Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To δοκιμασα και εβγαλε οτι δεν μπορει να συνδεθει με τον server

Το μήνυμα αυτό (δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server) το βγάζει και σε μένα.... Μην δίνεις σημασία άστο να ολοκληρώσει το πέρασμα της stock rom !!!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν λες στυλ; Θέλει root η παραμετροποίηση των πλήκτρων.

Παραμετροποίηση των πλήκτρων θέλω.

Να τους αλλαξω στυλ.

(Μάλλον κάτι λέω λάθος)

Σε όσα G3 έχω δει τα έχουν διαφορετικά και δεν έχουν κάνει root.

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το APN της Wind; Απ' ότι θυμάμαι δεν το παίρνει μόνο του στη Wind.

 

Ηταν περασμένο απο μόνο του, απο τη wind μου ειπαν οτι οι ρυθμισεις ειναι ενταξει. Έβαλα μια κάρτα τις cosmote και δουλευαν κανονικα τα δεδομενα οποτε μάλλον θα επιστρεψω ξανα στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παραμετροποίηση των πλήκτρων θέλω.

Να τους αλλαξω στυλ.

(Μάλλον κάτι λέω λάθος)

Σε όσα G3 έχω δει τα έχουν διαφορετικά και δεν έχουν κάνει root.

 

Κανε καμία αναζήτηση στο google για lg g3 soft Keyes κάτι θα σου βγάλει....

Link to comment
Share on other sites

Παραμετροποίηση των πλήκτρων θέλω.

Να τους αλλαξω στυλ.

(Μάλλον κάτι λέω λάθος)

Σε όσα G3 έχω δει τα έχουν διαφορετικά και δεν έχουν κάνει root.

Το στυλ τους αλλάζει μονο του στις Official lollipop rom (και γινονται minimal κυκλος για home τετράγωνο για manage recent apps και τριγωνο για back) αν θες οποιαδήποτε αλλη μπαρα θελει root και παραμετροποιηση.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτό (δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server) το βγάζει και σε μένα.... Μην δίνεις σημασία άστο να ολοκληρώσει το πέρασμα της stock rom !!!!

 

Τα καταφερα με τον αλλο τροπο μεσω LG Flashtool, και γυρισα στην Stock Rom της Lg αλλα το προβλημα παραμενει οποτε λεω να το παω στην αντιπροσωπεια αφου τωρα βρισκεται εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εδω και δυο εβδομαδες το κινητο βρισκεται σε bootloop καθε φορα που ανοιγω το internet η τα δεδομενα της καρτοκινητης.

Ανοιγει μεχρι να δω το σημα της LG και σβηνει κανοντας ακριβως το ιδιο εκτος αν το βαλω στο φορτιστη του! τοτε ολα λειτουργουν σωστα και το ιντερνετ και ολα.

Αν αφαιρεσω παρ΄λλα αυτα το φορτιστη με κλειστο ιντερνετ τοτε το κινητο λειτουργει κανονικα αν τον αφαιρεσω με ανοιχτο το ιντερνετ τοτε κανει bootloop μεχρι να το ξαναβαλω στο φορτιστη.

Εχω δοκιμασει factory reset, να αλλαξω την Stock ROM που ειχα σε Resurrection Remix ROM με factory reset κλπ τιποτα δεν δουλεψε.

Δεν ξερω τι γινεται οποιος ξερει αν στειλει μηνυμα.

 

Αυτό φίλε μου είναι η μπαταρία..είναι βραχυκυκλωμένη και γι αυτό σου δουλεύει μόνο όταν το βάζεις στον φορτιστή

Απλώς όταν ανοίγεις ιντερνέτ προσπαθεί να τραβήξει τάση και βραχυκυκλώνει

Δεν ξέρω αν θα σου καλύψει την αλλαγή μπαταρίας το σέρβις αλλά είμαι σίγουρος ότι φταίει η μπαταρία διότι τα ίδια ακριβώς συμπτώματα είχα παλιά με ένα χ8 και το πήγα σε έναν φίλο μου τεχνικό να μετρήσει την μπαταρία και την βρήκε βραχυκυκλωμένη.Μόλις του έβαλα καινούργια δούλευε ρολόι..

