Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως καποιος ειχε το γνωστο θεμα στο ακουστικο οπου ακουγεται ο λευκος θορυβος και το πηγε για σερβις; θελω να δω αν θα το διορθωσουνε αλλιως μη το παω τζάμπα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά στο LG pc suite Για επαναφορά καθαρή διαλέγουμε το restore upgrade errors ? Γιατί το πατάω και μου λέει πως δεν υπάρχει τπτ να φιξαρει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Να σας ρωτησω υπαρχει δυνατοτητα για χρηση της status bar απο την lock screen; εχω knock code.

Επισης αυτη την επιλογη που εχει το G2 για unlock με συγκεκριμενο συρσιμο την εχουν αφαιρεσει;

 

Για αυτό που λες για χρήση της status bar, υπάρχει ένα module(notification mod)μέσω xposed, για όσους είναι root, παρακάμπτει αυτόν τον περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λες για χρήση της status bar, υπάρχει ένα module(notification mod)μέσω xposed, για όσους είναι root, παρακάμπτει αυτόν τον περιορισμό.

Με πεισατε τελικα με το xposed..θα το τσεκαρω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθε εχθες απο KaizerShop το 16αρι με s/n 409 και 6ΝΕ. Απο που κρατα η σκούφια του δηλαδη;

Επισης, επειδη δεν βλεπω να έχει εργοστασιακο κάποιο widget να αδειαζουμε ram, μηπως μπορει να μου προτείνει καποιος κανα καλο απο το store?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθε εχθες απο KaizerShop το 16αρι με s/n 409 και 6ΝΕ. Απο που κρατα η σκούφια του δηλαδη;

Επισης, επειδη δεν βλεπω να έχει εργοστασιακο κάποιο widget να αδειαζουμε ram, μηπως μπορει να μου προτείνει καποιος κανα καλο απο το store?

Ευχαριστω.

Ένα γρήγορο είναι το clean master.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Μου ηρθε εχθες απο KaizerShop το 16αρι με s/n 409 και 6ΝΕ. Απο που κρατα η σκούφια του δηλαδη;

Επισης, επειδη δεν βλεπω να έχει εργοστασιακο κάποιο widget να αδειαζουμε ram, μηπως μπορει να μου προτείνει καποιος κανα καλο απο το store?

Ευχαριστω.

 

δες εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5687084#post5687084

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι Πορτογαλικό μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο .kdz ώστε να λαμβάνω γρήγορα τις ενημερώσεις,γιατί ακόμα είναι στην V10i και αργούν την V10l...

Και ποιο .kdz είναι καλά να περάσω???

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι Πορτογαλικό μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο .kdz ώστε να λαμβάνω γρήγορα τις ενημερώσεις,γιατί ακόμα είναι στην V10i και αργούν την V10l...

Και ποιο .kdz είναι καλά να περάσω???

 

ναι μπορεις εχει βγει η Ν εκδοση με το t action

http://s27.postimg.org/69ltm8c4j/Screenshot_2014_10_29_14_58_36.png

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες αυτήν την faux-QuickCircle από eBay, θα γράψω εντυπώσεις όταν έρθει.

 

Ωστόσο πήρα screen protector και διάφανη silicone θήκη από το Πλαίσιο. Το screen protector είναι just στο μέγεθος (αν όχι λίγο μεγαλύτερο). Ήρθε κουτί εκτός από μια γωνία που πατάει λίγο πιο έξω απ' το γυαλί και κάνει φουσκαλίτσα. Η θήκη έχει πολύ καλή εφαρμογή αλλά είναι λίγο χοντρή.

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις εχει βγει η Ν εκδοση με το t action

http://s27.postimg.org/69ltm8c4j/Screenshot_2014_10_29_14_58_36.png

Τι είναι το t action?

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το t action?

 

εκτελει καποιες εντολες με το κουνημα της συσκευης πχ απανταει στις κλησεις, αλλαζει σελιδες στο browser κτλ. σε βοηθαει αρκετα στο να χειρίζεσαι το κινητο με ενα χερι.

