Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικα συμπερασματα και απο μενα μετα απο μερικες μερες συμβιωσης:

 

Μπαταρια αρκετα χειροτερη απο το g2...Σε κλησεις εκει που εχανε 1-2% το πολυ το 2 αυτο χανει 3 τουλαχιστον. Σε browsing ακομα μεγαλυτερη η διαφορα υπερ του 2.

Ζεστο πολυ μαλλον το κινητο. Οταν ειμαι εξω βεβαια περισσοτερο μεσα στο αμαξι με ζεστη μπηκα χαζεψα στην κινηση με 3g και μετα απο 10 λεπτα ζεματαγε ψηλα η οθονη. Αρκετα ενοχλητικο. Στο σπιτι με την ιδια χρηση (βεβαια με wifi και χαμηλοτερα προφανως η οθονη καθως ειχα σχετικα χαμηλο φωτισμο) παλι ζεστενοταν αλλα καμμια σχεση με το μεσημερι. Το g2 στην δευτερη περιπτωση ουτε καν το καταλαβαινες οτι ειχε χρησιμοποιηθει.

Η οθονη καλη μεν στην αναλυση αλλα αρκετα παστελ τα χρωματα για τα γουστα μου. Οχι κατι πολυ ενοχλητικο αλλα προτιμουσα του g2...

Στις φωτογραφιες ειναι πολυ ανωτερο απο το g2 στα παντα.

Το οτι παιρνει sd μεγαλη δουλεια...

 

Εμφανως δεν ειμαι ικανοποιημενος οσο θα ηθελα απο το κινητο. Οχι οτι ειναι κακο αλλα αν δεν ζεσταινοταν τοσο και ηταν ΛΙΓΟ καλυτερη η μπαταρια θα ημουν ευχαριστημενος αντιστοιχα με το g2 που στην τελικη εμεινα με την ιδεα οτι αν επαιρνε sd παιζει να μην το αλλαζα ποτε...

 

Εμένα ρε παιδιά τέρμα κρύο το κινητό τι να πω :( . Πάρε lg g2 isai edition που και αδιάβροχο και παίρνει καρτούλα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,κάτοχος πλέον και δεύτερου g3 γαλλικό αυτή την φορά 16αρι,αυτά που γράφεις τα είχα γράψει πριν μια βδομάδα αλλά σε ορισμένους δεν άρεσαν οι απόψεις μου,τελος πάντων το έχω κάμει ρουτ έχω βάλει xposed/greenify και κάπως από ότι βλέπω βελτιώθηκε η μπαταρία το θεμα με την θερμοκρασία αρχίζει να μέ εκνευρίζει έχει φτάσει μέχρι 71ο είναι το δεύτερο χειρότερο μετά το Ζ2 που είχα κάποια στιγμή,περιμένω σε μελλοντική αναβάθμιση αλλιώς θα φάει σουτ

 

Γαλλικο κ εγω. Μηπως παιζει παρτιδα με θεμα? Γιατι βλεπω το αλλο παιδι λεει τερμα κρυο. Οπως κ στην οθονη που εγω ελεγα για τα χρωματα κ αλλα παιδια λεγανε κορυφη λευκο κτλ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει ότι είναι για χώρες Βαλτικής. Πάντως το κινητό σε ίντερνετ ίσα που νιώθεις κάτι. Έχω κλειστό το lte δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Επίσης το συγκρίνω με 1020 που στη μισή ώρα χωρίς θήκη ήταν φούρνος. Με θήκη ούτε εκεί ένιωθα τη διάφορα. Υπάρχει κάποιο Πρόγραμμα να δω θερμοκρασίες ; αλλιώς δε θα βγει αξιόπιστο συμπέρασμα. Μήπως έτρεχε καμμία εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι για Poland. Δεν έχω πάρει ακόμα καμία ενημερώσει γιατί δεν έχει δοθεί. Αλλά για τα υπόλοιπα και η οθόνη είναι τέλεια και πρόβλημα με θερμοκρασίες δεν έχω παρατηρησει σε YouTube , παιχνίδια η benchmarks.
Link to comment
Share on other sites

