Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το ειπε η κοπελα,δεν το περασε στο συστημα...απλα ειδε το su φανταζομαι και μου πε πως ΑΝ το δωσει θα της το γυρισουν..οποτε εκανα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα παω να δω αν μου πει παλι τπτ :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου το ειπε η κοπελα,δεν το περασε στο συστημα...απλα ειδε το su φανταζομαι και μου πε πως ΑΝ το δωσει θα της το γυρισουν..οποτε εκανα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και θα παω να δω αν μου πει παλι τπτ :P

 

Για να είσαι 100% σιγουρος πέρασε ξανα το firmware με flash tool

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι 100% σιγουρος πέρασε ξανα το firmware με flash tool

 

Γινεται να μου δωσετε ενα λινκ απο το εργαλειο και τη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μου δωσετε ενα λινκ απο το εργαλειο και τη ρομ;

Διάβασε εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

 

LG G3 [Οδηγός αναβάθμισης και επιστροφής σε stock frimware]

 

και η πηγή...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα σήμερα πρωί πρωί η V20t, σε Ρουμάνικο 32άρι. Όλα καλά σε θέμα απόδοσης και συμπεριφοράς, χωρίς όμως να καταλαβαίνω προς το παρόν κάποια διαφορά.

 

Υποθέτω πως το μόνο όφελος αυτής της αναβάθμισης θα είναι σχετικά με το stagefright bug, μιας και δεν βλέπουμε changelog.

 

Κατά τα άλλα, 5.1.1 δεν βλέπω να παίρνουμε και ευχόμαστε μια και καλή για την 6.0, όσο το δυνατόν νωρίτερα (Ιανουάριο?).

Edited by dBpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από morfeas-dsl- >

οταν επισκευαζεται κατι εντος εγγυησεως ανανεωνεται αυτοματα η εγγυηση για αυτο το μερος για ολη τη διαρκεια της. Απο τη στιγμη που θα επισκευαστει εχεις αλλα 2 χρονια βασει νομου να τους το ξαναπας αν το ξαναπαρουσιασει

Αυτό πήγα να πω και εγώ. Είναι δεδομένο αυτό. Αν αλλαχτεί οθόνη στους 23 μήνες και 29 ημέρες, τότε δεν σημαίνει ότι από την άλλη ημέρα δεν έχω εγγύηση καθόλου. Έχω κανονικά για άλλα 2 χρόνια, απλώς μόνο για την οθόνη!

 

 

Σχετικα μ αυτο......Οταν μου αλλαξανε οθονη κ πλακετα στο Nexus 4 , 2 μερες πριν την ληξη της εγγυησης , απο Procordia μου ειπαν πως η εγγυηση δεν ανανεώνεται..Θα ανανεωνοταν ΜΟΝΟ ΑΝ η αλλαγη των ανταλλακτικων γινοταν με χρεωση, τοτε μονο θα ειχαν παραταση εγγυησης.

Θεωρω οτι ειναι μουφες αυτα , αλλα οταν η ιδια η αντιπροσωπεια σου απανταει ετσι , τι αλλο να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα δω ένα Sony xperia ultra ενός παιδιού που θέλει ανταλλαγή με το δικό μου G3. Έχει κανένα μειονέκτημα η συσκευή που πρέπει να προσέχουμε;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα δω ένα Sony xperia ultra ενός παιδιού που θέλει ανταλλαγή με το δικό μου G3. Έχει κανένα μειονέκτημα η συσκευή που πρέπει να προσέχουμε;

Εμένα της ξάδερφης μου που το χάζευα προχτές είχε μια κιτρινιλα πάνω αριστερά η οθόνη. Ρίξε μια ματιά δεν ξέρω αν είναι γενικό θέμα της συσκευής αλλά στο λέω γιατί το είδα live.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκιες πως σουταρω το 20t??μου κανει λαγκαρισματα εγω δεν ειχα τετοια θεματα εκανα ενα restore back up που ειχα αλλα δεν εφυγε σε 20h

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Μαγκιες πως σουταρω το 20t??μου κανει λαγκαρισματα εγω δεν ειχα τετοια θεματα εκανα ενα restore back up που ειχα αλλα δεν εφυγε σε 20h

Θα κατεβάσεις την 20h που είναι για τη συσκευή σου (ανάλογα τη χώρα του κινητού σου) και θα την περάσεις με flash tool.....

