Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ήθελα να ρωτήσω:

1) ποιά εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων δουλεύει ΚΑΛΑ και σωστά στο κινητό?

2) έχω την 407 έκδοση.... πέρα από μήνα κατασκευής... έχει κάποια άλλη διαφορά από την 406?

3) ποιες εφαρμογές με GPS και ποιες εκδόσεις τους, λειτουργούν σωστά στο G3?

 

από G2, απλά τέλειο!

:-)

 

1) Εγώ την εγγραφή κλήσης και μάλιστα αυτόματη, την έχω ενεργοποιήσει από G3 tweaksbox. Αλλά πρέπει να είσαι root. Δουλεύει άψογα πάντως και αγόρασα και την εφαρμογή για τη συγκεκριμένη λειτουργία.

 

2)Όχι.

 

3) Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να έχεις θέμα όποια και να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηρα το S5 τελικα σημερα και με αυτα που διαβαζω παλι εδω στο τελος καλα εκανα..επισης δεν ειναι τυχαιο που βλεπεις τοσα G3 να πουλιουνται και οχι S5. τι να πω βιαστηκε η LG

 

βλπεις g3 να πωλουνται γιατι ξανααγοραζονται ( οπως και τα iphone πχ), σε αντιθεση με τα s5 που κανεις δε δινει 350 για κινητο με bloatware :lol:

Οπως επισης φαινεται και το ενδιαφερον του κοσμου στα δυο θεματα που το g3 εχει 190.000 προβολες και το παλιοτερο s5 εχει 130.000.

 

Πλην της καλυτερης μπαταριας και της καλυτερης εμφανισης λεπτομερειων οθονης κατω απο ηλιο , δεν υπαρχει ουτε ενα σημειο που να κερδιζει το s5. Και σου μιλαει καποιος που το εψαχνε 20 μερες συγκρινοντας αυτα τα δυο για το πιο τελικα θα αγορασει. Η αποφαση δικη σου οποτε καλοδουλευτο και καλα ποστ στο αντιστοιχο νημα πλεον γιατι εδω μιλαμε για g3 :)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω σύντομα να βελτιώσουνε αυτο με το ακουστικο κατα την διάρκεια της κλησης.ειναι σαν να ειναι ανεβασμένο το gain και βραχνιαζει ο ήχος

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το κανει και μου ειπαν απο τοservice procordia μετα απο δεκαμερες που το ειχαν οτι το κανει και αλλο κινητο οουτο συγκριναν τι να πω ευχομαι να ειναι θεμα update..

Κατι αλο που παρατηρησα οταν κουνας το κινητο ακουγετε ενας ηχος κατι σαν να κουνιεται στο υψος τον πληκτρων- καμερας. Σε εσας;;;

Link to comment
Share on other sites

θέλω πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων, που να μην θέλει root

υπάρει κάποια πρόταση?

 

 

 

ευχαριστώ!

 

Στο θέμα με τις εφαρμογές ρώτα καλύτερα. Αν θες δοκίμασε αυτή

Link to comment
Share on other sites

Προβολη video εχω δοκιμασει (XBMC) σε μια δευτερη τηλεοραση που εχω και υποστηρίζει απο την μανα της screen mirroring και δεν ειχα απολύτως κανενα προβλημα με διακοπες ή σπασηματα .

Τελικα με βλέπω προς cromecast να πηγαινω, Η λυση micro usb to HDMI ειναι όντως καλή και εχω ηδη, αλλα δεν μου δουλευει , φανταζομαι επειδη η οθονη του κινητου ειναι 4Κ και η τηλεοραση μου 1080p υπαρχει προβλημα στο να προβλαει την υψηλη ανλαυση του κινητου

 

Sorry for the late response. Στο LG G3 εχουν αλλαξει την υποστηριξη. Χρειαζεσαι SlimPort και οχι MHL ή οποιοδηποτε καλωδιο...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ειμαστε σε αναζητηση με ενα φιλο ο οποιος ειναι αναμεσα σε g2 και g3.Βλεπουμε απο skroutz οτι εχουνε το non EU στα 360 και το g3 eu στα 380 και αναρωτιομαστε αν θα υπαρξει προβλημα με το service και γενικα για after market υπηρεσιες με το eu.

 

Ξερει κανεις περισσοτερα σε αυτο το θεμα?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Φορτισα κλειστη την συσκευη και μολις την ανοιξα μου εβγαλε να συμφωνησω παλι στους ορους χρησης της LG.Το εχει κανει σε κανεναν αλλο;http://s7.postimg.org/6vfar7r9n/Screenshot_2014_09_27_16_02_50.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έβγαλε σήμερα χωρίς να κάνω κάτι. Μου το έβγαλε πάνω σαν ειδοποιηση
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μετά μόνο μιας μέρας χρήση.. εχω να πω μόνο πολύ καλά λόγια..

