Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια καλημερα μια ερωτηση εμενα 32 γαλλικο ποιο απο ολα αυτα ειναι, πως μπορω να δω που γραφει αυτα τα νουμερα A6SFD να δω ποιο ειναι το δικο μου μοντελο?

France LGD855 A6SF D 85520c [Android 5.0] 00_5 2014/12/1

France LGD855 A6FR D 85510l 00_6 2014/10/14

France LGD855 A6BY D 85510l 00_6 2014/10/14

France LGD855 A6RF D 85510l 00_6 2014/10/14

France LGD855 AFRA D 85510l 00_5 2014/10/14

France LGD855 A6SF D 85510l 00_4 2014/10/14

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε όλους.

Εκανα format σε exfat και δουλευει κανονικα τώρα. Εγκατέστησα και το vlc για να αποκωδικοποιησει το dts και όλα καλά. Ο stock video player δεν υποστηρίζει dts παρεμπιπτόντως.

Ευχαριστω για τη βοηθεια,

Κώστας

 

Τίποτα. Απλώς έχε στο νου σου αν θελήσεις αργότερα να αλλάξεις ρομ και να πας σε custom να δεις αν το υποστηρίζει. Για παράδειγμα η LiquidSmooth 4.0 νομίζω λέει ότι θέλει FAT32 και δεν διαβάζει το exFAT.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

exFat χρησιμοποιω σε ολες τις συσκευες μου (στοκ firmware ομως) εδω και 1 χρονο δεν ειχα ποτε προβλημα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Απλώς έχε στο νου σου αν θελήσεις αργότερα να αλλάξεις ρομ και να πας σε custom να δεις αν το υποστηρίζει. Για παράδειγμα η LiquidSmooth 4.0 νομίζω λέει ότι θέλει FAT32 και δεν διαβάζει το exFAT.

 

Ευχαριστώ και για αυτή την πληροφορία :)

Θα περιμένω το official lollipop και μετά θα αποφασίσω αν θα προχωρήσω σε custom rom.

Aυτή τη στιγμή είμαι ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές με την stock αν και είμαι σίγουρος ότι μια custom θα το απογείωνε.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά,ευχαριστώ πολύ απλά πανικοβλιθηκα μόλις το είδα....νομιζα έχει πρόβλημα το κινητό..... αλλά αφού έτσι λειτουργει τι να πω.....μήπως ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βγάλω το McAfee?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τρέχουν τα δεδομένα (εφαρμογές στο background) τι κατανάλωση να κάνουν απλά παραμένουν σε μια θέση μνήμης για όταν χρειαστούν στο μέλλον και σβήνονται ανάλογα με τον αλγόριθμο του λειτουργικού . Δεν μπορώ να φανταστώ (γιατί δεν έχω διαβάσει κάτι ανάλογο) δηλαδή περίπτωση να απενεργοποιείτε μέρος της μνήμης όπως συμβαίνει σε μερικούς κυλίνδρους σύγχρονων κινητήρων αυτοκινήτων.

 

για caching εφαρμογές μιλας........... δυστυχος ομος πλεον λιγες ειναι αυτες περισσότερες ειτε για εναν ειτε για αλλον λογο εχουν service (ειτε διαφιμιστικο ειτε οτι διποτε αλλο)

 

ετσι android παει παρεα με το greenify

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μίλησα με procordia το τηλ μου είναι έτοιμο με είπαν ότι έγινε αλλαγή προσοψης κ μητρικής κάτι που οφείλω να πω ότι με ικανοποιεί στο άκουσμα.. Τώρα λέω να πάρω κ δώρο στη κοπέλα μου το χρυσό 16αρι το οποίο το βρήκα παρτίδα 410 σε ένα μαγαζί.. Τι με προτείνετε; να το προχωρήσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει καποιο θεμα με το busybox στη συσκευη μας; θελω να χρησιμοποιησω το softkeyz και δεν κανει τιποτα. Εγκαθιστω απο το market το busybox και παλι τιποτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω άλλο προφίλ ήχου στη δουλειά και άλλο στο σπίτι; Δεν εννοώ ήχο κλήσης, απλά στο σπίτι όλοι οι ήχοι να προσαρμόζονται πιο χαμηλά για παράδειγμα και στη δουλειά πιο δυνατά. Ο μόνος τρόπος είναι να το κάνουμε από τις ρυθμίσεις ήχου;

2) Επίσης στο galaxy που είχα κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης όταν το κινητό χτυπούσε αν κάλυπτα με την παλάμη μου την οθόνη συνέχιζε να καλεί στο αθόρυβο. Υπάρχει κάτι παρόμοιο στο G3 xωρίς να γυρίσουμε τη συσκευή ανάποδα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα και εγω ενα titan g3. εφυγα απο lg g2 και δεν μπορω να πω OTI ενθουσιαστικα.. νομιζω πως δεν ειναι smoothy σαν το g2 , μου προτεινετε να περασω καποια custom rom μηπως και συνελθει το τηλ ? πως μπορω να εχω επιλογη μονο WCDMA στο μενου προτιμωμενη λειτουργια δικτυου (εχει διπλη λειτουργια GSM/WCDMA) εγω θελω σκετω WCDMA.
Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα και εγω ενα titan g3. εφυγα απο lg g2 και δεν μπορω να πω OTI ενθουσιαστικα.. νομιζω πως δεν ειναι smoothy σαν το g2 , μου προτεινετε να περασω καποια custom rom μηπως και συνελθει το τηλ ? πως μπορω να εχω επιλογη μονο WCDMA στο μενου προτιμωμενη λειτουργια δικτυου (εχει διπλη λειτουργια GSM/WCDMA) εγω θελω σκετω WCDMA.

