Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά μην σας πιάνει τρέλα με τα 32 γιγα. Δεν έχει διαφορά με τα 2 γιγα ραμ στην έκδοση των 16γιγα. Τζάμπα το 50αρι.

 

καλο ειναι να εχεις εξτρα ραμ.

εγω προσωπικα θα το εδινα το 50αρικο για 16γιγα μνημη παραπανω( μια καρτα μνημης 16αρα κανει 25ε) και 1 γιγα ραμ εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά μην σας πιάνει τρέλα με τα 32 γιγα. Δεν έχει διαφορά με τα 2 γιγα ραμ στην έκδοση των 16γιγα. Τζάμπα το 50αρι.

 

Απ το να δωσεις κανα 30αρι να παρεις 32αρα sd, γιατι να μην τα εχεις εσωτερικα και αν ποτε χρειαστεις παραπανω περνεις μια μικρη καρτα? Δεν ειναι μονο το 1gb ram το οποιο καποια στιγμη θα χρειαστει...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να το πάρει από το Πλαίσιο, στο site τους λέει για το λευκό 16αρι το εξής: Αναμένεται στις 15 Ιουλίου 2014

 

Λογικά μετά από μερικές ημέρες ή ταυτόχρονα θα έρθει και το 32αρι...

 

Εσύ τελικά για 32αρι πας;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τελικά για 32αρι πας;;

 

Πραγματικά αυτήν τη στιγμή δεν ξέρω. Περίμενα το 32αρι σε λευκό και μου λέει τώρα η LG πως θα έρθει μόνο σε μαύρο. Τώρα πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε 16αρι λευκό και 32αρι μαύρο. Και τα 2 με καλύπτουν και με το παραπάνω οπότε δε θα έχω πρόβλημα όποιο και να διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως σκοπεύεις να κρατήσεις καιρό τη συσκευή σου τα 3gb είναι πιο future-proof επιλογή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν φερνουν το λευκο 32αρι ;;; πανε καλα ; Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η LG HELLAS ....

αρα λευκο και χρυσο 32αρι δεν θα εχουν εγγυηση στην Ελλαδα !

 

α π α ρ α δ ε κ τ η

μπειτε σε τατ , παρτε τηλ και βριστε τους ... και να στειλουμε και εμαιλ στην μαμα LG

ξεφτιλες

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ηλεκτρονική παραγγελία για το μοντελο με τα 32gb απο Πλαίσιο. Με ήρθε μετα απο λίγο email οτι παρουσιάστηκε θέμα με την διαθεσιμότητα και μετα απο λίγο επικοινώνησαν μαζί μου. Μου ειπαν οτι αναμένουν το 32gb μοντελο αύριο λογικά ή αρχές της επόμενης εβδομάδας το αργότερο όπως ανέφερε και κάποιος φίλος πιο πανω. Για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

δεν φερνουν το λευκο 32αρι ;;; πανε καλα ; Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η LG HELLAS ....

αρα λευκο και χρυσο 32αρι δεν θα εχουν εγγυηση στην Ελλαδα !

 

α π α ρ α δ ε κ τ η

μπειτε σε τατ , παρτε τηλ και βριστε τους ... και να στειλουμε και εμαιλ στην μαμα LG

ξεφτιλες

 

Αν δεν είχε έγκριση από την μαμά LG, δεν θα μπορούσε να κάνει και τέτοιο.

Δεν στέκει αφού μιλάμε για ακριβώς ίδιο hardware εσωτερικα.

Για εξωτερικά μέρη θα μπορούσαν να τα παραγγείλουν αν χρειαστεί.

Για μένα δεν φταίει η LG hellas. Προσπαθεί να προστατέψει τις πωλήσεις της. Η μαμά LG φταίει που δεν το επιβάλλει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να μην τα φερει ολα;;;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

01:42:26 PM [LG Support] Για το λευκό 32GB δεν υπάρχει ακόμη ενημέρωση αν θα κυκλοφορίσει στην ελληνική αγορά.

01:43:16 PM [ΧΡΗΣΤΟΣ] ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΤΣΙ? ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΤΙς 15 ΤΟΥ ΜΗΝΑ? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΑΥΡΟ

01:44:23 PM [LG Support] Ναι κανονικά το μαύρο.

01:44:55 PM [LG Support] Θα είναι ένα από τα πρώτα καταστήματα που θα παραλάβουν το πλαίσιο.

01:46:05 PM [ΧΡΗΣΤΟΣ] ΟΚ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ. AΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Η LG ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩς ΓΙΝΕΤΑΙ ? ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΛΟΓΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ Ή ΟΧΙ?

