Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε στο pc το LG pc suite και συνδεσε το τηλέφωνο. Έχει και τώρα ένα κουμπί που λέει έλεγχο για διαθέσιμες αναβαθμίσεις. Πάτησε το και λογικά θα σου βγάλει όλα τα update από το pc. Τι χωρας ειναι??? Καλορίζικο!!!

 

Λέει οτι έχει την τελευταία αναβάθμιση. Θα κατεβάσω το pc suite και θα τσεκάρω και από εκεί. Δεν ξέρω τι χώρας είναι :) πως το βλέπω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ ειναι.. Περιπου 2 ωρες και φορτιζει απο το 10% αλλα κλειστο..

Και μένα τόσο έκανε αλλά τώρα τελευταία σαν να μην κάθεται καλά το βύσμα ώρες ώρες και φορτίζει πολύ αργά. Είναι πως τα το πετύχω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και μένα τόσο έκανε αλλά τώρα τελευταία σαν να μην κάθεται καλά το βύσμα ώρες ώρες και φορτίζει πολύ αργά. Είναι πως τα το πετύχω.

 

Χμμμ, σαν να μπαίνει χλιαρά κι εμένα γενικώς, μήπως να δω άν οι χρόνοι που δίνουν οι άλλοι φορτιστές δεν ισχύουν τελικά και φορτίσει πιο γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λέει οτι έχει την τελευταία αναβάθμιση. Θα κατεβάσω το pc suite και θα τσεκάρω και από εκεί. Δεν ξέρω τι χώρας είναι :) πως το βλέπω?

Κατέβασε από το play store στο κινητό το LG Phone from και σου δίνει όλες τις πληροφορίες της συσκευής

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αυτό εσύ το λες Νορμάλ? 70 βαθμούς ? με γάντια το πιανεις?και εμένα ανέβαζε θερμοκρασία αλλά όχι τόσο πολύ 70 με 80 νομιζω οτι βραζεις και νερό

Κάτσε λιγο γιατι μαλλον δεν καταλαβες καλα. Το τηλεφωνο αναλογα την χρηση δουλευει απο 35 εως 50 βαριά. Ας πουμε τώρα που γραφω εχω 38 βαθμους. Σε antutu το οποιο ειναι βαρυ benchmark σε σχεση με geegbench και quadrant την ώρα που τεσταρει το cpu ανεβαζει ρως και 75 βαθμους και ειναι απολυτα φυσιολογικο. Οσα κινητα ειχα εκει φταναμε σχεδον. Και μιλάω για θερμοκρασία cpu και οχι μπαταριας γιατι μπορει και να μπερδεύεσαι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το play store στο κινητό το LG Phone from και σου δίνει όλες τις πληροφορίες της συσκευής

 

Μολις μου εδωσε lolipop απο το pc suite. Απο Πορτογαλια λεει ειναι :) Καλο αυτο? Ευχαριστω για τα tips

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εδωσε lolipop απο το pc suite. Απο Πορτογαλια λεει ειναι :) Καλο αυτο? Ευχαριστω για τα tips

Μια χαρά σε βρίσκω! V20h firmware?

Βασικά ξανακανε έλεγχο στο pc suite γιατί έχουν βγει άλλες δύο αναβαθμίσεις μετά την lollipop

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα και το αποχωρηστηκα το lg g3 32gb..Kατοχος πλεον S5 G906S prime cat6...φοβερο τηλεφωνο...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα και το αποχωρηστηκα το lg g3 32gb..Kατοχος πλεον S5 G906S prime cat6...φοβερο τηλεφωνο...

Καλορίζικο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι παω και 65 μαξιμουμ με εντατικη αλλα νορμαλ χρηση .. Π.χ ωρα + browsing

Μια χαρα φυσιολογικοτατο ειναι.

Το Cpu παμτα ανεβαινει ειδικα στα benchmarks. Και s5 και flex και m8 και G3 ακομα και s3 που ειχα ετσι δουλευανε.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε λιγο γιατι μαλλον δεν καταλαβες καλα. Το τηλεφωνο αναλογα την χρηση δουλευει απο 35 εως 50 βαριά. Ας πουμε τώρα που γραφω εχω 38 βαθμους. Σε antutu το οποιο ειναι βαρυ benchmark σε σχεση με geegbench και quadrant την ώρα που τεσταρει το cpu ανεβαζει ρως και 75 βαθμους και ειναι απολυτα φυσιολογικο. Οσα κινητα ειχα εκει φταναμε σχεδον. Και μιλάω για θερμοκρασία cpu και οχι μπαταριας γιατι μπορει και να μπερδεύεσαι.

