Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα καταφέρνω Τάκη. Τέλος πάντων.

Χτες το βράδυ είχα τρελό battery drain, μεσα σε 10 ώρες αναμονής έχασε 50%. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Και είχα κάνει διαγραφή εφαρμογών απο την μνήμη, δεν έτρεχε τίποτα.

Το μόνο που πάει το μυαλό μου, έιναι ότι μου εμφάνισε την αναβάθμιση Η, μήπως εξαιτίας αυτού έτρωγε όλο το βράδυ μπαταρία. Τώρα για παράδειγμα το φορτίζω και θα επανέλθω.

Οι υπηρεσίες που έδειχνε ότι μου έτρωγαν μπαταρία είναι

Λειτουργικό Σύστημα

Συστημα Android

Δοκίμασε με δύο δάχτυλα να τα πατήσεις ταυτόχρονα ή με τον δείκτη και τα δύο μαζί

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν τα καταφέρνω Τάκη. Τέλος πάντων.

Χτες το βράδυ είχα τρελό battery drain, μεσα σε 10 ώρες αναμονής έχασε 50%. Δεν μου έχει ξανασυμβεί. Και είχα κάνει διαγραφή εφαρμογών απο την μνήμη, δεν έτρεχε τίποτα.

Το μόνο που πάει το μυαλό μου, έιναι ότι μου εμφάνισε την αναβάθμιση Η, μήπως εξαιτίας αυτού έτρωγε όλο το βράδυ μπαταρία. Τώρα για παράδειγμα το φορτίζω και θα επανέλθω.

Οι υπηρεσίες που έδειχνε ότι μου έτρωγαν μπαταρία είναι

Λειτουργικό Σύστημα

Συστημα Android

 

50% σε αναμονή???? Άρα δεν ήσουν σε αναμονή. Είναι δεδομένο ότι κάποια εφαρμογή στο κάνει η οποία έχει σκαλώσει και τρέχει συνέχεια... Δοκίμασες να κάνεις έστω ένα reboot???

Το screenshot είναι πολύ εύκολο. Παράλληλα πατάς power και volume down

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου κάποιος με ποιον συνδυασμό πλήκτρων παίρνουμε screenshot

Εκτός από τον συνδιασμό πλήκτρων που σου είπε ο τακαρος, μπορείς και από το quick-memo. Επιλέγεις quick memo από notification bar και στη συνέχεια πατάς το εικονίδιο με τη δισκέτα για save.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον συνδιασμό πλήκτρων που σου είπε ο τακαρος, μπορείς και από το quick-memo. Επιλέγεις quick memo από notification bar και στη συνέχεια πατάς το εικονίδιο με τη δισκέτα για save.

 

ααα ευκολάκι αυτός ο τρόπος..!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ααα ευκολάκι αυτός ο τρόπος..!

 

Ευκολότερος αυτός με τα πίσω πλήκτρα απλά πρέπει να προηγείται το power ελάχιστα πριν το volume down και να τα κρατάς μέχρι να ρουφήξει το screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

reboot εκανα με το που περασε η ενημερωση. Πρωτη φορα μου το κανει δεν ξερω τι συνεβη. εικαζω πως εφταιγε η ενημερωση.

στις υπηρεσιες αντροιντ το Μπρελοκ τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

 

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::up::up::up::up::dance:

 

έχουμε πάρει και απο αλλού http://www.eisa.eu/awards/mobile-devices/33/european-advanced-smartphone-2014-2015.html#award

 

http://www.gadgetsmagazine.com.ph/news/lg-g3-wins-best-of-the-best-at-red-dot-in-germany.html

 

Ευκολότερος αυτός με τα πίσω πλήκτρα απλά πρέπει να προηγείται το power ελάχιστα πριν το volume down και να τα κρατάς μέχρι να ρουφήξει το screenshot.

 

και εγώ με τα πλήκτρα χρησιμοποιώ το έχω συνηθίσει πλέον

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω. Αξιζουν λετε τα +85 ευρω για την εκδοση των 32gb? Γεμιζει ευκολα η ραμ στα 16gb?

 

Σχεδόν εξάμηνο με το κινητό και επιμένω τώρα from my own experience ότι αν δεν είσαι power user δεν αξίζει να δώσεις αυτά τα €85 παραπάνω ιδιαίτερα αν δεν πρόκειται να κρατήσεις το κινητό αρκετά. Το λειτουργικό κάνει καλή διαχείριση (σήμερα είδα 0.98GB ελεύθερα με το bittorrent sync ανοιχτό με 11 φακέλους συγχρονισμού και απόρησα περισσότερο και με το torrent sync κλειστό).

