Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο πράγματα με ενοχλούν με το lollipop.

Πρώτον, ότι το ξυπνητήρι δε χτυπάει στο αθόρυβο (νομίζω ότι και στο Nexus έτσι είναι ή το διόρθωσαν στην 5.0.1) και

Δεύτερον ότι με διπλό ταπ δεν ανοίγει η εφαρμογή στις lock screen ειδοποιήσεις. Την πατάς μια φορά και μετά πρέπει να κάνεις swype. Ακόμη κι αν κατεβάσεις το status bar στην lock screen και πατήσεις την ειδοποίηση πρέπει και πάλι να κάνεις swype για να τη δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και το αναφέρεις τόσο κάθετα μπορείς να μπεις σε περισσότερες λεπτομέρειες γιατί είναι σαβούρα;; από καθαρή περιέργεια ρωτάω! Δεν κάνει 50th δουλειά του; και καταρχήν ποια ακριβώς είναι η δουλειά του τελικά; Τέλος, αν το απενεργοποίησω θα δω διαφορά στην μπαταρία; πάντως στο μενού μπαταρία Δεν μου το έχει εμφανίσει πότε εκεί που λέει τι ποσοστά σου τρώμε οι εφαρμογές...

 

Επειδή δεν φαίνεται για ποια εφαρμογή μιλάω είναι για το McAfee

Δεν κανει τη δουλεια του γιατι δεν υπαρχει δουλεια να κανει. Τσαμπα δεσμευει πορους απο τη συσκευη σου καθως τρεχει συνεχεια. Αρα και μπαταρια. Το Android δεν εχει ιους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τη δουλεια του γιατι δεν υπαρχει δουλεια να κανει. Τσαμπα δεσμευει πορους απο τη συσκευη σου καθως τρεχει συνεχεια. Αρα και μπαταρια. Το Android δεν εχει ιους.

 

Όταν λες δεν έχει ιούς τι εννοείς; Όλα αυτά τα malware που κυκλοφορούν που κατατάσσονται; και τι κακό προξενούν;

 

...και σόρρυ για το off topic!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα κι εγώ.411 απo kaizer.στο Titan μου φαίνεται λίγο παράξενο.νομίζω το λευκό μου άρεσε περισσότερο.

Για νέα αναβάθμιση απλά στην αναμονή κι εγώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή το ρουτ μου είναι απαραίτητο έβαλα custom recovery και έπειτα εγκατέστησα την Android now hd 7.3

Το τηλ πετάει σε σχέση με κιτκατ

Έχω ένα θέμα μήπως κάποιος ξέρει.

Στην κιτκατ ρουτ και αυτή είχα την εφαρμογή nova go και δούλευε μια χαρά

Τώρα όμως δεν δουλεύει.Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν έχει ιούς τι εννοείς; Όλα αυτά τα malware που κυκλοφορούν που κατατάσσονται; και τι κακό προξενούν;

 

...και σόρρυ για το off topic!

 

Ποια malware; Γιατί έχω smartphone από εποχής xperia x10 mini pro και έχω μπει πραγματικά σε όποιο site μπορείς να φανταστείς!

Μην κοιτάς τα κινητά που έρχονται με προεγκατεστημένα antivirus. Έχουν κάνει συμφωνίες με τις εκάστοτε εταιρίες..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετα την αναβάθμιση σε lolipop κάνω swipe up στο home button και δεν μου εμφανιζει τα προηγούμενα 3 εικονίδια για επιλογή αλλά μόνο το google search. Ξέρει κάποιος τι γίνεται; Με βόλευε πολυ το memo σε αυτή τη θέση!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα κι εγώ.411 απo kaizer.στο Titan μου φαίνεται λίγο παράξενο.νομίζω το λευκό μου άρεσε περισσότερο.

Για νέα αναβάθμιση απλά στην αναμονή κι εγώ.

 

Ποιο kaizer απο τα 3 που βγαζει ο σκρουτζ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετα την αναβάθμιση σε lolipop κάνω swipe up στο home button και δεν μου εμφανιζει τα προηγούμενα 3 εικονίδια για επιλογή αλλά μόνο το google search. Ξέρει κάποιος τι γίνεται; Με βόλευε πολυ το memo σε αυτή τη θέση!

