Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ τα έχω και τα δύο. Το note 3 έχει ελάχιστα καλύτερη μπαταρία. Πάνω κάτω στα ίδια βγάζει υπολόγισε αναλόγως της χρήσης να βγάλει κανένα 30'45' παραπάνω και αν. Βέβαια γίνει με τη την lollipop γιατί της αδερφής μου το S5 η lolli το ξέσκισε. :worry:

 

45 λεπτα οθόνη;

Το λαγκ φαντάζομαι είναι λιγότερο. Έχω το 16άρι και έχω λαγκ. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

45 λεπτα οθόνη;

Το λαγκ φαντάζομαι είναι λιγότερο. Έχω το 16άρι και έχω λαγκ. :p

 

Κοίτα touchwiz είναι αυτό και είναι με τις ώρες του... γενικά είμαι ικανοποιημένος με το note αλλά και με το G3 δεν έχω θέμα απειροελάχιστο μη ενοχλητικό lag βλέπω σχεδόν παντού. Εγώ πλέον το note το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο αν και παίρνοντας το G3 αρχικά δεν πίστευα οτι θα γινόταν αυτό...! δεν ξέρω νομίζω το G3 είναι πιο ξεκούραστο σε όλα του. Γνώμη μου είναι επείδη αυτή τη στιγμή το note 3 παίζει λίγο ακριβά στα 420€ αν σκοπεύεις να το πάρεις καινούργιο κάνε μια υπομονή να μαζέψεις κανένα φράγκο παραπάνω εφόσον πάντα υπάρχει η δυνατότητα ( χωρίς παρεξήγηση φιλικά το λέω) και πάρε το note 4 (540€) που έχω ακούσει τα καλύτερα και όσο το έχω δουλέψει μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Τουλάχιστον εγω αυτό θα έκανα αν έφτανα στα 420€ του note 3...δηλαδή λίγη υπομονή, 120€ παραπάνω και HELLO MASTER!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρία θα ξέρω αφού το σκίσω λίγες μέρες :lol::p

Κ γω σκεφτομαι σιγα σιγα να βαλω καμια custom. Ποια πιστεύετε οτι αυτη τη στιγμη υπερτερεί; στα screenshots δειχνει ωραια κ η resurrection remix κ η blisspop

Link to comment
Share on other sites

έχω 50 λεπτά οθόνη και είμαι στο 91% μπαταρία, δεν βλέπω να έχει θέμα με την μπαταρία η cm12.εκτός και αν πέσει μια και έξω
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα touchwiz είναι αυτό και είναι με τις ώρες του... γενικά είμαι ικανοποιημένος με το note αλλά και με το G3 δεν έχω θέμα απειροελάχιστο μη ενοχλητικό lag βλέπω σχεδόν παντού. Εγώ πλέον το note το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο αν και παίρνοντας το G3 αρχικά δεν πίστευα οτι θα γινόταν αυτό...! δεν ξέρω νομίζω το G3 είναι πιο ξεκούραστο σε όλα του. Γνώμη μου είναι επείδη αυτή τη στιγμή το note 3 παίζει λίγο ακριβά στα 420€ αν σκοπεύεις να το πάρεις καινούργιο κάνε μια υπομονή να μαζέψεις κανένα φράγκο παραπάνω εφόσον πάντα υπάρχει η δυνατότητα ( χωρίς παρεξήγηση φιλικά το λέω) και πάρε το note 4 (540€) που έχω ακούσει τα καλύτερα και όσο το έχω δουλέψει μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις. Τουλάχιστον εγω αυτό θα έκανα αν έφτανα στα 420€ του note 3...δηλαδή λίγη υπομονή, 120€ παραπάνω και HELLO MASTER!

 

Χμμ.. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Θα σου αναλύσω λίγο το δικό μου αν και δεν είμαστε στο σωστό μέρος απλά έχει να κάνει με τις σκέψεις που έχω και τους λόγους να αφήσω το G3.

