Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μαγκιες ξερει κανεις καμια εφαρμογη οπως το soundhound αλλα να βρισκει τα τραγουδια οταν το εχω στα ακουστικα και ακουω ραδιο????η sony ας πουμε εχει την δικη της εφαρμογη το trackID και το κανει..........

Άν την ώρα που ακούς ραδιόφωνο, το βάλεις στο ηχείο της συσκευής το soundhound θα το "ακούσει" και θα το βρει. Επίσης μπορείς να βάλεις κοντά στο μικρόφωνο το ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση. Eιπα να αγορασω 3 εφαρμογες μεσω Playstore. Αλλα δεν αναγνωριζει την καρτα. Η καρτα ειναι ενεργοποιημενη της πειραιος debit master card. Δεν γινεται να αγορασω με αυτη την καρτα? εχει αγορασει κανεις? να μου πει καποια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο το μεσημερι. Σκρουτζομαγαζο κινητο Τσεχικης προελευσης με περασμενη την 5.0 v20t. Να δοκιμασω να δω αν θα μου βαλει την v21a καθως διαβασα οτι η t εχει κολληματα? Επισης ηταν φυσιολογικο που την αρχικη μπαταρια την εφαγε στο αψε σβησε? τωρα ειναι για φορτιση και μαλλον θα το παω μεχρι το πρωι σερι! Καμια ιδεα tip?? Edited by Galaxea
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος κι εγω απο το μεσημερι. Σκρουτζομαγαζο κινητο Τσεχικης προελευσης με περασμενη την 5.0 v20t. Να δοκιμασω να δω αν θα μου βαλει την v21a καθως διαβασα οτι η t εχει κολληματα? Επισης ηταν φυσιολογικο που την αρχικη μπαταρια την εφαγε στο αψε σβησε? τωρα ειναι για φορτιση και μαλλον θα το παω μεχρι το πρωι σερι! Καμια ιδεα tip??

Κι εμένα τσεχικο είναι. Και μου έχει έρθει η v21a ΟΤΑ. Λογικά θα σου έρθει κι εσένα αύριο μεθαύριο. Όσο για την μπαταρία, λογικό το βλέπω. Καινούργιο μηχάνημα, δεν θα το έχεις αφήσει από τα χέρια σου.

Χαμήλωσε λίγο την φωτεινότητα. Η οθόνη τρώει την περισσότερη μπαταρία, λόγω ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες η μαλλον εγω δεν εγινα πληρως κατανοητος. Δεν ειπα οτι δεν μου εχει ερθει. Ειπα οτι μου ηρθε απλα δεν την εχω βαλει ακομα γτ ειπα να μπω να ρωτησω εδω πρωτα. Επισης ειπα οτι εφαγε την αρχικη μπαταρια στο αψε σβησε. Οντως απο την στιγμη που το ανοιξα μεχρι και που να κλεισει απο μπαταρια και να το βαλω να φορτισει δεν το αφησα απο τα χερια μου αλλα δεν το επιασα και πολυ. Κανενα μισαωρο μεχρι να το ρυθμισω να το δω λιγο να κατεβασω και κανενα fb αυτα. Μαλλον λογω πρωτης χρησης και χωρις καμια φορτιση στο ιστορικο. Υποθετω εγω τωρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Εχω χαθεί λίγο με τα νέα του g3 λόγο υποχρεώσεων.Θα ήθελα να μου πείτε τι γίνεται με τα update της συσκευής??Που βρισκόμαστε??Ειμαι με Τσεχικη εγω.Εχω εδω και 3 μηνες την cloudy, θέλω να βάλω την official αλλα σκέφτομαι ξανά την διαδικασία του root και όλων όσων εχω περάσει μέσα.Αρχίζει κ μου κάνει διάφορα lags η cloudy και θέλω να δοκιμάσω καμιά stock based.Έχει να προτείνει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Εχω χαθεί λίγο με τα νέα του g3 λόγο υποχρεώσεων.Θα ήθελα να μου πείτε τι γίνεται με τα update της συσκευής??Που βρισκόμαστε??Ειμαι με Τσεχικη εγω.Εχω εδω και 3 μηνες την cloudy, θέλω να βάλω την official αλλα σκέφτομαι ξανά την διαδικασία του root και όλων όσων εχω περάσει μέσα.Αρχίζει κ μου κάνει διάφορα lags η cloudy και θέλω να δοκιμάσω καμιά stock based.Έχει να προτείνει κανείς τίποτα?

