Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η παράθεση όμως αφορούσε δικό μου ποστ κι ήταν λάθος διότι ήταν σαν να εκθέτεις εμένα φίλτατε.Τεσπα...δεν έχω κανένα πρόβλημα και απλώς απάντησα στο παιδί που ενδιαφέρεται μεταξύ του 16 & του 32 g3 για το πόσο smooth είναι,κάνοντας μια έμμεση σύγκριση με το εξαιρετικό για πολλούς g2 (μιας και το είχα μέχρι προσφάτως ;) ) και αφού δεν είχα το 16αρι ....τέλος καλό ,όλα καλά ...λίγο προσοχή αδερφέ ;) :D

 

Πάτησα στο δικό σου ποστ γιατί γράφεις "με αυτά που είχα διαβάσει περίμενα πολύ χειρότερα" και αυτό που είπα είναι ότι πολλοί διαβάζοντας αυτό το νήμα περίμεναν ότι το τηλέφωνο είναι χάλια αλλά αναθεωρησαν. Για αυτό και μόνο πάτησα στο δικό σου ποστ για την αναφορά σε αυτά που είχες διαβάζει, καμία σχέση με τα δικά σου ποστ. ;)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ μέσα όλοι μας ότι υπάρχει μία γενικοτερη προκαταλαηψη απέναντι στην συσκευή. Μια αρνητικουρα.

Από τη μία εγώ το βρίσκω λογικό καθώς το G2 ήταν μία παρά πολύ καλή υλοποίηση και το G3 απλώς διόρθωσε κάποια σημεία αλλά έχασε σε 2!

Λάθος επιλογή συνδυασμού cpu+οθόνης χωρίς βέβαια να έχει τέτοιο λαγκ που να λες πετά το απλώς από ναυαρχίδα περιμένεις το τέλειο και εκεί για μένα που έκανε την γκάφα ήταν στην αυτονομια.

Όταν ο προκατοχος του ήταν η κορυφαία επιλογή και το G3 απλά στην μέση.

Αυτά λοιπόν δημιουργησαν μαζί με το ελαττωματικο πλαίσιο και τις ρωγμές καθώς και τις καμμένες οθόνες(αρκετές) μια τάση μηδενισμου του κινητού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτό ενεργοποιήσεις κατά βούληση τα δεδομένα θέσης χωρίς να αφήνεις περιθώριο άντλησης από άλλες πηγές όπως πομπούς κινητής ή κοντινά WiFi.

Για το τελευταίο υπάρχει και επιλογή στο τμήμα του WiFi εκεί που λέει "να επιτρέπεται η σάρωση του wifi" λογικά αν δεν το έχεις αλλάξει θα είναι επιλεγμένο από το Google για ευνόητους λόγους. Το προκαθορισμένο είναι επιλεγμένο από όσο θυμάμαι, στο χέρι σου είναι να το μεταβάλεις.

Αλλά για να μη λειτουργεί ή συνεχείς (ανά διαστήματα άγνωστο κάθε ποτέ ) επικοινωνία με το Google όπως γράφω και στο προηγούμενο σχόλιο πρέπει να "μη συμφωνείς" με το παράθυρο που σου πετάει όταν ενεργοποιηείς το wifi, αν δεν σου το πετάει κάνε εκκαθάριση προεπιλεγμένων εφαρμογής.

 

Επειδή θέλω να κάνω αυτό ακριβώς, δηλαδή να μου "ξαναπετάξει" το παραθυράκι που επιλέγω αν συμφωνώ ή όχι, σε ποια εφαρμογή θα πρέπει να κάνω εκκαθάριση δεδομένων και προεπιλογών; Γιατί δεν έχω καταλάβει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα σας...

Δυστυχώς δεν έλαβα κάποια απάντηση, οπότε ξανακάνω την ίδια ερώτηση.

Σας ευχαριστώ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κι από μένα. Καμμιά ιδέα γιατί στην αντίστροφη μέτρηση ο ήχος δεν "χτυπάει";

Έκανα επανεκίννηση, άλλαξα ήχο αλλά τίποτε. Το τηλ. δεν είναι root.

