Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους g3 αν είχαν την δυνατότητα να το ξαναπαρουν θα το έκαναν; και αν ναι ποια τιμή νομίζουν ότι αξίζει το κινητό. Προσωπικα με τα προβλήματα θερμοκρασίας μπαταρίας ρωγμών λειτουργικού δεν θα το έπαιρνα ούτε για 300ε. Δεν είναι δυνατόν κινητό με τέτοια τεχνικά χαρακτηριστικά και να πρέπει να βάλεις nοva επάνω για να μην έχει κολλήματα ή να είναι λίγο πιο γρήγορο. Νova έβαζα σε κάτι ταμπλετ με 2 πυρήνες και 1g ραμ για να μην κολλάνε.

Τελικά ρεν ρωτάς... Άποψη (θάψιμο) καταθέτεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρεν ρωτάς... Άποψη (θάψιμο) καταθέτεις.

 

οποιος λεει πως το τηλ θελει νοβα για να ειναι οκ τοτε δεν εχει ιδεα απο το LG G3 και οποιος λεει πως στα 300 ευρω και 377 το 32αρι αγοραζει τετοιες δυνατοτητες με αλλο τηλ δεν εχει ιδεα απο κινητά τηλ !

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οποιος λεει πως το τηλ θελει νοβα για να ειναι οκ τοτε δεν εχει ιδεα απο το LG G3 και οποιος λεει πως στα 300 ευρω και 377 το 32αρι αγοραζει τετοιες δυνατοτητες με αλλο τηλ δεν εχει ιδεα απο κινητά τηλ !

 

Είπαμε το τηλέφωνο είναι μια χαρά... ειδικά στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο! Και ο default launcher έχει βελτιωθεί πολύ αν και σίγουρα μπορεί και καλύτερα!Αν πιάσεις το G4 στα χέρια σου και δεις το ui του θα καταλάβεις τι εννοώ. Αν πάρει το G3 το ui του G4 με την 5.1.1 θα μεταμορφωθεί και πιστεύω θα τα πάει ακόμα καλύτερα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε το τηλέφωνο είναι μια χαρά... ειδικά στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο! Και ο default launcher έχει βελτιωθεί πολύ αν και σίγουρα μπορεί και καλύτερα!Αν πιάσεις το G4 στα χέρια σου και δεις το ui του θα καταλάβεις τι εννοώ. Αν πάρει το G3 το ui του G4 με την 5.1.1 θα μεταμορφωθεί και πιστεύω θα τα πάει ακόμα καλύτερα.

 

χχαχαχααχ δεν το εγραψα για σενα εμεις οι 2 το λεμε συνεχεια το λεω για αυτους που μπαινουν και ρωταν αν θα το παρουν δεν το αφηνει η lg το 3αρι βλεπω να πηγαινουμε απευθειας στην Μ οι πωλησεις της επεσαν και θελει να κανει το μπαμ να μπει για τα καλα στο παιχνιδι στην τεχνολογια των τηλ για αυτο και εβγαλε το 3 και το 4 να παρει την πιτα απο κατι πανακριβα υπερεκτιμημενα συσκευακια που πληρωνεις μαρκα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκιες πως το βαζω να μην συνδεεται σε 4g το ριμαδι επειδη αγορασα την προσφορα με 1γιγα που εχει μου ενεργοποίησε το πακετο 4G μονο του ενω δεν εχω συμβολαιο ωστε να μου το εχουν ενεργοποιημενο και ρουφιξε σε 2 μερες 730 mb

 

ενταξει το βρηκα το εβαλα σε gsm/wcdma σκετο ρε τους αλητες με τεντωσαν τζαμπα το 5ευρω τις παλιοκουφαλες τοσο καιρο δεν ειχα 4g γιατι το πακετο μου στην comsote εχει μονο 400mb ιντερνετ και πρεπει να αλλαξω πακετο οπως μου ειπαν ωστε να εχω συνδεση και με το που αγορα με 5ευρω 300mb και δωρο 1gb απο την καλοκαιρινη προσφορα τραβουσαν αβερτα 4g δεδομενα πωωωωωω πως την πατησα ετσι ο παλιος ρε γ......ο Η ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΧΡΥΣΑΦΙ

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ειτε 4g ειτε 3g τα δεδομενα που καταναλωνονται ειναι ακριβως τα ιδια...αρα το προβλημα σου βρισκεται σε καποια εφαρμογη...