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν εξάμηνο με το κινητό και επιμένω τώρα from my own experience ότι αν δεν είσαι power user δεν αξίζει να δώσεις αυτά τα €85 παραπάνω ιδιαίτερα αν δεν πρόκειται να κρατήσεις το κινητό αρκετά. Το λειτουργικό κάνει καλή διαχείριση (σήμερα είδα 0.98GB ελεύθερα με το bittorrent sync ανοιχτό με 11 φακέλους συγχρονισμού και απόρησα περισσότερο και με το torrent sync κλειστό).

 

άξιζε ενδεχομένως όταν ήταν χαμηλότερη η διαφορά... εγω όταν το πήρα είχαν 45€ οπότε προτίμησα το 32GB παρόλο που δεν είμαι power user και αλλάζω σχετικά συχνά τηλέφωνα. Τώρα στα 85€+ είναι μια σοβαρή διαφορά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άξιζε ενδεχομένως όταν ήταν χαμηλότερη η διαφορά... εγω όταν το πήρα είχαν 45€ οπότε προτίμησα το 32GB παρόλο που δεν είμαι power user και αλλάζω σχετικά συχνά τηλέφωνα. Τώρα στα 85€+ είναι μια σοβαρή διαφορά.

 

Οπως και να το κανεις ομως προπωπικα αξιζει.

Το τηλεφωνο εχει διαφορα αρκετη για μενα και οχι τοσο μικρη που λενε αλλοι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

άξιζε ενδεχομένως όταν ήταν χαμηλότερη η διαφορά... εγω όταν το πήρα είχαν 45€ οπότε προτίμησα το 32GB παρόλο που δεν είμαι power user και αλλάζω σχετικά συχνά τηλέφωνα. Τώρα στα 85€+ είναι μια σοβαρή διαφορά.

 

Σαφώς κάτω από τα €50 ακόμα και σήμερα συμφέρει ιδιαιτέρως αν σε απαλλάξει από την ανάγκη για microsd έστω και προσωρινά...

Link to comment
Share on other sites

reboot εκανα με το που περασε η ενημερωση. Πρωτη φορα μου το κανει δεν ξερω τι συνεβη. εικαζω πως εφταιγε η ενημερωση.

στις υπηρεσιες αντροιντ το Μπρελοκ τι ειναι?

 

Γύρισε το στα Αγγλικά και δες τι λέει η μετάφρασή του για να καταλάβουμε, αν και οι ειδήμονες κάτι θα άρπαξαν.

Άκου Μπρελόκ!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν λένε τίποτα απολύτως όλα αυτά. Αν δεν είσαι root δεν μπορούμε να ξέρουμε ποια εφαρμογή, alarm ή wakelock στο κάνει αυτό.

 

Πρώτη λύση φόρτισμα full και reboot. Συνεχίζει?

Δεύτερη λύση, factory reset, φόρτισμα και check χωρίς καμία κατεβασμένη εφαρμογή. Αν συνεχίζει δες τρίτη επιλογή. Αν σταματήσει, κατεβάζουμε τις εφαρμογές μας, φορτίζουμε πάλι 100% και περιμένουμε. Λογικά από τα screenshots δεν θα αλλάξει κάτι. Αν όμως δείξει τότε σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή μας την κάνει.

Τρίτη λύση. hard reset, ή αλλιώς για να μην τσακωνόμαστε, format και πέρασμα ξανά του firmware με Flash Tool.

 

Γύρισε το στα Αγγλικά και δες τι λέει η μετάφρασή του για να καταλάβουμε, αν και οι ειδήμονες κάτι θα άρπαξαν.

Άκου Μπρελόκ!

 

Και μετά με ρωτάνε γιατί τσαντίζομαι εν έτη 2015 όταν βλέπω κινητό με επιλεγμένη γλώσσα τα ελληνικά... Μόνο και μόνο για αυτές τις μεταφράσεις φτάνει.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο τελικά και εγώ στην παρέα... Βαρέθηκα να περιμένω και παρήγγειλα το 32αρι 410 παρτίδα από γερμανία.

 

Καλώς σας βρήκα!!! :yahoo::up::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο τελικά και εγώ στην παρέα... Βαρέθηκα να περιμένω και παρήγγειλα το 32αρι 410 παρτίδα από γερμανία.

 

Καλώς σας βρήκα!!! :yahoo::up::w00t:

 

welcome!!! :clap::clap::clap::clap::clap:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και άργησα... Πήρα σήμερα πίσω τα λεφτά από το eshop μετά από 2 βδομάδες που ήθελαν να ελέγξουν ένα σφραγισμένο προιον!!!!!!:wacko: ότι να ναι είναι...