Εγω 3g ανοιχτο και browsing εκανα. Για εφαρμογη ας πουν τα παιδια. Δεν ξερω κατι για να συγκρινουμε
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κάτοχος πλέον και δεύτερου g3 γαλλικό αυτή την φορά 16αρι,αυτά που γράφεις τα είχα γράψει πριν μια βδομάδα αλλά σε ορισμένους δεν άρεσαν οι απόψεις μου,τελος πάντων το έχω κάμει ρουτ έχω βάλει xposed/greenify και κάπως από ότι βλέπω βελτιώθηκε η μπαταρία το θεμα με την θερμοκρασία αρχίζει να μέ εκνευρίζει έχει φτάσει μέχρι 71ο είναι το δεύτερο χειρότερο μετά το Ζ2 που είχα κάποια στιγμή,περιμένω σε μελλοντική αναβάθμιση αλλιώς θα φάει σουτ

Παναγιώτη μιλάς μάλλον για θερμοκρασία επεξεργαστή.

Η θερμοκρασία μπαταρίας μέχρι πόσο φτάνει;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη μιλάς μάλλον για θερμοκρασία επεξεργαστή.

Η θερμοκρασία μπαταρίας μέχρι πόσο φτάνει;

Κώστα cpu Είναι αυτή για την μπαταρία δεν έχω βάλει το κατάλληλο widget,Όταν το βάλω θα ενημερώσω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Navigon Europe σε LG G3 32GB και ενώ αρχικά κατεβάζει το πρώτο αρχείο των 664ΜΒ, μετά όταν πάει να κατεβάσει τους χάρτες, απλά κατεβάζει ένα αρχείο 167ΚΒ και μετά επανέρχεται στην οθόνη όπου ο χρήστης επιλέγει αν θα κατεβάσει τους χάρτες μέσω PC ή WiFi. Αυτό συμβαίνει συνέχεια! Δοκίμασα και την επιλογή μέσω PC, όμως η εφαρμογή Fresh Maps δεν βλέπει το κινητό (ο Windows Explorer το βλέπει κανονικά, αφού έχουν εγκατασταθεί όλοι οι απαραίτητοι drivers και το LG sync). Τις πταίει; Σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές μου δουλεύει κανονικά και φυσικά είναι αγορασμένο...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση.

Έκανα κάτι στην κάμερα και η οθόνη όταν είναι να βγάλω φώτο δεν είναι πλήρης,αφήνει κενά στο πάνω και κάτω μέρος.πως το επαναφέρω πάλι.

Το βρήκα,είχα αλλάξει το μέγεθος της εικόνας

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Το ξέρω ότι δεν είναι αποκλειστικά θέμα LG αλλά σαν συνάδελφοι ιδιοκτήτες βοηθήστε τον αόμματο.

 

Μου καινούριο κινητό από amazon και θέλω να περάσω τις φωτογραφίες από το παλιό LG στο καινούριο. Έχω κάνει synch με Google+ στο παλιό και έχουν ανέβει στο google+ photos. Δεν μου τις κατεβάζει όμως στο καινούριο. Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα καινούργιο κατάστημα στο Σκρουτζ έχουν το 32 αρι 510€ ...καλό ακούγεται και όσο παει πέφτει η τιμή του..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Navigon Europe σε LG G3 32GB και ενώ αρχικά κατεβάζει το πρώτο αρχείο των 664ΜΒ, μετά όταν πάει να κατεβάσει τους χάρτες, απλά κατεβάζει ένα αρχείο 167ΚΒ και μετά επανέρχεται στην οθόνη όπου ο χρήστης επιλέγει αν θα κατεβάσει τους χάρτες μέσω PC ή WiFi. Αυτό συμβαίνει συνέχεια! Δοκίμασα και την επιλογή μέσω PC, όμως η εφαρμογή Fresh Maps δεν βλέπει το κινητό (ο Windows Explorer το βλέπει κανονικά, αφού έχουν εγκατασταθεί όλοι οι απαραίτητοι drivers και το LG sync). Τις πταίει; Σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές μου δουλεύει κανονικά και φυσικά είναι αγορασμένο...

