Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορουμε να το βρούμε αυτο φίλε?

Πρωταπριλιά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαμε να κάνουμε update g3 32 φίλου μέσω LG up.

Ξεκινάει η διαδικασία κάνει επανεκκίνηση και μετά πάει κατευθείαν στο 80%

Από τότε μόνο επανεκκίνηση σε twrp κάνει.

Κάποια βοήθεια κανενας?

Τελικά ξανακαναμε την διαδικασία με flashtool αυτή τη φορά και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

το led ειδοποιήσεων πόση είναι η διιάρκεια που αναβοσβήνει όταν έχεις ένα νέο μήνυμα? γιατί εμένα μετά από κανένα δεκάλεπτο σταματάει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θεωρείτε καλή αγορά ακόμα και τώρα το τηλέφωνο στα 200 ευρώ; Προηγούμενος κάτοχος ενός lg g2 είμαι που απεβίωσε μετά από ατύχημα. Κι επίσης έχει μεγάλη διαφορά το 32-3GB - 16-2GB ; Εννοώ το τηλέφωνο έχει άλλον αέρα με τα 3 gb? Επίσης από μπαταρία πώς πάει; Είχα καλομάθει με το g2 :( τόσο σε ποικιλία roms τόσο και σε καλή μπαταρία

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

σαφως και αξιζει και ειναι ανωτερο σε χαρακτηριστικα απο το 2 ,(αποσπωμενη μπαταρια,καρτα μνημης,οθονη κ.α.)αν εισαι ετοιμος προτεινω το 32αρι λογω ραμ που χρειαζεται παντα περισσοτερη .γενικα ειναι πολυ καλο τηλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το led ειδοποιήσεων πόση είναι η διιάρκεια που αναβοσβήνει όταν έχεις ένα νέο μήνυμα? γιατί εμένα μετά από κανένα δεκάλεπτο σταματάει

αν και δεν το προσεξα ποτε δες στις ρυθμισεις μηπως εχει επιλογες,αν και νομιζω σε εμενα αναβει μεχρι να το δω.:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα hard reset τελικα και ολα κομπλε.η 6αρα εκανε πιο γρηγορο το κινητο κιολας

πηρες ομως την τρομαρα σου στην αρχη:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πηρες ομως την τρομαρα σου στην αρχη:lol:

αν δεν ειχα σωσει φωτογραφιες και επαφες ισως να σκεφτομουν να μη πραξω απολυτως τιποτα και να το στειλω για σερβις

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα άκρη με τίποτα.Αρκετά νομίζω ασχοληθήκαμε με αυτό, δεν αξίζει τον κόπο.

Ίσως όταν έρθει η ΜΜ,ίσως να φτίάξει.Ευχαριστώ γιά τη βοήθεια.

 

Ok.

Νόμιζα ότι είχες mm.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..εχω το lg g3 f460s και απο τοτε που το πηρα αντιμετιπιζω ενα σοβαρο θεμα..οταν το κλειδωνω μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει ρεμπουτ..εκανα την αναβαθμιση σε 6 αλλα δεν αλλαξε κατι..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..εχω το lg g3 f460s και απο τοτε που το πηρα αντιμετιπιζω ενα σοβαρο θεμα..οταν το κλειδωνω μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει ρεμπουτ..εκανα την αναβαθμιση σε 6 αλλα δεν αλλαξε κατι..

 

service κατευθειαν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..εχω το lg g3 f460s και απο τοτε που το πηρα αντιμετιπιζω ενα σοβαρο θεμα..οταν το κλειδωνω μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει ρεμπουτ..εκανα την αναβαθμιση σε 6 αλλα δεν αλλαξε κατι..

δοκιμασε να αφαιρεσεις το κλειδωμα.παντως και μια ερωτηση στο σερβις βοηθαει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λετε να κοστισει; το κιν ειναι αγορασμενο απο κορεα και δεν εχει εγγυηση στην ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..εχω το lg g3 f460s και απο τοτε που το πηρα αντιμετιπιζω ενα σοβαρο θεμα..οταν το κλειδωνω μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει ρεμπουτ..εκανα την αναβαθμιση σε 6 αλλα δεν αλλαξε κατι..

 

Ποσο λετε να κοστισει; το κιν ειναι αγορασμενο απο κορεα και δεν εχει εγγυηση στην ελλαδα.

 

οταν εκανες την αναβαθμση εκανες και reset μετα? αν οχι δοκιμασε το.

