Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 430 κατεβάζουμε εμείς?

Ή τελευταία διαθέσιμη πχ την 438?

 

κοιτας τα 3 τελευταια ψηφια της εκδοσης σου απο τις εφαρμογες. Εμενα ηταν 430 οποτε κατεβασα αυτην

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοιτας τα 3 τελευταια ψηφια της εκδοσης σου απο τις εφαρμογες. Εμενα ηταν 430 οποτε κατεβασα αυτην

Καθοδηγησε με λίγο γιατί δεν το χω πως το βλέπω δηλαδή αυτό?

 

Edit : το βρήκα ευχαριστώ πολύ

 

Το εγκατέστησα. Κάνω κάτι άλλο μετά την εγκατάσταση???

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Θα ήθελα να μεταφέρω μέσω του γραπτού λόγου την πικρία που ένιωσα εχθές το βράδυ διαβάζοντας threads στο forum. Διαπίστωσα πώς όλοι συγκρίνουν τα κινητά τους (αρνητικά πάντα) με το δικό μας. Δηλαδή διάβασα στο thread του nexus 6 να το συγκρίνουν με το g3, μέχρι και στο thread του θερμοπομπού (htc m9) να το συγκρίνουν με το δικό μας και να το αναφέρουν το (g3) ως λαγκόφωνο. Και σκέφτομαι πόσο μα πόσο κολλημένος πρέπει να είναι κάποιος για να συγκρίνει τηλέφωνα με διαφορετικές τεχνολογίες γιατί άλλο είναι ο 801, άλλο ο 805 και άλλο ο 810. Πάντα κάνεις σύγκριση με κάτι το εφάμιλλο (τουλάχιστον) ή κάτι ανώτερο και όχι κάτι το υποδεέστερο! Εν μέρη αντιλαμβάνομαι τη σύγκριση και τη δικαιολογώ λόγω της ευθύνης που φέρει η LG λόγω της πρόωρης κυκλοφορίας του κινητού, η οποία και επέφερε πολλές κατακραυγές λόγω του εν μέρη προβληματικού software. Αυτά όμως ανήκουν (θεωρώ) στο παρελθόν και είναι κρίμα για το κινητό να δυσφημείτε μέχρι και σήμερα. Προσωπικά βλέπω ενα κινητό το οποίο πραγματικά το μαμάω στα φλασαρίσματα και δε καταλαβαίνει τίποτα, σε προκαλεί να του κάνεις και άλλα, κάτι το οποίο δε μπορεί να γίνει σε άλλα κινητά χωρίς να χάσεις την εγγύηση τους ή χωρίς να πληρώσεις για να τα ροοτάρεις. Αυτά ήθελα να εκφράσω και ζητώ συγνώμη για το off topic.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Θα ήθελα να μεταφέρω μέσω του γραπτού λόγου την πικρία που ένιωσα εχθές το βράδυ διαβάζοντας threads στο forum. Διαπίστωσα πώς όλοι συγκρίνουν τα κινητά τους (αρνητικά πάντα) με το δικό μας. Δηλαδή διάβασα στο thread του nexus 6 να το συγκρίνουν με το g3, μέχρι και στο thread του θερμοπομπού (htc m9) να το συγκρίνουν με το δικό μας και να το αναφέρουν το (g3) ως λαγκόφωνο. Και σκέφτομαι πόσο μα πόσο κολλημένος πρέπει να είναι κάποιος για να συγκρίνει τηλέφωνα με διαφορετικές τεχνολογίες γιατί άλλο είναι ο 801, άλλο ο 805 και άλλο ο 810. Πάντα κάνεις σύγκριση με κάτι το εφάμιλλο (τουλάχιστον) ή κάτι ανώτερο και όχι κάτι το υποδεέστερο! Εν μέρη αντιλαμβάνομαι τη σύγκριση και τη δικαιολογώ λόγω της ευθύνης που φέρει η LG λόγω της πρόωρης κυκλοφορίας του κινητού, η οποία και επέφερε πολλές κατακραυγές λόγω του εν μέρη προβληματικού software. Αυτά όμως ανήκουν (θεωρώ) στο παρελθόν και είναι κρίμα για το κινητό να δυσφημείτε μέχρι και σήμερα. Προσωπικά βλέπω ενα κινητό το οποίο πραγματικά το μαμάω στα φλασαρίσματα και δε καταλαβαίνει τίποτα, σε προκαλεί να του κάνεις και άλλα, κάτι το οποίο δε μπορεί να γίνει σε άλλα κινητά χωρίς να χάσεις την εγγύηση τους ή χωρίς να πληρώσεις για να τα ροοτάρεις. Αυτά ήθελα να εκφράσω και ζητώ συγνώμη για το off topic.