Καταρχήν με κούρασε τρομερά η μπαταρία. Δεν νοείται συσκευή 2014 να βγάζει 3 ώρες οθόνη με 3G και τέρμα χαμηλή φωτεινότητα (στο αυτόματο). Με γνώμονα την μπαταρία, φαντάστηκα ότι το Νοτε 3 με περισσότερα mah και μικρότερη ανάλυση θα τα πηγαίνει καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Επίσης με ενοχλεί λιγάκι το λαγκ. Τη συσκευή μου την υπερφορτόνω. Πριν είχα το Ζ1 και τέτοιο λαγκ δεν είχε με νόβα και τις ιδες εφαρμογές! Πιστεύω ότι έχει να κάνει με τα 2GB μνήμης. Ακόμα και με nova τα παρατηρώ. Πιστεύω ότι τα 3 του νοτε 3 με νόβα θα συμπεριφέρονται καλύτερα. Από κει και πέρα θα ήθελα να δοκιμάσω μετά από χρόνια ένα Νote. Είχα το Νοτε 1 αλλά το 2 δεν μου άρεσε καθόλου σχεδιαστικά. Το 3 είναι πιο όμορφο καθώς προτιμώ τα τετραγωνισμένα κινητά. Ήθελα να δοκιμάσω και την εμπειρία της γραφίδας. Αλλά κυρίως με ενδιαφέρει η μπαταρία.

Και ψάχνοντας για μπαταρία που κρατάει σκέφτηκα τη Sony που στη σειρά Ζ2 και μετά κάνει παπάδες. Είμαι και φανατικός της εταιρίας και είδα το ολοκαίνουριο M4 Aqua. Με γοήτευσε μπορώ να πω και είναι μία πάρα πολύ οικονομική λύση όπου δεν θα χω χασούρα πουλώντας το G3. Βασικά παίζει να βγάλω και κέρδος+το αδιάβροχο που προχθές που έβρεχε ένιωσα πόσο καλό χαρακτηριστικό είναι για μένα.

Για να μην τα πολυλογώ, το δίλημμα μου είναι το εξής. Να πάω σε Note 3 για να κερδίσω σε μπαταρία, software (πενάκι καθώς φαντάζομαι δεν δουλεύει με νόβα το πενάκι) και μακροβιότητα λόγω 3GB ραμ αλλά να χάσω σε λεφτά; Ή να πάω σε κάτι οικονομικότερο αλλά πολύ αξιόλογο όπου θα κερδίσω σε λεφτά, μπαταρία (κρίνοντας από Ζ2, Z3 και compacts), αδιαβροχοποίηση;

Το Νοτε 4 είναι δυστυχώς πολύ ακριβό αυτή τη στιγμή για μένα.

 

Θα ανοίξω και νέο θέμα γιατί εδώ δεν είναι σωστό να κάνουμε τέτοιες κουβέντες εδώ. Πιο πολύ φιλολογικό είναι το ενδιαφέρον μου καθώς θα προβώ σε αγορά τον επόμενο μήνα γιατί τώρα είμαι Κύπρο.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω και εγώ με το ολίγον off topic σε σχέση με όσα προανεφερες πήγαινε για note 3 μην πας σε Sony. Το πενακι με next launcher που το χρησιμοποιω εγώ δουλεύει κανονικά ωστόσο εμένα δεν με βολεύει οπότε το πενακι είναι μόνιμα κουμπωμενο στο κινητό. Με 3g γύρω στις 4 ώρες βγάζει το note

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Θα σου αναλύσω λίγο το δικό μου αν και δεν είμαστε στο σωστό μέρος απλά έχει να κάνει με τις σκέψεις που έχω και τους λόγους να αφήσω το G3.

