Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και θα συνεχισει να ψαχνει και να ψαχνει αλλα δεν θα βρισκει τιποτα...

Τόσο χάλια ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να πω κ εγω ενα θεματάκι που εχω με το κινητο, όταν το εχω στην πρίζα για φόρτιση και ταυτόχρονα εχω συνδεδεμένα τα hands-free κάθε φορα που μιλάω με καποιον αυτός ακούει κατι σαν παρασιτακια. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο το μπερδεματακι;

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ;;;

Δεν θα το ελεγα χαλια. Απλα εκει που αλλα κινητα πιανουν οριακα το g3 ειναι εκτος δικτυου...και δεν βρισκει δικτυο για κανενα λογο οση ωρα και να το αφησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα να πω κ εγω ενα θεματάκι που εχω με το κινητο, όταν το εχω στην πρίζα για φόρτιση και ταυτόχρονα εχω συνδεδεμένα τα hands-free κάθε φορα που μιλάω με καποιον αυτός ακούει κατι σαν παρασιτακια. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο το μπερδεματακι;

Ειναι γνωστο θεμα και εχει αναφερθει πριν καιρο. Νομιζω δεν υπηρξε καποια λυση απο το σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να πω κ εγω ενα θεματάκι που εχω με το κινητο, όταν το εχω στην πρίζα για φόρτιση και ταυτόχρονα εχω συνδεδεμένα τα hands-free κάθε φορα που μιλάω με καποιον αυτός ακούει κατι σαν παρασιτακια. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο το μπερδεματακι;

 

Μου το εκανε και μενα χθες αυτο και ψαχνομουν να δω τι φταιει. Τουλαχιστον τωρα ξερω. :p

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα χαλια. Απλα εκει που αλλα κινητα πιανουν οριακα το g3 ειναι εκτος δικτυου...και δεν βρισκει δικτυο για κανενα λογο οση ωρα και να το αφησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι γνωστο θεμα και εχει αναφερθει πριν καιρο. Νομιζω δεν υπηρξε καποια λυση απο το σερβις.

Το ίδιο και το G4 άραγε ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψάχνω θήκη quick cirle lg g3 titan grey γνήσια και δεν βρισκωωω που9εναα ολες εξαντλημενες

 

Πριν το καλοκαιρι ειχα βρει και τα δυο ειδη στον Νικο στο Extreme Mobile...ασε και μας εχει γαζωσει το capital control και τα out of stock

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να πω κ εγω ενα θεματάκι που εχω με το κινητο, όταν το εχω στην πρίζα για φόρτιση και ταυτόχρονα εχω συνδεδεμένα τα hands-free κάθε φορα που μιλάω με καποιον αυτός ακούει κατι σαν παρασιτακια. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο το μπερδεματακι;

 

Ειναι γνωστο θεμα και εχει αναφερθει πριν καιρο. Νομιζω δεν υπηρξε καποια λυση απο το σερβις.

 

Παιδια να ρωτησω κατι. Αυτο ειναι bug του λογισμικου ή φταιει το hardware; Αν φταιει το λογισμικο μπορει να διορθωθει σε καποια αναβαθμιση.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες με G3 και πλέον 3 βδομάδες στην κατοχή μου το Sony xperia ultra μπορώ να πω μερικά + και -.

Τι μου ελειψε από το G3.

Η καταπληκτική κάμερα που έχει και μπρος και πίσω...

Η ανάλυση της οθόνης του.

Το γυαλί της οθόνης και η αίσθηση που αφήνει στο δάχτυλο να γλυστραει εύκολα..

Το δυνατό ηχείο για να ακούω μουσική χωρίς ακουστικά.

Τι μου δίνει το Ultra που δεν το είχα με το G3.

Μεγαλη οθόνη χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω tablet.

Δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Με χρήση είναι συνέχεια στο 50%.

Δεν κοιτάω πόσο μπαταρία έχω. Παιδιά δεν πέφτει...

Δεν χρειάζεται να έχω άλλον launcher.

Έχω τόσα παράθυρα στο background και δεν κολλάει.......

Κατεβάζω ταινία μιλάω στο Facebook βλέπω YouTube και δεν γονατιζει...

Το σήμα του είναι καλό δεν με κάνει αλλαγές σε δίκτυα όλη την ώρα και να χάνω σήμα στα καλά καθούμενα.

Έχω να πάρω Sony Ericsson από το 2005 αλλά πλέον έμεινα έκπληκτος..

Το κινητό βγήκε το 2013 το δικό μου 2014.