 

Η αλλαγη γινεται απο ρυθμισεις>>tethering και δικτυα>>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>>λειτουργια δικτυου>>gsm/wcdma

 

Ο μονος λογος να χρησιμοποιησεις λιγοτερα mb με 3g ειναι εαν βλεπεις βιντεο αλλα δεν τα βλεπεις ολοκληρα. Στον ιδιο χρονο με 3g θα εχει προλαβει να κατεβασει λιγοτερα δεδομενα σε σχεση με το 4g.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

http://s23.postimg.org/4qth4lpez/Screenshot_2015_08_25_15_03_06.png' alt='Screenshot_2015_08_25_15_03_06.png'>

screen capture windows[/img]

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω το εχω διαβασει απο πολλους στο ιντερνετ, μου το εχουν πει απο την cosmote οταν ρωτησα και το επιβεβαιωνω απο την εμπειρια μου... Ειχα 3g μονο τον πρωτο μηνα που ειχα το κινητο. Μετα ενεργοποιησα το 4g και δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση των mb... Το ιδιο και η αδερφη μου. Ολοι με cosmote... Εγω εχω 600mb με 4g και δεν τα τελειωνω ποτε σε 1 μηνα... Βεβαια τα χρησιμοποιω λιγο. Αλλα παλι ακομα και σε πλοηγηση δεν μου τρωει περισσοτερα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω το εχω διαβασει απο πολλους στο ιντερνετ, μου το εχουν πει απο την cosmote οταν ρωτησα και το επιβεβαιωνω απο την εμπειρια μου... Ειχα 3g μονο τον πρωτο μηνα που ειχα το κινητο. Μετα ενεργοποιησα το 4g και δεν ειδα καμια διαφορα στην καταναλωση των mb... Το ιδιο και η αδερφη μου. Ολοι με cosmote... Εγω εχω 600mb με 4g και δεν τα τελειωνω ποτε σε 1 μηνα... Βεβαια τα χρησιμοποιω λιγο. Αλλα παλι ακομα και σε πλοηγηση δεν μου τρωει περισσοτερα...

 

οχι αδερφε τωρα τους πηρα και μου ειπαν πως για αυτο τον λογο δεν το παρεχουν σε συμβολαιο κατω απο 35 για ασφαλεια μου ειπαν του τον πελατη σε υπερογκες χρεωσεις μιας και το 4G κατεβαζει περισσοτερα δεδομενα για αυτο και εφυγαν αερα εξου και η αποτομη αλλαγη στις μπαρες στις φωτο που ανεβασα!!!επομενος το απενεργοποιησα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω τωρα με 4g ειμαι... Με ποια λογικη δηλαδη οταν βλεπω ενα βιντεο να μου φαει 100mb στο 4g και 50mb στο 3g? Τα ιδια δεδομενα θα κατεβουν...

Εγω δεν εχω καν συμβολαιο...αγοραζω απλα πακετα...φοιτητικα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω εγω τωρα με 4g ειμαι... Με ποια λογικη δηλαδη οταν βλεπω ενα βιντεο να μου φαει 100mb στο 4g και 50mb στο 3g? Τα ιδια δεδομενα θα κατεβουν...

Εγω δεν εχω καν συμβολαιο...αγοραζω απλα πακετα...φοιτητικα.

 

Εκτός αν δεν το δεις όλο, οπότε σε 3g θα έχει κατεβάσει λιγότερο τμήμα του βίντεο σε σχέση με 4g. Είναι η μόνη πιθανή εξήγηση που μπορώ να δώσω. (Ομοίως και σε αρκετά βαριές σελίδες)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν δεν το δεις όλο, οπότε σε 3g θα έχει κατεβάσει λιγότερο τμήμα του βίντεο σε σχέση με 4g. Είναι η μόνη πιθανή εξήγηση που μπορώ να δώσω. (Ομοίως και σε αρκετά βαριές σελίδες)

Ακριβως το ιδιο αναφερω 2-3 posts πιο πανω...

Την πρωτη φορα που ενεργοποιησα το 4g στο κινητο της αδελφης μου,μου ειπε η κοπελα για την επιπλεον καταναλωση. Οταν ζητησα να μου εξηγησει το λογο ακριβως δεν μπορουσε. Οταν ενεργοποιησα το 4g στο δικο μου κινητο το παιδι στο τηλεφωνο μου ειπε οτι δεν καταναλωνονται περισσοτερα δεδομενα. Εγω παντως απο δικη μου εμπειρια εχω να πω οτι τα δεδομανε ειναι ιδια σε 4g και 3g... Το βραδακι αν ειναι θα κανω ενα τεστ. Θα δω το ιδιο βιντεο με συνδεση σε 4g και 3g και θα μετρησω τα δεδομενα που καταναλωσα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο αναφερω 2-3 posts πιο πανω...

