Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το οτι το τηλέφωνο μας δεν εχει 64 bit επεξεργαστή λετε να ειναι πρόβλημα για το μέλλον?Η μετα απο χρονια θα τρεχουν οι εφαρμογες σε 64 bit?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν είναι ακριβώς θέμα του κινητού απλά άμα ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Εχω Nova. Εχω επιλέξει ποια είναι η κυρία οθόνη μου. Παλιότερα, πάλι με τον nova, οπότε κατέβαζα μια καινούρια εφαρμογή την έβαζε στη κυρία οθόνη μου. Καλά μέχρι εδώ. Εδώ και λίγο καιρό όταν κατεβάζω μία νέα εφαρμογή την βάζει στην οθόνη αριστερά της κυρίας μου και μάλιστα πανω σε ενα widget. Το εχω τσεκάρει 10 φορές ποια έχω κυρία οθόνη και να μην βάζει τα εικονίδια πάνω στο widget, αλλά επιμένει. Κάποια λύση χωρίς hard reset κτλ..; Ευχαριστώ.

κάπου στις ρυθμίσεις του nova λέει επανεκκίνηση του nova launcher... Δοκίμασε να πατήσεις μια μήπως και αλλάξει κάτι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και άπλετο χώρο έχω (για να κάνω άνετα το διπλό ταπ για κλείδωμα) και επανεκκίνηση έκανα. Τίποτα. Ευχαριστώ πάντως. Νταξ δεν είναι πρόβλημα. Απλά είναι κάτι το ενοχλητικό. Άμα έρθει η M θα κάνω ένα hard reset έτσι και αλλιώς και ελπίζω να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημερώθηκε αυτόματα το g3 μου με τη νέα έκδοση του smart notice και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι πραγματοποιήθηκε, η έκδοση είναι

4.40.12 και το μέγεθος 2.53mb.

Καλά το κατάλαβα αρχικά ότι είναι εφαρμογή αυτό που θέλει αναβάθμιση και δεν έχει σχέση με τις άλλες αναβαθμίσεις.

Σε εσάς έγινε κάτι αντίστοιχο;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι ακριβώς θέμα του κινητού απλά άμα ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Εχω Nova. Εχω επιλέξει ποια είναι η κυρία οθόνη μου. Παλιότερα, πάλι με τον nova, οπότε κατέβαζα μια καινούρια εφαρμογή την έβαζε στη κυρία οθόνη μου. Καλά μέχρι εδώ. Εδώ και λίγο καιρό όταν κατεβάζω μία νέα εφαρμογή την βάζει στην οθόνη αριστερά της κυρίας μου και μάλιστα πανω σε ενα widget. Το εχω τσεκάρει 10 φορές ποια έχω κυρία οθόνη και να μην βάζει τα εικονίδια πάνω στο widget, αλλά επιμένει. Κάποια λύση χωρίς hard reset κτλ..; Ευχαριστώ.

Αν εννοείς ότι παθαίνεις αυτό http://i.imgur.com/608D5Hf.jpg κοίτα στις ρυθμίσεις του nova να μην είναι τσεκαρισμενη η επιλογή widget overlap όπως φαίνεται εδώ http://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2012/06/Screenshot_2012-06-08-14-17-00.png

Τώρα αν δε θες να μπαίνει αυτόματα η συντόμευση εφαρμογής που κατεβάζεις από το play,πήγαινε στο playstore->Ρυθμίσεις->και ξετικαρε το προσθήκη εικονιδίου στην αρχική οθόνη.

