Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το skype είναι ένα τεράστιο παρτάλι και δεν δουλεύει πουθενά σωστά.ότι κινητό και να πάρεις, το ίδιο θα δουλεύει

Η γυναίκα έχει το s5 Και παλαιότερα το s2 και δεν είχε ποτέ μα πότε πρόβλημα, τινά πω

Link to comment
Share on other sites

Ναι λέγεται reverse usb tethering και πρέπει να είσαι root

Υπάρχουν εφαρμογές στο Play Store

Επίσης μπορείς και από το pc να στείλεις μέσω wifi στο τηλέφωνο με την εφαρμογή Connectify για pc

Δεν είμαι ρουτ και στο πισι που με ενδιαφέρει δεν μπορώ να έχω WiFi. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα έχει το s5 Και παλαιότερα το s2 και δεν είχε ποτέ μα πότε πρόβλημα, τινά πω

 

και το s5 έχει θέματα με το skype και όλα.Δεν φταίνε τα κινητά, η εφαρμογή είναι παρτάλι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Iούλιο θα έχουμε 5.1!

Mε το Νέο UIX4.0 αλλά χωρίς το camera app του G4.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον Iούλιο θα έχουμε 5.1!

Mε το Νέο UIX4.0 αλλά χωρίς το camera app του G4.

Γιατι χωρις?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Γιατι χωρις?

 

σιγα μην εδιναν api2 στο g3 οπως το περιμενα κλασικα fail.. για να να μπεις στο τρυπακι για g4 λογω καμερα effects

Link to comment
Share on other sites

λες και δεν θα τα βρούμε, κλάιν. ούτε που με νοιάζει ποτέ τι updates βγάζει η κάθε εταιρία αφού έτσι και αλλιώς θα γεμίσει ο τόπος από custom
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να βγει σαν apk?

 

Σιγουρα απο κάπου θα τα βρουμε τα χαρακτηριστικα της καμερας του 4..Ειτε ενσωματωμενη σε καποια ρομ ειτε σαν apk...Το θεμα ειναι πως θα καθεται στο g3 και αν θα δουλευει σωστα..Βασικα εγω μονο τα manual settings θα ηθελα κ ας μην ειχα raw....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω σαλτάρει με την κοσμοτε, με κλειστά δεδομένα με χρεώνει ίντερνετ και μου τραβά ευρώ.υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει αν κάποια άλλη εφαρμογή στέλνει πακέτα και ας τα εχω κλειστά τα δεδομένα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το έπαθε μια φίλη μου με iPhone και την κοροιδευα μου λέει δεν ανοίγει ποτέ δεδομένα και ότι χρεωθηκε ίντερνετ 80€ και λέω δεν παίζει θα το είχες ξεχάσει ανοιχτό... Λες να έχει γίνει καμιά μ......κια και να την πατήσουμε όλοι σταδιακά?

 

Edit : για εφαρμογή δεν ξέρω θα το ψάξω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω σαλτάρει με την κοσμοτε, με κλειστά δεδομένα με χρεώνει ίντερνετ και μου τραβά ευρώ.υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει αν κάποια άλλη εφαρμογή στέλνει πακέτα και ας τα εχω κλειστά τα δεδομένα?

My data manager

 

Ενημερωσε μας γιατι οι περισσοτεροι εχουμε cosmote

 

Εγω παλι εχω συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα και δεν μειωνονται τα διαθεσιμα mb με τιποτα...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Από 8 ευρώ έφτασα 3 σε 10 μέρες.μου το έκανε και παλιά αλλά τώρα τελευταία με έχει μαμησει, φεύγουν οι κάρτες αέρας
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες έχω σαλτάρει με την κοσμοτε, με κλειστά δεδομένα με χρεώνει ίντερνετ και μου τραβά ευρώ.υπάρχει εφαρμογή που να ελέγχει αν κάποια άλλη εφαρμογή στέλνει πακέτα και ας τα εχω κλειστά τα δεδομένα?

