Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα αυτό πού με ευχαρίστησε πάντως είναι,ότι με την τελευταία εκδοσή λογισμικού έχω λίγο καλύτερή μπαταρία.καλό σημάδι αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με lollipop λενε οτι ειναι πιο smooth το κινητο, καλα νεα! http://www.gsmarena.com/screenshots_of_android_50_lollipop_for_lg_g3_hit_the_web-news-10149.php
Link to comment
Share on other sites

Με lollipop λενε οτι ειναι πιο smooth το κινητο, καλα νεα! http://www.gsmarena.com/screenshots_of_android_50_lollipop_for_lg_g3_hit_the_web-news-10149.php

Θα χαθει το ρουτ ομως..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος το ειπε αυτο? Ο chainfire εβγαλε root για την 5.0...

Με την έκδοση 5.0 root θα γίνεται μόνο σε επίπεδο kernel. Δηλαδή με την εγκατάσταση modified kernel.Πράγμα που σημαίνει Ότι θα χρειάζεστε custom recovery.Για να εγκαταστήσεις όμως custom recovery χρειάζεσαι ξεκλείδωτο bootloader. Στην περίπτωση μας όμως ο bootloader δεν έχει ξεκλειδωθεί , αλλά έχει παρακαμφθεί το κλείδωμα και πολύ πιθανό με την αναβάθμιση το κενό ασφαλείας να κλείσει.Άρα κλειδωμένος bootloader σημαίνει no root.

Όλες οι συσκευές nexus έχουν ξεκλείδωτο boatloader.Γι'αυτές έβγαλε ο chainfire root

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο που το αγοραζουμε απο εξω? δωστε κανα link για 32gb/3gb μαυρο
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την 10i αυστριακο μοντελο. Ψαχνω μεσω οτα κ λεει οτι δεν εχει αναβαθμιση αλλα εψαξα κ βρηκα οτι εχει βγει για το δικο μου η 10lτι προτεινετε να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το kdz αρχείο και να το περάσεις χειροκίνητα με το flash tool. Είναι πολύ απλή υπόθεση. Εγώ έτσι το έκανα (το δικό μου είναι Τσεχίας) γιατί ήμουν ρουτ.

 

Σχετικά με την έκδοση 5.0, για το ρουτ δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, πιστεύω ότι σύντομα θα βρεθεί τρόπος. Το πρόβλημα για μένα είναι η ασυμβατότητα του xposed. Κάποια modules τα βρίσκω απαραίτητα και όσο δεν υπάρχει λύση, θα προτιμήσω να παραμείνω στην kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το kdz αρχείο και να το περάσεις χειροκίνητα με το flash tool. Είναι πολύ απλή υπόθεση. Εγώ έτσι το έκανα (το δικό μου είναι Τσεχίας) γιατί ήμουν ρουτ.

 

Σχετικά με την έκδοση 5.0, για το ρουτ δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, πιστεύω ότι σύντομα θα βρεθεί τρόπος. Το πρόβλημα για μένα είναι η ασυμβατότητα του xposed. Κάποια modules τα βρίσκω απαραίτητα και όσο δεν υπάρχει λύση, θα προτιμήσω να παραμείνω στην kitkat.

Περιεργα πραγματα ρε παιδια. Στον υπολογιστη μου λεει οτι εχω την τελευταία εκδοση την 10l αλλα εγω στην συσκευη μου εχω την 10i

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να βεβαιωθείς στα σίγουρα για το τελευταίο firmware της συσκευής σου, στην παρακάτω διεύθυνση αντικατέστησε όπου xxx το ΙΜΕΙ σου και σου το βγάζει. Έπειτα, μπορείς και να το κατεβάσεις αν θέλεις

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=xxxx

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη διεύθυνση σου βγάζει την L ή την I; Μήπως δηλαδή είναι i κεφαλαίο; Γιατί σε εμένα βγαίνει έτσι "D85510L_00.kdz"
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου.Η l αν την κοιτάξεις από το κινητό στις πληροφορίες λογισμικού γράφεται με μικρό και όχι L.πχ.V10l
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η διαφορά να πάρω το 32αρι η το 16αρι; Εχουν διαφορά στη τιμή περίπου 80 ευρώ. Το θέλω για σερφάρισμα, βιντεάκια και facebook, κυριώς
Link to comment
Share on other sites

Amazon ή Expansys;

Εγώ το πήρα από το Amazon.de

 

δωσε ενα link γιατι δεν εχω παρει ποτε απο εκει και δεν ξερω να ξεχωριζω τα fake.. μαυρο 32αρι αν γινεται :P

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η διαφορά να πάρω το 32αρι η το 16αρι; Εχουν διαφορά στη τιμή περίπου 80 ευρώ. Το θέλω για σερφάρισμα, βιντεάκια και facebook, κυριώς

 

......και πολυ ειναι το 16αρι για αυτα που θες, αν χρειαζεσαι παραπανω μνημη παρε κ βαλε μια καρτουλα 32αρα με κανα 20 ευρω αν δεν εχεις και εισαι αρχοντας :D

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δωσε ενα link γιατι δεν εχω παρει ποτε απο εκει και δεν ξερω να ξεχωριζω τα fake.. μαυρο 32αρι αν γινεται :P

 

Αν σε βοηθάει, ορίστε:

 

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1/280-4072996-9387213?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=lg%20g3

Αυτά που έχουν δίπλα στην τιμή το σήμα "Prime" πωλούνται ή αποστέλλονται από την Αmazon, οπότε έχεις θεωρητικά μεγαλύτερη εξασφάλιση.

Link to comment
Share on other sites

Eρωτησουλα μιας και εψαξα τις ρυθμισεις και δεν το βρηκα. Υπαρχει αυτο το ωραιο που εχει το G2 οταν μιλας που φωτιζει το πισω κουμπι on/off; :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eρωτησουλα μιας και εψαξα τις ρυθμισεις και δεν το βρηκα. Υπαρχει αυτο το ωραιο που εχει το G2 οταν μιλας που φωτιζει το πισω κουμπι on/off; :)

 

Όσο κι αν ψάχνεις τις ρυθμίσεις, led πίσω δεν έχει.

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η διαφορά να πάρω το 32αρι η το 16αρι; Εχουν διαφορά στη τιμή περίπου 80 ευρώ. Το θέλω για σερφάρισμα, βιντεάκια και facebook, κυριώς

 

32αρι δαγκωτό με 3 Ram...

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη lollipop leak Rom για το κορεατικο μοντέλο κυκλοφόρησε θεωρώ είμαστε κοντά και για το διεθνή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...