Υ.Γ. Κατά περίεργο τρόπο δε μπορώ να προσθέσω φώτο για αυτό παραθέτω το λινκ.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρισμένο το έχω. Όπως είπα και πιο πάνω, έχω σχεδόν τη μισή αρχική οθόνη ελεύθερη και υπάρχει άπλετος χώρος για να μπαίνει η εφαρμογή. Η οθόνη δε που μπαίνει η εφαρμογή χωρίς να το θέλω, είναι φουλ με widget, ενώ έχω επιλέξει να μην κάνει overlap... Τι να πω, κάτι έχει κολλήσει.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχω πολύ καιρό να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις γενικά αλλά και στον Νόβα και μία μέρα τσουπ, άλλαξε μονο του. :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το οτι το τηλέφωνο μας δεν εχει 64 bit επεξεργαστή λετε να ειναι πρόβλημα για το μέλλον?Η μετα απο χρονια θα τρεχουν οι εφαρμογες σε 64 bit?

 

Πάνω κάτω είναι το ίδιο με τους προσωπικούς μας υπολογιστές εκεί βγαίνει knock out το εμπόδιο της μνήμης με τον περιορισμό στα 4gb που στη πραγματικότητα είναι περί τα 3.2gb δεν παίρνεις όλα τα παραπάνω κατά τη μετάβαση από τα 3 στα 4 δηλαδή.

Στα κινητά και ιδιαίτερα στο g3 δεν νομίζω να φανεί η έλλειψη των 64 bits γιατί δεν έχει το κόλλημα στη μνήμη και κύρια δεν υπάρχουν οι δουλειές για τους επιπλέον registers τώρα, τι να κανείς decoding 4k ταινία;

Σε servers ναι θα ήταν μειονέκτημα.

Και ένα σχετικό βίντεο

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω είναι το ίδιο με τους προσωπικούς μας υπολογιστές εκεί βγαίνει knock out το εμπόδιο της μνήμης με τον περιορισμό στα 4gb που στη πραγματικότητα είναι περί τα 3.2gb δεν παίρνεις όλα τα παραπάνω κατά τη μετάβαση από τα 3 στα 4 δηλαδή.

Στα κινητά και ιδιαίτερα στο g3 δεν νομίζω να φανεί η έλλειψη των 64 bits γιατί δεν έχει το κόλλημα στη μνήμη και κύρια δεν υπάρχουν οι δουλειές για τους επιπλέον registers τώρα, τι να κανείς decoding 4k ταινία;

Σε servers ναι θα ήταν μειονέκτημα.

Και ένα σχετικό βίντεο

Αυτά.

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση.Ας πουμε δεν παιζει οι εφαρμογες πχ viber να γινουν 64 bit?Και αν γινουν σε εμας θα τρεχουν?

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει το android 64-bit όπως το ios;

 

και να γίνει βέβαια με τη πλειοψηφία των συσκευών να έχουν 32bit επεξεργαστές οι εφαρμογές εννοείται ότι θα συνεχίσουν να υπάρχουν και σε εκδόσεις συμβατές με αυτούς, όπως φαντάζομαι ότι γίνεται με το ios αν υπάρχουν 64μπιτες εφαρμογές ή όπως γίνεται τόσα χρόνια με τα windows

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ξετικαρισμένο το έχω. Όπως είπα και πιο πάνω, έχω σχεδόν τη μισή αρχική οθόνη ελεύθερη και υπάρχει άπλετος χώρος για να μπαίνει η εφαρμογή. Η οθόνη δε που μπαίνει η εφαρμογή χωρίς να το θέλω, είναι φουλ με widget, ενώ έχω επιλέξει να μην κάνει overlap... Τι να πω, κάτι έχει κολλήσει.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι έχω πολύ καιρό να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις γενικά αλλά και στον Νόβα και μία μέρα τσουπ, άλλαξε μονο του. :P

 

κάνε μια εκκαθάριση στην cache nova από την διαχείρηση εφαρμογών.εικασία κάνω,δεν ξέρω αν σου λύσει το θέμα.

αλλιώς,εκκαθάριση δεδομένων nova να το πάρει από την αρχή,χάνοντας βέβαια τις ρυθμίσεις.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση.Ας πουμε δεν παιζει οι εφαρμογες πχ viber να γινουν 64 bit?Και αν γινουν σε εμας θα τρεχουν?