Στο θέμα προβλήματα στο φόρουμ είναι να βρούμε καμία θήκη η καμία ζελατίνα για το κινητό...

 

Καλή μας μέρα

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες με G3 και πλέον 3 βδομάδες στην κατοχή μου το Sony xperia ultra μπορώ να πω μερικά + και -.

Τι μου ελειψε από το G3.

Η καταπληκτική κάμερα που έχει και μπρος και πίσω...

Η ανάλυση της οθόνης του.

Το γυαλί της οθόνης και η αίσθηση που αφήνει στο δάχτυλο να γλυστραει εύκολα..

Το δυνατό ηχείο για να ακούω μουσική χωρίς ακουστικά.

Τι μου δίνει το Ultra που δεν το είχα με το G3.

Μεγαλη οθόνη χωρίς να χρειάζεται να αγοράσω tablet.

Δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Με χρήση είναι συνέχεια στο 50%.

Δεν κοιτάω πόσο μπαταρία έχω. Παιδιά δεν πέφτει...

Δεν χρειάζεται να έχω άλλον launcher.

Έχω τόσα παράθυρα στο background και δεν κολλάει.......

Κατεβάζω ταινία μιλάω στο Facebook βλέπω YouTube και δεν γονατιζει...

Το σήμα του είναι καλό δεν με κάνει αλλαγές σε δίκτυα όλη την ώρα και να χάνω σήμα στα καλά καθούμενα.

Έχω να πάρω Sony Ericsson από το 2005 αλλά πλέον έμεινα έκπληκτος..

Το κινητό βγήκε το 2013 το δικό μου 2014.

Στο θέμα προβλήματα στο φόρουμ είναι να βρούμε καμία θήκη η καμία ζελατίνα για το κινητό...

 

Καλή μας μέρα

Καλορίζικο φίλος!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χρηστης LG G3 32GB..απο Ιούλιο15...μετα απο 2 μηνες ακριβως μου κολλησε...ανοιγε δηλαδή αλλα μετα απο 2 λεπτα κόλλαγε το συμπαν.Το πηγα στο επισημο σερβις...μου εκαναν ανανεωση του λειτουργικού..ολα οκ.Αλλα παρατηρησα ότι οταν απανταω σε εισερχόμενες κλήσεις αυτόματα λειτουργεί η ανοιχτη ακροαση χωρις να ειναι πατημένο το κουμπί και με bluetooth λειτουργία.Ξερει καποιος κατι πανω σ αυτο;

Ευχαριστώ!!

Καποια απαντηση?????

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και με χωρίς bluetooth

 

Factory reset έκανες? Μήπως κάτι έφαγε σκάλωμα?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα θα πηγαινα στο σερβις θα ζητουσα την ποιο καθαρη επανεγκατασταση που υπαρχει και αν παλι δεν διορθωνοταν θα ζητουσα στα πλαισια της εγκυησης να αλλαχτη πλακετα η και ολοκληρο το τηλ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS μόλις χθές ρούταρα το τηλέφωνο και σήμερα ακολουθόντας τα βήματα της σελίδας 522 για να βάλω πρόσθετες εφαρμογές στο διπλό παράθυρο, μετά την επανεκκίνηση δεν ανοίγει το τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια δεν ειναι 522 σελ,ψαχνω να την βρω

 

παιδιά ειναι 579 σελίδα αυτό που λέει ο superuser78

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

περιμενω μια απαντηση ρε παιδια

 

Σε recovery mode μπορεις να μπεις;

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

περιμενω μια απαντηση ρε παιδια

κανε wipe data με ρεκοβερυ,αν δεν μπαινει ρεκοβερυ τοτε με flasstool εγκατασταση απο την αρχη..ναι ειναι κουραση. επισης προσωπικα δεν κανω τετοιες επεμβασεις στο λειτουργικο, περαν απο ρουτ και αλλαγη ρομ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μολις καλεσα την εξυπηρετηση πελατων της lg και μετα απο 15' στην αναμονη το σηκωνει μια κοπελα, της λεω να της δωσω το κινητο μου για να δει την καρτελα μου και μου λεει πως η εξυπηρετηση πελατων ειναι ΚΛΕΙΣΤΗ και αυτη κραταει σημειωματα για να τα δωσει αυριο Δευτερα στο τμημα. Σημειωτεον, η εξυπηρετηση λειτουργει 24/7. Αφου γελασα λιγο, αφησα το μηνυμα μου και εκλεισα το τηλεφωνο......:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μπαινει με recovery mode

επισης εχω κρατημενο titanium back up στον υπολογιστη,

Το flasstool παιδια πως το κανω δεν εχω ιδεα

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...