Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μου πει κάποιος στη λειτουργία δικτύου τι του βγάζει; τι επιλογές; εμένα δε έχει lte

 

Αν δεν είναι EUR το δικό σου (και είναι π.χ. Asian model) τότε σωστά δεν έχει LTE. Θα πρέπει να περάσεις κάποια EUR (ή την GRC) για να έχεις LTE στις επιλογές :cool:

 

(ή να μπεις στο hidden system menu)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eur είναι όπως αυτή του πλαισίου... Απλώς η εταιρεία που έχω την συμμετοχή δεν έχει 4G. Μήπως φταίει αυτό; Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος στη λειτουργία δικτύου τι του βγάζει; τι επιλογές; εμένα δε έχει lte

 

Εμένα (από Πλαίσιο) έχει και επιλογή LTE αν και δεν το έχω ενεργοποιημένο από τον πάροχο μου και 100% δεν έχει LTE στην περιοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Eur είναι όπως αυτή του πλαισίου... Απλώς η εταιρεία που έχω την συμμετοχή δεν έχει 4G. Μήπως φταίει αυτό;

 

Στο G2 όσα παιδιά είχαν Wind δεν τους εμφάνιζε την επιλογή για LTE

 

Πολύ πιθανόν να συμβαίνει το ίδιο και στην περίπτωσή σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πηρα απο KAISERSTORE το g3 και μαλλον επεσα σε ελαττωματικό κομμάτι.Αφου αλλαξα την παλιά μικρο sim με καινούρια δεν μου ενεργοποιούνται τα δίκτυα.Την sim την αναγνωριζει κανονικά αλλά δεν εχω σήμα.Σε επικοινωνια με το κατάστημα μου ειπαν να το στείλω με δικιά τους χρέωση να το ελέγξουν.Τους ειπα για το Doa 7 ημερών και με ενημερωσαν οτι ισχυει σε συσκευές που κατα την παραλαβή είναι νεκρές.... Τελικα τι ισχύει? Οταν αγοραζεις ενα κινητό το αγοράζεις οχι μονο για την φωτογραφικη ουτε για τα σπεκς άλλα και για κλησεις άρα είναι νεκρό.Τ ισχυει ρε παιδια?

 

Παιδιά έχω νεότερα.Πρώτα μακρυά απο το Kaiserstore...After Sales Support = 0. Δεν μου το εκαναν αλλαγή και με εβγαλε και ψευτη οτι μπορει να του εριξα νερο κτλ.Να σημειώσω οτι το κινητό ηταν αθικτο με τις ζελατινες οπως το παραλαμβανεις.Τα πηρα στο κρανιο και μου ειπε οτι το ΔΟΑ ισχυει μονο αν δεν ανοιγει η συσκευη σε καμια αλλη περιπτωση....Εγω επεμενα για αντικατασταση αυτος (Κυριος Δημήτρης μου συστηθηκε) ηταν ανενδοτος οτι πρεπει να παει για service και αν αν αν αν όλο αν.

Τεσπα μετα απο πολλα μόλις του είπα για καταγγελία τότε κατευθείαν μου ανεφερε οτι δεν θέλει τετοιους πελάτες και ότι το καινουριο μπορεί να είναι πάλι ελαττωματικό και να εχουμε τα ιδια.Του λέω γιατι να είναι πάλι ελαττωματικο εκτός και αν κρύβεις κατι.Τοτε μου μίλησε για επιστροφή χρημάτων και κανονίστηκε ετσι με την διαφορά ότι θα τα πάρω μετά απο 15 εργάσιμες...

 

Συμπέρασμα οπως λέει και ο φιλτατος Ηλίας Κουρελέας (χρόνια πολλά για χθές)" Το φθηνότερο ΔΕΝ είναι ΠΑΝΤΑ το καλύτερο".

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,παιδες θελω να μου πειτε σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?εχει τριγμου το πισω καπακι,γενικα πως ειναι?σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,παιδες θελω να μου πειτε σαν ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?εχει τριγμου το πισω καπακι,γενικα πως ειναι?σας ευχαριστω!

 

Η ποιότητα είναι πολύ καλή. Δεν έχει τριγμούς, και γενικά δεν δείχνει 'πλαστικό'. Δεν είναι HTC one, αλλά είναι καλύτερο από galaxy S5. Τα κουμπιά πίσω είναι άψογα σε αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα είναι πολύ καλή. Δεν έχει τριγμούς, και γενικά δεν δείχνει 'πλαστικό'. Δεν είναι HTC one, αλλά είναι καλύτερο από galaxy S5. Τα κουμπιά πίσω είναι άψογα σε αίσθηση.

 

ειχα το g2 κ ειχε γενικα τριγμους φιλε μου.δεν το εχω δει απο κοντα ακομη.

Link to comment
Share on other sites

ειχα το g2 κ ειχε γενικα τριγμους φιλε μου.δεν το εχω δει απο κοντα ακομη.

 

Και εγώ επιβεβαιώνω. Καθόλου τριγμοί. Το πίσω καπάκι πολύ σταθερό. Σχεδόν σαν unibody κατασκευή. Και τα κουμπιά άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Πιδια μπρικαρα καταλαθος το κινητο και φλασαρα απο την αρχη το stock firmware για οδηγιες εδω εχει ιταλικο firmware γερμανικο τελικα διαλεξα το γερμανικο. τωρα με αφορμη αυτο το γεγονος θελω να μαθω τι πρελευσης ειναι το κινητο μου.. στο κουτι πανω απο το χρωμα λεει SWS και μεσα στο serial number τα γραμματα KPNY
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σύμψωνα με φήμες στις 25 του μήνα η LG ανακοινώνει το LG G3 prime με snapdragon 805 για την αγορά της κορέας.Αναμένεται ότι όλα τα προβλήματα που υπάρχουν στο τωρινό μοντέλο θα διορθωθούν. Τυχεροί οι κορεάτες.
Link to comment
Share on other sites

Σύμψωνα με φήμες στις 25 του μήνα η LG ανακοινώνει το LG G3 prime με snapdragon 805 για την αγορά της κορέας.Αναμένεται ότι όλα τα προβλήματα που υπάρχουν στο τωρινό μοντέλο θα διορθωθούν. Τυχεροί οι κορεάτες.