 

Βαλε Xceed kernel παει σφαιρα με cloudy και σε ταχυτητα και σε μπαταρια με conserative επεκσεργαστι. Κανε και λιγο debloat την cloudy γιατι εχει πολυ σαβουρα της lg και της google και κολλαει. Και εισαι οκ. Οτι θες στις τροποποιησης ρωτα.

Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ερωτηση εχω τις επαφες σε μορφη ecsv.bak αρχειο. Τι μπορω να κανω για να τις μετατρεψω σε μορφη που να τις δει το pc suite?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε Xceed kernel παει σφαιρα με cloudy και σε ταχυτητα και σε μπαταρια με conserative επεκσεργαστι. Κανε και λιγο debloat την cloudy γιατι εχει πολυ σαβουρα της lg και της google και κολλαει. Και εισαι οκ. Οτι θες στις τροποποιησης ρωτα.

 

για πες τι ξηλώνουμε χωρίς να έχει θέματα

 

εγώ κατέβασα και το max cp freq στο 2457

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

για πες τι ξηλώνουμε χωρίς να έχει θέματα

 

εγώ κατέβασα και το max cp freq στο 2457

 

θα σου ανεβασω αυριο στο τροποποιησης pics γιατι τωρα δεν μπορω. Καπου στης 60 εφαρμογες μαζι με του συστηματος που ειναι safe για freeze. Και αντικατασταση με αλλες πιο ελαφριες και καλυτερες συνηθως οποιες χρειαζεται ο καθενας. Και τα απειρα wakelocks της cloudy βεβαια με τα service οπως wearable, fitness, κτλ κτλ.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ 30-40' επιπλέον οθόνη με τη v21a με τη στάνταρ χρήση που κάνω καθημερινά

 

Πολύ καλή αναβάθμιση από την lg

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ 30-40' επιπλέον οθόνη με τη v21a με τη στάνταρ χρήση που κάνω καθημερινά

 

Πολύ καλή αναβάθμιση από την lg

Πόσο καιρό το έχεις βάλει; Γιατί εγώ με αρκετές μέρες δεν είδα καμία ουσιαστική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτη μεσημέρι την έβαλα, φορτισα το βράδυ και πλέον είμαι στο επόμενο βράδυ

 

Για την αναβάθμιση μου έφαγε το 25-30% της μπαταρίας και γενικά είχα κατανάλωση τις επομενες ώρες αλλά τη μέρα που μας πέρασε πήγε φοβερά καλά, δε νομίζω ότι είχα φτάσει ποτέ σχεδόν 4ωρο οθόνης με αυτό το κινητό και ούτε έκανα κάτι το διαφορετικό από άλλες φορές που κάνω ανάλογη χρήση.

Είμαι συνεχώς σε 4g δίκτυο, οθόνη μέγιστη φωτεινότητα στο αυτόματο , WiFi όλη μέρα σε δουλειά και σπίτι και Bluetooth όταν οδηγώ και συνολο ειχα 25' ομιλία..

 

Με τέτοια χρήση με ζόρι έφτανα 3 ώρες οθόνη έως τώρα

 

Θα το παρακολουθώ βέβαια και τον επόμενο καιρό, αλλά δε νομίζω ότι ήταν τυχαίο, είχα αυτή την επίδοση λόγω της αναβάθμισης

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα πάρει απάντηση ας ξαναρωτήσω.

Ξαφνικά την Παρασκευή με πέταξε από το wifi και δεν με έβαζε. Από την επόμενη μέρα είχα τρομερό drain, το κινητό με το ζόρι έβγαζε 5 ώρες ανοιχτό με δεδομένα κλειστά, οθόνη σβηστη και απλά το είχα μαζί μου. Είδα στη χρήση της μπαταρίας ότι το operating system και το google play services ήταν τα κύρια που έτρωγαν την μπαταρία. Το wifi δεν έκανε καν ενεργοποίηση. Ξαφνικά την Κυριακή το βράδυ το wifi με έβαλε μέχρι την Δευτέρα το πρωί όταν και το κινητό έκανε 2 restarts και μετά ενώ άνοιγε το wifi απλά δεν με συνέδεε σε κανένα δίκτυο. Βέβαια εκεί έστρωσε το drain αφού η μπαταρία κρατούσε. Σήμερα μάλιστα που το μέτρησα, με δεδομένα ανοιχτά κράτησε 100% για μιαμιση ώρα. πριν καμιά ώρα πήγα να ανοίξω το ραδιόφωνο και δεν το άνοιγε ενώ τώρα ξεκίνησε πάλι το drain και να μην ενεργοποιεί καν το wifi. πριν 10 μέρες περίπου έκανα ρουτ αλλά μέχρι την παρασκευή δεν είχα πρόβλημα. (μόλις παρατήρησα ότι ούτε το bluetooth ανοίγει.) Αν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κανέναν ας μου πει τι έκανε.