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την 20h που είναι για τη συσκευή σου (ανάλογα τη χώρα του κινητού σου) και θα την περάσεις με flash tool.....

 

δεν μπορω να την βρω αδερφε ολες δειχνουν πλεον την 20t για την συσκευη μου επειδη ειναι η τελευταια ενημερωση.....

 

ΑΚΥΡΟ την βρηκα τωρα ο θεος βοηθος.....μια ερωτηση μονο αν την περασω και κανει τα δικα της δεν περαστει σωστα δηλαδη το back up που εχω θα μπορει να γινει κανονικα????

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ανταλλαξα το κινητό μου με ένα Sony xperia ultra σε μαύρο.... Θα αναφέρω εντυπώσεις μετά από λίγες μέρες...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

δεν μας ενδιαφερουν τα xperia.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν μπορω να την βρω αδερφε ολες δειχνουν πλεον την 20t για την συσκευη μου επειδη ειναι η τελευταια ενημερωση.....

 

ΑΚΥΡΟ την βρηκα τωρα ο θεος βοηθος.....μια ερωτηση μονο αν την περασω και κανει τα δικα της δεν περαστει σωστα δηλαδη το back up που εχω θα μπορει να γινει κανονικα????

 

θα περασεις την επισημη φανταζομαι οποτε παλι θα κανεις ρουτ και ισως να μην αναγνωριζει το μπακαπ,πραγμα που συναιβει ηδη σε εμενα,και να ρωτησω η εκδοση twrp που εχει το autorec απο play store 2.8.6 ειχε θεματα και στο νοτε 2 που ειχα,μπορω να περασω αλλη εκδοση για ρεκοβερυ και πως?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εκπρόσωπος της LG είσαι;

Το ότι δεν ανεβάζει πάνω από 50 βαθμούς θερμοκρασία δεν κολλάει με τον μαμά launcher ήδη παίρνει την 5.1.1 και η μπαταρία βγάζει όλη την μέρα κάτι λέει.....

Σε νοιάζει δεν σε νοιάζει λίγο μας νοιάζει.

Ο κόσμος μπαίνει εδώ για να ενημερώνετε και να λέει την άποψη του.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε αλλα πες τα στο φορουμ του xperia η με πμ σε οποιον ενδιαφερεται και το δικομου δεν ανεβαζει θερμοκρασια.και εν πασει περιπτωση εδω μιλαμε για lg g3
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

10 μήνες έγραφα εδώ. Ένα μικρό vs καλό είναι να γράφεται για να ξέρει και ο κόσμος. Τώρα αν δεν σε αρέσει αυτό δικό σου θέμα οι περισσότεροι όμως εδώ μέσα δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα να μάθουν από έναν κάτοχο του G3 της εκτύπωσης του.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα vs εφόσον είναι καλοπροαίρετα είναι καλοδεχουμενα και είναι καλό να υπάρχουν σαν μικρές αναφορές εφόσον οι πρώην χρήστες χρησιμοποιούν νέες συσκευές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν μας ενδιαφερουν τα xperia.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

θα περασεις την επισημη φανταζομαι οποτε παλι θα κανεις ρουτ και ισως να μην αναγνωριζει το μπακαπ,πραγμα που συναιβει ηδη σε εμενα,και να ρωτησω η εκδοση twrp που εχει το autorec απο play store 2.8.6 ειχε θεματα και στο νοτε 2 που ειχα,μπορω να περασω αλλη εκδοση για ρεκοβερυ και πως?

 

οχι ρε αδερφε τι ροοτ θα κανω......δεν εχω κανει ποτε ΟΤΑ δεν ειναι αυτες???δηλαδη οποιος περνει ενα upadate επισιμο και θελει να γυρισει στο προηγούμενο ροοταρει???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα vs εφόσον είναι καλοπροαίρετα είναι καλοδεχουμενα και είναι καλό να υπάρχουν σαν μικρές αναφορές εφόσον οι πρώην χρήστες χρησιμοποιούν νέες συσκευές.

