Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα ....μετα απο 2 απογοητευτικους μήνες με το LG G3, να σας πω οτι έβαλα Google launcher και Google keyboard αλλά επισης έκανα και καποιεςαλλαγές στο developer's menu. Το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε σε μια νύχτα σε ένα απίστευτο τηλέφωνο. Ούτε κολλήματα , ούτε υψηλές θερμοκρασίες , ούτε παρακαλετά 5λεπτά να μου φέρει πληκτρολόγιο για να δουλέψω. Προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Σοβαρά με τον google launcher ειδες διάφορα στο θέμα θερμοκρασία; Θα τον κατεβασω να κάνω τεστ....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά οταν τραβάμε video μπορούμε να ενεργοποιήσουμε και το φλας; Πως το κάνουμε;

Με τη "μαμά" εφαρμογή, νομίζω δεν γίνεται! Γίνεται όμως αν βάλεις την LG Xcam.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τη μαμα τραβαγα με φακο κ με την στοκ κ με την cloudy τωρα..Πατουσα για το φλας στο εικονιδιο ενεργοποιουταν κ μολις παταγα rec στο βιντεο αυτο αναβε κανονικοτατα.
Link to comment
Share on other sites

Στο playstore δεν την βρίσκω.Λέγεται Lg xcam;

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι εφαρμογή που την έχει το play store.

Δοκίμασε από το google να το κατεβάσεις.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για το xcam εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

 

Αν είσαστε κιτ κατ κατεβάζετε το αρχείο για κιτ κατ αλλιώς αυτό που λέει lollipop

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Εχω παρατηρησει σε δυο G3 στις ακρες της οθονης το λευκό χρώμα να το δειχνει πιο κιτρινο και το μαυρο να φαίνεται σαν μπλε...γιατι θελω να το παρω και μ' αυτο που ειδα ειμαι καπως μπερδεμςνος. Δεν εχω διαβασει καπου για τετοιο προβλημα και θελω να ξερω αν οντως η οθονη ειναι τοσο ευαίσθητη...ξερει καποιος;;;

 

Στο δικό μου δεν συμβαίνει αυτό που γραφείς και να σκεφτείς η θερμοκρασία της οθόνης στο κινητό μου είναι προς το μπλε περισσότερα Kelvin.

Το μόνο που χαλάει την κατά τα αλλά εξαιρετική οθόνη είναι μία ανομοιομορφία σε λευκή οθόνη που την κάνει να φαίνεται ελαφρά σαν το σκάκι αλλά αυτό ίσως στους πολλούς να είναι μη παρατηρήσιμο κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε στοκ καμερα με το που γυρναω σε βιντεο ξεκιναει να γραφει... Νομιζω παλια επρεπε πρωτα να πατησεις το rec... Ισχυει η θυμαμαι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Στο playstore δεν την βρίσκω.Λέγεται Lg xcam;

Άργησα να το δω....... ενδεχόμενος να το βρήκες τώρα!! :)

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/app-xcam-lg-v5-1-0-t2873604

 

EDIT: Σου το δώσανε και πιο πίσω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το lg smartworld πως δουλεύει;Έφτιαξα λογαριασμό με το mail μου και δεν μου έρχεται το mail επιβεβαίωσης οσες φορές και να ξαναστειλω.Ξέρετε τι πρέπει να κάνω;Έχει πολύ ωραία πράγματα αυτό το store.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το lg smartworld πως δουλεύει;Έφτιαξα λογαριασμό με το mail μου και δεν μου έρχεται το mail επιβεβαίωσης οσες φορές και να ξαναστειλω.Ξέρετε τι πρέπει να κάνω;Έχει πολύ ωραία πράγματα αυτό το store.

 

Δυστυχώς δεν υποστηρίζεται για Ελλάδα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υποστηρίζεται για Ελλάδα.

 

Παιδιά,σε εμένα δουλεύει κανονικά.Και στο ταμπλετ και στο κινητό.

Απλά όταν ξεκίνησα την εφαρμογή την πρώτη φορά επέλεξα για χώρα την Αγγλία.Επειδή δεν υπάρχει η Ελλάδα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,σε εμένα δουλεύει κανονικά.Και στο ταμπλετ και στο κινητό.

Απλά όταν ξεκίνησα την εφαρμογή την πρώτη φορά επέλεξα για χώρα την Αγγλία.Επειδή δεν υπάρχει η Ελλάδα.

 

Φίλε μου για πες λεπτομέριες.Κι εγώ για χώρα έβαλα UNITED KINGDOM και μου λέει να περιμένω email επιβεβαίωσης.Τζίφος όμως.Τρεις φορές τους εχω ξαναστείλει!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για πες λεπτομέριες.Κι εγώ για χώρα έβαλα UNITED KINGDOM και μου λέει να περιμένω email επιβεβαίωσης.Τζίφος όμως.Τρεις φορές τους εχω ξαναστείλει!!!

 

Απο που έκανες signup;Αν έκανες απο το κινητό και έχεις θέμα,γνώμη μου είναι να κάνεις εγγραφή στην σελίδα της στο internet http://ie.lgappstv.com/appspc/main/main/main.lge

Έχει διάφορες επιλογές για το τι συσκευής χρήστης εισαι;Επέλεξε other lg device user.

