Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την τριτη επιλογη τικαρισμενη.αλλα τι σχεση εχουν οι ενημερωσεις?το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω καποια νεα εφαρμογη οταν ειμαι με data(πχ to paypal).μονο με wifi ξεκιναει το download

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω την τριτη επιλογη τικαρισμενη.αλλα τι σχεση εχουν οι ενημερωσεις?το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω καποια νεα εφαρμογη οταν ειμαι με data(πχ to paypal).μονο με wifi ξεκιναει το download

Δοκιμασε π.χ. αν εχεις τικαρισμενη τη δευτερη επιλογη, θα μπορεσεις να κατεβασεις με data;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε π.χ. αν εχεις τικαρισμενη τη δευτερη επιλογη, θα μπορεσεις να κατεβασεις με data;

 

ειμαστε ενταξει.εισαι πρωτος:)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρε παιδιά γιατί όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη

Συσκευή με sn:407KPMZ916387

από που είναι και αν γνωρίζεται αν αντιμετωπίζει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Για την χώρα προορισμού στο κουτί αναγράφει 3 γράμματα για το 32αρι και 2 γράμματα με το 6 μπροστά για το 16αρι.
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα σε Αρτ και ειδα τρομερη διαφορα στη μπαταρια. Εκει που μου εκλεινε στη μερα τωρα εμεινα με 50%. Μενει να συνεχισω να το χρησιμοποιω να δω μηπως υπαρχει κανενα θεμα καλιμπραρισματος και το 50% ειναι τπτ 5%

 

ΥΓ. εκανα καθαρη εγκατασταση , δεν ειχα εφαρμογες και μετα σε αρτ να το τονισω

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια ρε παιδιά γιατί όσο και αν έψαξα δεν έβγαλα άκρη

Συσκευή με sn:407KPMZ916387

από που είναι και αν γνωρίζεται αν αντιμετωπίζει προβλήματα.

 

κοιτα καποιο με sn απο 408 και ανω οχι οτι ολαααα τ προηγουμενα εχουν προβλημα αλλα για να χεις το κεφαλι σου ησυχο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γυρισα σε Αρτ και ειδα τρομερη διαφορα στη μπαταρια. Εκει που μου εκλεινε στη μερα τωρα εμεινα με 50%. Μενει να συνεχισω να το χρησιμοποιω να δω μηπως υπαρχει κανενα θεμα καλιμπραρισματος και το 50% ειναι τπτ 5%

 

ΥΓ. εκανα καθαρη εγκατασταση , δεν ειχα εφαρμογες και μετα σε αρτ να το τονισω

 

για g3 δε γνωριζω το nexus 5 σε art εχει σιγουρα καλυτερη μπαταρια αλλα μην φανταστεις μεγαλη διαφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με πείσατε. Το γύρισα και εγώ σε ART. Θα γράψω εντυπώσεις (αν καταλάβω τίποτα :-) ) σε 2-3 μέρες

 

και γω σκεφτομαι να το γυρισω σε art αλλα για να γινει σωστη δουλεια πρεπει να το κανω hard reset και βαριεμαι να το ξαναστηνω :ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

και γω σκεφτομαι να το γυρισω σε art αλλα για να γινει σωστη δουλεια πρεπει να το κανω hard reset και βαριεμαι να το ξαναστηνω :ninja:

 

γιατί θέλει hard reset ;

μετά την επανεκίνηση πάντως σου βγάζει το ίδιο μήνυμα όπως και μετά το firmware upgrade "αναβάσμιση εφαρμογής 1 από 229"

Link to comment
Share on other sites

κοιτα καποιο με sn απο 408 και ανω οχι οτι ολαααα τ προηγουμενα εχουν προβλημα αλλα για να χεις το κεφαλι σου ησυχο

 

Τι ακριβώς σημαίνουν τα αρχικά του serial number??

:)
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σημαίνουν τα αρχικά του serial number??

Οι τρεις πρωτοι αριθμοι ειναι η παρτιδα.

Δηλαδη 408 εννοει κατασκευης του ογδόου μήνα του 2014, η 407 παρτιδα, έβδομος μήνας του 2014, και ουτω καθ' εξης.

Αν εννοεις τα γραμματα, δεν το θυμαμαι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις πρωτοι αριθμοι ειναι η παρτιδα.

Δηλαδη 408 εννοει κατασκευης του ογδόου μήνα του 2014, η 407 παρτιδα, έβδομος μήνας του 2014, και ουτω καθ' εξης.

Αν εννοεις τα γραμματα, δεν το θυμαμαι τωρα.

