Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όρκο δεν παίρνω αλλά το κεντρικό σημείο ρυθμίσεων για δεδομένα γεωθεσίας είναι τα μενού στο GPS λογικά πιάνουν όλες τις εφαρμογές.

Αρκεί να μη γίνει αλλαγή μεταγενέστερη από μενού άλλης εφαρμογής για τη συγκεκριμένη βέβαια και μόνον.

Επαναλαμβάνω όρκο δεν παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα,θα θελα να ρωτησω στην αποθηκευση - διαφορα ποσο χωρο σας πιανει το system data?

 

Είναι στα 5.83gb stock Lollipop το κινητό μου απείραχτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα νέος στο κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται και πως, όταν έχω το hans free βαλμένο και έχω εισερχομένη κλήση να κτυπά τρεις φορές το κινητό και μετά να απαντώ αυτόματα από τα ακουστικά χωρίς να πατάω κάποιο κουμπί στο κινητό ότι έχει κουμπάκι στα ακουστικά το γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Πριν κάνα 2 βδομάδες ειχα ξαναρώτησει... Αλλα μου γράφει πάλι για τότε ρυθμίσεις οταν τις ανοίγω οτι διακόπηκαν κατι με πετάει εξω.... Το κινητό δεν είναι ροοτ και τότε το έκανα hard reset αλλά πάλι αι την αρχή... Δεν ξέρω τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκαταλαβα τι εννοείς. Πες μας τι κινήσεις κανείς για να σου εμφανίσει σφάλμα, και ποιο ακριβώς είναι το σφάλμα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Πριν κάνα 2 βδομάδες ειχα ξαναρώτησει... Αλλα μου γράφει πάλι για τότε ρυθμίσεις οταν τις ανοίγω οτι διακόπηκαν κατι με πετάει εξω.... Το κινητό δεν είναι ροοτ και τότε το έκανα hard reset αλλά πάλι αι την αρχή... Δεν ξέρω τι να κάνω

 

Το "Δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει" είναι bug της lollipop και συμβαίνει συνήθως κατά την εναλλαγή απο data σε wifi ή μόλις ενεργοποιείς το wifi. Δεν εμφανίζεται πάντα αλλά μια στο τόσο και μέχρι τώρα δεν φαίνεται να επηρεάζει σε κάτι το κινητό. Μην αγχώνεσαι το έχουμε αρκετοί αν όχι όλοι με stock rom. Θεωρητικά με τα επερχόμενα update θα πάψει να υφίσταται.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκαταλαβα τι εννοείς. Πες μας τι κινήσεις κανείς για να σου εμφανίσει σφάλμα, και ποιο ακριβώς είναι το σφάλμα

Πατώντας το κουμπί ρυθμίσεις είτε απο την μπάρα είτε από το μενού.. Μου ανοίγει τις ρυθμίσεις και κατευθείαν τις κλείνει λέγοντάς μου (Δυστυχώς οι ρυθμίσεις εχει σταματήσει.) Δεν έχω κάνει τίποτα που να τις επηρέασε στο άκυρο απλά τις πάτησα χτες το βράδυ και έγινε αυτό και συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το κουμπί ρυθμίσεις είτε απο την μπάρα είτε από το μενού.. Μου ανοίγει τις ρυθμίσεις και κατευθείαν τις κλείνει λέγοντάς μου (Δυστυχώς οι ρυθμίσεις εχει σταματήσει.) Δεν έχω κάνει τίποτα που να τις επηρέασε στο άκυρο απλά τις πάτησα χτες το βράδυ και έγινε αυτό και συνεχίζει.

 

ααααα sorry εγώ νόμιζα οτι έχεις άλλο θέμα για αυτό και σου απάντησα πιο πάνω.:worry: έχω την εντύπωση οτι αν συνδέσεις το κινητό με το pc , μέσω του lg pc suite μπορείς να κάνεις έλεγχο και επιδιόρθωση σφαλμάτων ( δεν είμαι σίγουρος αν είναι απο pc suite ή απο το flashtool) αν μπορείς κάποιος να βοηθήσει.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μετά από 4 μήνες άριστης συμβίωσης με το κινητό ανακάλυψα ότι το knock code πιάνει και με σβηστη στη την οθόνη :eek: :p :D χαχαχαχαχαχαχα. Τσάμπα ο έξτρα χρόνος που έτρωγα στο ξεκλείδωμα
Link to comment
Share on other sites

ααααα sorry εγώ νόμιζα οτι έχεις άλλο θέμα για αυτό και σου απάντησα πιο πάνω.:worry: έχω την εντύπωση οτι αν συνδέσεις το κινητό με το pc , μέσω του lg pc suite μπορείς να κάνεις έλεγχο και επιδιόρθωση σφαλμάτων ( δεν είμαι σίγουρος αν είναι απο pc suite ή απο το flashtool) αν μπορείς κάποιος να βοηθήσει.