Φώτο από το σάββατο βράδυ

μετά από λίγες ώρες

Κυριακή απόγευμα πριν κλείσει

σήμερα το πρωί

Εναλλακτικά αποφάσισα να ξαναπεράσω το firmware (όπως βρήκα την v21a στο devtester). εγώ τώρα έχω την 20t.

 

Τελικά με flash tool πήγα να περάσω την 21a και δεν άνοιγε καν οπότε πέρασα την 20f. Παρόλα αυτά συνέχισε να μην με βάζει στο Wifi ενώ εδώ και 2 μέρες είχα πολλά bootloops. Για να ανοίξει το κινητό έπρεπε τις περισσότερες φορές να βγάλω για κανένα λεπτό την μπαταρία. Τώρα το έχω στην φόρτιση και άνοιξε σχεδόν αμέσως ενώ με έβαλε και στο wifi. Με λίγο ψάξιμο είδα ότι boot loop είναι πιθανό να κάνει λόγω χαλασμένης μπαταρίας. Ψάχνω γνωστούς με G3 για να δοκιμάσω με την δικιά τους και αν δουλεύει κανονικά θα παραγγείλω μία. Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι καλή; βλέπω είναι περισσότερα mAh. Θα κλείνει κανονικά το καπάκι;

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος boot loops μήπως έχω κάποιο άλλο πρόβλημα;

 

EDIT: Εδώ έχει αρκετές με πάνω από 3000 mAh. Έχει πάρει κανείς κάποια να προτείνει; πχ αυτή

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Λες να ναι καλη η 3800 με τα 12€ ; Οπως και να εχει παντως για 2η , αν οχι 1η , αξιζει με τετοιο αντιτιμο.
Link to comment
Share on other sites

μαγκιες ξερει κανεις καμια εφαρμογη οπως το soundhound αλλα να βρισκει τα τραγουδια οταν το εχω στα ακουστικα και ακουω ραδιο????η sony ας πουμε εχει την δικη της εφαρμογη το trackID και το κανει..........

 

Δε μου λες αν βάλεις την εφαρμογή της sony αυτή που αναφέρεις από το play της google δεν σου κάνει ότι και στο sony κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λες αν βάλεις την εφαρμογή της sony αυτή που αναφέρεις από το play της google δεν σου κάνει ότι και στο sony κινητό;

 

δεν την εβαλα γιατι λεει δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου.......τωρα για την απαντηση που εδωσε ενας φιλος παραπνω να το εχω το ακουστικο κοντα η να το εχω στα μεγαφωνα νταξει ετσι ξερω σκοπος ειναι ομως αν εισαι σε κανενα λεωφορείο και ακους ενα τραγουδι και θες να μαθεις μονο εσυ οχι ολοκληρο το λεωφορείο ποιο ειναι να το κανει η εφαρμογη ειναι πραγματικα πολυ καλο τοολ να το εχει οπως η εφαρμογη της σονυ......εβαλα στα σχολια της soundhound να το βαλουν σαν επιλογη στο μαρκετ αλλα δεν λυνει το προβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εφαρμογη ειναι αυτη π κοιτας απο που ειναι το κινητο σου και σχετικες πληροφοριες;γνωριζω οτι ειναι τσεχικο απλα θελω να δω και τα υπολοιπα στοιχεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εφαρμογη ειναι αυτη π κοιτας απο που ειναι το κινητο σου και σχετικες πληροφοριες;γνωριζω οτι ειναι τσεχικο απλα θελω να δω και τα υπολοιπα στοιχεια.

 

LG Phone From

Link to comment
Share on other sites

Επισης ηταν φυσιολογικο που την αρχικη μπαταρια την εφαγε στο αψε σβησε? τωρα ειναι για φορτιση και μαλλον θα το παω μεχρι το πρωι σερι!

 

Φυσικα και ηταν φυσιολογικο εφοσον δεν το αφησες και απο τα χερια σου..και σε μενα το ιδιο συνεβη..μετα τις πρωτες 2-3 φορτισεις θα παθεις πλακα..;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα ένα ωραίο άρθρο σχετικά με προβλήματα σε αναβαθμίσεις συσκευών μέσω OTA για όσους έχουν τέτοιο θέμα με κατατοπιστικές οδηγίες διαβάστε και τα links μαθαίνεις κάτι παραπάνω καλό κάνει.

http://www.doctorandroid.gr/2015/11/ota-update-error-7-solved.html

Σαφής και στρωτός ο λόγος του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...