 

 

σσωστος :bow:

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατί θέλει hard reset ;

μετά την επανεκίνηση πάντως σου βγάζει το ίδιο μήνυμα όπως και μετά το firmware upgrade "αναβάσμιση εφαρμογής 1 από 229"

 

για τις εφαρμογες καποιες δεν υποστηρίζουν art ή πρεπει να εγκατασταθουν εξαρχης με αρτ, πρεπει να γινει cache των μνημων δεν ειναι ετσι απλα γυρισαμε σε art και το G3 εγινε πυραυλος (οχι οτι δεν ειναι)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Οι τρεις πρωτοι αριθμοι ειναι η παρτιδα.

Δηλαδη 408 εννοει κατασκευης του ογδόου μήνα του 2014, η 407 παρτιδα, έβδομος μήνας του 2014, και ουτω καθ' εξης.

Αν εννοεις τα γραμματα, δεν το θυμαμαι τωρα.

 

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω για να ρωτήσω από εκεί που θέλω να το πάρω πια έχουν.

:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προχτές παρέλαβα 32αρι 407 από αμαζον γερμανικό και έχω την 10l και δεν έχω δει ούτε επανεκκινήσεις ούτε να ζεσταίνεται και η μπαταρία μετά τον δεύτερο κύκλο φόρτισης είναι μια χαρά.. Τι άλλο πρέπει να ελέγξω ?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ προχτές παρέλαβα 32αρι 407 από αμαζον γερμανικό και έχω την 10l και δεν έχω δει ούτε επανεκκινήσεις ούτε να ζεσταίνεται και η μπαταρία μετά τον δεύτερο κύκλο φόρτισης είναι μια χαρά.. Τι άλλο πρέπει να ελέγξω ?

Κι εγώ από γερμανικό Amazon (32αρι) παρέλαβα τη Δευτέρα και τα ίδια παρατήρησα με σένα.

Έλεγξε αν κάνει παράσιτα σε κλήση όταν είναι 2G.

Επίσης αν έχεις θόρυβο από τα ακουστικά στο αριστερό ακουστικό, πχ όταν ακούς μουσική ή σε κλήση.

Αυτά είναι τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί εδώ και στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κατέληξα στο G3 16GB για καινούργια συσκευή, μπορείτε να μου πείτε αν στις τελευταίες παρτίδες τα αρχικά προβλήματα παραμένουν; Και ενδιαφέρομαι κυρίως για αυτά που έχω διαβάσει εδώ και σε ξένα φόρουμ για αδύναμο σήμα σε σημέια που δεν θα πρεπε, και πολλά παράσιτα στις κλήσεις 2G. Επίσης το πρόβλημα με τα lags διάβασα ότι λύθηκε με τα updates εκτός κι αν κάνω λάθος... Και τέλος πόσο διαρκεί η πλήρης φόρτιση της μπαταρίας από χαμηλά ποσοστά, ας πούμε από 20% στο 100%; Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου εμένα η παρτίδα μου είναι 405,τα προβλήματά πού είχαν αναφερθεί εγώ δεν τα αντιμετώπισα.το κινητό δουλεύει υποδειγματικά καλά.

Τώρα για τα lag,σοβαρά τώρα,έχει δει κανείς android συσκευή χωρίς lag???γιατί εγώ όχι,ακόμα και σε nexus είδα πού έχει pure android.

Όπως και να χει,lag υπάρχει όμως σε κάθε αναβάθμιση γίνεται όλο και πιο στρωτό το τηλέφωνο.σαφώς τώρα είναι λιγότερο από πριν.και το g2 όμως έτσι ήταν,στην πορεία διορθώθηκε.αλλά lag πάντα θα υπάρχει,κι όποιος σού πει το αντίθετό θα είναι μεγάλος ψεύτης πού απλά υποστηρίζει το κινητό του.

Θετικό επίσης στοιχειό είναι,ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση η μπαταρία πήρε λίγο τα πάνω τής,ίσως αυτό να σημαίνει ότι θα δούμε και περαιτέρω βελτίωσή στην αυτονομία.

γνώμη μου?πάρε το απλά δες για όσο γίνεται πιο καινούρια παρτίδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κατέληξα στο G3 16GB για καινούργια συσκευή, μπορείτε να μου πείτε αν στις τελευταίες παρτίδες τα αρχικά προβλήματα παραμένουν; Και ενδιαφέρομαι κυρίως για αυτά που έχω διαβάσει εδώ και σε ξένα φόρουμ για αδύναμο σήμα σε σημέια που δεν θα πρεπε, και πολλά παράσιτα στις κλήσεις 2G. Επίσης το πρόβλημα με τα lags διάβασα ότι λύθηκε με τα updates εκτός κι αν κάνω λάθος... Και τέλος πόσο διαρκεί η πλήρης φόρτιση της μπαταρίας από χαμηλά ποσοστά, ας πούμε από 20% στο 100%; Ευχαριστώ...