Και φυσικά τα vs μπορούν να γίνουν σε ξεχωριστό thread ώστε να κρατήσουμε την κουβέντα για το g3 εδώ. Όπως γίνεται με όλα τα κινητά.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά τα vs μπορούν να γίνουν σε ξεχωριστό thread ώστε να κρατήσουμε την κουβέντα για το g3 εδώ. Όπως γίνεται με όλα τα κινητά.

Ισχύει. Αλλά εντάξει και καμιά αναφορά στο εκάστοτε νήμα έχει ενδιαφέρον εφόσον δεν γίνεται επέκταση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μου ηρθε ειδοποιηση για την αναβαθμιση λογισμικου , αλλα λογω οτι ειναι root δεν περναει.

Θελω να το κανω unroot - προσωρινα τουλαχιστον- , διαβαζοντας τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 καταλαβαινω οτι θα χασω ολα τα δεδομενα ,οκ ως εδω , αλλα απο που κατεβαζω την official rom , εφοσον το http://lg-firmware-rom.com/ ειναι εκτος λειτουργιας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μου ηρθε ειδοποιηση για την αναβαθμιση λογισμικου , αλλα λογω οτι ειναι root δεν περναει.

Θελω να το κανω unroot - προσωρινα τουλαχιστον- , διαβαζοντας τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 καταλαβαινω οτι θα χασω ολα τα δεδομενα ,οκ ως εδω , αλλα απο που κατεβαζω την official rom , εφοσον το http://lg-firmware-rom.com/ ειναι εκτος λειτουργιας?

Δοκίμασε μήπως μπορέσεις από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Πριν μπεις όμως σ' αυτή τη διαδικασία, δοκίμασε πρώτα μέσα απ' το superSU να κάνεις unroot, κάνε και μια απεγκατάσταση τις εφαρμογές που απαιτούν root και δοκίμασε μήπως σου κάνει την ενημέρωση! Το root βέβαια θα το χάσεις αν τελικά ενημερωθεί το τηλέφωνο.

Αν πάλι δε στη κάνει, τότε πέρνα απ' την αρχή το λογισμικό με flash tool.....

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ειχα το πρωτο βαρυ κολλημα. Αρχισε με το gallery οπου στην αρχη εβλεπα τις φωτο συνολικα, αλλα μολις πηγαινα να ανοιξω μια, κολλαγε στο loading. Ειπα μηπως εφταιγε η sd. Την εβγαλα και την εβαλα αλλα τιποτα. Μετα αρχισε να κολλαει ολο το κινητο, σε διαφορα (ανοιγμα εφαρμογων, δεν εκλειναν αλλες, το multitasking επαθε κοκομπλοκ κτλ).

Το εκλεισα για 5 λεπτα, το ξανανοιξα και το προβλημα ψιλοσυνεχιζε. Μετα απο αλλα 5 λεπτα χωρις να κανω απολυτως τιποτα εφτιαξε μονο του.

Ολα αυτα στο ασχετο.

Ουτε ζοριζοταν ουτε τιποτα. Μια φωτογραφια ηθελα να δω.

Τι να πω... Ελπιζω ολο αυτο να μην προαγγελος κακων.

Link to comment
Share on other sites

Εχθες ειχα το πρωτο βαρυ κολλημα. Αρχισε με το gallery οπου στην αρχη εβλεπα τις φωτο συνολικα, αλλα μολις πηγαινα να ανοιξω μια, κολλαγε στο loading. Ειπα μηπως εφταιγε η sd. Την εβγαλα και την εβαλα αλλα τιποτα. Μετα αρχισε να κολλαει ολο το κινητο, σε διαφορα (ανοιγμα εφαρμογων, δεν εκλειναν αλλες, το multitasking επαθε κοκομπλοκ κτλ).

Το εκλεισα για 5 λεπτα, το ξανανοιξα και το προβλημα ψιλοσυνεχιζε. Μετα απο αλλα 5 λεπτα χωρις να κανω απολυτως τιποτα εφτιαξε μονο του.

Ολα αυτα στο ασχετο.

Ουτε ζοριζοταν ουτε τιποτα. Μια φωτογραφια ηθελα να δω.

Τι να πω... Ελπιζω ολο αυτο να μην προαγγελος κακων.

Το δουλεψες χωρίς τοποθετημένη την sd καθόλου? Μήπως έχει κάει η κάρτα και σου δημιουργεί θέμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...