Καταρχήν με κούρασε τρομερά η μπαταρία. Δεν νοείται συσκευή 2014 να βγάζει 3 ώρες οθόνη με 3G και τέρμα χαμηλή φωτεινότητα (στο αυτόματο). Με γνώμονα την μπαταρία, φαντάστηκα ότι το Νοτε 3 με περισσότερα mah και μικρότερη ανάλυση θα τα πηγαίνει καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Επίσης με ενοχλεί λιγάκι το λαγκ. Τη συσκευή μου την υπερφορτόνω. Πριν είχα το Ζ1 και τέτοιο λαγκ δεν είχε με νόβα και τις ιδες εφαρμογές! Πιστεύω ότι έχει να κάνει με τα 2GB μνήμης. Ακόμα και με nova τα παρατηρώ. Πιστεύω ότι τα 3 του νοτε 3 με νόβα θα συμπεριφέρονται καλύτερα. Από κει και πέρα θα ήθελα να δοκιμάσω μετά από χρόνια ένα Νote. Είχα το Νοτε 1 αλλά το 2 δεν μου άρεσε καθόλου σχεδιαστικά. Το 3 είναι πιο όμορφο καθώς προτιμώ τα τετραγωνισμένα κινητά. Ήθελα να δοκιμάσω και την εμπειρία της γραφίδας. Αλλά κυρίως με ενδιαφέρει η μπαταρία.

Και ψάχνοντας για μπαταρία που κρατάει σκέφτηκα τη Sony που στη σειρά Ζ2 και μετά κάνει παπάδες. Είμαι και φανατικός της εταιρίας και είδα το ολοκαίνουριο M4 Aqua. Με γοήτευσε μπορώ να πω και είναι μία πάρα πολύ οικονομική λύση όπου δεν θα χω χασούρα πουλώντας το G3. Βασικά παίζει να βγάλω και κέρδος+το αδιάβροχο που προχθές που έβρεχε ένιωσα πόσο καλό χαρακτηριστικό είναι για μένα.

Για να μην τα πολυλογώ, το δίλημμα μου είναι το εξής. Να πάω σε Note 3 για να κερδίσω σε μπαταρία, software (πενάκι καθώς φαντάζομαι δεν δουλεύει με νόβα το πενάκι) και μακροβιότητα λόγω 3GB ραμ αλλά να χάσω σε λεφτά; Ή να πάω σε κάτι οικονομικότερο αλλά πολύ αξιόλογο όπου θα κερδίσω σε λεφτά, μπαταρία (κρίνοντας από Ζ2, Z3 και compacts), αδιαβροχοποίηση;

Το Νοτε 4 είναι δυστυχώς πολύ ακριβό αυτή τη στιγμή για μένα.

 

Θα ανοίξω και νέο θέμα γιατί εδώ δεν είναι σωστό να κάνουμε τέτοιες κουβέντες εδώ. Πιο πολύ φιλολογικό είναι το ενδιαφέρον μου καθώς θα προβώ σε αγορά τον επόμενο μήνα γιατί τώρα είμαι Κύπρο.

Φίλε επειδή είχα και τα 3, g3 , z3 (oxi το compact) και note 3(to εχω ακομα).... Θα σου πω ότι απο μπαταρία το ζ3 σκίζει ...και απο ήχο και απο οθόνη (το λευκο του είναι απίθανο-ψυχρό όμως καποιους τους χαλαει) και εννοείται ταχύτατο χωρίς ιχνος λαγκ...θα πάθεις πλάκα.

Αλλά δεν ξέρω ποιο θα σου έλεγα να διαλέξεις γιατι η φωτογραφία του ζ3 δεν με ενθουσιασε (μιλάω για το αυτόματο) και μικρότερη οθόνη.

το νοτε 3 έχει καλύτερη αυτονομία απο g3 και καλύτερα χρώματα,πενάκι και η φωτο του ιδιαίτερα το πρωι ειναι τελειες.

Το g3 καλο ήχο, φωτογραφια (λoγω ois).

Τώρα ανάλογα με την χρήση του καθενός. Αν θες να ρωτησεις κατι πμ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. Με βοηθησατε αρκετα!'συγγνωμη απο τους μοντ και απο τους υπολοιπους χρηστες.

