Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή την χρησιμοποιούσα καμιά εβδομάδα πρόσεξε 2 πράγματα. Πρώτον πολύ εύκολα μέσα σε τσέπες πατιέται η οθόνη με αποτέλεσμα να παίρνει τηλέφωνα, να βγάζει φωτό, να παίζει μουσική κλπ.

Επίσης επειδή δεν ανασηκώνει το τηλέφωνο αρκετά στην πλάτη, αν το ακουμπάς σε σκληρές επιφάνειες μπορεί να κάνει σημάδι στο μεταλλικό στεφάνι γύρω από την κάμερα και τα κουμπιά ιδίως στο κέντρο που είναι ελαφρώς ανασηκωμένο.

 

ευχαριστω φιλε μου αρκετα χρησιμες η συμβουλες σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το πήρα κι εγώ το 32αρι αφού το βρήκα σε καλή τιμή πιστεύω και το περιμένω αύριο.

 

Δεν υπάρχει τρόπος να περάσω τα δεδομένα κάποιων εφαρμογών από το S3 στο G3 χωρίς να το ρουτάρω, σωστά?

Αν κάνω root και βγει μια αναβάθμιση μπορώ να την κάνω χωρίς να χάσω δεδομένα κτλ και χωρίς να κάνω unroot?

 

O μεταλικός κύκλος της quick circle παίζει να κάνει γρατσουνιές στην οθόνη? Είχα διαβάσει κάτι αντίστοιχο για το G2.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες δηλαδή και σου παρουσιάστηκε πάλι το πρόβλημα;

Εγώ όχι αλλά άλλη χρήστες που την πέρασαν την προηγούμενη εβδομάδα παρουσίασαν πάλι shut down

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την χρησιμοποιούσα καμιά εβδομάδα πρόσεξε 2 πράγματα. Πρώτον πολύ εύκολα μέσα σε τσέπες πατιέται η οθόνη με αποτέλεσμα να παίρνει τηλέφωνα, να βγάζει φωτό, να παίζει μουσική κλπ.

Επίσης επειδή δεν ανασηκώνει το τηλέφωνο αρκετά στην πλάτη, αν το ακουμπάς σε σκληρές επιφάνειες μπορεί να κάνει σημάδι στο μεταλλικό στεφάνι γύρω από την κάμερα και τα κουμπιά ιδίως στο κέντρο που είναι ελαφρώς ανασηκωμένο.

 

Συνφωνω και εγω εχω την θηκη απο την πρωτη μερα και δυστηχως ενδιαμεσα στην καμερα με το volume up μου εχει φυγει το χρωμα αλλα δεν ειναι τοσο αισθητο.Κατα αλλα σαν συσκευη μεχρι τωρα ειναι αψογο 32gb ελληνικο μετα απο μια εβδομαδα χρησης δεν μου εχει παρουσιασει shutdown.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια την αναβαθμιση σε v10g την κανατε μεσω LG PC SUITE η μεσω ΟΤΑ;Παιζει καμια διαφορα ο τροπος;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ την ΟΤΑ. Δεν έχασα το root.

 

Η LG στην Γερμανία λεει ότι φτιάχνει τα τυχαία shutdown των πρώτων συσκευών/fw

 

http://www.lgblog.de/2014/07/31/update-fur-lg-g3-behebt-plotzliche-abschaltung-des-smartphones/

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την τιμή να το περιεργαστω για αρκετή ώρα,από φίλο μου.

Τα είχε και σε λευκό και στο σκούρο μεταλλικό χρώμα λόγω του ότι ασχολείται με αγορές και πωλήσεις κινητών.

Το σκούρο δείχνει κάπως πιο ποιοτικό.σε παραπέμπει στο one m8 αλλά σαφώς καμία σχέση,δείχνει ωραίο,αλλά πλαστικό...

Πάντως αν το έπαιρνα θα το έπαιρνα σε σκούρο χρώμα.

Στο λευκό δεν τρελαίνει κιόλας.