 

Αδύναμο σήμα έχει γενικά δυστυχώς, αλλά το παρατηρώ σε 2G κυρίως. Βλέπεις που ανεβοκατεβαινει το σήμα μέχρι να μηδενιζεται, αλλά και πάλι πιάνει. Σε 3G και 4G δε βλέπω να παίζει το σήμα. Κατά ένα περίεργο τρόπο στο αυτόματο πιάνει 4G και στη δική μου περίπτωση το χάνει πολύ δύσκολα, εκεί που άλλα κινητά γύριζαν πολύ εύκολα σε 3G ακόμη και 2G.

Επειδή δεν το έχω ποτέ σε 2G μόνο δεν ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα ώστε να χάνεις κλήσεις.

 

Τα παράσιτα τα έχει και το δικό μου, παρτίδα 407, μόνο σε 2G. Δεν ξέρω αν υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που δεν έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Για τη φόρτιση υπολόγισε 1.5 ώρα περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κατέληξα στο G3 16GB για καινούργια συσκευή, μπορείτε να μου πείτε αν στις τελευταίες παρτίδες τα αρχικά προβλήματα παραμένουν; Και ενδιαφέρομαι κυρίως για αυτά που έχω διαβάσει εδώ και σε ξένα φόρουμ για αδύναμο σήμα σε σημέια που δεν θα πρεπε, και πολλά παράσιτα στις κλήσεις 2G. Επίσης το πρόβλημα με τα lags διάβασα ότι λύθηκε με τα updates εκτός κι αν κάνω λάθος... Και τέλος πόσο διαρκεί η πλήρης φόρτιση της μπαταρίας από χαμηλά ποσοστά, ας πούμε από 20% στο 100%; Ευχαριστώ...

 

 

εκανα δοκιμη χθες κ πηγε απο 20% σε 90% σε μια ωρα κ 10 λεπτα με κλειστη συσκευη

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Θελω να ρωτησω αν εισαστε ικανοποιημενοι απο τις φωτογραφιες που βγαζει σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,βραδυνες καθως και απο τα βραδυνα βιντεο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας.Η κοπέλα μου έχει στη κατοχή της εδώ και ένα μήνα το εν λόγω κινητό και 2 φορές μέχρι τώρα βρήκε το κινητό της κλειστό το πρωί απο μπαταρία ενω βεβαίως το βράδυ πριν κοιμηθεί είχε 100% περίπου μπαταρία.Έκατσα και διάβασα περι κάποιες απενεργοποιήσεις και με κάποιο update βελτιώθηκε η κατάσταση σε επανεκκινήσεις.

Στη κοπέλα μου δεν έκλεισε ποτέ μόνο του και ούτε επανεκκινήσεις έκανε, απλα 2 φορές το βρήκε να μένει απο μπαταρία και το βρήκε το πρωι κλειστό, το έβαλε σε φορτιστή και δούλεψε κανονικά.Το θέμα είναι επειδή το βάζει και φορτίζει δε μπορώ να δω απο ρυθμίσεις-μπαταρία αν τυχόν καταναλώθηκε απο κάπου, αλλά δε νομίζω να έγινε απο κάποια εφαρμογή μιας και δεν έχει τίποτα ιδιαιτερο πέρα απο κάτι facebook, viber κτλπ.Επίσης κάθε φορά σβήνει τυχόν εφαρμογές που τρέχουν απο πίσω.

Μήπως τα έκλασε η μπαταρία?Δε βλέπουμε κάποια παρόμοια υπερβολικη κατανάλωση κατα τη διάρκεια της ημέρας και γιατί να το κάνει το βράδυ μόνο, μήπως δεν αντέχει το ξενύχτι :)?

Παρακαλώ μια βοήθεια τι να κάνω μιας και εγω την παρότρυνα να το πάρει , γλυτώστε με απο τη γκρίνια τουλάχιστον:lol:!

