Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ετυχε σε κανενα που περασε την 6 στοκ και να χανει ρυθμισεις πχ ταχειες κλησεις η ρυθμισεις email ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, αγόρασα το LG G3 F460L πριν κάνα μηνα το κινητό ήρθε εχτές τελικά και είχε μέσα kit κατ 4.4.2. δοκίμασα το κινητό, προγράμματα, camera όλα μια χαρά. έτσι λοιπόν ο τρόμπας αποφάσισα να κάνω το update από το lg-phone-firmware, συγκεκριμένα του μοντέλου του δικό μου (λογικά) 337 LGT/LG U+(KOREA) V20Η LGF460L αφού λοιπόν πέρα το update μέσο του lg flash tool, το κινητό έκανε boot κανονικότητα όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι πω άνοιξα την κάμερα και είναι παρα πολύ θολή σαν να μην κάνει focus μετά από εκεί δοκίμασα διαφορα πράγματα πέρασα στην τελική marshmallow 6.0 αλλα ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί τραβάω τα μαλλιά μου από εχτές το απόγευμα προσπάθησα να βρω την stock kit κατ 4.4.2 αλλα δεν το βρίσκω πουθενά και δυο site που το βρήκα τα links ήτανε expired.

πήρα βεβαια δυο κινητά γιατί ήθελε και ένας φίλος μου, παραγγείλαμε μαζί οποτε στο άλλο δεν το έκανα το update οποτε θα περάσω και μια photo να δείτε τι ενώ σύγκριση και τα δυο κινητά. άμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει οτιδήποτε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. http://i237.photobucket.com/albums/ff183/Jak4ever/1.jpg

 

Διάβασα για μία κοπέλα η οποία αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα με εμάς. Εκείνη το έστειλε για σέρβις και της είπαν ότι ήταν θέμα softwear. Εν τέλει της αντικατέστησαν τη συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με τα κουμπιά στο καλώδιο των ακουστικών να αλλάζεις τους σταθμούς του ραδιοφώνου αντί για την ένταση του ήχου;

Μπα πολλά ζητάω ε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω. Η εργοστασιακή μου οθόνη είχε βγάλει της κλασικές κιτρινηλες που είναι γνωστές. Πήγε το κινητό Αθήνα για αλλαγή οθόνης. Δυστυχώς μου έβαλαν την καινούργια παρτίδα που είναι κατώτερη και από τότε δεν μπορώ να κρατήσω tempered glass το βάζω και σε 2 μέρες το πολύ αρχίζει και γεμίζει αέρα γύρω γύρω. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο? Μήπως Είναι χειρότερο Αυτό το τζαμί της καινούργιας οθόνης?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω. Η εργοστασιακή μου οθόνη είχε βγάλει της κλασικές κιτρινηλες που είναι γνωστές. Πήγε το κινητό Αθήνα για αλλαγή οθόνης. Δυστυχώς μου έβαλαν την καινούργια παρτίδα που είναι κατώτερη και από τότε δεν μπορώ να κρατήσω tempered glass το βάζω και σε 2 μέρες το πολύ αρχίζει και γεμίζει αέρα γύρω γύρω. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο? Μήπως Είναι χειρότερο Αυτό το τζαμί της καινούργιας οθόνης?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα φίλε μου! Την εργοστασιακή ζελατίνα της καινουργιας οθόνης την έχεις βγάλει?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την εργοστασιακή ζελατίνα της καινουργιας οθόνης την έχεις βγάλει?

 

Ναι εννοείται πως την έχω βγάλει την εργοστασιακή ζελατίνα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται πως την έχω βγάλει την εργοστασιακή ζελατίνα..

Τίποτα δεν εννοείται εδώ φίλε μου έχουμε ακούσει πολλά! ;) το γυαλί από όσο ξέρω δεν αλλάξει στη ποιότητα. Μήπως όταν καθαρίζεις την οθόνη για να βάλεις το tempered κρατάει υγρασία?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν εννοείται εδώ φίλε μου έχουμε ακούσει πολλά! ;) το γυαλί από όσο ξέρω δεν αλλάξει στη ποιότητα. Μήπως όταν καθαρίζεις την οθόνη για να βάλεις το tempered κρατάει υγρασία?