 

Τα έβγαλαν στη lollipop. Ευτυχώς το memo υπάρχει και στη status bar σαν συντόμευση όπως επίσης και αν πατήσεις το volume up όταν είναι σβηστη η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το lg g3 αλλά αυτό που με χαλάει λίγο είναι τα soft keys υπάρχει τρόπος να τα κάνω να κρύβονται?

Σε καποια εφαρμογες, ναι. Μεσω του μενου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει γιατι σε καθε εισερχομενη κληση αναβει και το φλας και πως μπορω να απενεργοποιησω την συγκεκριμενη λειτουργια?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το lg g3 αλλά αυτό που με χαλάει λίγο είναι τα soft keys υπάρχει τρόπος να τα κάνω να κρύβονται?

 

Είτε μέσα από τις ρυθμίσεις όπως λέει ο χρήστης παραπάνω είτε με αγορά του GMD.(Το free δεν το λέω γιατί έχει χρωματιστή trigger area)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να με ενημερωσει γιατι σε καθε εισερχομενη κληση αναβει και το φλας και πως μπορω να απενεργοποιησω την συγκεκριμενη λειτουργια?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Θα πας settings > accessibility και εκεί θα βρεις το flash alerts και θα το ξετικαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας settings > accessibility και εκεί θα βρεις το flash alerts και θα το ξετικαρεις.

 

 

Σε ευχαριστω πολυ,μου ειχε σπασει τα νευρα η συγκεκριμενη εφαρμογη!:)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

προς τους "γάλλους" του φόρουμ

ήρθε η λόλιλοπ (20e) στο pc suite. Την κατεβάζω τώρα (suffix 6fr)

 

32 εχεις???το κωδικο αυτο suffix 6fr που τον βρισκεις?

Link to comment
Share on other sites

16αρι είναι. Το βρίσκεις στο κουτί κάτω από εκεί που γράφει το χρώμα.

 

Ανάμεικτες οι εντυπώσεις πάντως.

Στα + είναι ότι φαίνεται πιο γρήγορο (τα redraw μάλλον τα ίδια), μπορείς να επιλέγεις ποιες εφαρμογές θα μπορούν να στέλνουν ειδοποιήσεις και επιτέλους επέτρεψαν access στην sd στα apps.

Τα - είναι ότι δεν μου αρέσει που έβαλαν τον χρήστη τέρμα δεξιά στην notification bar (δεν βρήκα τρόπο να το βγάλω), αισθητικά μου άρεσαν περισσότερο τα παλιά εικονίδια στην notification bar και έκοψαν την access να ανοιγοκλείνουν εφαρμογές τα mobile data (κρίμα και είχα βολευτεί τα nfc tags που έκλειναν το wifi και άνοιγαν τα data). Επίσης δεν έχω plug and pop. Ο φίλος που μου είχε πει ότι έβαλαν μήπως το ενεργοποίησε από κανά μενού; Δεν βρήκα τίποτα.

Edited by a8e
Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα. Αν και Γάλλος και γω ... δηλωνω κουφός. Θα παραμείνω στοκ κκ Ρουτ Μέχρι να βγει ρουτ για το γλειφιτζούρι.

 

Βαλτε ρε παιδια ενα TWRP ρε παιδια να βρειτε την υγεια σας. Αν κανει 2 μηνες να βγει root για την 5 θα περιμενετε ετσι?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο κουτι λεει NEU.απο που ειναι δηλαδη?NEU/NEU/NORTHERN EUROPE?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα στο κουτι λεει NEU.απο που ειναι δηλαδη?NEU/NEU/NORTHERN EUROPE?

 

στο κουτί μέσα οι οδηγίες σε τι γλώσσα είναι;συνήθως έχει δυο βιβλιαράκια.ένα στα αγγλικά και ένα στην γλώσσα της χώρας που προοριζόταν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! οταν ειχα παρει το δικόμου το ειχα κάνει back to store diadikasia...και μετα περασα την V10l-222-01..και αναρωτιέμαι αν θα πάρω την lollipop OTA..΄η αν θα πρέπει να το κάνω πάλι "χειροκίνητα..." τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...