 

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να εχει βγει update για την συσκευη μου κ να μην μου βγαζει οτα;

 

ναι υπαρχει

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδιά, ρώτησα πωλητή στο ebay για το serial number και μου είπε ότι δεν δίνουν τέτοιες πληροφορίες. Για το μόνο λόγο πού το θέλω ιταλικό είναι επειδή μου δίνουν δώρο 6 μήνες εγγύηση και τα ακουστικά bt αλλιώς θα το έπαιρνα από Ελλάδα.:(
:)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδιά, ρώτησα πωλητή στο ebay για το serial number και μου είπε ότι δεν δίνουν τέτοιες πληροφορίες. Για το μόνο λόγο πού το θέλω ιταλικό είναι επειδή μου δίνουν δώρο 6 μήνες εγγύηση και τα ακουστικά bt αλλιώς θα το έπαιρνα από Ελλάδα.:(

 

δε χρειαζεται ολος ο serial αλλα μονο ο τριτος αριθμος του τπτ αλλο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι. Νομιζω οτι οταν πεφτει σε sleep κοβεται το 3G. Και οταν ανοιξω την οθονη ξαναεμφανιζεται το σημα.. Το ιδιο φοβαμαι και για το wifi γιατι δεν μου σκανε ειδοποιησεις παντα οταν το χω αφησει για ωρα με κλειστη οθονη..

Τι φαση;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες να ρωτησω κατι. Νομιζω οτι οταν πεφτει σε sleep κοβεται το 3G. Και οταν ανοιξω την οθονη ξαναεμφανιζεται το σημα.. Το ιδιο φοβαμαι και για το wifi γιατι δεν μου σκανε ειδοποιησεις παντα οταν το χω αφησει για ωρα με κλειστη οθονη..

Τι φαση;;

 

Επειδή σίγουρα δεν συμβαίνει στο δικό μου, είναι μάλλον θέμα κάποιας ρύθμισης που έχεις κάνει. Μήπως στην εξοικονόμηση ενέργειας;

Επίσης στις ρυθμίσεις Wi-Fi το έχεις να είναι πάντα ενεργό;

Link to comment
Share on other sites

Καποια ρυθμιση για εξοικονομηση ενέργειας (πλην αυτης για οταν φτασει στο 30% η μπαταρια) οπως ειχε και το G2 δεν εχει ετσι;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σίγουρα δεν συμβαίνει στο δικό μου, είναι μάλλον θέμα κάποιας ρύθμισης που έχεις κάνει. Μήπως στην εξοικονόμηση ενέργειας;

Επίσης στις ρυθμίσεις Wi-Fi το έχεις να είναι πάντα ενεργό;

Μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα στο 3G σιγουρα μου το εκανε. Βεβαια μπορει να ηταν μεμονομενο γεγονος γιατι μετα δεν το ξανεκανε που το αφησα ωρα με κλειστη οθονη.

τωρα οσον αφορα στο wifi, στις ρυθμισεις για προχωρημενους ναι μεν εχει επιλεγμενο το "ναι" στο "το wifi να παραμεινει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου αλλα εχει τικ η επιλογη "εξοικονομηση μπαταριας για τη χρηση wifi". Το δικο σου;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα στο 3G σιγουρα μου το εκανε. Βεβαια μπορει να ηταν μεμονομενο γεγονος γιατι μετα δεν το ξανεκανε που το αφησα ωρα με κλειστη οθονη.

τωρα οσον αφορα στο wifi, στις ρυθμισεις για προχωρημενους ναι μεν εχει επιλεγμενο το "ναι" στο "το wifi να παραμεινει σε λειτουργια στη διαρκεια του υπνου αλλα εχει τικ η επιλογη "εξοικονομηση μπαταριας για τη χρηση wifi". Το δικο σου;;

Έτσι είναι και σε μένα οι ρυθμίσεις. Πάντως ούτε εμένα έχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις είτε στο WiFi είτε με δεδομένα, αν είχε θα το είχα στείλει πίσω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...