Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας,δεν ξερω αν πρεπει να το ποσταρω εδω ή στο "τροποποιησεις", αλλα για το προβλημα με την αρχικη οθονη που εχω διαβασει απο πολλους και ειχα κι εγω,βρηκα μια καταλαθος λυση.Εβαλα nova launcher για να γλιτωσω απο αυτο επειδη ομως δεν μου αρεσε αφου τον σεταρα και τον δοκιμασα για κανα διημερο,ξαναγυρισα στον στοκ.Ως δια μαγειας απο τοτε δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με αρχικη οθονη και μενου.Μονο η εφαρμογη του gazzeta κλεινει αλλα αυτο το εκανε και στο παλιο μου κιν.Μπορει η εγκατασταση του nova να πειραξε κατι στο λογισμικο και να εφτιαξε;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισης σκεψου φιλε και το θεμα του χωρου. Με το 32αρι ενας μεσος χρηστης ειναι καλυμμενος. Θα βαλει καποιες εφαρμογες, λιγη μουσικη και θα βγαλει και μερικες φωτογραφιες και με το google photos ειναι υπερκαλλυμενος στο θεμα αποθηκευτικος χωρος.

Στο 16αρι, αν δεν βαλεις καρτα sd θα πρεπει οπως να εχει να εισαι πιο προσεκτικος με τα ποσα gb σου μενουν. Και τελικα αν δεν σε φτανουν θα καταληξεις να παρεις και μια sd, θα τη πληρωσεις και στο τελος θα εχεις δωσει πανω κατω τα ιδια λεφτα με σεση αν επαιρνες το 32αρι.

Αν εχεις τα χρηματα, δωσε τα.

 

Μονο που μια καρτα 16ρα κανει 8 ευρω ενω το 32ρι κανει 50 ευρω παραπανω. τεσπα εγω που τα δοκιμασα και τα 2 δεν ειδα διαφορες που λενε οι φιλοι οτι ρολαρει καλυτερα, τα ιδια lags ειδα και την ιδια ταχυτητα. Απλα οταν ειχα πολλες εφαρμογες ανοιχτες >10 δλδ δεν ξαναφορτωνε καποιες.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μονο που μια καρτα 16ρα κανει 8 ευρω ενω το 32ρι κανει 50 ευρω παραπανω. τεσπα εγω που τα δοκιμασα και τα 2 δεν ειδα διαφορες που λενε οι φιλοι οτι ρολαρει καλυτερα, τα ιδια lags ειδα και την ιδια ταχυτητα. Απλα οταν ειχα πολλες εφαρμογες ανοιχτες >10 δλδ δεν ξαναφορτωνε καποιες.

Ναι αλλα στην εξωτερικη sd δεν μπορεις να την εκμεταλλευτείς ηια εγκατάσταση μεγαλοων εφαρμογων παρα μονο για αποθηκη. Οπως και να χει το 32αρι ειναι αρκετα ανώτερο απο το 16αρι και αξιζει το παραπανω κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ πως έχω ήδη μια 16αρα sd οποτε δεν υπάρχει επιπλέον κόστος για το 16αρι.

Ο καθενας οπως το δει αλλα δεν εχει καμια σχεση ο εσωτερικος χωρος με τον εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ο κοτσωβολος εχει το 32αρι 399 που τα βρηκε τα κοματια? εδω και 2 μηνες δεν υπηρχε μηπως ειναι ανακατασκευασμενα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καταλαβαίνω τι λες. Βασικά, η ραμ με ενδιαφέρει αν αξίζει και αν δίνει όντως μια καλύτερη εμπειρία χρήσης. Ο αποθηκευτικος χώρος δεν με νοιάζει, νομίζω οτι θα μου φτάνει. Τα benchmarks στο YouTube πάντως δίνουν ελάχιστο προβάδισμα στο 32ρι ενω περίμενα μεγαλύτερη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, καταλαβαίνω τι λες. Βασικά, η ραμ με ενδιαφέρει αν αξίζει και αν δίνει όντως μια καλύτερη εμπειρία χρήσης. Ο αποθηκευτικος χώρος δεν με νοιάζει, νομίζω οτι θα μου φτάνει. Τα benchmarks στο YouTube πάντως δίνουν ελάχιστο προβάδισμα στο 32ρι ενω περίμενα μεγαλύτερη διαφορά.