 

Αυτό το πρόβλημα το έχω κι εγώ. Σε PC δεν δοκίμασα. Έχει εγκαταστήσει κανείς άλλος το Navigon στο G3?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το navigon europe σε g3 απο το aptoide στην εκδοση 4.8 και το εγκατεστησε χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα cpu Είναι αυτή για την μπαταρία δεν έχω βάλει το κατάλληλο widget,Όταν το βάλω θα ενημερώσω

 

Ποιο εχεις για CPU temp?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδιά έβγαλα το κινητό απο την τσέπη μου πριν λιγο και ηταν κλειστό . Έβγαλα μπαταρία έβαλα αλλά τπτ. Το βάζω να φορτηστη και δεν ανάβει το λαμπάκι αλλά είχε καμία 80 μπαταρία σίγουρα .. Το είχα κάνει ρουτ (με stump root )xposed πριν 2 μέρες έβαλα μόνο greenify και 2 άλλες κλασικές εφαρμογές απο το xposed . Τπτ περίεργο. Μια χαρά ηταν .

Ο υπολογιστής το διαβαΖει . Το έχω 8 μέρες το κινητό δεν μπορώ να κανω doa .. Μπορώ να κανω κάτι η την έφαγα ;

 

Edit έχω κάνει ένα backup στο lg PC suite πριν το κανω ρουτ , δεν ξέρω αν βοηθήσει κάπου ..

Edited by MixalisTor
Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή θήκη από Ελλάδα έχει βρει κανείς;

 

Φίλε μου εσύ που το κολλησες, βγάλε την μπαταρία και αστό έτσι για κάνα πεντάλεπτο και μετά δοκίμασε να την ξανά βάλεις. Μην την βάζεις αμέσως, μήπως και ξεκολλήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή θήκη από Ελλάδα έχει βρει κανείς;

 

Φίλε μου εσύ που το κολλησες, βγάλε την μπαταρία και αστό έτσι για κάνα πεντάλεπτο και μετά δοκίμασε να την ξανά βάλεις. Μην την βάζεις αμέσως, μήπως και ξεκολλήσει.

 

Το εκανα αλλά τιποτα ............

Link to comment
Share on other sites

Μετα μονο procordia...

 

Οσον αφορα το αλλο θεμα με τις θερμοκρασιες:

Επαιξα κανενα 10λεπτο facebook + forum και ειδα 55-56 cpu και 36 μπαταρια...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μετα μονο procordia...

 

Εκει ομως επειδή ειμαι με ρουτ ,και δεν μπορω να το αλλαξω τωρα απ'οτι φανταζομαι. με εγγυηση δεν παιζει ε?

Link to comment
Share on other sites

Εκει ομως επειδή ειμαι με ρουτ ,και δεν μπορω να το αλλαξω τωρα απ'οτι φανταζομαι. με εγγυηση δεν παιζει ε?

 

Ευχεσαι να μην μπορουν να το βαλουν μπροστα και να αλλαξουν πλακετα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

μάγκες καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας..εχω το LG G3 D855 32gb λοιπόν παρατήρησα ότι μετα απο 15-20 λεπτά συνεχόμενα για ενα βίντεο στο youtube η θερμοκρασία μου ειναι στους 38-39 βαθμους κελσίου..ειναι φυσιολογικό? πάλι οταν κανω ελαφρά χρήση πάνω κάτω ειναι 30-34.γενικα η μπαταρία μου κατεβαίνει σφαίρα προς τα κάτω.το εβγαλα απο το φορτιστή πριν 1 ωρα και 35 λεπτα χρησιμοποίησα 46 λεπτά οθονη με 20-25 λεπτα wifi μονο με απλό σερφάρισμα στο browser και βρίσκομαι 82% μπαταρία ειναι αυτό φυσιολογικό?

ευχαριστώ!

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

μάγκες καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας..εχω το lg g3 d855 32gb λοιπόν παρατήρησα ότι μετα απο 15-20 λεπτά συνεχόμενα για ενα βίντεο στο youtube η θερμοκρασία μου ειναι στους 38-39 βαθμους κελσίου..ειναι φυσιολογικό? πάλι οταν κανω ελαφρά χρήση πάνω κάτω ειναι 30-34.γενικα η μπαταρία μου κατεβαίνει σφαίρα προς τα κάτω.το εβγαλα απο το φορτιστή πριν 1 ωρα και 35 λεπτα χρησιμοποίησα 46 λεπτά οθονη με 20-25 λεπτα wifi μονο με απλό σερφάρισμα στο browser και βρίσκομαι 82% μπαταρία ειναι αυτό φυσιολογικό?

ευχαριστώ!

Όταν λες 38 39 βαθμούς νομίζω ότι εννοείς την μπαταρία έτσι δεν είναι ;γιατί στην cpu θα είναι πολύ περισσότερη

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...