Οποιος προερχεται απο σοβαρο τηλεφωνο οπως εσυ καταλαβαινει αν ειναι σμουθ ή οχι. Το G3 δεν ειναι σμουθ οσο θα πρεπε για ναυαρχιδα.

 

Απο κει και περα δεν ειναι ετσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

¨( δυστηχως εμενα δεν μου εχει την επιλογη για 3g μονο της !!! τι να κανω τουλαχιστον να ειναι σαν to g2 ?? να βαλω καποια custom ?

τι μπορω να κανω για επιλογη 3g?

Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα και εγω ενα titan g3. εφυγα απο lg g2 και δεν μπορω να πω OTI ενθουσιαστικα.. νομιζω πως δεν ειναι smoothy σαν το g2 , μου προτεινετε να περασω καποια custom rom μηπως και συνελθει το τηλ ? πως μπορω να εχω επιλογη μονο WCDMA στο μενου προτιμωμενη λειτουργια δικτυου (εχει διπλη λειτουργια GSM/WCDMA) εγω θελω σκετω WCDMA.

Γυρισε το σε art για αρχη θα δεις διαφορα στη λειτουργία τις συσκευής

Link to comment
Share on other sites

τι κερδιζω γυρνοντας σε art ? για custom να μην το σκεφτομαι ?

Θα κάνει όλες τις εντολές πολύ ταχύτερα.Αλλαξε και τις ρυθμίσεις απο τις κινούμενες εικόνες απο 1× σε 0.5×και στα 3 που εχει στις ρυθμισεις προγραματιστη και θα δεις ενα αλλο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρετε ότι κολλάει, δοκιμάστε να ενημερώσετε τις εφαρμογές της LG από το κέντρο ενημέρωσης. Πριν 2-3 ώρες ενημέρωσα 6 εφαρμογές (εκτός του McAfee που δεν το ενημέρωσα/άνοιξα καθόλου από την 1η στιγμή που άνοιξα τη συσκευή) και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες ημέρες κάθε φορά που έκλεινα κάποια εφαρμογή (κυρίως παιχνίδια) έφευγαν όλα τα widgets από την οθόνη και εμφανίζονταν μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Τώρα πάντως δε μου το κάνει και μου φαίνεται ότι πάει πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

εκανα το High Temperature Property OFF σε ΟΝ και το Thermal Daemon Mitigation OFF παλι σε ΟΝ. επισης και τις κινουμενες εικονες σε 0.5 !!! αισθητη η ΔΙΑΦΟΡΑ !!! ευχαριστω !! το art το φοβαμαι καποιοι γραφουν στο xda οτι ειχαν προβλημα και ξανα γυρισαν σε dalvik.

για την επιλογη μονο σε wcdma εχω σωτηρια τι λετε ? το θελω γιαti εχω fetomcell στη δουλεια και γυρναω το κινητο καρφωτο σε 3g !

Link to comment
Share on other sites

σημερα απεκτησα και εγω ενα titan g3. εφυγα απο lg g2 και δεν μπορω να πω OTI ενθουσιαστικα.. νομιζω πως δεν ειναι smoothy σαν το g2 , μου προτεινετε να περασω καποια custom rom μηπως και συνελθει το τηλ ? πως μπορω να εχω επιλογη μονο WCDMA στο μενου προτιμωμενη λειτουργια δικτυου (εχει διπλη λειτουργια GSM/WCDMA) εγω θελω σκετω WCDMA.

 

Οποιος προερχεται απο σοβαρο τηλεφωνο οπως εσυ καταλαβαινει αν ειναι σμουθ ή οχι. Το G3 δεν ειναι σμουθ οσο θα πρεπε για ναυαρχιδα.

 

Απο κει και περα δεν ειναι ετσι;

Διαφωνώ καθέτως... Επειδή δοκίμασα κανονικά το g3(έκανα ανταλλαγή με έναν φίλο)και είμαι κάτοχος g2. G3 lollipop πραγματικά είναι σφαίρα και εντελώς smooth. Τώρα που δεν βλέπετε το smooth δεν ξέρω.

 

Lollipop φυσικά είναι υποχρεωτικά σε art. Που προφανώς βοηθάει αυτό το πράγμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει official lollipop για το g3 ?

 

Ναι. Έχει ήδη κυκλοφορήσει σε μερικές χώρες της Ευρώπης (π.χ. Πολωνία, Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ελβετία κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για ΚΚ οχι για L.

 

Εγώ πάντως ακόμα σε KitKat είμαι. Δεν έχει βγει ακόμα για το δικό μου και μετά την ενημέρωση των εφαρμογών της LG μου φαίνεται πιο smooth. Τι να πω. Μπορεί να είναι και ιδέα μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...