 

τα benchmark ειναι μια βλακεια για να απασχολουν το λαο με νουμερακια!

τις διαφορες, οσο μικρες κ αν ειναι, θα τις δεις σε εργασιες καθημερινης χρησης..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο θέμα έχω στο πληκτρολόγιο της google δεν μπορώ να γράψω με κίνηση του δακτύλου στα αγγλικά στα ελληνικά δεν έχω πρόβλημα λειτουργεί.

Παλιότερα μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο είχε μια ιδιαιτερότητα στις ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνω σε σχέση με τα αλλά πληκτρολόγια lg, flesky που αλλάζουν κανονικά.

Ίσως συμβαίνει μετά από ανανέωση της εφαρμογής ή αλλαγή πληκτρολογίου το πρόβλημα αυτό.

Τρελό bug αυτό και τα νεύρα όσο δεν παίρνει ψηλότερα.

Δυστυχώς έκανα τη βλακία να μη το κάνω σημείωμα στο keep.

Ξέρει κανείς τα βήματα (ιδιαιτερότητα);

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ο κοτσωβολος εχει το 32αρι 399 που τα βρηκε τα κοματια? εδω και 2 μηνες δεν υπηρχε μηπως ειναι ανακατασκευασμενα?

 

κανενας καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

κανενας καμια γνωμη?

 

Μπορεί και να ισχύει, μπορεί και όχι. Το κακό είναι ότι κανένας δε μπορεί μετά βεβαιότητας να σου δώσει απάντηση και εσύ δε μπορείς να ελέγξεις imei. Θέλω να πιστεύω όμως ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και απλώς έγινε καθυστερημένα παραλαβή.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε, αν μπορουσαμε να αποθηκευσουμε εφαρμογες και να τρεχουν απροβληματιστα, θα πηγαινα και εγω στο 16αρι. Αλλα απο τη στιγμη που αυτο δεν γινεται, εγω δεν θα κατσω να σκαω τι θα σβηνω και τι θα αφηνω για να εχω χωρο στο κινητο, για 50 ευρω. Να πω οτι ειναι ενα κατοσταρι που ειναι στο iphone, να το σκεφτω. Αλλα και παλι.

Γενικα εγω, οποτε δω "8gb, 16gb" σε κινητο, ουτε καν που ασχολουμε. Νευριαζω με τις εταιριες που βγαζουν τετοια μοντελα, και ψαχνω για 32αρια και πανω. Αυτα εγω.

Αν εσυ φιλε θεωρεις οτι τα 16 σου φτανουν και σου περισσευουν (σκεψου το ομως σε βαθος χρονου, τι εφαρμογες θα βγουν στο μελλον και το μεγεθος θα εχουν) τοτε πηγαινε για το 16αρι.

Επισης αλλο η εσωτερικη μνημη και αλλο η sd. Οσο καλη και να ειναι η sd.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62024[/ATTACH] off topic αλλά κοίτα τι βρίσκει κανείς ψάχνοντας τα συρταρια του...! :eek::eek: αν εξαιρέσεις το s4 Black edition, το g2 και το note 3 (παίζει η κόρη μου δεν είναι στη φώτο) όλα τα άλλα αρχαιοκαπηλια! Η φώτο όμως από g3 για να είμαι και στο θέμα ;) Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως αναφερω και στο τιτλο του θεμματος εχω ενα πολυ σοβαρο προβλημα με τον λογαριασμο μου στην google που χωριζεται σε μικροτερα οπως πχ οταν παταω απο τον browser του υπολογιστη εγκατασταση μιας εφαρμογης αυτη δεν πηγαινει ποτε στο κινητο ωστε να εγκατασταθει.

