!!!!!! Και στο σημείο που βρίσκομαι δεν έχω καλή λήψη ,παιζει από μια μέχρι 3 γραμμές !! Επιλεγμένο 4G!!

- Δεν αλλαξα κατι στην χρήση που κάνω ,όλα ανοιχτά πάντα, εκτός gps ..... Να κόλλησε ο μετρητής ;;;; :X :blink: Δεν κάνω δυνατή χρήση ανέκαθεν ,αλλα μετά από 2 μέρες είχα περίπου 55-60% υπόλοιπο !!! Αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο, γίνεται απίστευτη διαχείριση !!!

- Επίσης παρατηρώ πιο απαλή κίνηση στην κύλιση !!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια αν μπορειτε παω να βαλω το mail μου στην εφαρμογή mail και στο τελος μου λεει ρυθμίσει ελλιπής λαθος στοιχεια δοκιμαστε ξανα. Ο λογαργιασμος ειναι hotmail τι πρεπει να κανω για να λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια αν μπορειτε παω να βαλω το mail μου στην εφαρμογή mail και στο τελος μου λεει ρυθμίσει ελλιπής λαθος στοιχεια δοκιμαστε ξανα. Ο λογαργιασμος ειναι hotmail τι πρεπει να κανω για να λειτουργήσει;

Απλά ξανά δοκίμασε σε κάνα μισάωρο και θα στο συνχρονισει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ μετά από την ενημέρωση συνεχείς αποσυνδεσεις στo WiFi

 

λογικά ευθήνεται η εφαρμογή του Οτε Fon.

Link to comment
Share on other sites

λογικά ευθήνεται η εφαρμογή του Οτε Fon.

Αυτή δεν πρέπει να την έχει κατεβάσει κάποιος από το play store?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν πρέπει να την έχει κατεβάσει κάποιος από το play store?

 

Ναι.......

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχτες αγορασα το lg g3 16gb , πηρε αμεσως το lollipop αλλα παρατηρησα οτι δεν λαμβανει τις ενημερωσεις απο το facebook

( πχ like σε φωτογραφιες ,αιτηματα φιλιας) ουτε στην notification bar ουτε στην εφαρμογη . Ολες οι ρυθμισεις στην εφαρμογη ειναι ενταξει ,οπως και στο κινητο , επισης του εκανα και hard reset αλλα τιποτα.Ειναι καποιο προβλημα με το lollipop ? η πρεπει να ρυθμισω κατι αν και ολα τα εκανα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχτες αγορασα το lg g3 16gb , πηρε αμεσως το lollipop αλλα παρατηρησα οτι δεν λαμβανει τις ενημερωσεις απο το facebook

( πχ like σε φωτογραφιες ,αιτηματα φιλιας) ουτε στην notification bar ουτε στην εφαρμογη . Ολες οι ρυθμισεις στην εφαρμογη ειναι ενταξει ,οπως και στο κινητο , επισης του εκανα και hard reset αλλα τιποτα.Ειναι καποιο προβλημα με το lollipop ? η πρεπει να ρυθμισω κατι αν και ολα τα εκανα...

Δεν τις παιρνεις γενικα η μηπως καθυστερουν;

Γιατι με σχεση το pc καθυστερουν λιγακι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις παιρνεις γενικα η μηπως καθυστερουν;

Γιατι με σχεση το pc καθυστερουν λιγακι.

 

οχι δεν ερχονται καθολου στο κινητο.... τα mail παλι λειτουργουν καλα ...παντως απο καποια ρυθμιση δεν νομιζω να ειναι

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ερχονται καθολου στο κινητο.... τα mail παλι λειτουργουν καλα ...παντως απο καποια ρυθμιση δεν νομιζω να ειναι

Μπορεις να βγαλεις ενα screen τις ρυθμισεις σου στο fb να δω αν εχω κατι διαφορετικο;

Link to comment
Share on other sites

https://docs.google.com/file/d/0B5Ye3HUdysd3ZER5c2tkOFVOd2s/edit?usp=docslist_api

 

Αυτό στις ρυθμίσεις του fb το έχεις ενεργοποιημενο????

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...