Το λευκό ήταν 16αρι.

Ασχολήθηκα περισσότερο με το μεγάλο μοντέλο.

Καταρχήν.lag υπάρχει και λίγο πιο έντονο σε σχέση με το g2 μου.με παραξένεψε αυτό αλλά θα στρώσει πιστεύω με μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Η οθόνη,παιδιά,προσωπική μου άποψη,ούτε κρύο ούτε ζέστη...

Εντάξει ωραίο το μέγεθος χωρίς βεβαία να το ζηλεύω σε σχέση με το μέγεθος της οθόνης του g2,έχουν κάνει πάντως καλή δουλειά στο θέμα εξοικονόμησης χώρου,συμπαθητικό μέγεθος με μεγάλη οθόνη,άξιος αντικαταστάτης σε αυτό το θέμα.

Τα χρώματα τώρα της οθόνης,δεν με εντυπωσίασαν καθόλου,τα είδα άτονα,στο g2 δείχνουν πιο ζεστά κι επίσης καλύτερή απεικόνισή του λευκού,στο g3 είναι μάλλον πιο σκοτεινή και δεν βγάζει μάτι το λευκό,δεν το θεωρώ μειονέκτημά όμως αυτό καθώς έτσι κι αλλιώς την οθόνη δεν την θέλω τέρμα φωτεινή.

Στα χρώματα όμως ναι,υπάρχει διαφορά και τα θέλω πιο ζεστά,όχι στο στυλ των amoled,με καλύπτει ας πούμε,τα χρώματα πού απεικονίζει το m8 η το g2.

Την κάμερα δεν την κοίταξα πολύ αλλά δείχνει εννοείται πολύ καλύτερή από του κινητού πού έχω στο avatar μου.

Ηχείο επίσης καλύτερό.νομίζω πιο δυνατό.

Ποιότητα κατασκευής καλή,χωρίς όμως να πω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά από την ποιότητα του g2.στο λευκό η αλήθεια να λέγεται,δεν δείχνει και τόσο premium.στο άλλο χρώμα κάνει κι αυτά τα νερά μέσα στο πλαστικό και σε παραμυθιάζει κάπως δίνοντας σού την αίσθηση του μεταλλικού...

Ούτε από μπαταρία έχω άποψη καθώς δεν το έχω μόνιμα στα χέρια μου ούτε και σκοπεύω να το πάρω σύντομα αν δεν στρώσει σε πολλά θέματα κι αν δεν φύγουν τυχών προβλήματά πού ίσως προκύψουν με οθόνη η κάτι άλλο.

Το wow πάντως για μετάβασή δεν μου το έδωσε.

Στην πλοήγηση κανένα θέμα ούτε κι έδειξε κι αδύναμο σε όσες εφαρμογές του φόρτωσα απλά για να δω.

Αυτά τα λίγα,κατέθεσα απλά την προσωπική μου άποψη σαν πρώτη ματιά,αλλά για αρκετή ώρα πού το περιεργαστηκα.

Vfm στάνταρ σε λίγο καιρό όταν θα χει πάρει την κατηφόρα στο θέμα της τιμής.

Για το 32αρι πάντα μιλάω καθώς για μένα αν γίνει μετάβασή μόνο αυτό αξίζει,χωρίς να έχουν τρελή διαφορά πάντως μεταξύ τους.16 με 32,η έξτρα μνήμη όμως δίνει έξτρα καλά,λίγο πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών χωρίς όμως να διακρίνεται έντονα και φυσικά την έξτρα ram πού αφήνει διαθέσιμη το 32αρι και την διπλάσια χωρητικότητα σαφώς υπέρ του 32gb.

Αυτά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να έχει lag με τέτοια ανάλυση που έχει που την θεωρώ και άχρηστη το μόνο που κάνει είναι να βαραίνει το κινητό χωρίς λόγο πάνω από 720p ανάλυση δεν υπάρχει νόημα δεν βλέπει καμία διάφορα το μάτι ειδικα όταν μιλάμε κιόλας για οθόνες κινητού
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την τιμή να το περιεργαστω για αρκετή ώρα,από φίλο μου.