 

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό φίλε μου αλλά δεν νομίζω να γίνετε κάτι τέτοιο γιατί την έκανα μέχρι και με το πιστολάκι για τα μαλλιά για να φύγει τυχόν υγρασία αλλά πάλι χωρίς αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό φίλε μου αλλά δεν νομίζω να γίνετε κάτι τέτοιο γιατί την έκανα μέχρι και με το πιστολάκι για τα μαλλιά για να φύγει τυχόν υγρασία αλλά πάλι χωρίς αποτέλεσμα

Τι να σου πω φίλε μου... Τα tempered glass που χρησιμοποιησες είναι ίδια μάρκα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φίλε μου... Τα tempered glass που χρησιμοποιησες είναι ίδια μάρκα?

Συμφωνώ κι εγώ αν δεν είναι στραβά η δεν έχουν σιλικόνη για να κολλήσουν σωστά τότε είναι στραβο το τζαμι του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Να έχουν κάνει καμία βλακεια και να έχουν κολλήσει στραβά την οθόνη θα είναι παντελώς.........

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφου η οθονη δεν ξεκολλαει...παει μαζι με το πλαισιο... Ετσι δεν ειναι;

Ναι έτσι είναι εκτός και αν είναι έτσι ελλατωματικη από το εργοστάσιο αυτή που τοποθέτησαν στον φίλο... Δεν μου έρχεται κάτι άλλο. Με δεδομένο βέβαια ότι το tempered glass τοποθετείται σωστά και δεν πατάει πάνω σε πλαίσια κτλ... Γιατί έχω δει tempered glass να ξεκολλαει έτσι επειδή δεν έχει πατήσει σωστά στις άκρες και στη μία μεριά έχει καβαλησει λίγο το πλαίσιο αλλά να ξεκολλαει σε όλες τις άκρες δεν έχω ξανακούσει ούτε σε χαμηλού κόστους tempered με 1€ από ebay

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα όπως ήταν είναι με δίκτυα κινητής από μέρους μου στη μετάβαση, χθες που διάβασα την ερώτηση σου έψαξα ένα δεκάλεπτο για μια επιλογή στο μενού που έλεγε κάτι για αυτόματη μετάβαση από το wifi σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά δεν βρήκα κάτι. Ίσως ήταν μενού της kitkat και εξαφανίστηκε στη lollipop ή κάτι που ρυθμίζεις αρχικά τι να πω ίσως και να το θυμάμαι εσφαλμένα.

Και εγώ έψαχνα αλλά τίποτα.

Γενικά κάνει κάτι χαζά. Ενώ εχω full 4g κάθεται και κολλάει σε κάτι wifi με μισή μπάρα όπου λέει ο λόγος που πρέπει να κάνει και sign in, αυτό που σου βγάζει πάνω αριστερά με το σήμα του wifi και ένα ερωτηματικό, άμα βρει τέτοιο δίκτυο.

Οκ είπαμε καλή η εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά μην χάνουμε το ίντερνετ μας. Δλδ έλεος...

Πρέπει κάθε φορά που βγαίνω έξω να κλείνω χειροκίνητα το wifi.

Τεσπα, firstworldproblems.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δύο μέρες μου κάνει επανεκκίνησεις το τηλέφωνό.. Καμιά ιδέα;

Μπαταρία τσέκαρε φίλε μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,με οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει (mm)στοκ η πειραγμενη παντα η εφαρμογη email,oxi gmail, βγαζει μηνημα οτι δυστηχως διακοπηκε.εκανα ρεσετ της εφαρμογης αλλα τιποτα .τι παιζει αν γνωριζει κανεις?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έψαχνα αλλά τίποτα.

Γενικά κάνει κάτι χαζά. Ενώ εχω full 4g κάθεται και κολλάει σε κάτι wifi με μισή μπάρα όπου λέει ο λόγος που πρέπει να κάνει και sign in, αυτό που σου βγάζει πάνω αριστερά με το σήμα του wifi και ένα ερωτηματικό, άμα βρει τέτοιο δίκτυο.

Οκ είπαμε καλή η εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά μην χάνουμε το ίντερνετ μας. Δλδ έλεος...

Πρέπει κάθε φορά που βγαίνω έξω να κλείνω χειροκίνητα το wifi.