01:46:52 PM [LG Support] Όχι.

01:47:23 PM [LG Support] Τα περισσότερα ανταλακτικά πάνε μαζί με καπάκια η μέρη του κινητού τα οποία περιλαμβάνουν και το χρώμα της συσκευής

01:47:57 PM [LG Support] και σε περίπτωση που δεν κυκλοφορίσει δεν θα μπορούμε να παραγγείλει το σερβις για λευκό.

 

αυτα μου ειπαν στο chat.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

TO CAPS LOCK ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕΙΣ;

 

 

:lol:

 

Οποτε το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι λιγη φασαρια με mail κτλ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν φερνουν το λευκο 32αρι ;;; πανε καλα ; Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η LG HELLAS ....

αρα λευκο και χρυσο 32αρι δεν θα εχουν εγγυηση στην Ελλαδα !

 

α π α ρ α δ ε κ τ η

μπειτε σε τατ , παρτε τηλ και βριστε τους ... και να στειλουμε και εμαιλ στην μαμα LG

ξεφτιλες

 

 

Συγνώμη ρε φίλε αλλά γιατί να τους βρίσουμε;

 

Που είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει; Πάρε ότι σου εισάγει να στο καλύψει διαφορετικά από εκεί που αγοράζεις ζήτα κάλυψη. Σου πούλησε κάτι και δεν σε κάλυψε για τους βρίσεις;

 

Το ίδιο κάνει και η samsung. ΠΧ το note 3 σε χρώμα λευκό-χρυσό δεν το φέρνει η samsung και άρα δεν στο καλύπτει.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

δεν φερνουν το λευκο 32αρι ;;; πανε καλα ; Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η η LG HELLAS ....

αρα λευκο και χρυσο 32αρι δεν θα εχουν εγγυηση στην Ελλαδα !

 

α π α ρ α δ ε κ τ η

μπειτε σε τατ , παρτε τηλ και βριστε τους ... και να στειλουμε και εμαιλ στην μαμα LG

ξεφτιλες

 

Πραγματικά γιατί να τους βρίσουμε δεν έχω καταλάβει και εγώ;

 

Συγνώμη ρε φίλε αλλά γιατί να τους βρίσουμε;

 

Που είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει; Πάρε ότι σου εισάγει να στο καλύψει διαφορετικά από εκεί που αγοράζεις ζήτα κάλυψη. Σου πούλησε κάτι και δεν σε κάλυψε για τους βρίσεις;

 

Το ίδιο κάνει και η samsung. ΠΧ το note 3 σε χρώμα λευκό-χρυσό δεν το φέρνει η samsung και άρα δεν στο καλύπτει.

 

Συμφωνώ απόλυτα gkp. Όποιος θέλει κομμάτια παραεισαγωγής ας καλυφθεί από εκεί που αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα κάτσω να σκάσω για ένα κινητό. Αφού έχω τη δυνατότητα να επιλέξω ανάμεσα σε λευκό/μαύρο 16αρι και σε μαύρο 32αρι ποιος ο λόγος να νευριάζω; Εντάξει, το ήθελα και εγώ σε λευκό αλλά το κινητό το παίρνω γιατί μου αρέσει σαν σύνολο και όχι γιατί κυκλοφορεί σε χρώματα που μου αρέσουν περισσότερο. Νομίζω πως υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα να μας απασχολούν από το εάν θα κυκλοφορήσει το G3 ή και κάθε άλλο smartphone σε λευκό χρώμα ή όχι. Τουλάχιστον έχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε μεταξύ 16 και 32GB. Σε άλλες χώρες δεν έχουν ούτε αυτήν τη δυνατότητα. Δηλαδή για το Nexus 5 που ήρθε μόνο σε μαύρο, δεν υπήρχε κόσμος που το πήρε σε λευκό ακόμα και αν δεν το κάλυπτε η LG ή που το πήραν σε μαύρο ακόμα και αν τους άρεσε το λευκό αλλά ήθελαν την εγγύηση της LG Hellas;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Βλεπω σχεδον σε ολα τα μοντελα εισαγωγης απο Γερμανια κτλ (οπως επισης και σε πολλα online shops του εξωτερικου) να δινουν δωρο το bluetooth HBS-800. Ισχυει κατι τετοιο και για την επισημη αντιπροσωπεια, γιατι πλην του Κωτσοβολου πουθενα αλλου δεν αναφερεται (στον Κωτσοβολο λεει οτι συμπεριλαμβανεται).
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Βλεπω σχεδον σε ολα τα μοντελα εισαγωγης απο Γερμανια κτλ (οπως επισης και σε πολλα online shops του εξωτερικου) να δινουν δωρο το bluetooth HBS-800. Ισχυει κατι τετοιο και για την επισημη αντιπροσωπεια, γιατι πλην του Κωτσοβολου πουθενα αλλου δεν αναφερεται (στον Κωτσοβολο λεει οτι συμπεριλαμβανεται).