Φίλε το τηλέφωνο το έχω 6μηνες και παει μπάλα. Το έχω προτείνει σε 4 άτομα του στένου μου περιβάλλοντος και όλοι είναι υπερευχαριστημενοι και κάθε μέρα χαίρονται το τηλέφωνο τους. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του χωρίς καν να έχει πιάσει την συσκευή στα χέρια του. Δυστυχώς όμως σε αυτό φταίμε και εμείς από αυτό το thread γιατί αναπαραγουμε συνέχεια τα ίδια προβλήματα ακόμα και όταν δεν υπάρχουν. Εγώ το ξαναδηλωνω είναι το καλύτερο τηλέφωνο που έχω πάρει μέχρι στιγμής κλασεις ανώτερο του note 3 που δουλεύω ταυτόχρονα και πολύ καλύτερο τηλεφώνων που έχει τύχει να πέσουν στα χέρια μου κατά καιρούς για να τα επεξεργαστω έστω και για λίγο. Όσοι θέλουν να συνεχίσουν να κράζουν από τα πληκτρολόγια χωρίς καν να το έχουν δει Live καλά κάνουν απλά έχει αρχίσει και κουράζει και δημιουργεί και λάθος συμπεράσματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καθοδηγησε με λίγο γιατί δεν το χω πως το βλέπω δηλαδή αυτό?

 

Edit : το βρήκα ευχαριστώ πολύ

 

Το εγκατέστησα. Κάνω κάτι άλλο μετά την εγκατάσταση???

 

οχι τιποτα! enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ πρώτη φορά στην παρέα... Το τηλέφωνο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΆ. Βαρέθηκα κι εγώ να ακούω για κολλήματα κλπ. Αν αποδεχτείς ότι το Android είναι κακογραμμένο εξ ορισμού και ξέρεις τι παίρνεις, δεν γκρινιάζεις και χαίρεσαι τα άπειρα θετικά του. Ευχαριστώ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι ακριβώς είναι. Και αυτή τη στιγμή το 32άρι έχει και πολύ καλή τιμή. Το θέμα είναι αν αξίζει να περιμένει κανείς για το G4...
Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι ακριβώς είναι. Και αυτή τη στιγμή το 32άρι έχει και πολύ καλή τιμή. Το θέμα είναι αν αξίζει να περιμένει κανείς για το G4...

Σίγουρα θα αξίζει το g4 απλά πάει ανάλογα το Budget γιατί θα ξεκινήσει στα 500+ όπως είχε ξεκινήσει το g3 στην αρχή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα αξίζει το g4 απλά πάει ανάλογα το Budget γιατί θα ξεκινήσει στα 500+ όπως είχε ξεκινήσει το g3 στην αρχή

 

Σωστος, αν και νομιζω κινητα οπως g3 , m8 , oneplusone δεν θα χρειαστουν αντικατασταση μεσα στο 2015...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί να την περάσουμε χειροκίνητα ,δεν θα βγει επίσημα στο playstore ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την περάσουμε χειροκίνητα ,δεν θα βγει επίσημα στο playstore ;

 

Υπάρχει ήδη από τις 17/04/15.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να την περάσουμε χειροκίνητα ,δεν θα βγει επίσημα στο playstore ;

 

οχι δεν ερχεται ειδοποιηση. Περνιεται ειτε αυτοματα μονη της ΟΤΑΝ φιλοτιμηθει η google ή με νεες εκδοσεις λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ερχεται ειδοποιηση. Περνιεται ειτε αυτοματα μονη της ΟΤΑΝ φιλοτιμηθει η google ή με νεες εκδοσεις λογισμικου.