Ευχαριστώ.

 

Τελικά αναγκάστηκα να κατεβάσω άλλη εφαρμογή από το Playstore και λειτουργεί κανονικά.

 

Η εφαρμογή του τηλεφώνου γιατί δεν λειτουργεί; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Δυστυχώς δεν έλαβα κάποια απάντηση, οπότε ξανακάνω την ίδια ερώτηση.

Σας ευχαριστώ.

 

Καλησπέρα

 

Είναι στο κινητό τώρα σε άβολο χώρο και δεν μπορώ (λόγω χρόνου) να γυρίσω πίσω για να δω την ερώτησή σου αλλά θα απαντήσω διαβάζοντας την απάντησή μου!

 

Για να εμποδίσεις τη Google να αποθηκεύει τα WiFi που πιάνει ο δέκτης του κινητού σου από επέλεξε το κουτάκι που λέει "να επιτρέπετε η σάρωση WiFi" μάλιστα όπως θα διαβάσεις στην επεξήγηση του Google λειτουργεί έχεις δεν έχεις ενεργοποιημένο το WiFi σου!

Άρα το κανείς και για την μπαταρία σου!

 

Για να πας στο μενού αυτό κατέβασε τη μπάρα και πάτησε παρατεταμένα το εικονίδιο του WiFi μέχρι να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις για τη συγκεκριμένη ενότητα κατόπιν πάτησε τις 3 τελείες επάνω δεξιά και "WiFi για προχωρημένους"

 

Ελπίζω να απάντησα σε αυτό που ήθελες.

Αν εξακολουθείς να έχεις απορίες κάνε μια ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ μέσα όλοι μας ότι υπάρχει μία γενικοτερη προκαταλαηψη απέναντι στην συσκευή. Μια αρνητικουρα.

Από τη μία εγώ το βρίσκω λογικό καθώς το G2 ήταν μία παρά πολύ καλή υλοποίηση και το G3 απλώς διόρθωσε κάποια σημεία αλλά έχασε σε 2!

Λάθος επιλογή συνδυασμού cpu+οθόνης χωρίς βέβαια να έχει τέτοιο λαγκ που να λες πετά το απλώς από ναυαρχίδα περιμένεις το τέλειο και εκεί για μένα που έκανε την γκάφα ήταν στην αυτονομια.

Όταν ο προκατοχος του ήταν η κορυφαία επιλογή και το G3 απλά στην μέση.

Αυτά λοιπόν δημιουργησαν μαζί με το ελαττωματικο πλαίσιο και τις ρωγμές καθώς και τις καμμένες οθόνες(αρκετές) μια τάση μηδενισμου του κινητού.

 

Έτσι ακριβώς είναι.Το θέμα είναι όμως ότι δεν είναι δυνατόν να παίζεις λαχείο για το τι συσκευή θα σου κάτσει.

Εγώ το πήρα 3 φορές και ήταν σε όλες άψογο ,αλλά αυτό έγινε πριν κάνα εξάμηνο αν θυμάμαι καλά.

Βέβαια δεν ξέρω αν το κράταγα πολυ και το αν θα έβγαζε και σε μένα την ρωγμή . Από θέμα λαγκ,με nova εστρωνε παρα πολυ ,αλλά δεν είναι δυνατόν αυτό να ισχύει σε μια ναυαρχίδα.

Το κακό με την LG είναι ότι ναι μεν ρίχνει πολυ τις τιμές μετα απο ένα χρόνο ,αλλά εχω την εντύπωση ότι βάζει και υποδεεστερα μηχανικά μέρη Π.Χ. Οθόνες.Το είχα διαπιστώσει και στο g2 αυτο ,όπου έβαζε εκείνη την απαράδεκτη οθόνη με τις κάθετες γραμμές.