32 βαθμους ειχα στην αρχη φυσιολογικα πραγματα.μετα απο ενα μηνα δεν ξερω τι επαθε και ηταν αρκετα ζεστο τωρα για 70 με 80 δεν ειχα ιδεα .και αυτο πιυ εχω τωρα μεχρι 32 παει αλλα οχι παραπανω.παραπανω πηγε οταν ετρεξα το antutu αλλα οχι τοσο πολυ 45 μονο. Αν δηλαδη παει και τοσο τι να πω δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

32 βαθμους ειχα στην αρχη φυσιολογικα πραγματα.μετα απο ενα μηνα δεν ξερω τι επαθε και ηταν αρκετα ζεστο τωρα για 70 με 80 δεν ειχα ιδεα .και αυτο πιυ εχω τωρα μεχρι 32 παει αλλα οχι παραπανω.παραπανω πηγε οταν ετρεξα το antutu αλλα οχι τοσο πολυ 45 μονο. Αν δηλαδη παει και τοσο τι να πω δεν το ηξερα

Ετσι δουλευει η σειρα 800 με λιγο πιο κρυο κανα 5αρη βαθμους τον 800αρη smapdragon.

Και που να δεις τι κανει ο Exynos.

Και ο 810 εχει θεμα και συγκεκριμενα διαβασα οτι ετυχε σε ενα m9 την ωρα του antutu να κόψει και να βγαλει μυνημα υπερθερμανσης. Οπως και να ναι παντως ολες οι ναυαρχιδες εχουνε υψηλες θερμοκρασιες αφου φορανε υπερχρονισμενα cpu για να αποδιδουν καλυτερα. Ειναι το επομενο για μενα πραγμα που πρεπει να δωσουνε βαση διοτι δεν αποδιδουν σωστα οταν ανεβαζουν βαθμους.

Τι εχεις τωρα και τι επεξεργαστη φοραει.

Και στο ξαναλεω cpu η μπαταρια κοιτας?

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν βρισκω την επιλογη, που επιλεγουμε να μην μειωνεται ο ηχος οταν βγαζουμε το κινητο απο την τσεπη;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδη δεν βρισκω την επιλογη, που επιλεγουμε να μην μειωνεται ο ηχος οταν βγαζουμε το κινητο απο την τσεπη;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις ---> Χειρονομίες ---> Ήχος κλήσης με εξασθένηση

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις ---> Χειρονομίες ---> Ήχος κλήσης με εξασθένηση

 

Thank you.. Πηγα προγραμματιστη, πηγα προσβασιμοτητα και δεν το βρηκα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι δουλευει η σειρα 800 με λιγο πιο κρυο κανα 5αρη βαθμους τον 800αρη smapdragon.

Και που να δεις τι κανει ο Exynos.

Και ο 810 εχει θεμα και συγκεκριμενα διαβασα οτι ετυχε σε ενα m9 την ωρα του antutu να κόψει και να βγαλει μυνημα υπερθερμανσης. Οπως και να ναι παντως ολες οι ναυαρχιδες εχουνε υψηλες θερμοκρασιες αφου φορανε υπερχρονισμενα cpu για να αποδιδουν καλυτερα. Ειναι το επομενο για μενα πραγμα που πρεπει να δωσουνε βαση διοτι δεν αποδιδουν σωστα οταν ανεβαζουν βαθμους.

Τι εχεις τωρα και τι επεξεργαστη φοραει.

Και στο ξαναλεω cpu η μπαταρια κοιτας?

Ειχα το g3 32 gb και το εδωσα ομως γιατι κολλουσε το φλας στην φωτογραφια αρκετες φορες και ηταν πολυ ζεστο σε ενα απλο σερφαρισμα .στα καλα του δουλευε 32βαθμους σταθερα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σηκωνε θερμοκρασια χωρις να τρεχω καμια εφαρμογη ακομη και οταν ηταν στην αναμονη.τωρα το vibe pro δουλευει στους 32 σταθερα και με εφαρμογες ανοιχτες ,μονο οταν ετρεξα το τεστ πηγε 42 με 45 βαθμους 3 φορες το ετρεξα στην τελευταια πηγε 50 44800 εβγαλε την πρωτη και μετα επεσε 43000 και κατι λογικο γιατι ζεσταθηκε.σε αντιθεση με το g3 μια φορα εφτανε να γινει φουρνος το ενιωθα και στο χερι και μετα σερβις και το εδωσα δεν εκατσα να ασχοληθω παραπανω.τωρα αν ειναι φυσιολογικο και εκανα λαθος δεν ξερω εμενα μου φανηκε πολυ για τοσο απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως, το κινητό το έχω εδώ και ένα μήνα και δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα υπερθερμάνσεως! Ακόμα και όταν παίζω παιχνίδια (call of duty, real racing 3) δεν έχω αντιληφθεί να ανεβάζει πολύ μεγαλύτερη θερμοκρασία από ότι το samsung s5 της συζύγου μου με αντίστοιχη χρήση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το g3 32 gb και το εδωσα ομως γιατι κολλουσε το φλας στην φωτογραφια αρκετες φορες και ηταν πολυ ζεστο σε ενα απλο σερφαρισμα .στα καλα του δουλευε 32βαθμους σταθερα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σηκωνε θερμοκρασια χωρις να τρεχω καμια εφαρμογη ακομη και οταν ηταν στην αναμονη.τωρα το vibe pro δουλευει στους 32 σταθερα και με εφαρμογες ανοιχτες ,μονο οταν ετρεξα το τεστ πηγε 42 με 45 βαθμους 3 φορες το ετρεξα στην τελευταια πηγε 50 44800 εβγαλε την πρωτη και μετα επεσε 43000 και κατι λογικο γιατι ζεσταθηκε.σε αντιθεση με το g3 μια φορα εφτανε να γινει φουρνος το ενιωθα και στο χερι και μετα σερβις και το εδωσα δεν εκατσα να ασχοληθω παραπανω.τωρα αν ειναι φυσιολογικο και εκανα λαθος δεν ξερω εμενα μου φανηκε πολυ για τοσο απλα πραγματα.