Μπορείς να μου δώσεις οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις οδηγίες;

Δεν την ξέρω ακριβώς την διαδικασία. Αρχικά μπες Google κατέβασε το LG pc suite και ψάξε μνα βρεις αυτό που λέει εντοπισμός σφαλμάτων και επιδιόρθωση. Για αυτό είπα και πιο πάνω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα να κάνω και δεν ξέρω ακριβώς. Sorry!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην κατοχος του g3 και εχοντας τωρα το z3 θα ηθελα να σας δωσω ενα hint για τις μπαταριες των 2 τηλεφωνων.....Οταν το g3 το εβαζα για φορτισμα με μπαταρια στο 10% το z3 εχει με την ιδια ακριβως χρηση ......50%:eek:

Επισης να πω οτι το Ζ3 απο προχτες τρεχει με 5.1.1 που του βελτιωσε λιγο τη μπαταρια του (εχει μεινει λιγο πισω το g3 σ άυτο το θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει το z3 6-9 ωρες χρηση; Σαν να εισαι λιγο υπερβολικος. Απο το iphone6+ το περιμενω. Αλλα απο το z3..;
Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην κατοχος του g3 και εχοντας τωρα το z3 θα ηθελα να σας δωσω ενα hint για τις μπαταριες των 2 τηλεφωνων.....Οταν το g3 το εβαζα για φορτισμα με μπαταρια στο 10% το z3 εχει με την ιδια ακριβως χρηση ......50%:eek:

Επισης να πω οτι το Ζ3 απο προχτες τρεχει με 5.1.1 που του βελτιωσε λιγο τη μπαταρια του (εχει μεινει λιγο πισω το g3 σ άυτο το θεμα)

 

γνωστό οτι το Z3 έχει πολύ καλή μπαταρία να όχι την καλύτερη αυτή τη στιγμή σε ναυρχίδα. Μακάρι όταν το G3 πάρει αναβάθμιση να γίνει λίγο καλύτερο στην μπαταρία αν και χλωμό το κόβω γιατί όλο το κακό το κάνει η οθόνη.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην κατοχος του g3 και εχοντας τωρα το z3 θα ηθελα να σας δωσω ενα hint για τις μπαταριες των 2 τηλεφωνων.....Οταν το g3 το εβαζα για φορτισμα με μπαταρια στο 10% το z3 εχει με την ιδια ακριβως χρηση ......50%:eek:

Επισης να πω οτι το Ζ3 απο προχτες τρεχει με 5.1.1 που του βελτιωσε λιγο τη μπαταρια του (εχει μεινει λιγο πισω το g3 σ άυτο το θεμα)

 

Βγαζει το z3 6-9 ωρες χρηση; Σαν να εισαι λιγο υπερβολικος. Απο το iphone6+ το περιμενω. Αλλα απο το z3..;

 

Ισχύει για το Ζ3. Αλλά χάνει σε άλλα θέματα για εμένα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει το z3 6-9 ωρες χρηση; Σαν να εισαι λιγο υπερβολικος. Απο το iphone6+ το περιμενω. Αλλα απο το z3..;

 

για καθε 2 ωρες χρηση μου ριχνει 30% μπαταρια.....στο g3 μου εριχνε για την ιδια χρηση 50%. Επισης να πω οτι αυτα τα νουμερα τα βλεπω χωρις stamina mode... με αυτη ενεργη το τηλ κραταει μερες

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνωστό οτι το Z3 έχει πολύ καλή μπαταρία να όχι την καλύτερη αυτή τη στιγμή σε ναυρχίδα. Μακάρι όταν το G3 πάρει αναβάθμιση να γίνει λίγο καλύτερο στην μπαταρία αν και χλωμό το κόβω γιατί όλο το κακό το κάνει η οθόνη.

 

οντως η οθονη το σκοτωνει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει για το Ζ3. Αλλά χάνει σε άλλα θέματα για εμένα.

 

Δεν θα διαφωνησω....ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων, αλιμονο, αν καποιος πει οτι το g3 ειναι μαπα τηλεφωνο ειναι μακρυα νυχτωμενος :(

Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

το πηρα μαγκιες ολα καλα πηρα θηκες ζελατινες τα παντα και ασχολήθηκα λιγο καποια στιγμη θα κανω ενα ενα γενικο review με τις δικες μου εντυπωσεις αφου το λιωσω λιγο!!!απλα μπορει καποιος να μου πει για τις φορτησεις???η πρωτη θελει κλειστο ανοιχτο????τι ακριβως να κανω???ενημωροτικα η συσκευη που ειδα με την εφαρμογη lg phone from portugal(provider name) sto original(ok)