Τι να πω ,ευτυχώς τώρα στο G4 δείχνει να έβαλε μυαλό. Δεν έχω κανένα παράπονο και μάλιστα βελτίωσε απίστευτα το σημα που στα δυο προηγούμενα μοντέλα δεν ήταν και ότι καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις προβληματικες οθονες και τις ρωγμες του πλαισιου τις εμφανιζουν συγκεκριμενες παρτιδες ή ειναι λαχειο?

Εχω την εκδοση 509 (32gb) Γαλλικο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις προβληματικες οθονες και τις ρωγμες του πλαισιου τις εμφανιζουν συγκεκριμενες παρτιδες ή ειναι λαχειο?

Εχω την εκδοση 509 (32gb) Γαλλικο.

Λαχείο... Ότι σου πέσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τζακ ποτ δηλαδη.....ειδωμεν.

Έτσι δείχνει ότι δεν έχει σχέση με παρτίδες. Στην αρχή νομίζαμε ότι θέμα παρτιδων αλλά δυστυχώς δεν διορθώθηκε με το καιρό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είναι στο κινητό τώρα σε άβολο χώρο και δεν μπορώ (λόγω χρόνου) να γυρίσω πίσω για να δω την ερώτησή σου αλλά θα απαντήσω διαβάζοντας την απάντησή μου!

 

Για να εμποδίσεις τη Google να αποθηκεύει τα WiFi που πιάνει ο δέκτης του κινητού σου από επέλεξε το κουτάκι που λέει "να επιτρέπετε η σάρωση WiFi" μάλιστα όπως θα διαβάσεις στην επεξήγηση του Google λειτουργεί έχεις δεν έχεις ενεργοποιημένο το WiFi σου!

Άρα το κανείς και για την μπαταρία σου!

 

Για να πας στο μενού αυτό κατέβασε τη μπάρα και πάτησε παρατεταμένα το εικονίδιο του WiFi μέχρι να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις για τη συγκεκριμένη ενότητα κατόπιν πάτησε τις 3 τελείες επάνω δεξιά και "WiFi για προχωρημένους"

 

Ελπίζω να απάντησα σε αυτό που ήθελες.

Αν εξακολουθείς να έχεις απορίες κάνε μια ερώτηση.

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Δυστυχώς όμως αφορά άλλο θέμα η ερώτηση μου.

Όποτε βρεις λίγο χρόνο, ρίξε μια ματιά και αν μπορείς απάντησε μου.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ειρωνεία είναι που στην αρχή θεωρούσαμε τις νεότερες παρτιδες παραγωγής καλύτερες και πιθανως απαλλαγμένες απο προβλήματα. Μάλιστα τσεκαραμε σειρές και αναφέραμε και ποιος πουλάει τι προσπαθώντας να αποφύγουμε τις πρώτες κακές. Ε να Τώρα που άμα πουλιέται μεταχειρισμένο θα θέλουμε να είναι του 14 για καλύτερο πάνελ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ειρωνεία είναι που στην αρχή θεωρούσαμε τις νεότερες παρτιδες παραγωγής καλύτερες και πιθανως απαλλαγμένες απο προβλήματα. Μάλιστα τσεκαραμε σειρές και αναφέραμε και ποιος πουλάει τι προσπαθώντας να αποφύγουμε τις πρώτες κακές. Ε να Τώρα που άμα πουλιέται μεταχειρισμένο θα θέλουμε να είναι του 14 για καλύτερο πάνελ.