εννοω πρεπει πρωτα να δεις αν ειναι θεμα software ή hardware. αν ειναι software με wipe τα παντα πρεπει να στρωσει. αν ειναι hardware δεν ξερω ποσο κοστιζει, λογικα αλλαγη πλακετας (100-120Ε περιπου ισως)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο λετε να κοστισει; το κιν ειναι αγορασμενο απο κορεα και δεν εχει εγγυηση στην ελλαδα.

 

Αν δεν είναι θέμα softwear, δοκιμάζοντας όλα αυτά που σου είπαν πιο πάνω και δεν φτιάξει, κάνε το εξής: Στείλε το procordia για να σου πουν τι έχει το κινητό, το πιο πιθανό είναι να σου που πλακέτα και όπως είπε και ο φίλος πάει 100-120 ευρώ. Δεν ζητάς επισκευή, σου το στέλνουν πίσω, αγοράζεις από e-bay ή skroutz μία πλακέτα (αν είναι εκεί το πρόβλημα φυσικά) και το επισκευάζεις μόνος σου! Θα γλυτώσεις και χρήματα και η επισκευή είναι πανεύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά! Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά.

 

Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει έκδοση του pc suite για windows 10; Ή να χρησιμοποιήσω τον παλιό για αναβάθμιση να τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

Η αφαιρούμενη μπαταρία μου έδειξε την αξία της ένα χρόνο μετα........αλλεπάληλα reboots, no sim detected....13 euro νέα μπαταρία και σαν καινουργιο. Να έπαιρνα και την 6αρα , τι καλα θα ηταν....
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά! Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά.

 

Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει έκδοση του pc suite για windows 10; Ή να χρησιμοποιήσω τον παλιό για αναβάθμιση να τελειώνω;

 

Ότι βρεις http://www.lg.com/in/support/pc-suite είναι η τελευταία έκδοση, android phones και ακολούθως τα γνωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η αγορα του τώρα; Μιλάω για το 32g με τα 3g ram.

Εννοείται αξίζει η αγορά του εκτός και αν έχεις να διαθέσεις 60€ παραπάνω για το g4. Όχι πως το g3 είναι κακό απλά μόνο για την κάμερα κατά την δική μου γνώμη αξίζει να πας στο g4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το led ειδοποιήσεων πόση είναι η διιάρκεια που αναβοσβήνει όταν έχεις ένα νέο μήνυμα? γιατί εμένα μετά από κανένα δεκάλεπτο σταματάει

Κανονικά κρατάει μέχρι να δεις την ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αξίζει η αγορά του εκτός και αν έχεις να διαθέσεις 60€ παραπάνω για το g4. Όχι πως το g3 είναι κακό απλά μόνο για την κάμερα κατά την δική μου γνώμη αξίζει να πας στο g4

 

Διαβάζω ότι βγάζει κάποια προβλήματα το g4 για αυτό σκέφτομαι το g3

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι βγάζει κάποια προβλήματα το g4 για αυτό σκέφτομαι το g3

Κοίτα γενικά η LG είναι λιγο επιφοβη. Δεδομένου ότι και το g3 και το g2 και το flex 2 έχουν παρουσιάσει προβλήματα. Τώρα από κει και πέρα αν τυχόν βγάλει κάτι που το απευχομαι σέρβις εφόσον παρέχεται διετης εγγύηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το led ειδοποιήσεων πόση είναι η διιάρκεια που αναβοσβήνει όταν έχεις ένα νέο μήνυμα? γιατί εμένα μετά από κανένα δεκάλεπτο σταματάει

 

Για τα μηνύματα sms σε αυτό της LG έχει επιλογή στη

ρύθμιση ειδοποιήσεων της εφαρμογής

επανάληψη επισκόπησης

Ποτέ

Κάθε 2 λεπτά

Κάθε 5 λεπτά

έτσι είναι δύσκολο να χάσει μήνυμα και να το δεις πολύ αργότερα εξαιρετικά έξυπνη λύση.

Αλλά μόνο για τα sms νομίζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζω ότι βγάζει κάποια προβλήματα το g4 για αυτό σκέφτομαι το g3

 

Δεν αξίζει το g3 μπρος στο g4 με αυτή τη διαφορά και επίπεδο τιμής.

Πάνω κάτω ίδια προβλήματα προκύπτουν μη το μελετάς από αυτή τη πλευρά.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:ποια είναι η τελευταια επίσημη αναβάθμιση που έχει βγει?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:ποια είναι η τελευταια επίσημη αναβάθμιση που έχει βγει?

σε πολλες χωρες δωθηκε η 6 mm 30c

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ότι βρεις http://www.lg.com/in/support/pc-suite είναι η τελευταία έκδοση, android phones και ακολούθως τα γνωστά.

 

Ευχαριστώ πολύ! Έγινε reset στη συσκευή και κατεβαίνει η M. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...