 

Στα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας δεν μπορείς να δεις τι κίνηση κάνει κάθε εφαρμογή;

Γιατί χρειάζεσαι πρόσθετη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Λέει 0 κίνηση.0 ντατα

 

Στο wifi γράφει κανονικά τη ροή;

Παραθέτει εφαρμογές παρακάτω;

Περίεργο, δες την ημερομηνία μήπως παίζει κάτι από κει και δεν δείχνει κάτι αν βάλεις παλαιότερη δείχνει κανονικά στο 3g/4g;

Έκανες επανεκκίνηση πρόσφατα αν όχι με κλειστά όλα τα δεδομένα κάνε μία.

Αν το επαναλαμβάνει κάνε απενεργοποίηση των δεδομένων παρασκηνίου για να δεις πως συμπεριφέρεται, εξακολουθεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και έχω κάποιες απορίες.

Διάβασα σχεδόν τα πάντα στην ενότητα του G3 και δυστυχώς γίνεται ένας μικρός χαμός..

Θα ήθελα να μάθω:

1. Αν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό (hardware) ?

2. Με νορμάλ χρήση wifi 4g browsing & flipboard, what's up και 2-3 ώρες ομιλίας βγάζει άνετα την μέρα?

3. Πως σας φαίνεται η lollipop, έχει στρώση καθόλου? Ελπίζω όλα τα software προβλήματα να λυθούν με την 5.1 και ταυτόχρονα να πάρει το U.X 4.

 

Ακόμα κάτι που με απασχολεί είναι πρόκειται εν όψη κυκλοφορίας του G4 να γίνει κάποια σεβαστή μείωση τιμής.

 

 

Ευχαριστώ εκ προτέρων για τον χρόνο σας.

 

 

 

Edit παρακαλώ θερμά να απαντήσουν μόνο κατοχή της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα απο κάπου θα τα βρουμε τα χαρακτηριστικα της καμερας του 4..Ειτε ενσωματωμενη σε καποια ρομ ειτε σαν apk...Το θεμα ειναι πως θα καθεται στο g3 και αν θα δουλευει σωστα..Βασικα εγω μονο τα manual settings θα ηθελα κ ας μην ειχα raw....

 

οχι δεν γινεται αν δεν δωσει η lg τους κωδικους για τα libs σε καποιο update μελλοντικο. τοτε η καμερα απλα θα λειτουργει στο 50% σαν τωρα χωρις τα manual settings και το shutter speed κτλ κτλ.. η καμερα του g4 εχει βγει port αλλα η μιση και λογικα μιση θα μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του και έχω κάποιες απορίες.

Διάβασα σχεδόν τα πάντα στην ενότητα του G3 και δυστυχώς γίνεται ένας μικρός χαμός..

Θα ήθελα να μάθω:

1. Αν η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό (hardware) ?

2. Με νορμάλ χρήση wifi 4g browsing & flipboard, what's up και 2-3 ώρες ομιλίας βγάζει άνετα την μέρα?

3. Πως σας φαίνεται η lollipop, έχει στρώση καθόλου? Ελπίζω όλα τα software προβλήματα να λυθούν με την 5.1 και ταυτόχρονα να πάρει το U.X 4.

 

Ακόμα κάτι που με απασχολεί είναι πρόκειται εν όψη κυκλοφορίας του G4 να γίνει κάποια σεβαστή μείωση τιμής.

 

Ευχαριστώ εκ προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Πρόβλημα όχι δεν υπάρχει για εμένα και είμαι με το μικρό 2g ram αλλά εσύ θα πας για το μεγαλύτερο με τα 3gb και είσαι ok εφόσον σε ικανοποιεί το μέγεθος του κινητού. Ξέχνα το μικρό με τέτοια διαφορά τιμής.

Νομίζω η μπαταρία θα σε καλύψει με τη χρήση που αναφέρεις.

Περαιτέρω μείωση δεν βλέπω αν είναι κάτι να κατέβει αυτό είναι το G4. Η lollipop μια χαρά είναι σαν το android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...