Θυμάμαι είχε γίνει μακελειό με τις 406,407,408 όλοι τις απεγευγαν... Το αστείο είναι ότι η αδερφή της γυναίκας μου έχει 406 χρυσό από τα πρώτα που μπήκαν Ελλάδα και δεν έχει βγάλει το παραμικρό μην το ματιασω. Είναι θέμα τύχης καθαρά... Έπρεπε η LG τουλάχιστον το θέμα με τις ρωγμες μετά από τόσο καιρό μα το έχει λύσει, καταρχήν δεν συμφέρει την ίδια με τόσα πάνελ που έχει αλλάξει. Τεσπα αλλά λόγια να αγαπιομαστε απλά χαραμισε ένα κατ'εμενα πολύ αξιόλογο τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε αγγελίες g3 με την χαρακτηριστικη ρογμη να πωλούνται σε υψηλές τιμές σχετικά και ενώ έχουν όπως λένε εγγύηση δεν τα φτιάχνουν και τα δίνουν έτσι μάλιστα χαρακτήριζα τας τα ως σε εξαιρετική κατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κάνω αυτό ακριβώς, δηλαδή να μου "ξαναπετάξει" το παραθυράκι που επιλέγω αν συμφωνώ ή όχι, σε ποια εφαρμογή θα πρέπει να κάνω εκκαθάριση δεδομένων και προεπιλογών; Γιατί δεν έχω καταλάβει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Θα πας στις ρυθμίσεις της τοποθεσίας και θα την ενεργοποιήσεις εκεί σου πετάει ένα παράθυρο με δύο επιλογές συμφωνώ και διαφωνώ.

Τώρα λογικά αν επέλεξες συμφώνω δεν σου πετάει το παράθυρο πάλι, δεν είμαι και σίγουρος γιατί δεν το έχω επιλέξει ποτέ!

Στο ίδιο παράθυρο της τοποθεσίας πρώτη επιλέξιμη επιλογή είναι η "λειτουργία" από τις επιλογές που θα σου βγάλει επέλεξε την τελευταία μόνο με το GPS για να ελέγχεις τη τοποθεσία σου ανάλογα με την επιλογή που κανείς εσύ στο GPS του κινητού σου.

Νομίζω ότι αν κανείς ένα off on στη τοποθεσία θα σου βγάλει το παράθυρο όπως πρώτα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Τώρα αν δεν εμφανιστεί το παράθυρο θα πρέπει να το κοιτάξω αλλά αυτό μετά την επιστροφή μου από τις "διακοπές ".

 

Απάντησα στην ερώτηση;

Αν απάντησα εμφανίστηκε το παράθυρο;

Αν δεν είναι αυτή η ερώτηση πια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι απάντησες στην ερώτηση, αλλά δυστυχώς και πάλι δεν βοήθησες.

Ξέρω από που μπορώ να αλλάξω τα mode του GPS, αλλά εγώ θέλω να "ξαναπεταχτεί" το παραθυράκι με τις 2 επιλογές.

Αυτό δυστυχώς δεν συμβαίνει. Είχες γράψει πως πρέπει να καθαρίσουμε την προεπιλογή από την εφαρμογή για να το "πετάξει" πάλι.

Από ποια εφαρμογή όμως; Αυτό ψάχνω...

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σχετικά νέος κάτοχος του κινητού, πήρα την έκδοση των 32 GB ROM/ 3 GB RAM ενάμιση μήνα πριν. Αποφάσισα να το ρουτάρω το Σάββατο αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Χρησιμοποίησα το εργαλείο one click root 1.3 και στη συνέχεια την έκδοση 1.2. Και στις 2 περιπτώσεις αναφέρει ότι η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία αλλά όταν εγκαθιστώ το supersu πετάει μήνυμα ότι δεν είμαι rooted. Έχει κάποιος καμία ιδέα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε αγγελίες g3 με την χαρακτηριστικη ρογμη να πωλούνται σε υψηλές τιμές σχετικά και ενώ έχουν όπως λένε εγγύηση δεν τα φτιάχνουν και τα δίνουν έτσι μάλιστα χαρακτήριζα τας τα ως σε εξαιρετική κατάσταση

 

Χαχαχα ναι είναι να τρελαίνεσαι δηλαδή.

Έχει ρωγμή σε 2 σημεία ,αλλά κατά τα άλλα είναι άψογο. Το έχω δει κάμποσες φορές αυτο το σκηνικό και όχι μόνο στο G3 φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ναι είναι να τρελαίνεσαι δηλαδή.

Έχει ρωγμή σε 2 σημεία ,αλλά κατά τα άλλα είναι άψογο. Το έχω δει κάμποσες φορές αυτο το σκηνικό και όχι μόνο στο G3 φυσικά.