Κάνε μια προσπάθεια.Εγώ τον λογαριασμό τον έχω χρόνια,απο οταν είχα το Lg Optimus 510:)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Απο που έκανες signup;Αν έκανες απο το κινητό και έχεις θέμα,γνώμη μου είναι να κάνεις εγγραφή στην σελίδα της στο internet http://ie.lgappstv.com/appspc/main/main/main.lge

Έχει διάφορες επιλογές για το τι συσκευής χρήστης εισαι;Επέλεξε other lg device user.

Κάνε μια προσπάθεια.Εγώ τον λογαριασμό τον έχω χρόνια,απο οταν είχα το Lg Optimus 510:)

 

Απο το κινήτο έκανα.Θα δοκιμάσω τον τρόπο που μου είπες και θα σου πω το βράδυ.Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Απ οτι βλέπω σου ζητάει μέχρι και τηλέφωνο απο Αγγλία!!! Να δοκιμάσω να κάνω sign up με το facebook;

Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χαλάει την κατά τα αλλά εξαιρετική οθόνη είναι μία ανομοιομορφία σε λευκή οθόνη που την κάνει να φαίνεται ελαφρά σαν το σκάκι αλλά αυτό ίσως στους πολλούς να είναι μη παρατηρήσιμο κιόλας!

 

Αυτή ηομοιομορφία που λες στο λευκό χρώμα, εγώ δεν την έχω..

Μήπως έχει πρόβλημα το πάνελ σου;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για πες λεπτομέριες.Κι εγώ για χώρα έβαλα UNITED KINGDOM και μου λέει να περιμένω email επιβεβαίωσης.Τζίφος όμως.Τρεις φορές τους εχω ξαναστείλει!!!

 

Απο περιεργεια παρακολουθοντας την κουβεντα,μπηκα να κανω λογαριασμο.Εβαλα σαν χωρα UK και σε 2 λεπτα ειχα συνδεθει.

Κοιτα μηπως εχει παει το email στα spam.Διαφορετικα λεει οτι αν δεν κανει επιβεβαιωσει σε 48 ωρες θα ακυρωθει ο λογαριασμος και θα μπορεις να τον ξανακανεις απο την αρχη.

 

Εγω το εκανα απο το κινητο και δεν μου ζητησε ουτε αγγλικο τηλεφωνο ουτε κανενα στοιχείο επιβεβαιωσης οτι ειμαι Αγγλια

Edited by Gblog_21
Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια παρακολουθοντας την κουβεντα,μπηκα να κανω λογαριασμο.Εβαλα σαν χωρα UK και σε 2 λεπτα ειχα συνδεθει.

Κοιτα μηπως εχει παει το email στα spam.Διαφορετικα λεει οτι αν δεν κανει επιβεβαιωσει σε 48 ωρες θα ακυρωθει ο λογαριασμος και θα μπορεις να τον ξανακανεις απο την αρχη.

 

+1Σωστή παρατήρηση ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το κινήτο έκανα.Θα δοκιμάσω τον τρόπο που μου είπες και θα σου πω το βράδυ.Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου. Απ οτι βλέπω σου ζητάει μέχρι και τηλέφωνο απο Αγγλία!!! Να δοκιμάσω να κάνω sign up με το facebook;

 

Για facebook δεν γνωρίζω.Δεν έχω facebook

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια παρακολουθοντας την κουβεντα,μπηκα να κανω λογαριασμο.Εβαλα σαν χωρα UK και σε 2 λεπτα ειχα συνδεθει.

Κοιτα μηπως εχει παει το email στα spam.Διαφορετικα λεει οτι αν δεν κανει επιβεβαιωσει σε 48 ωρες θα ακυρωθει ο λογαριασμος και θα μπορεις να τον ξανακανεις απο την αρχη.

 

Εγω το εκανα απο το κινητο και δεν μου ζητησε ουτε αγγλικο τηλεφωνο ουτε κανενα στοιχείο επιβεβαιωσης οτι ειμαι Αγγλια

 

Τι να πω.Φαίνεται οτι κάτι δεν κάνω καλά.Ελπίζω να μην υπάρχει θέμα που το κινητό δεν έχει κάρτα sim. Το πήρα πρόσφατα και ακόμα το χαζεύω αφού δουλεύω το παλιό μου κινητό.

Edited by aeroporos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο smartworld απλά είχα βάλει uk και το Mail μου και μπήκα κατευθείαν από το κινητό . Παίζει το Mail που έχεις δώσει να έχει επέκταση .gr και να τρώει κανένα σκαλωμα εκεί?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο smartworld απλά είχα βάλει uk και το Mail μου και μπήκα κατευθείαν από το κινητό . Παίζει το Mail που έχεις δώσει να έχει επέκταση .gr και να τρώει κανένα σκαλωμα εκεί?

Εχω δώσει και με gr και με com!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου εμφάνισε ρωγμή το κινητό στο μικρόφωνο. το έχω αγοράσει από public. τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...