 

Ωραία λοιπον ευχαριστώ . Κάτι ακόμη όσοι την περάσατε, απο κατανάλωση πως παει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπον ευχαριστώ . Κάτι ακόμη όσοι την περάσατε, απο κατανάλωση πως παει;

Εγώ σήμερα την έβαλα το μεσημέρι όπως αύριο θα μπορέσω να σου πω αν έχει αλλάξει κάτι με κατανάλωση και κτλ εφόσον το βράδυ θα παίξει πλήρη φόρτιση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα καποια διαφορα

 

Και εγώ προς το παρόν τα ίδια. Μια χαρά πήγαινε, μια χαρά πάει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για δευτερη φορα οσο εχω το κινητο παθαινω αυτο

[ATTACH]59763[/ATTACH] Το φοντο δηλαδη σταματαει πανω απο το navigation bar... Υπαρχει καποια επιλογη για αυτο η πρεπει καθε φορα να ξαναπερναω την εικονα που εχω για φοντο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου κάνει το εξής κουλό.Ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi στο δίκτυο του σπιτιού , ή που θα αποσυνδέεται και θα συνδέεται ξανά ή που θα σέρνεται το κινητό στην πλοήγηση.Μέχρι και τα βιντεάκια στο youtube κάνει πόση ώρα να τα φορτώσει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες μου κάνει το εξής κουλό.Ενώ είμαι συνδεδεμένος με wifi στο δίκτυο του σπιτιού , ή που θα αποσυνδέεται και θα συνδέεται ξανά ή που θα σέρνεται το κινητό στην πλοήγηση.Μέχρι και τα βιντεάκια στο youtube κάνει πόση ώρα να τα φορτώσει.

 

μήπως φταίει η σύνδεση σου? εγώ είχα θέμα την περασμένη εβδομάδα αλλά έφταιγε τελικά η forthnet... δεν κατεβάσεις ένα internet speed test απο το play store να δεις με πόσα τρέχεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δευτερη φορα οσο εχω το κινητο παθαινω αυτο

[ATTACH]59763[/ATTACH] Το φοντο δηλαδη σταματαει πανω απο το navigation bar... Υπαρχει καποια επιλογη για αυτο η πρεπει καθε φορα να ξαναπερναω την εικονα που εχω για φοντο;

 

έψαξα αλλά δεν βρήκα καμιά επιλογή... κανένα restart την συσκευή έκανες...?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λυνεται το προβλημα αν ξαναορισω το φοντο αλλα μου το εχει ξανακανει και ειπα μηπως υπαρχει καποια τετοια επιλογη και δεν την εχω βρει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :D

οχι δεν ερχεται ειδοποιηση. Περνιεται ειτε αυτοματα μονη της ΟΤΑΝ φιλοτιμηθει η google ή με νεες εκδοσεις λογισμικου.

Κοίταζα να κάνω κι εγώ το update, αλλά ανακάλυψα ότι έχω ήδη την τελευταία έκδοση. Μου το έβγαλε στον κατάλογο των myapps του playstore προχθές. Δεν έχω τίποτα σε αυτόματο, τα ενημερώνω εγώ όποτε κι αν θέλω, ίσως εκεί να το βγάζει σε όλους και να μην χρειάζεται να το ψάχνουν. Ή και όχι, δεν ξέρω, απλώς λέω.

 

Ωραία λοιπον ευχαριστώ . Κάτι ακόμη όσοι την περάσατε, απο κατανάλωση πως παει;

Εδώ να δεις τώρα γέλιο. Χθες έβγαλα περί τις 4:30 ώρες οθόνης παίζοντας πολλή ώρα μέσα στην ημέρα και έλεγα πως ήταν από την αργή φόρτιση που του κάνω τελευταία. Ναι, είδα διαφορά στη μπαταρία. Υποθέτω πως ήταν και από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος απο σήμερα του G3, μπορεί να μου πεί κάποιος, την μπαταρία θα την ξεφορτίσω μέχρι τέλους για την πρώτη φόρτηση ή θα την φορτίσω απο το 20% για πόσες ώρες και πόσες φορές. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Απο το 20%...Κανονικα θα επρεπε να ειναι κοντα στο 5π%... Φορτιζεις μεχρι να φτασει στο 100%... Γενικα καλο ειναι να μην πεφτει ποτε κατω απο 20%...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...