Θήκη Quick circle εξαιρετική, και ποιοτικά και λειτουργικά.

Φωτεινότητα οθόνης στο 70% υπεραρκετά φωτεινή και ζωντανή. Απορώ ποιος χρειάζεται 100% και να μην του φτάνει πάλι.. Πολύ καλή και σε εξωτερικό χώρο, αν και έχει συνεφια σήμερα.. Ανάλυση και χρωμα εξαιρετικό, ρεαλισμός που δεν έχω ξαναδεί (τελευταία κινητά S3, Note 2, HTC one M7). Οθόνη τα.

Ποιότητα ήχου κλήσης εντυπωσιακή.

Κανένα αρνητικό μέχρι τώρα..

Θα επανέλθω..

 

ΥΓ : Φτιάξτε ξεχωριστή κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα μια 32gb Samsung evo micro sd class 10 από eBay.

Την έχει κανένας δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι-ριες επειδή διαβάζω αρκετά μηνύματα με την επιθυμία να αποκτήσει το g3 δικιά του ενότητα να ενημερώσω ότι θα γίνει και αυτο οταν κρίνουμε εμείς οι υπεύθυνοι mods του lg forum και ο διαχειριστείς ότι πρέπει να γίνει ...υπομονή για λίγο ακόμα .

Μέχρι τότε σταματήστε εσείς οι ίδιοι να σπαμαρετε και να γράφετε off topic μηνύματα ώστε να το κρατήσετε καθαρό μέχρι να δημιουργηθεί το δικό του sub forum . :!::!::!:

 

 

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G3

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην gallery και θελω να κανω πολλαπλη επιλογη φωτο . στο νοτε 3 παταγα πατημενη μια εικονα στην αρχη και μετα αρχιζα να τικαρω και τις υπολοιπες . εδω δεν γινεται ? μονο μια μια μπορω να επιλεγω καθε φορα?
Link to comment
Share on other sites

προφανως και γινεται. Αναλογα τι θες να κανεις πατας το αντιστοιχο εικονιδιο πανω δεξια
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην gallery και θελω να κανω πολλαπλη επιλογη φωτο . στο νοτε 3 παταγα πατημενη μια εικονα στην αρχη και μετα αρχιζα να τικαρω και τις υπολοιπες . εδω δεν γινεται ? μονο μια μια μπορω να επιλεγω καθε φορα?

 

Ενώ είσαι μέσα στo gallery , πατάς πάνω δεξιά τις 3 τελείες. Επιλέγεις μετακίνηση ή αντιγραφή και μετά σου δίνει την δυνατότητά πολλαπλής επιλογής.

Για πολλαπλή διαγραφή, ενώ είσαι στο gallery πατάς στο εικονίδιο του κάδου πάνω δεξιά και θα έχεις αυτό που ζητάς.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι μέσα στo gallery , πατάς πάνω δεξιά τις 3 τελείες. Επιλέγεις μετακίνηση ή αντιγραφή και μετά σου δίνει την δυνατότητά πολλαπλής επιλογής.

 

ok ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ας γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου ως νέος κάτοχος (παρτίδα 408), προερχόμενος απο Galaxy S5 (το είχα 5 μήνες).

Κατασκευή πάρα πολύ καλή, κλάσεις ανώτερη απο το Samsung.

Οθόνη , έχοντας συνηθίσει τη super amoled του S5, μου φάνηκε λίγο άτονη με χαμηλό contrast αλλα δεν ενοχλεί.Είναι πιο ξεκούραστη στο μάτι.

UI, είναι λιγότερο smooth απο του S5.Υπάρχουν κάποια lags καθώς και αρκετά redraws της homescreen αλλα επίσης δεν ενοχλεί σε σημείο να θέλω να το δώσω :p . Πάντως η Samsung μετά απο πολύ καιρό έκανε καλή δουλειά στο touchwiz του S5.Φαντάζομαι τα όποια θεματάκια του G3 οφείλονται σε software και συνεπώς θα δωθεί λύση.

Κάμερα πάρα πολύ καλή.Εστιάζει το ίδιο γρήγορα με το S5 και βγάζει το ίδιο ποιοτικές φωτογραφίες.