Επισης στην διαχειρηση της συσκευης android μου εμφανιζει την παλαια μου συσκευη που ειχα πριν 1 + χρονο οποτε ο εντοπισμος της συσκευης δεν δουλευει. Ως επακολουθο δεν μπορω να χρησιμοποιησω εφαρμογες οπως whereismydroid, avast security, lookout, avg κλπ για τον εντοπισμο της συσκευης.

Τελος στο avast συσκεκριμενα δεν μπορω να κανω εγκατασταση διοτι μου βγαζει Could not connect to Google Cloud to Device Messaging (Phone_Registration_Error) Please make sure your Google account is set up correctly.

Εχω δοκιμασει την λυση http://android.stackexchange.com/questions/51753/phone-not-appearing-in-android-device-manager αλλα τιποτα.

Eχει κανεις καποια ιδεα εκτος απο factory reset.

YΓ Το LG Backup αξιζει για επαναφορα μετα απο factory reset αν δεν βρεθει αλλη λυση;

Edited by GeorgeAl92
Link to comment
Share on other sites

Πάλι το ίδιο θέμα έχω στο πληκτρολόγιο της google δεν μπορώ να γράψω με κίνηση του δακτύλου στα αγγλικά στα ελληνικά δεν έχω πρόβλημα λειτουργεί.

Παλιότερα μου είχε συμβεί ακριβώς το ίδιο είχε μια ιδιαιτερότητα στις ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνω σε σχέση με τα αλλά πληκτρολόγια lg, flesky που αλλάζουν κανονικά.

Ίσως συμβαίνει μετά από ανανέωση της εφαρμογής ή αλλαγή πληκτρολογίου το πρόβλημα αυτό.

Τρελό bug αυτό και τα νεύρα όσο δεν παίρνει ψηλότερα.

Δυστυχώς έκανα τη βλακία να μη το κάνω σημείωμα στο keep.

Ξέρει κανείς τα βήματα (ιδιαιτερότητα);

 

 

ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ για να λειτουργεί ή ολίσθηση πρέπει να είναι ενημερωμένο το αντίστοιχο λεξικό παράδειγμα αν έχεις επιλέξει αγγλικά us πρέπει να έχεις κατεβάσει το αντίστοιχο (διόρθωση κειμένου - πρόσθετα λεξικά) αν έχεις το αγγλικό δεν δουλεύει ακόμα κι αν είναι επιλεγμένη ή πληκτρολόγηση με κίνηση λίγο ακατανόητο αλλά συμβαίνει κάθε φορά που ανανεώνεται η εφαρμογή.

Ίσως και κάθε μήνα με την ανανέωση των λεξικών κάτι ανάλογο με τους Google maps offline!

ΜΕΓΑΛΟ φάουλ της Google αυτό άσκοπη ταλαιπωρία.

Τι διάολο σε μένα συμβαίνει μόνο δεν έχω διάβαση κάτι αντίστοιχο σε άλλο σχόλιο ποτέ μου.

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΗΚΑ ΤΗ ΛΥΣΗ για να λειτουργεί ή ολίσθηση πρέπει να είναι ενημερωμένο το αντίστοιχο λεξικό παράδειγμα αν έχεις επιλέξει αγγλικά us πρέπει να έχεις κατεβάσει το αντίστοιχο (διόρθωση κειμένου - πρόσθετα λεξικά) αν έχεις το αγγλικό δεν δουλεύει ακόμα κι αν είναι επιλεγμένη ή πληκτρολόγηση με κίνηση λίγο ακατανόητο αλλά συμβαίνει κάθε φορά που ανανεώνεται η εφαρμογή.

Ίσως και κάθε μήνα με την ανανέωση των λεξικών κάτι ανάλογο με τους Google maps offline!

ΜΕΓΑΛΟ φάουλ της Google αυτό άσκοπη ταλαιπωρία.