 

Αν όντως υπάρξει τέτοιο μοντέλο μόνο για Κορέα θα μπορεί να ξεκλειδωθεί και να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως υπάρξει τέτοιο μοντέλο μόνο για Κορέα θα μπορεί να ξεκλειδωθεί και να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα?

 

Ναι βέβαια θα είναι ξεκλείδωτο για όλα τα δίκτυα όπως και το G3 και το S5 prime τα κορεάτικα. Λογικά σύντομα θα υπάρχει και στο ebay για τους τολμηρούς.

Link to comment
Share on other sites

Πριν υποβάλλω την ερώτηση μου θα ήθελα να εκφράσω το παραπάνω μου για την έλλειψη υποστηρίξεις από developer αλλά και την χαλιά Κοινότητα του lg g3 .Έχει κυκλοφορήσει εδώ και μέρες. 10f Και 10g Και δεν είχαμε πάρει χαμπάρι τίποτα.Στην Samsung που ήμουνα έμπαινα στο sammobile. Και έβρισκα τα πάντα είχε όλες τις Rom ανά χώρα χρονολογικά αλλά και τις τελευταίες 10 παγκόσμιος. Εδώ στην lg η δεν έχω βρει και ή δεν υπάρχει. Υπάρχουν κάποια thread στο xda αλλά δεν είναι ενημερωμένα και υπάρχει ένα site που δίνεις το imei Και σου βγάζει την τελευταία ROM για το region του κινητό σου. Τι γίνεται άμα θέλω όμως εγώ να βάλω την τελευταία που υπάρχει πχ. Την 10f που είναι για Ιταλία;

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο site ή τζάμπα ψάχνω.

 

 

ΥΓ προς τους διαχειριστές ελπίζω να φτιαχτεί μια ξεχωριστή Ενότητα για το lg g3. Για να σταματήσει ο αχταρμάς εδώ μέσα

 

ΥΓ συγγνώμη για τις ξεκαρφωτες τέλειες και κεφάλαια αλλά μου έχει σπάσει τα νέυρΑ το πληκτρολόγιο της LG

Link to comment
Share on other sites

Πριν υποβάλλω την ερώτηση μου θα ήθελα να εκφράσω το παραπάνω μου για την έλλειψη υποστηρίξεις από developer αλλά και την χαλιά Κοινότητα του lg g3 .Έχει κυκλοφορήσει εδώ και μέρες. 10f Και 10g Και δεν είχαμε πάρει χαμπάρι τίποτα.Στην Samsung που ήμουνα έμπαινα στο sammobile. Και έβρισκα τα πάντα είχε όλες τις Rom ανά χώρα χρονολογικά αλλά και τις τελευταίες 10 παγκόσμιος. Εδώ στην lg η δεν έχω βρει και ή δεν υπάρχει. Υπάρχουν κάποια thread στο xda αλλά δεν είναι ενημερωμένα και υπάρχει ένα site που δίνεις το imei Και σου βγάζει την τελευταία ROM για το region του κινητό σου. Τι γίνεται άμα θέλω όμως εγώ να βάλω την τελευταία που υπάρχει πχ. Την 10f που είναι για Ιταλία;

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο site ή τζάμπα ψάχνω.

 

 

ΥΓ προς τους διαχειριστές ελπίζω να φτιαχτεί μια ξεχωριστή Ενότητα για το lg g3. Για να σταματήσει ο αχταρμάς εδώ μέσα

 

ΥΓ συγγνώμη για τις ξεκαρφωτες τέλειες και κεφάλαια αλλά μου έχει σπάσει τα νέυρΑ το πληκτρολόγιο της LG

 

για όλα τα firmware της Lg μπορείς να δεις εδω

http://lg-phone-firmware.com/index.php

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,διαβασα γενικα οτι σαν καινουργια συσκευη εχει βγαλει καποια προβληματα,γνωριζετε ποια ειναι αυτα?
Link to comment
Share on other sites

για όλα τα firmware της Lg μπορείς να δεις εδω

http://lg-phone-firmware.com/index.php

Ναι αλλά και εδώ δεν τα έχει όλα έχει μείνει στην 10b Και υπάρχει ήδη 10f επίσημη και 10g leak

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και εδώ δεν τα έχει όλα έχει μείνει στην 10b Και υπάρχει ήδη 10f επίσημη και 10g leak

 

Υπάρχει η 10f επίσημη; σε ποια χώρα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα Και από εδώ δεν μπορείς να κατεβάσεις. Support Και community Samsung vs Lg 1000 - 0

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Samsung.

Αυτό σκέφτομαι ότι ίσως τελικά έκανα λαλακια και έφυγα από την Samsung καθαρά και μόνο λόγο knox . Αλλά η προχειρότητα που υπάρχει στην κοινότητα της lg Δεν υπάρχει.

Ήδη έχω πάρει το g3 άρα προς το παρόν μένω στην lg με την ελπίδα να στρώσουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δυνατοτητα μεταφοράς εφαρμογων στην external sd έχει;

Αυτό είναι θέμα Android και όχι G3.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...