Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα <br />

ειχα root custom recovery Και xenonhd rom πανω στο κινητό.<br />

επειδη έβγαλε την ρωγμή αποφάσισα να το φερω μαμα κατάσταση με τον οδηγό που αναφέρετε στην αρχή.<br />

κατεβασα το apk εβαλα το imei μου κατεβασα το kdz αρχειο ανοιξα flashtool έκανα ολη την διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά και όλα πηγαν καλά .<br />

οταν ανοιξε το τηλ για να αρχισει το αρχικο σεταρισμα μου εβγαλε σφαλμα warning current version is not available for user.Cant find matched cust for NT-code mcc/mnc , subset <br />

πατησα πανω στην οθόνη και συνέχισα το σεταρισμα κανονικά .<br />

το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά και προχώρησα στο σεταρισμα .<br />

<br />

Επειδή όπως προειπα θελω να το στειλω εγγυηση για την γνωστή ρωγμή και δεν θελω να μου το βγαλουν τίποτα (οτι ηταν ροοτ κτλ) μπορειτε να μου πειτε τι είναι αυτο το σφαλμα?<br />

επισης στις πληροφοριες συσκευης εκδοση λογισμικου γραφει v21a-GLOBAL-COM.<br />

Ετσι γραφει και σε εσας?<br />

Μια βοήθεια ρε παιδια μη φαμε καμια πατατα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κομπλε με το sbh50..εχει στις ρυθμισεις να μενει μονιμος το εικονειδιο σαν ειδοποιηση οτι ειναι απενεργοποιημενο..το ξετικαρα και ειναι κομολε..ευχαριστω παντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα <br />

ειχα root custom recovery Και xenonhd rom πανω στο κινητό.<br />

επειδη έβγαλε την ρωγμή αποφάσισα να το φερω μαμα κατάσταση με τον οδηγό που αναφέρετε στην αρχή.<br />

κατεβασα το apk εβαλα το imei μου κατεβασα το kdz αρχειο ανοιξα flashtool έκανα ολη την διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά και όλα πηγαν καλά .<br />

οταν ανοιξε το τηλ για να αρχισει το αρχικο σεταρισμα μου εβγαλε σφαλμα warning current version is not available for user.Cant find matched cust for NT-code mcc/mnc , subset <br />

πατησα πανω στην οθόνη και συνέχισα το σεταρισμα κανονικά .<br />

το τηλέφωνο άνοιξε κανονικά και προχώρησα στο σεταρισμα .<br />

<br />

Επειδή όπως προειπα θελω να το στειλω εγγυηση για την γνωστή ρωγμή και δεν θελω να μου το βγαλουν τίποτα (οτι ηταν ροοτ κτλ) μπορειτε να μου πειτε τι είναι αυτο το σφαλμα?<br />

επισης στις πληροφοριες συσκευης εκδοση λογισμικου γραφει v21a-GLOBAL-COM.<br />

Ετσι γραφει και σε εσας?<br />

Μια βοήθεια ρε παιδια μη φαμε καμια πατατα....

και σε εμενα καποτε εβγαλε τετοιο μηνυμα,και ξαναεγκατεστησα την ρομ με το φλαςτουλ και δεν το εμφανισε ξανα.τωρα γιατι αυτο δεν γνωριζω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα καποτε εβγαλε τετοιο μηνυμα,και ξαναεγκατεστησα την ρομ με το φλαςτουλ και δεν το εμφανισε ξανα.τωρα γιατι αυτο δεν γνωριζω.

Το έκανα δύο φορές με το flash tool και τις δυο φορές βγάζει το ίδιο μήνυμα

Στις πληροφορίες σας βγάζει v21a- global-com όπως σε εμένα;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο έκανα...θα το ξανακανω μια προσπάθεια...

Στο flashtool στην τριτη σελιδα βαζεις other country kai apo kato greece?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο έκανα...θα το ξανακανω μια προσπάθεια...

Στο flashtool στην τριτη σελιδα βαζεις other country kai apo kato greece?

 

Λυπάμαι όμως δεν θυμάμαι τώρα.

Μάλλον different country και English πρέπει να έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ιδιο έκανα...θα το ξανακανω μια προσπάθεια...

Στο flashtool στην τριτη σελιδα βαζεις other country kai apo kato greece?