Θα σας στειλω πμ με περισσοτερες ερωτησεις..:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως επιλέγω στο δίκτυο 2G ή 3G. Γενικά πολύ σπάνια χρησιμοποιώ 3G με Wifi παντού, άρα καλύτερα να το έχω σε 2G και ενεργοποιώ το 3G όταν το χρειαστώ. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως επιλέγω στο δίκτυο 2G ή 3G. Γενικά πολύ σπάνια χρησιμοποιώ 3G με Wifi παντού, άρα καλύτερα να το έχω σε 2G και ενεργοποιώ το 3G όταν το χρειαστώ. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας; Ευχαριστώ.

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ -πας πάνω δεξιά στις τελίτσες - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και το αλλάζεις απο εκεί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμενα. Κάτοχος του g3 λευκό d855. Το κινητό αγοράστηκε καινούριο και με θήκη απο τη πρώτη μερα. 3 μηνες το έχω και μου έχει κάνει ενα ραγισμα από την τρύπα που είναι αριστερά από την υποδοχή του φορτιστή και εχει προχωρήσει μεχρι πάνω (κάτω από την οθόνη)

Το κινητό δεν μου εχει πέσει. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό; Καλύπτει κάτι η εγγύηση ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο εμενα. Κάτοχος του g3 λευκό d855. Το κινητό αγοράστηκε καινούριο και με θήκη απο τη πρώτη μερα. 3 μηνες το έχω και μου έχει κάνει ενα ραγισμα από την τρύπα που είναι αριστερά από την υποδοχή του φορτιστή και εχει προχωρήσει μεχρι πάνω (κάτω από την οθόνη)

Το κινητό δεν μου εχει πέσει. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό; Καλύπτει κάτι η εγγύηση ή όχι;

 

Ναι και ναι! Επικοινώνησε με το service. Το παραδέχτηκαν κι επίσημα με δελτίο τύπου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως επιλέγω στο δίκτυο 2G ή 3G. Γενικά πολύ σπάνια χρησιμοποιώ 3G με Wifi παντού, άρα καλύτερα να το έχω σε 2G και ενεργοποιώ το 3G όταν το χρειαστώ. Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας; Ευχαριστώ.

 

εννοείται ότι έχει διαφορά ειδικά αν είσαι σε περιοχή που δεν πιάνει καλό 3G

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτή η αυτόματη φωτεινότητα τι ρόλο βαράει; Δεν θα ήταν καλύτερα όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα να ήταν απενεργοποιημένο το ποσοστό τοις εκατό που επιλέγεις; Τουλάχιστον στο HTC που είχα έτσι ήταν. Με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα το κινητό να επιλέγει την "σωστή".

 

Όταν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη, είτε στο 100% το βάλω, είτε στο 1%, ουσιαστικά πολύ λίγο αλλάζει. Δηλαδή αν το σύστημα με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα αποφασίζει πως πρέπει να είναι 30% (αυτό δεν το ξέρουμε γιατί είναι κρυμμέν2ο) - αν το έχω στο 100% άντε να πάει στο 32% ενώ με 0% να πάει 28% (ουτε αυτά τα βλέπουμε, αλλά βλέπουμε το αποτέλεσμα). Βασικά κάτι που λέει πως η LG το έχει ρυθμισμένο να επιλέγει χαμηλότερη φωτεινότητα απ' ότι θα "έπρεπε", μάλλον για οικονομία μπαταρίας. Θα δω μετά στο manual αν λέει κάτι γι΄αυτό η Lg - αν και δεν νομίζω να λέει "επιλέγουμε χαμηλότερη φωτεινότητα για οικονομία". Μπορεί όμως να λέει πως σε συνηθισμένες εσωτερικές συνθήκες επιλέγει την "ιδανική" φωτεινότητα του 20%. Χαχα!.