Τα είχε και σε λευκό και στο σκούρο μεταλλικό χρώμα λόγω του ότι ασχολείται με αγορές και πωλήσεις κινητών.

Το σκούρο δείχνει κάπως πιο ποιοτικό.σε παραπέμπει στο one m8 αλλά σαφώς καμία σχέση,δείχνει ωραίο,αλλά πλαστικό...

Πάντως αν το έπαιρνα θα το έπαιρνα σε σκούρο χρώμα.

Στο λευκό δεν τρελαίνει κιόλας.

Το λευκό ήταν 16αρι.

Ασχολήθηκα περισσότερο με το μεγάλο μοντέλο.

Καταρχήν.lag υπάρχει και λίγο πιο έντονο σε σχέση με το g2 μου.με παραξένεψε αυτό αλλά θα στρώσει πιστεύω με μελλοντικές αναβαθμίσεις.

Η οθόνη,παιδιά,προσωπική μου άποψη,ούτε κρύο ούτε ζέστη...

Εντάξει ωραίο το μέγεθος χωρίς βεβαία να το ζηλεύω σε σχέση με το μέγεθος της οθόνης του g2,έχουν κάνει πάντως καλή δουλειά στο θέμα εξοικονόμησης χώρου,συμπαθητικό μέγεθος με μεγάλη οθόνη,άξιος αντικαταστάτης σε αυτό το θέμα.

Τα χρώματα τώρα της οθόνης,δεν με εντυπωσίασαν καθόλου,τα είδα άτονα,στο g2 δείχνουν πιο ζεστά κι επίσης καλύτερή απεικόνισή του λευκού,στο g3 είναι μάλλον πιο σκοτεινή και δεν βγάζει μάτι το λευκό,δεν το θεωρώ μειονέκτημά όμως αυτό καθώς έτσι κι αλλιώς την οθόνη δεν την θέλω τέρμα φωτεινή.

Στα χρώματα όμως ναι,υπάρχει διαφορά και τα θέλω πιο ζεστά,όχι στο στυλ των amoled,με καλύπτει ας πούμε,τα χρώματα πού απεικονίζει το m8 η το g2.

Την κάμερα δεν την κοίταξα πολύ αλλά δείχνει εννοείται πολύ καλύτερή από του κινητού πού έχω στο avatar μου.

Ηχείο επίσης καλύτερό.νομίζω πιο δυνατό.

Ποιότητα κατασκευής καλή,χωρίς όμως να πω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά από την ποιότητα του g2.στο λευκό η αλήθεια να λέγεται,δεν δείχνει και τόσο premium.στο άλλο χρώμα κάνει κι αυτά τα νερά μέσα στο πλαστικό και σε παραμυθιάζει κάπως δίνοντας σού την αίσθηση του μεταλλικού...

Ούτε από μπαταρία έχω άποψη καθώς δεν το έχω μόνιμα στα χέρια μου ούτε και σκοπεύω να το πάρω σύντομα αν δεν στρώσει σε πολλά θέματα κι αν δεν φύγουν τυχών προβλήματά πού ίσως προκύψουν με οθόνη η κάτι άλλο.

Το wow πάντως για μετάβασή δεν μου το έδωσε.

Στην πλοήγηση κανένα θέμα ούτε κι έδειξε κι αδύναμο σε όσες εφαρμογές του φόρτωσα απλά για να δω.

Αυτά τα λίγα,κατέθεσα απλά την προσωπική μου άποψη σαν πρώτη ματιά,αλλά για αρκετή ώρα πού το περιεργαστηκα.

Vfm στάνταρ σε λίγο καιρό όταν θα χει πάρει την κατηφόρα στο θέμα της τιμής.