 

Στο g3 θα τρέχουν οι 32 bit εφαρμογές τους.

Θα περάσει ίσως και μία δεκαετία μέχρι να εξαφανιστούν οι εκδόσεις 32 bit εφαρμογών και αν!

Όσο αναφορά το δικό μας κινητό δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα σε αυτό, η ύπαρξη 32 bit εφαρμογών σαφώς υπερκαλύπτει το αναμενόμενη διάρκεια ζωής του.

Εκεί που λογικά πλεονεκτούν οι επεξεργαστές με τους περισσότερους καταχωρητές 64 bit θα είναι στη πολυδιεργασία και σε μερικές εργασίες του λειτουργικού που εκμεταλλεύεται τους επιπλέον αυτό το είχα διαβάσει σε αρχικά άρθρα όταν εμφανίστηκε η marshmallow αλλά σαν απλός χρήστης δεν έχω τις γνώσεις για περαιτέρω ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το g3 μου έχει ξεκινήσει κάτι κουλά.

Όταν το ανοίγω αναβοσβήνει η οθόνη και μετα από λίγο

σβήνει ντιμαρωντας. Πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Στο g3 θα τρέχουν οι 32 bit εφαρμογές τους.

Θα περάσει ίσως και μία δεκαετία μέχρι να εξαφανιστούν οι εκδόσεις 32 bit εφαρμογών και αν!

Όσο αναφορά το δικό μας κινητό δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα σε αυτό, η ύπαρξη 32 bit εφαρμογών σαφώς υπερκαλύπτει το αναμενόμενη διάρκεια ζωής του.

Εκεί που λογικά πλεονεκτούν οι επεξεργαστές με τους περισσότερους καταχωρητές 64 bit θα είναι στη πολυδιεργασία και σε μερικές εργασίες του λειτουργικού που εκμεταλλεύεται τους επιπλέον αυτό το είχα διαβάσει σε αρχικά άρθρα όταν εμφανίστηκε η marshmallow αλλά σαν απλός χρήστης δεν έχω τις γνώσεις για περαιτέρω ανάλυση.

 

Σε ευχαριστω και παλι.Λογικα θα περασουν χρονια,και αφου για τωρα σε οποια αλλαξει Και αν θα υπαρχει κ 32 εκδοση,ειμαστε πολυ κομπλε με τη κινηταρα μας..

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το g3 μου έχει ξεκινήσει κάτι κουλά.

Όταν το ανοίγω αναβοσβήνει η οθόνη και μετα από λίγο

σβήνει ντιμαρωντας. Πάω για service?

πρωτα δες μηπως παιζει τιποτα με την μπαταρια.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το g3 μου έχει ξεκινήσει κάτι κουλά.

Όταν το ανοίγω αναβοσβήνει η οθόνη και μετα από λίγο

σβήνει ντιμαρωντας. Πάω για service?

Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και εγώ και μου άλλαξαν πλακέτα!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και εγώ και μου άλλαξαν πλακέτα!

 

παιδια υπαρχη εφαρμογη απαντηση κλησης τοποθετωντας το τηλεφωνο στο αυτι?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχη εφαρμογη απαντηση κλησης τοποθετωντας το τηλεφωνο στο αυτι?

Αφού υπάρχει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις. Γιατί να κατεβάσεις εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ο ανθρωπος ρωταει επειδη δεν το ξερει.

Φιλε μου πηγαινε ρυθμισεις>γενικες>χειρονομιες και τσεκαρε την επιλογη απαντηση κλησης...

Link to comment
Share on other sites

Που βρηκες την 5.0.1; custom rom?

 

Είναι δική σου συσκευή ή φίλου? Μήπως είναι LG G3s (mini) και οχι LG G3?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που εχοει στην συσκευασια του το g3 ειναι quick charger?

Γενικα το κινητο μας δεχεται τετιον φορτιστη?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...