stolen information(notkorean) και ειναι 505 δεν ξερω τι σιμαινουν αυτα αν μπορει καποιος ας δωσει τα φωτα του!το περιεργο μονο που παρατηρισα ειναι οτι οταν το ανοιξα πρωτη φορα εκανε κανενα 5 λετπο κατι φορτωσεις και ανοιξε με την μια ουτε συνδεση σε νετ ουτε τιποτα και πηγα να δω το λογισμικο και ελεγε ειδη 5.0 lollipop εκανα δοκιμη μηπως και εχει καποιο upadate αλλα λεει ειδη ενημερωμενο τελος ημερομηνια κατασκευης στην εφαρμογη λεει 2015/5/11 αυτα απο μενα ας στειλει καποιος να δω τι θα κανω με το θεμα φορτιση γιατι θα κλεισει και ας μου πει και ποσο χρονο χρειαζεται αν δηλαδη κανει ωρα να παει 100% ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΗΡΘΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΕΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΟΥΔΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το πηρα μαγκιες ολα καλα πηρα θηκες ζελατινες τα παντα και ασχολήθηκα λιγο καποια στιγμη θα κανω ενα ενα γενικο review με τις δικες μου εντυπωσεις αφου το λιωσω λιγο!!!απλα μπορει καποιος να μου πει για τις φορτησεις???η πρωτη θελει κλειστο ανοιχτο????τι ακριβως να κανω???ενημωροτικα η συσκευη που ειδα με την εφαρμογη lg phone from portugal(provider name) sto original(ok)

stolen information(notkorean) και ειναι 505 δεν ξερω τι σιμαινουν αυτα αν μπορει καποιος ας δωσει τα φωτα του!το περιεργο μονο που παρατηρισα ειναι οτι οταν το ανοιξα πρωτη φορα εκανε κανενα 5 λετπο κατι φορτωσεις και ανοιξε με την μια ουτε συνδεση σε νετ ουτε τιποτα και πηγα να δω το λογισμικο και ελεγε ειδη 5.0 lollipop εκανα δοκιμη μηπως και εχει καποιο upadate αλλα λεει ειδη ενημερωμενο τελος ημερομηνια κατασκευης στην εφαρμογη λεει 2015/5/11 αυτα απο μενα ας στειλει καποιος να δω τι θα κανω με το θεμα φορτιση γιατι θα κλεισει και ας μου πει και ποσο χρονο χρειαζεται αν δηλαδη κανει ωρα να παει 100% ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΗΡΘΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΕΣΩ ΤΑ ΛΕΦΤΟΥΔΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!

 

καλορίζικο...λιώστο και μετά βάλτο να φορτίσει όπως θες,ανοιχτό-κλειστό,δεν κάνει διαφορά και όταν ανάψει το πράσινο ότι γέμισε ξαναλιώστο,δεν τρέχει τίποτα.μετά από 3-4 φορτίσεις η μπαταρία θα σου δώσει το μέγιστο φορτίο.

τα λεφτουδάκια σου δεν θα τα πονέσεις,σ αυτά τα χρήματα που έδωσες πήρες την κορυφή.:dance:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

μιας και λέτε για μπαταρίες και αναφέρετε τα sony κι εγώ από Ζ1 παρατήρησα έντονη διαφορά στο g3, με τη χρήση που κάνω από 4.5 έως 5 ώρες οθόνη στο Ζ1 έπεσα στις 3.5 στο g3

 

γενικά η sony είναι η καλύτερη σε αυτονομία, παρόλα αυτά το g3 είναι καλύτερο σαν συσκευή (από το Ζ1 σίγουρα) κερδίζοντας σε κάποια σημαντικά για μένα σημεία, οπότε δε το μετάνιωσα σε καμιά περίπτωση

 

και δύσκολα θα πήγαινα ξανά σε sony, ενώ εύκολα θα πήγαινα ξανά σε lg (από την οποία ανέκαθεν ήμουν ευχαριστημένος)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόταση για nexus 6 καινούργιο και είμαι σε σοβαρή σκέψη να το δώσω το θηριακι. :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόταση για nexus 6 καινούργιο και είμαι σε σοβαρή σκέψη να το δώσω το θηριακι. :(

Μόνο αρνητικό για μένα τα κρούσματα καμενων οθονων. Αλλιώς πάντα ήμουν υπέρ των nexus σαν εμπειρία χρήσης. Μόνο αρνητικό με τα 4 και 5 η πολύ μικρή μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αρνητικό για μένα τα κρούσματα καμενων οθονων. Αλλιώς πάντα ήμουν υπέρ των nexus σαν εμπειρία χρήσης. Μόνο αρνητικό με τα 4 και 5 η πολύ μικρή μπαταρία.

Κοίτα το συγκεκριμένο είναι αγορασμένο 4/7 αν κάτσει καμία στραβή με την οθόνη να είναι καλά η εγγύηση. Motorola δεν είχα ποτέ και λέω να το κάνω το βήμα. Από όσο διαβάζω στο νήμα του 6 είναι λίγο καλύτερη η μπαταρία από το δικό μας σε επίπεδα note 4 αλλά δεν περιμένω και τίποτα εντυπωσιακό τύπου g2, Z3, ascend mate 7.

Για note 4 πήγαινα αλλά μάλλον θα μου κάτσει nexus

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...