Για το 32αρι πάντα μιλάω καθώς για μένα αν γίνει μετάβασή μόνο αυτό αξίζει,χωρίς να έχουν τρελή διαφορά πάντως μεταξύ τους.16 με 32,η έξτρα μνήμη όμως δίνει έξτρα καλά,λίγο πιο γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών χωρίς όμως να διακρίνεται έντονα και φυσικά την έξτρα ram πού αφήνει διαθέσιμη το 32αρι και την διπλάσια χωρητικότητα σαφώς υπέρ του 32gb.

Αυτά.

 

Επιτέλους μία σωστή και ειλικρινής ανάλυση-σύγκριση της "αποτυχημένης" για ναυαρχίδα οθόνης. Αποτέλεσμα: Χειρότερη του G2 με πιο έντονα τα lagαρίσματα σε σχέση πάλι με το G2.

Link to comment
Share on other sites

Aπο το μονο που εχω παραπονο ειναι η μπαταρια(ολη μερα ανοιχτο wifi,surfing,video στο youtube,κλησεις κλπ) και βγαζει με το ζορι μια μερα.

 

Παντως με τη μπαταρια και εμενα δε μου εβγαζε στην αρχη ουτε μερα. Πιστευω οτι δεν ειχε "στρωσει" ακομα και ηθελε καποιες φορτισεις. Τωρα πλεον ειναι μια χαρα. Με καθημερινη χρηση σε φυσιολογικα επιπεδα και με wifi θα βγαλω και 1,5 με 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

... Το wow πάντως για μετάβασή δεν μου το έδωσε...

 

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο. Ούτε από το Μ7 σε Μ8, ούτε από Ζ1 σε Ζ2 (αλλά ούτε και στο Ζ3), ούτε από S4 σε S5 είπε κανείς το "WOW". Ίσως και πάλι καλά δεδομένου ότι στο G3 υλοποιήθηκαν και ζητήματα των χρηστών όπως επεκτάσιμη μπαταρία και μνήμη αλλά έδωσε και την έκδοση 3GB/32GB που δεν συναντάς αλλού.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος και εγώ του G3 εδώ και 2 ημέρες. αν και νωρίς ακόμα για την μπαταρία μπορώ να πω ότι δεν είναι τόσο χάλια όσο λένε μερικοί. ίσως έφτιαξε και με την αναβάθμιση 10e. Η οθόνη του εμένα προσωπικά μου αρέσει και σαν χρώματα φυσικά και σαν ποιότητα γενικά. την έχω συνεχώς στο 70% και δεν έχω πρόβλημα κάτω από τον ήλιο. Το αρνητικό που βλέπω είναι το lag στο ui αλλά θέλω να πιστέψω ότι θα λυθεί μια και είναι θέμα λογισμικού. Η κάμερα του είναι πραγματικά κορυφή. Έχω πάρει και την επίσημη θήκη του η οποία αν και καλή σαν ποιότητα όταν την βάζω στην πίσω τσέπη του τζιν η οθόνη πατιέται με αποτέλεσμα να βγάζει φωτογραφίες μόνο του. Δεν ξέρω γιατί το έχουν κάνει έτσι. Πάντως σε ότι αφορά το υλικό στην θήκη το κυκλάκι είναι πλαστικό και όχι μεταλλικό όπως στο G2 οπότε δεν νομίζω να έχει θέμα με γρατσουνιές στην οθόνη. Αυτά για την ώρα
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μία σωστή και ειλικρινής ανάλυση-σύγκριση της "αποτυχημένης" για ναυαρχίδα οθόνης. Αποτέλεσμα: Χειρότερη του G2 με πιο έντονα τα lagαρίσματα σε σχέση πάλι με το G2.

 

Τα χαρακτηριστικά της "αποτυχημένης" ναυαρχίδας ξέρεις άλλες "επιτυχημένες" να τα έχουν;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γενικό φαινόμενο. Ούτε από το Μ7 σε Μ8, ούτε από Ζ1 σε Ζ2 (αλλά ούτε και στο Ζ3), ούτε από S4 σε S5 είπε κανείς το "WOW". Ίσως και πάλι καλά δεδομένου ότι στο G3 υλοποιήθηκαν και ζητήματα των χρηστών όπως επεκτάσιμη μπαταρία και μνήμη αλλά έδωσε και την έκδοση 3GB/32GB που δεν συναντάς αλλού.