 

Αν εννοείς τα ακουστικά στην αρχή τα έδινε και το πλαίσιο (τώρα δεν ξέρω) και τα δίνει και ο γερμανός: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=67990&selectedCategoryId=93

 

Για τα άλλα καταστήματα δε γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά μην σας πιάνει τρέλα με τα 32 γιγα. Δεν έχει διαφορά με τα 2 γιγα ραμ στην έκδοση των 16γιγα. Τζάμπα το 50αρι.

Τι εννοείς δεν έχει 16GB επιπλέον διαθέσιμο χώρο. Πώς είναι τζάμπα το 50ρικο.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχει 16GB επιπλέον διαθέσιμο χώρο. Πώς είναι τζάμπα το 50ρικο.:confused:

 

Εννοεί πως δεν υπάρχει τρελή διαφορά μεταξύ των 2 και 3GB RAM. Δε μίλησε για τον αποθηκευτικό χώρο...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε φίλε αλλά γιατί να τους βρίσουμε;

 

 

 

Που είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει; Πάρε ότι σου εισάγει να στο καλύψει διαφορετικά από εκεί που αγοράζεις ζήτα κάλυψη. Σου πούλησε κάτι και δεν σε κάλυψε για τους βρίσεις;

 

 

 

Το ίδιο κάνει και η samsung. ΠΧ το note 3 σε χρώμα λευκό-χρυσό δεν το φέρνει η samsung και άρα δεν στο καλύπτει.

 

 

Ποιος είπε ότι δεν το καλύπτει η samsung;

Στο παρελθόν με κάλυψε για nexus amoled που εισαγονταν μόνο στην Αγγλία γιατί απλά στο βιβλιαράκι της εγγυηςης έγραφε και την ελληνική αντιπροσωπεία.

Το μόνο που είπαν ειναι ότι σε εξαρτήματα που διαφέρουν θα πρέπει να περιμένω να τα παραγγείλουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχει 16GB επιπλέον διαθέσιμο χώρο. Πώς είναι τζάμπα το 50ρικο.:confused:

 

 

Αν αυτός κατάλαβες τότε αυτό εννοώ κιολας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

 

Εδώ και δυο μέρες είμαι κάτοχος του LG G3.

H αυτονομία του είναι άπαιχτη όπως επίσης και το Knock Code (πολύ εξυπηρετικό).

Το μόνο πρόβλημα με το Knock Code είναι ότι το συνηθίζεις πολύ εύκολα και μετά "βαράς" τις άλλες μάρκες κινητών στην οθόνη για να ξεκλειδώσουν, από συνήθεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειδικά εσείς που το έχετε 3-4 μέρες και μετά από τις 2-3 πλήρης φορτίσεις τι αποτέλεσμα έχετε???

Εγώ πάντως κοντά στις 4:30 ώρες οθόνη έχω μόνο με wifi.

Βέβαια είμαι ακόμα στην δεύτερη φόρτιση αλλά δεν ξέρω ακούω εσάς που λέτε για πολύ καλή μπαταρία αλλά εγώ δεν το έχω δει ακόμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς;

4:30 ώρες και μετά θέλει φόρτιση;

Εάν ναι, πήγαινέ το, πίσω για αντικατάσταση.

Εγώ βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση και με ανοικτό Wifi, BT (για σύνδεση με το αυτοκίνητο), τοποθεσία κτλ, λίγα SMS, τηλεφωνήματα κρατάει υπερ-άνετα μιαμιση μέρα!

 

Παιδιά ειδικά εσείς που το έχετε 3-4 μέρες και μετά από τις 2-3 πλήρης φορτίσεις τι αποτέλεσμα έχετε???

Εγώ πάντως κοντά στις 4:30 ώρες οθόνη έχω μόνο με wifi.

Βέβαια είμαι ακόμα στην δεύτερη φόρτιση αλλά δεν ξέρω ακούω εσάς που λέτε για πολύ καλή μπαταρία αλλά εγώ δεν το έχω δει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...