Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα φώτα σας. Διαθέτω ένα Nokia Lumia 630 και σκέφτομαι να πάρω το G3 32 GB. Με ενδιαφέρει η κάμερα ιδιαίτερα αλλά και οι επιδόσεις του κινητού. Από το λίγο που έχω ψάξει το νήμα στις πρώτες σελίδες, είδα ότι το κινητό υποφέρει από κάποια μικρό lag. Το lumia που έχω είναι η μέρα με την νύχτα συγκριτικά με το g3 σε hardware, όμως lag δεν μπορώ να πω ότι έχει. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων.

 

Λουκά, το έθεσες πολύ ωραία, τα κινητά είναι η ημέρα με τη νύχτα μεταξύ τους. Στο 32άρι δε πρόκειται να δείς lag.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχα ασε ρε σοβαρα αφου γραφει οτι ειναι 30fps και οτι αλλαζει μονο με ενα προγραμμα :) εγω το κιν το περνω 30 του μηνα θα σου πω τοτε αν τραβαει 60fps :P

 

Αφού σου λέω ότι τραβάει γιατί δεν πιστεύεις;;

Και 4k στα 30fps

Και slowmo στα 120fps

Να έχεις υπόψιν ότι 1080p βίντεο 7 λεπτών καταλαμβάνει 1GB χώρο μνήμη..οπότε, αν έχεις σκοπό για πολλές λήψεις, θες καρτούλα..

Εγώ έχω το 32αρι και αυτήν εδώ την 64αρα κάρτα

 

http://s1.postimg.org/njtz6v24v/2015_05_22_23_27_22.png

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Που μπορω να βρω την τελευταια Ελληνικη εκδοση σε .kdz να την περασω για να γυρισω σε μαμα κατασταση,και πως την περναω?Ευχαριστω

Edit:Ξεστραβωθηκα και το βρηκα παιδες...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στο forum.Επειδή η τιμή έχει πέσει τρελλά και ψήνομαι,ήθελα να ρωτήσω απο φωτεινότητ οθόνης τι λέει σε εξωτερικούς χώρους;Βλέπετε καλά;Γιατί με το note ii που εχω,δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι,παρόλο που έχει σούπερ οθόνη.Επισης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα δεχθεί μια 128gb class 10 που έχω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στο forum.Επειδή η τιμή έχει πέσει τρελλά και ψήνομαι,ήθελα να ρωτήσω απο φωτεινότητ οθόνης τι λέει σε εξωτερικούς χώρους;Βλέπετε καλά;Γιατί με το note ii που εχω,δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό το κομμάτι,παρόλο που έχει σούπερ οθόνη.Επισης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα δεχθεί μια 128gb class 10 που έχω.Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

 

Θα την δεχθει.... Εγω δεν εχω προβλημα με φωτεινότητα

....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέω ότι τραβάει γιατί δεν πιστεύεις;;

Και 4k στα 30fps

Και slowmo στα 120fps

Να έχεις υπόψιν ότι 1080p βίντεο 7 λεπτών καταλαμβάνει 1GB χώρο μνήμη..οπότε, αν έχεις σκοπό για πολλές λήψεις, θες καρτούλα..

Εγώ έχω το 32αρι και αυτήν εδώ την 64αρα κάρτα

 

 

σε εμενα η επιλογη 60 δεν υπαρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω xposed.

 

ευχαριστω.το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα η επιλογη 60 δεν υπαρχει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστω.το βρηκα...

Τελικα σου αρεσεεε?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε εγω εγω αυτη την επιλογη για το 60fps που δειχνει ο φιλος. Απλα δεν υπαρχει εκει περα.
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ανακαλυψα το flynx (browser ala messenger ενα πραμα) και το προτείνω ανεπιφύλακτα.... Εχετε καμια καλη εφαρμογη που αξιζει να την δοκιμασω ?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο άνθρωπος που ρώτησε για για τα 60fps θεωρώ ρώτησε για στοκ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ δεν υπάρχει. Αυτό είναι γνωστό ότι δεν το υποστηρίζει το κινητό σαν στοκ. Του cloudy είναι πειραγμένη η κάμερα με ενεργοποιημένα αυτά τα modes