 

Εγώ όταν το είχα δει στο μαγαζί και με είχε απογοητεύσει η οθόνη, τώρα κατάλαβα πως ήταν ενεργοποιημένη η αυτόματη. Ήταν στο 100% και την έβρισκα πολύ σκοτεινή! Αργότερα όταν το είδα απο κάποιο φίλο, κατάλαβα πως κάτι δεν πήγαινε καλά στο κινητό που είχαν στο μαγαζί, αλλά δεν ήξερα τι, επειδή στα μαγαζιά δεν σε αφήνουν να ψαχουλέψεις και πολύ οι πωλητές. Αμέσως να έρθουν κατα πάνω σου, για να σου το πουλήσουν. Χαχα!

 

Όπως και να χει, 2 μέρες τώρα, manual φωτεινότητα, γύρω στο 60% (δεν ξέρω γιατί το έβαλα στο 60%, και στο 50% εντάξει είναι πάντως, πιο κάτω αρχίζει να χάνει την ζωντάνια της, και δεν θα 'χω μια τέτοια οθονάρα για να την βλέπω μουντή και σκοτεινή) και είμαι κομπλέ είτε μέσα, είτε έξω - εντάξει δεν έχει και πολύ ήλιο αυτές τις μέρες - αλλά αν χρειαστεί σε κάποιες στιγμές να πάει ψηλότερα ζήτημα 3 δευτερολέπτων είναι.

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο για το ραγισμα στο πλαστικό και μου είπαν Δευτέρα θα έρθουν να παραλάβουν και σε 5 μέρες θα μου την φέρουν πίσω. Έχει σημειωθεί σε μερικά lg αυτό μου είπαν. Το έχει στείλει άλλος από εδώ για αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο για το ραγισμα στο πλαστικό και μου είπαν Δευτέρα θα έρθουν να παραλάβουν και σε 5 μέρες θα μου την φέρουν πίσω. Έχει σημειωθεί σε μερικά lg αυτό μου είπαν. Το έχει στείλει άλλος από εδώ για αλλαγή;

Οχι και σε μερικα..:p

 

Εγω και αλλοι το εχουμε στειλει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτή η αυτόματη φωτεινότητα τι ρόλο βαράει; Δεν θα ήταν καλύτερα όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη φωτεινότητα να ήταν απενεργοποιημένο το ποσοστό τοις εκατό που επιλέγεις; Τουλάχιστον στο HTC που είχα έτσι ήταν. Με ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα το κινητό να επιλέγει την "σωστή".

Αυτήν την απορία την έχω κι εγώ... Διαφορετικό "σύστημα" από άλλους κατασκευαστές.

 

Όποιος το 'χει ψάξει ας ενημερώσει..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Οχι και σε μερικα..:p

 

Εγω και αλλοι το εχουμε στειλει

 

Αυτό με το ράγισμα έχει εμφανιστεί μόνο στα λευκά αποκλειστικά? Στα άλλα χρώματα δεν υπάρχει θέμα??

Link to comment
Share on other sites

ποιο πολυ εχει εμφανισθει στα λευκα αλλα εχει και κατι κρουσματα στα titan
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ράγισμα έχει εμφανιστεί μόνο στα λευκά αποκλειστικά? Στα άλλα χρώματα δεν υπάρχει θέμα??

 

Κυρίως στα λευκά αλλά μερικοί χρήστες στις προηγούμενες σελίδες αντιμετώπισαν το ίδιο θέμα και σε titan.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω το g3 32gb περίπου δυο βδομάδες. Μετά την αναβάθμιση σε Lolipop μου βγάζει μήνυμα όταν έχω ανοικτό το wifi ,, δυστυχώς ρυθμίσεις έχει σταματήσει,, όταν κάνω επανεκίνηση στο κινητό. Τι λέτε να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχω το g3 32gb περίπου δυο βδομάδες. Μετά την αναβάθμιση σε Lolipop μου βγάζει μήνυμα όταν έχω ανοικτό το wifi ,, δυστυχώς ρυθμίσεις έχει σταματήσει,, όταν κάνω επανεκίνηση στο κινητό. Τι λέτε να συμβαίνει?

Το πετάει σε πολλούς κάποιο bug είναι αλλά δεν επηρεάζει την λειτουργία του κινητού κατά τ'αλλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...