Μπαταρία επίσης πολύ ευχαριστημένος.Τα βράδια με ανοιχτό πάντα το WiFi και sync χάνει 1%-2% (μέσα σε 7-8 ώρες) ενώ το S5 (σε deep sleep) με τις ίδιες εφαρμογές κλπ έχανε περισσότερο. Όταν βέβαια το χρησιμοποιείς τείνει να "ρουφάει" περισσότερο αλλα και πάλι όχι κάτι τραγικό. Με τη δική μου χρήση βλέπω 2 μέρες με σχετική άνεση.

Σε γενικές γραμμές δεν μετάνιωσα την αλλαγή.Προβλήματα -προς το παρόν- απο αυτά που αναφέρονται δεν έχω.Αν μπορέσει η LG να φτιάξει λίγο το software και να το κάνει ένα κλίκ πιο smooth θα 'ναι best buy το τηλεφωνάκι. My 2 cents. :)

 

Πέρα απ' τις επιλογές στο skroutz, έχετε βρεί κανα μαγαζί να 'χει ωραίες θήκες;Δε θέλω να του δίνει τρελό όγκο αλλα να το προστατεύει.Tampered glass έχουμε βρεί; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ας γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου ως νέος κάτοχος (παρτίδα 408), προερχόμενος απο Galaxy S5 (το είχα 5 μήνες).

Κατασκευή πάρα πολύ καλή, κλάσεις ανώτερη απο το Samsung.

Οθόνη , έχοντας συνηθίσει τη super amoled του S5, μου φάνηκε λίγο άτονη με χαμηλό contrast αλλα δεν ενοχλεί.Είναι πιο ξεκούραστη στο μάτι.

UI, είναι λιγότερο smooth απο του S5.Υπάρχουν κάποια lags καθώς και αρκετά redraws της homescreen αλλα επίσης δεν ενοχλεί σε σημείο να θέλω να το δώσω :p . Πάντως η Samsung μετά απο πολύ καιρό έκανε καλή δουλειά στο touchwiz του S5.Φαντάζομαι τα όποια θεματάκια του G3 οφείλονται σε software και συνεπώς θα δωθεί λύση.

Κάμερα πάρα πολύ καλή.Εστιάζει το ίδιο γρήγορα με το S5 και βγάζει το ίδιο ποιοτικές φωτογραφίες.

Μπαταρία επίσης πολύ ευχαριστημένος.Τα βράδια με ανοιχτό πάντα το WiFi και sync χάνει 1%-2% (μέσα σε 7-8 ώρες) ενώ το S5 (σε deep sleep) με τις ίδιες εφαρμογές κλπ έχανε περισσότερο. Όταν βέβαια το χρησιμοποιείς τείνει να "ρουφάει" περισσότερο αλλα και πάλι όχι κάτι τραγικό. Με τη δική μου χρήση βλέπω 2 μέρες με σχετική άνεση.

Σε γενικές γραμμές δεν μετάνιωσα την αλλαγή.Προβλήματα -προς το παρόν- απο αυτά που αναφέρονται δεν έχω.Αν μπορέσει η LG να φτιάξει λίγο το software και να το κάνει ένα κλίκ πιο smooth θα 'ναι best buy το τηλεφωνάκι. My 2 cents. :)

 

Πέρα απ' τις επιλογές στο skroutz, έχετε βρεί κανα μαγαζί να 'χει ωραίες θήκες;Δε θέλω να του δίνει τρελό όγκο αλλα να το προστατεύει.Tampered glass έχουμε βρεί; :)

 

Κοίτα εδώ:

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=lg+g3

Θα βρεις και τα 2 που ζητάς. Εάν μένεις Αθήνα περνάς από το ίδιο το κατάστημα και σου περνάει τέλεια και το tempered glass....

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά otg cable έχετε αγοράσει και αν ναι ποιο και από που;

Στο eBay έχει από 0.7 έως 8 ευρώ καλώδια.

Ποιά είναι η διαφορά τους ;

Όλα είναι ίδια η υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο για το κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά otg cable έχετε αγοράσει και αν ναι ποιο και από που;

Στο eBay έχει από 0.7 έως 8 ευρώ καλώδια.

Ποιά είναι η διαφορά τους ;

Όλα είναι ίδια η υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο για το κινητό μας;

 

Έχω ένα από πλαίσιο με 3 ευρώ και το δουλεύω σε όλα τα κινητά και σε ταμπλέτα LG. Αν βαριέσαι να ψάχνεις πάρε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρηκα απο τι εγινε το restart τις προαλλες. Μου το ξανακανε. Μολις ανοιξα το hotspot και τις 2 φορες. Τι παιζει παιδια? Το εχει δει κανεις? Βεβαια μετα κ απο τις 2 επανεκκινησεις οταν ανοιξα το hotspot επαιξε σωστα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...