ναι αυτο κανε,αλλα και με το lg phone from apk απο play store στο τελος κατω εχει λινκ που σε παραπεμπει στην ρομ που φοραει επισημα το κινητο σου σε αρχειο kdz.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε εμενα αλλα νομιζω φταιει η εφαρμογη(facebook)

 

μια ερώτηση παιδια καθε φορα οταν κάνω ενημέρωση το facebook...αργει παρα πολυ(μονο στο facebook το κάνει)..και μετά απο κανένα λεπτό μπορώ στο μενού των εφαρμογών να το επιλέξω γιατι πιο πρίν εξαφανίζεται το εικονίδιο..καμια γνώμη?:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδια καθε φορα οταν κάνω ενημέρωση το facebook...αργει παρα πολυ(μονο στο facebook το κάνει)..και μετά απο κανένα λεπτό μπορώ στο μενού των εφαρμογών να το επιλέξω γιατι πιο πρίν εξαφανίζεται το εικονίδιο..καμια γνώμη?:dizzy:

ειναι γνωστο απο καιρο οτι η εφαρμογη εχει θεματα που βαραινουν και το οποιο κινητο την εχει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο απο καιρο οτι η εφαρμογη εχει θεματα που βαραινουν και το οποιο κινητο την εχει.

 

ευτυχώς συνονόματε στο δικο μου η εφαρμογή μόνο αυτα κάνει...λειτουργεί κανονικά χωρις κολλήματα κ.λ.π(lg g3 16αρι)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

 

Βλέπω το ημερολόγιο της Google στην εβδομαδιαία προβολή του και για μήνα γράφει επάνω Νοέμβριος.

Οπα λέω να το bug.

Όταν εμφανίζω το μήνα αγγίζοντάς τον και τραβώντας τον προς τα κάτω εμφανίζει τον σωστό πάλι καλά.

Σε καλό να μας βγει με το Marshmallow στις οθόνες μας λέω νοερά απόμεσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά συγγνώμη έχω καιρό να το κάνω. Πώς βάζω ένα κομμάτι μουσικής σαν ringtone;;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν. Το τηλ. δεν έχει γίνει ποτέ root. Toν τελευταίο μήνα (μάλλον μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν παίρνω όρκο) κάνει επανεκκίνηση μόνο του. π.χ. σήμερα μόλις έβγαλα φωτο, ή όταν άκουγα ραδιόφωνο, ή κάνοντας browsing. Είναι φυσιολογικό; Κάνω κάτι ;

Συμβαίνει και σε άλλον;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν. Το τηλ. δεν έχει γίνει ποτέ root. Toν τελευταίο μήνα (μάλλον μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν παίρνω όρκο) κάνει επανεκκίνηση μόνο του. π.χ. σήμερα μόλις έβγαλα φωτο, ή όταν άκουγα ραδιόφωνο, ή κάνοντας browsing. Είναι φυσιολογικό; Κάνω κάτι ;

Συμβαίνει και σε άλλον;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Πόσο καιρό το έχεις; Μάλλον φταίει η μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο.

Σίγουρα δεν φταίει η μπαταρία...

Δοκίμασες κανένα factory reset μήπως δεν σου έκατσε καλά το update μπας και στρώσει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά συγγνώμη έχω καιρό να το κάνω. Πώς βάζω ένα κομμάτι μουσικής σαν ringtone;;

Ανοίγεις τη μουσική>πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι που θες> και στο παράθυρο επιλέγεις το: ως ήχος κλήσης

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τη μουσική>πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι που θες> και στο παράθυρο επιλέγεις το: ως ήχος κλήσης

 

Ή παίρνεις το κομμάτι και το κάνεις επικόλληση σε έναν φάκελο με την ονομασία Ringtones. Και πλέον εμφανίζεται κανονικά στην λίστα μετα υπόλοιπα που έχει το κινητό! :)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τι χρησιμεύει το αυτόματο στον φωτισμό της οθόνης; ρωτάω γιατί σε όποια θεση της % να βαλω τον φωτισμό,ενεργοποιώντας το αυτόματο,μου σκοτεινιάζει την οθόνη.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Είχε κολλήσει και πήγαινα μέσα από τις ρυθμίσεις και δεν μπορούσα να βάλω κάποιο καινούριο κομμάτι. Τελικά το έκανα μέσα απο τον player μου.

Diamantis29, η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο περίεργη. Δεν ανταποκρίνεται άμεσα και καμιά φορά το ανεβάζει ή το κατεβάζει απότομα χωρίς λόγο.

Προφανώς όταν το ρυθμίσεις είσαι μέσα, σε εσωτερικό χώρο και το κινητό θεωρεί ότι το χειροκίνητο που έχεις βάλει είναι πιο πολυ από όσο χρειάζεσαι και το κατεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...