 

Υπόψιν είναι παραεισαγωγής , 16gb και αναβαθμίσμενο στις τελευταίες ενημερώσεις του.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα ρε παιδιά. Κρίμα και είμαι στο τσακ να το πάρω. Αν δεν σου τύχουν επανεκκινήσεις θα σου τύχει πρόβλημα στο σήμα, αν δεν σου τύχει πρόβλημα στο σήμα, θα σου τύχουν υψηλές θερμοκρασίες, αν αποφύγεις και αυτό θα έχεις παράπονα από την μπαταρία που από,τι κατάλαβα το G2 του κάνει πλάκα.. Βάλε και τα οποιαδήποτε lags που δεν δικαιολογούνται...

Μάλλον το Ζ2 είναι μονόδρομος σε αυτήν την τιμή. Κρίμα και ήθελα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από το τηλέφωνο από την ημέρα που το αγόρασα χρυσό 32άρι με 3 γίγα κανένα απολύτως πρόβλημα .Θα θερμανθεί μόνο όταν το πιέσω πολύ και όχι σε ένα απλό σερφάρισμα .Δεν έχει κάνει κανένα restart μέσα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η κάρτα sd pro που του έχω μέσα της Samsung γιατί κάποια παιδιά είπαν ότι χωρίς κάρτα τους έκανε επανακίνηση .Από μπαταρία επίσης κανένα πρόβλημα και ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση το τηλέφωνο είναι κορυφή δεν έχω πιάσει άλλο τηλέφωνο με τέτοια αυτονομία .

 

Αρα δεν έχω λόγο να μην το πρωτείνω σε κάποιον .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας.Η κοπέλα μου έχει στη κατοχή της εδώ και ένα μήνα το εν λόγω κινητό και 2 φορές μέχρι τώρα βρήκε το κινητό της κλειστό το πρωί απο μπαταρία ενω βεβαίως το βράδυ πριν κοιμηθεί είχε 100% περίπου μπαταρία.Έκατσα και διάβασα περι κάποιες απενεργοποιήσεις και με κάποιο update βελτιώθηκε η κατάσταση σε επανεκκινήσεις.

Στη κοπέλα μου δεν έκλεισε ποτέ μόνο του και ούτε επανεκκινήσεις έκανε, απλα 2 φορές το βρήκε να μένει απο μπαταρία και το βρήκε το πρωι κλειστό, το έβαλε σε φορτιστή και δούλεψε κανονικά.Το θέμα είναι επειδή το βάζει και φορτίζει δε μπορώ να δω απο ρυθμίσεις-μπαταρία αν τυχόν καταναλώθηκε απο κάπου, αλλά δε νομίζω να έγινε απο κάποια εφαρμογή μιας και δεν έχει τίποτα ιδιαιτερο πέρα απο κάτι facebook, viber κτλπ.Επίσης κάθε φορά σβήνει τυχόν εφαρμογές που τρέχουν απο πίσω.

Μήπως τα έκλασε η μπαταρία?Δε βλέπουμε κάποια παρόμοια υπερβολικη κατανάλωση κατα τη διάρκεια της ημέρας και γιατί να το κάνει το βράδυ μόνο, μήπως δεν αντέχει το ξενύχτι :)?

Παρακαλώ μια βοήθεια τι να κάνω μιας και εγω την παρότρυνα να το πάρει , γλυτώστε με απο τη γκρίνια τουλάχιστον:lol:!

 

Υπόψιν είναι παραεισαγωγής , 16gb και αναβαθμίσμενο στις τελευταίες ενημερώσεις του.

 

δες ποια εκδοση λογισμικου φοραει ακριβως

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πάλι από το τηλέφωνο από την ημέρα που το αγόρασα χρυσό 32άρι με 3 γίγα κανένα απολύτως πρόβλημα .Θα θερμανθεί μόνο όταν το πιέσω πολύ και όχι σε ένα απλό σερφάρισμα .Δεν έχει κάνει κανένα restart μέσα δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η κάρτα sd pro που του έχω μέσα της Samsung γιατί κάποια παιδιά είπαν ότι χωρίς κάρτα τους έκανε επανακίνηση .Από μπαταρία επίσης κανένα πρόβλημα και ειδικά μετά την τελευταία αναβάθμιση το τηλέφωνο είναι κορυφή δεν έχω πιάσει άλλο τηλέφωνο με τέτοια αυτονομία .

 

Αρα δεν έχω λόγο να μην το πρωτείνω σε κάποιον .

 

και το δικο μου πεταει 6TL, sn 409 με την L δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα ουτε με την J ειχα και ασχολουμε συνεχ πχ χθες εκανα πανω απο 4 ωρες οθονης :) και σημερα ηδη 1ωρα χεχε

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες οθόνη για ναυαρχίδα του 14 είναι πολύ λίγο θαρρώ. Πόση φωτεινότητα έχεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...