 

Μπαταρια Η CPU????

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω! V20h firmware?

Βασικά ξανακανε έλεγχο στο pc suite γιατί έχουν βγει άλλες δύο αναβαθμίσεις μετά την lollipop

 

Ναι V20h εχει τωρα. Εκανα ακομα ενα τσεκαρισμα αλλα δεν εβγαλε κατι καινούργιο. Ευχαριστω ακομα μια φορα για την βοηθεια! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι V20h εχει τωρα. Εκανα ακομα ενα τσεκαρισμα αλλα δεν εβγαλε κατι καινούργιο. Ευχαριστω ακομα μια φορα για την βοηθεια! :)

Εντάξει η V20h είναι η τελευταία που έχουμε πάρει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα με ψηλές θερμοκρασίες. Ναι σε παιχνίδια ζεσταίνετε κάπως στο πάνω μέρος, κοντά στην κάμερα αλλά είναι φυσιολογικότατο αυτό. Υπάρχει μηχάνημα που δουλεύει σε ψηλές στροφές και δεν ζεσταίνετε ο επεξεργαστής; Στο χέρι πάντως μου φαίνεται ως μια φυσιολογική ζέστη μιας συσκευής που δουλεύει σε αυτές τις στροφές. Τώρα στους πόσους βαθμούς πάει δεν ξέρω, ούτε σκοπεύω να μάθω. :-P Προσωπικά θωρώ αυτά τα προγράμματα περιττά για να τα τρέχει κάποιος χωρίς λόγο, και κάποτε θα τα αντιμετωπίζουμε όπως τα προγράμματα εκκαθάρισης της μνήμης. Εδώ benchmarks μια φορά τα έτρεξα (απλά να για δω πως φτάνει στα φυσιολογικά όρια του κινητού) και μετά διαγραφή. Δεν είναι παιχνίδια για τα τρέχω κάθε μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Μία ερώτηση σχετικά με το πληκτρολόγιο.

Έχω Πορτογαλικό κινητό και του έχω βάλει την crash rom. To πρόβλημά μου είναι το εξής:

Όταν γράφω στα Ελληνικά και κρατήσω παρατεταμένο ένα φωνήεν δε μου βγάζει σαν πρώτη επιλογή το γράμμα με τον τόνο, αλλά κάτι άσχετα πρώτα. Κάτι το οποίο είναι πολύ κουραστικό αν θες να χρησιμοποιήσεις τόνους.

Επίσης, η αυτόματη κεφαλαιοποίηση δε λειτουργεί ύστερα από το Ελληνικό ερωτηματικό. Δεν μπορώ επίσης να βρω και πως θα εισάγω το ΓΙΩΤΑ ( ι ) με διαλυτικά ΚΑΙ τόνο. Δηλαδή αυτό < ΐ >.

Εσείς που έχετε ελληνικό G3 έχετε αυτά τα θέματα ή είναι θέμα της LG και του πληκτρολογίου της; Μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλο πληκτρολόγιο; Έχετε κάποιο να προτείνετε (που να κάνει φυσικά όλα τα παραπάνω);

Να σημειώσω ότι ένα xperia Arc S που είχα τα έκανε αυτά όπως επίσης και το S4 της κοπελιάς.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδια, έχω ένα θέμα με την οθόνη. Με ελαφριά πίεση μου κάνεις νερά. Δείτε:

http://youtu.be/z9rIGZTJVQo

http://youtu.be/4pi1z2wxS9g

 

Το κάνει σε κάποιον άλλο; Το κάνει σε κάμποσα σημεία.

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 410 παρτίδα, δεν κάνει κάτι παρόμοιο, οπότε πιστεύω πως καλό είναι να ενημερώσεις την LG και και να το στείλεις στο service.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...