Τι διάολο σε μένα συμβαίνει μόνο δεν έχω διάβαση κάτι αντίστοιχο σε άλλο σχόλιο ποτέ μου.

 

Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το SwiftKey και δεν έχει αντίστοιχο θέμα με την ολισθηση. Δύσκολη περίπτωση να το βρεις σε σχόλιο και να έχει τύχει σε κάποιον γιατί πρέπει να χρησιμοποιεί κάποιος και το πληκτρολόγιο της Google και την ολισθηση πράγμα σπάνιο! Ας πούμε και εγώ σπάνια χρησιμοποιώ ολισθηση. Το γκουγκλαρες και βρήκες λύση ή τυχαία?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62024[/ATTACH] off topic αλλά κοίτα τι βρίσκει κανείς ψάχνοντας τα συρταρια του...! :eek::eek: αν εξαιρέσεις το s4 Black edition, το g2 και το note 3 (παίζει η κόρη μου δεν είναι στη φώτο) όλα τα άλλα αρχαιοκαπηλια! Η φώτο όμως από g3 για να είμαι και στο θέμα ;)

Πωωωω τι κινηταρα το desire... Το πρωτο μου smart phone... Ακομα και σημερα οταν το πιανω στα χερια μου παθαινω πλακα με την ποιοτητα κατασκευης...δυστυχως ηθελε αλλαγη πλακετας και το αντικατεστησα με ενα galaxy nexus

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω τι κινηταρα το desire... Το πρωτο μου smart phone... Ακομα και σημερα οταν το πιανω στα χερια μου παθαινω πλακα με την ποιοτητα κατασκευης...δυστυχως ηθελε αλλαγη πλακετας και το αντικατεστησα με ενα galaxy nexus

Φίλε πολλά λεφτά στα συρταρια... Καποτε ήταν πανάκριβα και τώρα έχουν 20€. Για να μην βγάλω άλλο το νημα off topic η φώτο ήταν ένα flash back για να βλέπουμε τι είχαμε και τι έχουμε... Και τώρα το g3 μας φαίνεται δεν έχει καλή φωτεινότητα! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο? Γιατί νομίζω ότι η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση σε περίπτωση που δεν έχει μεσολαβησει το διάστημα αυτό και αποδειχτεί ότι τελικά ήταν ελλατωματικη

Απο σεπτεμβριο αλλα πραγματικα δεν ηθελα να μπω σε τετοια διαδικασια πειρα μια και τελειωσε

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα -επιτέλους- μπήκα και εγώ στην παρέα με ένα 32άρι Titan 504 Παρτίδα Ιταλικό.

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικές αν και δεν πρόλαβα να δω πολλά πράγματα, σέταρα τα βασικά και το άφησα στη φόρτιση.

 

Και για να κάνω και μια σύνδεση με το ποστ του τάκαρου, το κινητό που αντικαθιστά είναι ένα σκυλί HTC Desire του 2011! :p

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62024[/ATTACH] off topic αλλά κοίτα τι βρίσκει κανείς ψάχνοντας τα συρταρια του...! :eek::eek: αν εξαιρέσεις το s4 Black edition, το g2 και το note 3 (παίζει η κόρη μου δεν είναι στη φώτο) όλα τα άλλα αρχαιοκαπηλια! Η φώτο όμως από g3 για να είμαι και στο θέμα ;)

 

Nokia 6303i classic :-)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Απο σεπτεμβριο αλλα πραγματικα δεν ηθελα να μπω σε τετοια διαδικασια πειρα μια και τελειωσε

Καλά και εγώ αυτό θα έκανα να τελειώνω! 15€ έχει γνήσια? γιατί μου φαίνεται πρέπει να πάω να πάρω μια δεύτερη για καβατζα...

 

Από σήμερα -επιτέλους- μπήκα και εγώ στην παρέα με ένα 32άρι Titan 504 Παρτίδα Ιταλικό.

Οι πρώτες εντυπώσεις θετικές αν και δεν πρόλαβα να δω πολλά πράγματα, σέταρα τα βασικά και το άφησα στη φόρτιση.