 

Μερικοί δεν ξέρουν καν οτι καλύπτεται απο εγγύηση κτλ. (Οι περισσοτεροι βέβαια το ξέρουν απλά δεν το πάνε). Τώρα το άριστη κατάσταση ,εδω βλέπεις άλλοι και λένε πχ. έχει ενα ραγισματάκι στην οθόνη, δεν δουλέυει το ακουστικό αλλά είναι 100% λειτουργικό (πως γίνεται 100% λειτουργικό τηλέφωνο χωρίς να δουλέυει το ακουστικό γμτ το κέρατο μου? :blink::blink::blink: )

και κατα τ' άλλα σε άριστη κατάσταση... :lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι απάντησες στην ερώτηση, αλλά δυστυχώς και πάλι δεν βοήθησες.

Ξέρω από που μπορώ να αλλάξω τα mode του GPS, αλλά εγώ θέλω να "ξαναπεταχτεί" το παραθυράκι με τις 2 επιλογές.

Αυτό δυστυχώς δεν συμβαίνει. Είχες γράψει πως πρέπει να καθαρίσουμε την προεπιλογή από την εφαρμογή για να το "πετάξει" πάλι.

Από ποια εφαρμογή όμως; Αυτό ψάχνω...

 

Ναι αυτό με την εκκαθάριση είναι για τις εφαρμογές παράδειγμα το Google maps είναι μια εφαρμογή αν πας στις εφαρμογές στη συγκεκριμένη Google maps θα δεις ότι μπορείς να διαγράψεις τη προσωρινή μνήμη, τις ρυθμίσεις της συγκεκριμένης εφαρμογής, αν είναι η προεπιλεγμένη κτλ αλλά για τη τοποθεσία δεν έχω βρει και ανάλογο, είναι υπηρεσία του συστήματος του Android και τέτοιο κατάλαβα.

Με έβαλες στη πρίζα τώρα και θα το ψάξω όταν επιστρέψω σε σταθερό υπολογιστή σε μια βδομάδα περίπου και θα σου στήλω pm.

Εμένα και στο Google maps μου πετάει το ίδιο παράθυρο αυτό όμως επανέρχεται από τη διαγραφή στις ρυθμίσεις της εφαρμογής.

Τα μενού αλλάζουν και όχι μόνο σε search που έκανα τώρα στο support του Google για τους χάρτες γράφει και αλλάζει στις 21/1 αλλά δεν το κατάλαβα έτσι στα πεταχτά.

Γενικά κι εγώ ψάχνομαι δεν τα γνωρίζω καλά αν και το έχω ένα χρόνο τώρα το Android ήρθα από iPhone και στην αρχή τα είχα παίξει.

Τοποθεσία σπάνια χρησιμοποιώ για μερικές φωτογραφίες και μόνο, με το Marshmallow ίσως αλλάξει η κατάσταση και βολεύει σε περισσότερα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Σχετικά νέος κάτοχος του κινητού, πήρα την έκδοση των 32 GB ROM/ 3 GB RAM ενάμιση μήνα πριν. Αποφάσισα να το ρουτάρω το Σάββατο αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα. Χρησιμοποίησα το εργαλείο one click root 1.3 και στη συνέχεια την έκδοση 1.2. Και στις 2 περιπτώσεις αναφέρει ότι η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί με επιτυχία αλλά όταν εγκαθιστώ το supersu πετάει μήνυμα ότι δεν είμαι rooted. Έχει κάποιος καμία ιδέα; Ευχαριστώ.

 

ίσως εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6469542#post6469542 να σε βοηθήσουν πιο πολύ τα παιδιά που το έχουν καλύτερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ράγισμα δεν επηρεάζει πουθενά την λειτουργία του κινητού, είναι καθαρά αισθητικό το κομμάτι και εγώ που το έχω σε θήκη δεν το βλέπω καν.αν όμως το πουλήσω για να πάρω το redmi note 3 θα το στείλω για αλλαγή του πλαισίου
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...