 

Οπότε θες μπαταρία

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου είναι η μπαταρία..είναι βραχυκυκλωμένη και γι αυτό σου δουλεύει μόνο όταν το βάζεις στον φορτιστή

Απλώς όταν ανοίγεις ιντερνέτ προσπαθεί να τραβήξει τάση και βραχυκυκλώνει

Δεν ξέρω αν θα σου καλύψει την αλλαγή μπαταρίας το σέρβις αλλά είμαι σίγουρος ότι φταίει η μπαταρία διότι τα ίδια ακριβώς συμπτώματα είχα παλιά με ένα χ8 και το πήγα σε έναν φίλο μου τεχνικό να μετρήσει την μπαταρία και την βρήκε βραχυκυκλωμένη.Μόλις του έβαλα καινούργια δούλευε ρολόι..

 

Οπότε θες μπαταρία

 

Λες να ειναι αυτο; Το Lg το εχω σχεδον ενα χρονο και δεν ειχα ποτε προβληματα με την μπαταρια αλλα μονο 15€ οποτε θα το παω στην αντιπροσωπεια τους το δινω για ελεγχο και αν ειναι η μπαταρια αγοραζω μια απο αυτους.

Edited by GeorgeAl92
Link to comment
Share on other sites

Λες να ειναι αυτο; Το Lg το εχω σχεδον ενα χρονο και δεν ειχα ποτε προβληματα με την μπαταρια αλλα μονο 15€ οποτε θα το παω στην αντιπροσωπεια τους το δινω για ελεγχο και αν ειναι η μπαταρια αγοραζω μια απο αυτους.

 

Είμαι κατά 99% σίγουρος γιατί είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα

Όταν την πήγα στον τεχνικό να την μετρήσει (και με μία πατέντα που υπάρχει με πολύ αργή φόρτιση να την ανακτήσει έως να παραγγείλω μία φθηνή official που είχα βρει στο ίντερνετ) απορούσε διότι δεν είχε πέσει απλώς η τάση της αλλά ήταν βραχυκυκλωμένη και δεν γινόταν τίποτα..

Και επίσης έδειχνε κανονικά ότι ήταν φορτισμένη στην status bar

Αν υπάρχει κάποιος ηλεκτρονικός στην γειτονιά σου πάνε την να την μετρήσει

 

Δες και ΕΔΩ την συζήτηση που είχα κάνει τότε..

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα απο root σε official 5.0 με lg flash tool και οταν το ανοιξα δεν ειχα μπαρα notification και κατω πληκτρα. περασα 4.4.2 και ολα καλα. εχεις κανενας καμια λυσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ! Δυστυχως καποιος με ματιασε και το g3ακη μου εφαγε τα μουτρα του ουτε απο ενα μετρο με glass φορεμενο και το κλαιω τωρα ! Το κινητο εχει διαλυσει κατω στο σημα LG και εχει κανει ενα γκελ προς τα πανω ! Επισυναπτω καποιες φωτο για τους γνωστες ! Ερωτηση:

χρειαζεται νεα οθονη lcd η απλα αυτο το συστημα αφης ! ρωταω γτ δεν θελω να με πιασει καποιος θυμα !Επισης μηπως γνωριζετε αν αλλαζει και αυτο το μεταλλικο γυρω γυρω ασημι χρωματοσ για την titan εκδοση ? Ευχαριστω εκ τον προτερων !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παραμετροποίηση των πλήκτρων θέλω.

Να τους αλλαξω στυλ.

(Μάλλον κάτι λέω λάθος)

Σε όσα G3 έχω δει τα έχουν διαφορετικά και δεν έχουν κάνει root.

Τα διαφορετικα κουμπια υπαρχουν σε καποιους επειδη ειναι στη kk και δεν εχουν παει στη lp που αλλαξαν τα κουμπια εμφανιση.

Παραμετροποιηση δεν υπαρχει. Μονο να βαλεις οσο θες, γιατι εχει 7, σε οποια θεση θες.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Τα διαφορετικα κουμπια υπαρχουν σε καποιους επειδη ειναι στη kk και δεν εχουν παει στη lp που αλλαξαν τα κουμπια εμφανιση.

Παραμετροποιηση δεν υπαρχει. Μονο να βαλεις οσο θες, γιατι εχει 7, σε οποια θεση θες.