Τεσπα, firstworldproblems.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

 

Εγώ δεν το κλείνω το wifi όταν εγκαταλείπω το χώρο μου παλιά ναι είχα αυτή τη συνήθεια αλλά δεν έχω επιλεγμένο το ειδοποιήσεις wifi και το να επιτρέπεται σάρωση wifi στο wifi για προχωρημένους.

Πραγματικά αμελητέο αυτό που γλιτώνεις όταν είναι ανοιχτό το wifi και δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτή την άποψη έχω σχηματίσει.

Το πρώτο γιατί δεν συνδέομαι με ανοιχτά δίκτυα το αποφεύγω.

Το δεύτερο γιατί δεν θέλω να κάνει σάρωση των δικτύων η google, αυτό το τελευταίο το παρακάμπτει βέβαια η google αν έχεις συμφωνήσει στη προτροπή που σου βγάζει στους χάρτες για χρησιμοποίηση δεδομένων wifi και κινητής τηλεφωνίας τότε κάθε φορά που ανοίγεις τη τοποθεσία είναι ενεργοποιημένη η πρώτη επιλογή αναγκαστικά εγώ που δεν έχω πατήσει αποδοχή μου βγάζει κάθε φορά το μενού καταχρηστικά νομίζω το κάνει αυτό η εταιρείας αλλά τι να πεις και μετά επιλέγω το gps σκέτο τρίτη επιλογή δηλαδή.

Για τις δύο πρώτες επιλογές της τοποθεσίας επιβάλει τη συγκατάβαση για ενεργοποίηση.

Αν μελλοντικά ασχοληθώ εντατικότερα και με βολεύει το google now θα το αλλάξω γιατί χωρίς τη τοποθεσία είναι κουτσή η λειτουργία αυτή της google.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,με οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει (mm)στοκ η πειραγμενη παντα η εφαρμογη email,oxi gmail, βγαζει μηνημα οτι δυστηχως διακοπηκε.εκανα ρεσετ της εφαρμογης αλλα τιποτα .τι παιζει αν γνωριζει κανεις?

 

Έχει γίνει αναφορά σε προηγούμενη σελίδα επί του ζητήματος που θέτεις. Νομίζω η λύση ήταν να γυρίσεις τη γλώσσα σε αγγλικά από ελληνικά και θα λυθεί το πρόβλημα.. Δοκίμασε το

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,με οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει (mm)στοκ η πειραγμενη παντα η εφαρμογη email,oxi gmail, βγαζει μηνημα οτι δυστηχως διακοπηκε.εκανα ρεσετ της εφαρμογης αλλα τιποτα .τι παιζει αν γνωριζει κανεις?

 

Δοκίμασε να κάνεις reset και στις δύο ή όσες έχεις μήπως υπάρχει εμπλοκή μεταξύ τους αλλά και εκκαθάριση προεπιλογής κατόπιν τρέξε αυτή που θέλεις να χρησιμοποιείς σαν κύρια αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 μερες το 32αρι.Ειναι κορυφη το μηχάνημα.Μου βγαζει ενημερωση λογισμικού εσεις που εχετε τη τελευταία εκδοση, τι λετε να την κανω την ενημέρωση???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω 2 μερες το 32αρι.Ειναι κορυφη το μηχάνημα.Μου βγαζει ενημερωση λογισμικού εσεις που εχετε τη τελευταία εκδοση, τι λετε να την κανω την ενημέρωση???

 

Ποια έκδοση έχεις και ποια σου βγάζει;

Λογικά να την κάνεις τι άλλο να κάνεις;

 

Α! και καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις και ποια σου βγάζει;

Λογικά να την κάνεις τι άλλο να κάνεις;

 

Α! και καλορίζικο.

 

Την 5 εχω V20h.Εβγαλε θεμα η τελευταία ενημερωση?Ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις reset και στις δύο ή όσες έχεις μήπως υπάρχει εμπλοκή μεταξύ τους αλλά και εκκαθάριση προεπιλογής κατόπιν τρέξε αυτή που θέλεις να χρησιμοποιείς σαν κύρια αρχικά.

ναι αλλα δεν ξερω αγκλικα τοσο καλα,εκανα ρεσετ και εχω ως προεπιλογη το email και οχι to gmail.μηπως να απεγκαταστησω την εφαρμογη gmail?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...