 

Παιδιά εκεί που φτασανε τα κινητά τι wow περιμένετε?

Καφέ δεν θα φτιαξει πότε.... Όλα λίγο πολύ έχουν μικρές διαφορές πλέον, όποιος πάει από G2 σε G3 θα δει μικρό διάφορες, όπως το S4 σε S5 και Z1 σε Z2 κτλ κτλ

Εάν αντέχει η τσέπη σου περνεις το πιο καινούργιο, αλλιώς καθεσε στα αυγά σας!!

Αυτά από εμένα εντελώς φιλικά τα λέω

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μπήπως ξέρετε πώς μπορώ να προσθέσω και άλλες εφαρμογές στις εφαρμογές ''διπλού παραθύρου''?Δηλαδή,θέλω στη μισή οθόνη να εχω το google translate και στην αλλη μισή κατι αλλο,αλλα δεν μπορω γιατι οταν παταω διπλο παραθυρο μου βγαζει μονο συγκεκριμενες εφαρμογες...:O

Η μπαταρία δεν έστρωσε ακόμη,μέσα σε μια ώρα έχασε 30% με surfing στο internet...Επίσης παρατήρησα οτι ζεσταινεται αρκετα στο πισω μερος,εκει που ειναι τα κουμπια και η καμερα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες. ΜΟνο οσες εφαρμογες που αναφερει μπορεις να τις κανεις διπλο παραθυρο. Αν ξερει κανενας αλλος κατι παραπανω ας πει :)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες. ΜΟνο οσες εφαρμογες που αναφερει μπορεις να τις κανεις διπλο παραθυρο. Αν ξερει κανενας αλλος κατι παραπανω ας πει :)

 

Μόνο αν υπάρχει κάποιο μοντ στο xda . Για το flex πχ υπάρχει και μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν υπάρχει κάποιο μοντ στο xda . Για το flex πχ υπάρχει και μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις.

Υπάρχει για το φλεξ και το έχουν και στο φορουμ του g3

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω ρουτ με το towelroot v3 αλλά μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω ρουτ χωρίς να χρησιμοποιήσω υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω ρουτ με το towelroot v3 αλλά μου λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται. Υπάρχει άλλος τρόπος να κάνω ρουτ χωρίς να χρησιμοποιήσω υπολογιστή;

Purple drake ψάξε στο xda

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ελβετικό 32αρι δεν πήρα αναβάθμισή είναι γεγονός ότι άργησα να την πάρω την προηγούμενη φορά
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Βλέπω τώρα εδώ:

 

http://gr.mobileshop.eu/phablets/lg/g3-32gb-d855-%CE%86%CF%83%CF%80%CF%81%CE%BF/

 

Λευκό LG G3 32GB/3GB RAM σε τιμή 478€.. Ξέρει κάποιος το κατάστημα? Τι παίζει?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το lag που ολοι αναφέρεται ειναι στα animations του ui ? Ή εννοειται lag στα παιχνιδια, στα βιντεο στις εφαρμογες ?

Στο stock ui, πως σε όλα τα stock ui των εταιριών... Με nova launcher δε παρατήρησα lag.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο stock ui, πως σε όλα τα stock ui των εταιριών... Με nova launcher δε παρατήρησα lag.

 

Όντως το ui της Samsung το έχει κι αυτό το λαγκ του ακόμα και σε δυνατά κινητά. Από την άλλη κινητά όπως το flex δεν έχει λαγκ ούτε για δείγμα.

Επιμένω ότι το κυνήγι για υψηλή ανάλυση χωρίς την αντίστοιχη επεξεργαστικη δύναμη δεν έχει ουσία.

Να δείτε πόσο πιο smooth είναι το flex από το Νοτε 3 στον browser και αυτό αρκεί.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...