Την πρωτη φορα που ενεργοποιησα το 4g στο κινητο της αδελφης μου,μου ειπε η κοπελα για την επιπλεον καταναλωση. Οταν ζητησα να μου εξηγησει το λογο ακριβως δεν μπορουσε. Οταν ενεργοποιησα το 4g στο δικο μου κινητο το παιδι στο τηλεφωνο μου ειπε οτι δεν καταναλωνονται περισσοτερα δεδομενα. Εγω παντως απο δικη μου εμπειρια εχω να πω οτι τα δεδομανε ειναι ιδια σε 4g και 3g... Το βραδακι αν ειναι θα κανω ενα τεστ. Θα δω το ιδιο βιντεο με συνδεση σε 4g και 3g και θα μετρησω τα δεδομενα που καταναλωσα.

 

Αν τα δεις και τα δύο μέχρι το τέλος δεν νομίζω να δεις διαφορά, δεν έχει λογική.

Αν βάλεις ένα μεγάλο βίντεο(π.χ. 1h) και δεις μέχρι το 1ο λεπτό, εκεί πιστεύω θα δεις διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο πιστευω και πιστευα και εγω... Αλλα ο φιλος πιο πανω λεει οτι με ιδια χρηση το 4g καταναλωνει περισσοτερα δεδομενα και το ιδιο υποστηριξε και ο υπαλληλος της κοσμοτε που μιλησε...
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι που πρωτομιλησε παντως για βιντεακια λεει ξεκαθαρα "αν δεν τα δεις μεχρι τελους",κι αυτο γιατι δεν θα εχει προλαβει να φορτωσει τοσα MB οσα με το 4g...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μια καφετέρια. Δεν μπορώ να μπω στο Wi-Fi. Εχω τον κωδικό. Τα άλλα2 παιδιά με ένα κινέζικο κινητό και ένα mls μπαίνουν κανονικά.

Επιλέγω το router λέει σύνδεση και μετά αποθηκευτικε. Μολις το ξανά επιλέξω με βγάζει πάλι επιλογή να κάνω σύνδεση και όχι παραβλεψη Όπως θα έπρεπε αν είχε κάνει σύνδεση. Έκλεισα το κινητό2 φορές.

Τι μπορεί να φταίει;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

το ρουτερ είναι του ****υ, κινέζικο, όποιος προλάβει να μπει μπήκε, δεν είναι από το κινητό
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το ρουτερ είναι του ****υ, κινέζικο, όποιος προλάβει να μπει μπήκε, δεν είναι από το κινητό

 

Τελικά μετά από μία επανεκκίνηση του ρουτερ όλα οκ.... ΟΤΕ το ρουτερ...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εχω το g3 εδω και 2 μηνες και εχω θεματα με crashes...

Εκανα και restore αλλα παλι τιποτα, τα ιδια και τα ιδια...

Please καμια ιδεα?

Εχει δοκιμασει κανεις cyanogenmod??

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον...εκανα αυτο με τα βιντεο που ειχα πει. Τα δεδομενα τα μετρουσα με το 3g watchdog... Το αποτελεσμα; και σε 4g και σε 3g τα δεδομενα που καταναλωθηκαν ηταν τα ιδια... Το βιντεο ηταν 2 λεπτων και το ειδα ολοκληρο και τις 2 φορες...

 

Αρα λοιπον φιλε μου επιμενω οτι καποια εφαρμογη σου τρωει τα δεδομενα. Επισης τσεκαρε την επιλογη εξοικονομηση δεδομενων στον chrome μεσω των ρυθμισεων του. Εγω δεν το εχω τσεκαρισμενο αλλα δοκιμασετο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αλλο το να δεις ενα βίντεο στο youtube και άλλο το να κάτσεις 5-10 λεπτά σε μια ιστοσελίδα με 500 διαφημίσεις γύρω - γύρω να κατεβαζουν και να δείχνουν διάφορα συνεχώς.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις cyanogenmod??

 

 

σήμερα έγραφα στο θέμα με τις τροποποιήσεις για την cm

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...