 

Και για να κάνω και μια σύνδεση με το ποστ του τάκαρου, το κινητό που αντικαθιστά είναι ένα σκυλί HTC Desire του 2011! :p

 

Καλορίζικο! Εύχομαι να είναι γνήσιος αντικαταστατης του ταιβανεζου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγορια μετα απο 2 σχεδον μερες με το G4 λεω να γραψω ενα μινι συγκριτικο μεταξυ αυτου και το G3.

Σαν τηλεφωνο οπτικα ναι μεν πολυ ωραιο ειδικα στην κυρταδα που εχει και μου αρεσει πολυ, αλλα μεγαλυτερο του G3 που για μενα ητανε πιο ομορφο.

Τωρα οσων αφορα την λειτουργοκοτητα του σαφεστατα το G4 ειναι πραγματικα ταχυτατο.

Πιο γρηγορο του G3 χωρις σχεδον καθόλου κολληματα, το multitasking ειναι εξαιρετικοτατο, αλλα σε σχεση με το 32αρι G3 δεν βλεπεις μεγαλες διάφορες. Μπορω ομως να πω οτι λείπουνε καποιες λειτουργιες αλλες χρησιμες και αλλες οχι. Για μενα πολυ σημαντικο ειναι το smart stay που δεν βρισκεις πουθενα την επιλογη και ειδικα για καποιον που διαβαζει βιβλια εναι θεμα. Επισης λοιπουν και τα εφεδακια απενεργοποιησης της οθονης.

Τωρα εχουνε μπει επιπλεον προσθηκες οπως το smart bulleting που πλεον μπορείς να προσθεσεις και αλλες εφαρμογες και οχι μονο το Lg health κατι που ειδη το έχουνε γευθει οι λατρες των custom rom του G3.

Μεγαλη εντυπωση μου εκανε η θερμοκρασια του cpu που οσο και αν το ζορισα ποτε δεν ανεβηκε πανω απο 43 βαθμους. Επισης σε antutu που το αντίστοιχο G3 εφτανε και 80 βαθμους σε κάποια φαση του τεστ, καθως και ολοι οι snapdragon της σειρας 800 ειναι ζεστοι επεξεργαστες, το G4 τελειωσε χωρις να ξεπερασει καν τους 40 βγαζοντας 50.000 σκορ. Νουμερα που πραγματικά εντυπωσιαζουν και δειχνουν την σωστη επιλογη της LG για τον 808. Εγω ο ιδιος γκρινιαζα και τον εκρινα αλλα πραγματικα βλεποντας ολα αυτα αρχισα και τα μασουσα τα λογια μου.

Τωρα οσων αφορα την καμερα μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι αρκετα καλυτερη του G3 που και αυτο ειχε πολυ καλη. Εστιαζει γρηγοροτερα και βγαζει πιο καθαρες τις φωτογραφιες ακομα και ενκινηση. Πραγματικα εχοντας και manual mode δεν ξερω που θα φτασουνε τα κινητα σε αυτον τον τομεα.

Τωρα για την μπαταρια δεν μπορω να πω και πολλα μιας και ακομα δεν εχω κανει πολλους κυκλους φορτισης, αλλα μου φαινεται λιγο καλυτερη του G3.

Παντως την μερα την βγαζω και μπορω να πω με βαριά χρήση.

Να πω και κατι για την οθονη του G4,

ειναι σαφως πιο φωτεινη με καλυτερα χρωματα και χωρις υπερβολες το μαυρο ειναι αρκετα καλυτερο του G3 που έδειχνε γκρι με full φωτεινοτητα.

Αυτα προς το παρων.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ moto x 2014 και g3.

 

Το moto x έχει το θετικό ότι είναι pure Android από την άλλη το g3 είναι ένα 50αρικο φθηνότερο.

 

Ξέρουμε το εάν και το πότε το g3 θα πάρει lollipop 5.1;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...