 

Και το παρήγγειλα αμέσως!!! Μου είπαν αύριο θα το έχω... Μαύρο χρώμα μην έχουμε κανένα παρατράγουδο με ραγίσματα... :D

Link to comment
Share on other sites

Και άργησα... Πήρα σήμερα πίσω τα λεφτά από το eshop μετά από 2 βδομάδες που ήθελαν να ελέγξουν ένα σφραγισμένο προιον!!!!!!:wacko: ότι να ναι είναι...

 

Και το παρήγγειλα αμέσως!!! Μου είπαν αύριο θα το έχω... Μαύρο χρώμα μην έχουμε κανένα παρατράγουδο με ραγίσματα... :D

 

απο που το παρήγγειλες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

απο που το παρήγγειλες?

 

Από τα seven.. έχω πάρει 2-3 φορές από εκεί και φίλοι μου και δεν έχει γίνει το παραμικρό μέχρι τώρα.. Έχω και δίπλα στο σπίτι μου Θεσ/νικη οπότε είπα να το προχωρήσω...

Link to comment
Share on other sites

Από τα seven.. έχω πάρει 2-3 φορές από εκεί και φίλοι μου και δεν έχει γίνει το παραμικρό μέχρι τώρα.. Έχω και δίπλα στο σπίτι μου Θεσ/νικη οπότε είπα να το προχωρήσω...

 

αντε μια χαρα! καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες πηρα κινητο απο το seven ενα lg g2 ολα κομπλέ και μια αλλη φορα ενα htc m7. Σφραγισμένο κουτι με ταινια ασφαλείας το ανοιγω και το κινητο ηταν γρατσουνισμενο ελαχιστα απο πισω και οταν το ανοιξα ειχε και ενα mail μεσα. Μου το αλλαζουν αμεσα παλι σφραγισμενο κουτι με ταινια ασφαλειας αυτη τη φορα φαινοταν ολοκαινουριο αλλα παλι ειχε ενα mail μεσα σαν χρηστης κινητου. Που σημαινει οτι τα htc μαλλον τα ανοιγουν βαζουν ελληνικα γιατι δεν εχουν αλλιως τα στελνεθς htc για να βαλουν. Πηρα φυσικα στην αποθηκη τους αλλα δεν ηξερε τι να μου πει και οτι ετσι κανουν και οτι ειναι καινουριο και οτι θα το ξαναπουλησει αυτος. Αφου το εκανα χργηση εγω του λεω δεν ειναι μεταχειρισμενο; φυσικα και πηρα τα χρηματα μου πισω και δεν ξαναψωνιζω απο seven
Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες πηρα κινητο απο το seven ενα lg g2 ολα κομπλέ και μια αλλη φορα ενα htc m7. Σφραγισμένο κουτι με ταινια ασφαλείας το ανοιγω και το κινητο ηταν γρατσουνισμενο ελαχιστα απο πισω και οταν το ανοιξα ειχε και ενα mail μεσα. Μου το αλλαζουν αμεσα παλι σφραγισμενο κουτι με ταινια ασφαλειας αυτη τη φορα φαινοταν ολοκαινουριο αλλα παλι ειχε ενα mail μεσα σαν χρηστης κινητου. Που σημαινει οτι τα htc μαλλον τα ανοιγουν βαζουν ελληνικα γιατι δεν εχουν αλλιως τα στελνεθς htc για να βαλουν. Πηρα φυσικα στην αποθηκη τους αλλα δεν ηξερε τι να μου πει και οτι ετσι κανουν και οτι ειναι καινουριο και οτι θα το ξαναπουλησει αυτος. Αφου το εκανα χργηση εγω του λεω δεν ειναι μεταχειρισμενο; φυσικα και πηρα τα χρηματα μου πισω και δεν ξαναψωνιζω απο seven

Κρίμα και ήλπιζα ότι τα seven σα μεγάλη αλυσίδα θα είναι πιο επαγγελματίες. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται η αναφορά τέτοιων εμπειριών (μπορεί κάλλιστα να χρησιμοποιηθούν για εκ του πονηρού δυσφήμιση) αλλά με κάποιο τρόπο καλό είναι να μαθαίνονται οι κακές εμπειρίες από τους πωλητές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήλπιζα ότι τα seven σα μεγάλη αλυσίδα θα είναι πιο επαγγελματίες. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται η αναφορά τέτοιων εμπειριών (μπορεί κάλλιστα να χρησιμοποιηθούν για εκ του πονηρού δυσφήμιση) αλλά με κάποιο τρόπο καλό είναι να μαθαίνονται οι κακές εμπειρίες από τους πωλητές.

Εγω ενα smartphone και ενα tablet αριστα και τα δυο απο σεβεν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...