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ δεν υπάρχει. Αυτό είναι γνωστό ότι δεν το υποστηρίζει το κινητό σαν στοκ. Του cloudy είναι πειραγμένη η κάμερα με ενεργοποιημένα αυτά τα modes

Απλά ενδεχομένως να έπρεπε να διεκρινηστει γιατί ο φίλος που ψάχνει να πάρει αυτό το κινητό ίσως να μην θέλει να μπει σε διαδικασία root, φλαραρισματος Rom κτλ. Επίσης λόγω ότι είμαστε στο επόμενο επίσημο νήμα θεωρησαμε ότι μάλλον μιλάμε για επιλογή στο μαμά τηλέφωνο και αρχίσαμε να ψαχνόμαστε. Τουλάχιστον εγώ που δεν πολυασχολουμε με την κάμερα αυτό νόμιζα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέω ότι τραβάει γιατί δεν πιστεύεις;;

Και 4k στα 30fps

Και slowmo στα 120fps

Να έχεις υπόψιν ότι 1080p βίντεο 7 λεπτών καταλαμβάνει 1GB χώρο μνήμη..οπότε, αν έχεις σκοπό για πολλές λήψεις, θες καρτούλα..

Εγώ έχω το 32αρι και αυτήν εδώ την 64αρα κάρτα

ρε εσυ superruser_78 λογικα θα εχεις κανει κατι γιατι σε στοκ λενε δεν υπαρχει 1080p 60fps!!!καλα παιδια 30 που θα το παρω θελω τα φωτα σας για lolipop και γενικος οτι αλλο θελει να κανω στο κιν...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

ρε εσυ superruser_78 λογικα θα εχεις κανει κατι γιατι σε στοκ λενε δεν υπαρχει 1080p 60fps!!!καλα παιδια 30 που θα το παρω θελω τα φωτα σας για lolipop και γενικος οτι αλλο θελει να κανω στο κιν...

Ναι φίλε απλά είναι ρουτ και φοράει αλλά ρομ. Αλλά γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και να το πάρεις! Ότι χρειαστείς για στοκ εδώ είμαστε και ότι θέλεις από βελτιώσεις θα σε βοηθήσουν τα παιδιά στο αντίστοιχο νήμα που το έχουν πολύ! Καλή αγορά και μην σε ανησυχεί τίποτα το κινητό πλέον πάει μπάλα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε απλά είναι ρουτ και φοράει αλλά ρομ. Αλλά γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και να το πάρεις! Ότι χρειαστείς για στοκ εδώ είμαστε και ότι θέλεις από βελτιώσεις θα σε βοηθήσουν τα παιδιά στο αντίστοιχο νήμα που το έχουν πολύ! Καλή αγορά και μην σε ανησυχεί τίποτα το κινητό πλέον πάει μπάλα!

σε ευχατιστω αγορινα μου εγω το μονο που θελω ειναι αν εχει lolipop και να βαλω αυτο που θελει για τα 1080p 60fps!!!ειμαι και λιγο ασχετος ευχομαι να ειναι ευκολα :) οσο για το κιν οντως απο οτι εχω δει παντου τα σπαει και ευχομαι για τα επομενα δυο χρονια να ειναι μια χαρα...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε παιδιά.

http://www.gsmarena.com/camera_shootout-review-1104p6.php

 

Δεν υποστηρίζεται από ένα G3 στοκ εντελώς. Πρέπει να πειραχτεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά που αργω να απαντήσω..είπα να δοκιμάσω miui και είχα προβλήματα στο restore..

Τελικά σαν την στοκ καμία..

 

Στο θέμα μας

Ναι cloudy τρέχω που είναι custom official και από την στιγμή που το πήρα δεν το σεταρισσα του πέρασα custom.Και επειδή δεν έχω τρέξει στοκ στοκ,θεώρησα ότι αυτήν η επιλογή προυπάρχει όπως στην στοκ lollipop του g2 της κοπέλας μου..

 

Sorry

Link to comment
Share on other sites

το να βάλεις xcam δεν το λες και πείραγμα.

Μόνο με xcam γίνεται δηλαδή?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...