Οκ

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω φωτογραφιες. Αλλαζει ολο μαζι ,οταν λεω ολο εννοω οτι βλεπεις εκτος απο το πισω καπακι.Το κοστος ειναι κοντα στα 160 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω να βάλω το lolipop ή να μείνω στο kitkat; Κερδίζω ταχύτητα με lolipop και μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω να βάλω το lolipop ή να μείνω στο kitkat; Κερδίζω ταχύτητα με lolipop και μπαταρία;

Αν και δεν πρόλαβα να μείνω πολύ στο ΚΚ, ώστε να έχω προσωπική άποψη, η γενική άποψη είναι πως η loli έχει βελτιώσει τη συσκευή σε θέματα ταχύτητας - lag. Το μόνο αρνητικό της loli που θυμάμαι να έχει αναφερθεί (από τον cocus νομίζω) αφορά σε τυχαίες αποσυνδέσεις του gps.

Προσωπικά πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ούτε τις λίγες πρώτες μέρες με ΚΚ, αλλά ούτε και και τους υπόλοιπους 6 μήνες μεχρι τώρα με loli.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

Σήμερα είχα απίστευτα κολλήματα. Ακόμα και στο κλείσιμο κολλά, επίσης ανεβάζει θερμοκρασία αρκετά, δεν ξέρω πόσα αλλά θερμαίνεται μέσα σε δευτερόλεπτα! Επίσης όταν ξεκινά κάνει πάνω από μισώ λεπτό να μου δώσει την οθόνη για το pin. Όποια εφαρμογή και να ανοίξω μαυρίζει η οθόνη. Τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησα 2 μέρες πριν ξεκινήσουν τα ρποβλήματα ήταν το xwidget..... Μάλλον πάω για hard reset.

 

Ξεκίνησα το hard reset μέσω του μενού settings>back & reset > Factory... > Delete all.

Πάτησα 2 φορές delete all καθώς δεν ανταποκρινόταν. Στη συνέχεια μου έβγαλε το logo thw cosmote (όπως κάθε φορά που το ξεκινώ ή το κλείνω) και παραμένει κολλημένο σε αυτό... ενώ είναι ζεστό, μάλλον κάνει το factory reset?

 

Τι να κάνω ποια είναι η Normal διαδικασία;

Σε άλλα κινητά που είχαν sony ή samsung ;h nexus εμφάνιζε το robotακι και είχε μια ένδειξη ότι κάτι τρέχει...

Edited by deviant
Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα θέλω να πάρω το lg g3 32gb μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει usb otg καλώδιο για να συνδεθεί usb στικακι

 

Ασφαλώς και υποστηρίζει.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα θέλω να πάρω το lg g3 32gb μπορεί κάποιος να μου πει αν υποστηρίζει usb otg καλώδιο για να συνδεθεί usb στικακι

Ναι, υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ κάτι άλλο βίντεο κλήσεις κάνει μέσω δικτύου πχ cosmote όπως έκανα με το galaxy s4? Και τέλος εγραφη κλήσης μπορώ να κάνω όπως έκανε το s4 χωρίς πρόγραμμα απλός με ρουτ και κάποια ρύθμιση στα csc το

Xposed Framework δουλεύει στο g3 με lolipop

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μεταχειρισμένη από ένα μέλος και έχω 2 απορίες:

1) πολλοί αναγράφουν την παρτίδα της συσκευής λέγοντας οτι ειναι απροβληματιστη. Δηλαδή υπήρξαν και παρτίδες προβλήματικές?

2)Το σημαντικότερο. Διαβάζω ότι η αχίλειος πτέρνα της συσκευής είναι ότι υπερθερμαίνεται και ότι η αυτονομία της είναι τραγική. Ισχύουν?

 

PS: θα ήθελα να έχω ένα δείγμα αυτονομίας. Ας πουμε, πόσες ώρες screen on σας βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή μεταχειρισμένη από ένα μέλος και έχω 2 απορίες:

1) πολλοί αναγράφουν την παρτίδα της συσκευής λέγοντας οτι ειναι απροβληματιστη. Δηλαδή υπήρξαν και παρτίδες προβλήματικές?

2)Το σημαντικότερο. Διαβάζω ότι η αχίλειος πτέρνα της συσκευής είναι ότι υπερθερμαίνεται και ότι η αυτονομία της είναι τραγική. Ισχύουν?

 

PS: θα ήθελα να έχω ένα δείγμα αυτονομίας. Ας πουμε, πόσες ώρες screen on σας βγάζει?

 

οι πολυ παλιες παρτιδες ειχανε καποια bug,oντως το κινητο υπερθερμενεται -οχι τιποτα φοβερο ομως και η μπαταρια του ειναι λιγη για την πολυ ενεργοβορα οθονη του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...