Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως με Crash και στοκ κερνελ ούτε λοξιγκα έχω ούτε τίποτα. Πραγματικά τρομερά smooth. Σίγουρα κάτι βελτιώνουν και οι custom λοιπόν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά , δεν ξέρω τι έγινε και ξαφνικα άρχισα να παρατηρώ σκόνι και μικρες ίνες μέσα στην οθόνη.... τι γίνεται; το έχει πάθει κανεις αυτό; φαίνονται και σε σβηστή οθόνη οι ίνες , και σε αναμένη...
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να μην ταλαιπωρηστε τζαμπα οπως εγω, κρατηστε backup και καντε factory reset το κινητο. Ειλικρινα απο τη μερα που το κανα εχω ΑΛΛΟ τηλεφωνο! Ουτε "Δυστυχως οι Ρυθμισεις εχει σταματησει", ουτε redraws και αργος Launcher, ουτε lag ουτε τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάρω το 32άρι μια κ έξω.. Τις προσεχείς μέρες θα το παραγγείλω ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , δεν ξέρω τι έγινε και ξαφνικα άρχισα να παρατηρώ σκόνι και μικρες ίνες μέσα στην οθόνη.... τι γίνεται; το έχει πάθει κανεις αυτό; φαίνονται και σε σβηστή οθόνη οι ίνες , και σε αναμένη...

 

Μήπως έχεις βάλει τίποτα προστασία οθόνης και είχε περάσει τίποτα από μέσα?απλά τώρα το παρατηρείς?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει τίποτα προστασία οθόνης και είχε περάσει τίποτα από μέσα?απλά τώρα το παρατηρείς?

 

και εμένα σε προστασία οθόνης πήγε το μυαλό μου αλλά λέω δεν μπορεί... :blink:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λέω αυτό γιατί την εχω πατήσει έτσι.να μην πάρει το μάτι μου χάλια πού είχαν μπει κατά την τοποθέτησή και μέρες μετά να τα βλέπω και να νομίζω ότι είναι μέσα από την οθόνη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι προστασία οθόνης... εχω τζαμακι tempered glass αλλα πριν τον βάλω το έχω 1000ελένξει ... αποκλείεται να είναι απο το tempered . τι να πω... θα το βγάλω να το δω και θα σας πω.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι προστασία οθόνης... εχω τζαμακι tempered glass αλλα πριν τον βάλω το έχω 1000ελένξει ... αποκλείεται να είναι απο το tempered . τι να πω... θα το βγάλω να το δω και θα σας πω.

φιλε κιεγω με tempered glass μετα απο λιγο καιρο παρατηρουσα μεσα σκονη σε διαφορα σημεια.οχι τιποτα τρομερο βεβαια.αλλα μου εκανε και μενα εντυπωση.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Καποιο link για να ρουταρουμε το g3 με android 5 ?

Ενδιαφερομαι μονο για ρουτ κ οχι να βαλω custom ρομ ακομα.

Με ρουτ εχεις προβλημα με εγγυηση αν συμβει τπτ ?

Ειναι αγορασμενο απο τα public

Link to comment
Share on other sites

Καποιο link για να ρουταρουμε το g3 με android 5 ?

Ενδιαφερομαι μονο για ρουτ κ οχι να βαλω custom ρομ ακομα.

Με ρουτ εχεις προβλημα με εγγυηση αν συμβει τπτ ?

Ειναι αγορασμενο απο τα public

 

Root απευθείας σε Lollipop δεν έχει βγει ακόμη.

 

Πρέπει να είσαι σε KitKat (ή να κάνεις downgrade) και να περάσεις TWRP. Από εκεί, μπορείς να φλασάρεις μια pre-rooted Lollipop ROM. Υπάρχουν και stock based που έχουν απλά γίνει root χωρίς κάποια άλλη τροποποίηση.

 

Εγώ πάντως που δεν άντεχα να περιμένω root για Lollipop αυτό έκανα :D

 

Υ/Γ Όσο για το θέμα της εγγύησης, δεν μπορούμε έτσι κι αλλιώς να ξεκλειδώσουμε τον bootloader, οπότε δεν υπάρχει τρόπος όπως στην Sammy με το Knox να μας πάρουν πρέφα ότι πειράξαμε κάτι. Αλλά ας επιβεβαιώσουν και οι άλλοι.

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Καποιο link για να ρουταρουμε το g3 με android 5 ?

Ενδιαφερομαι μονο για ρουτ κ οχι να βαλω custom ρομ ακομα.

Με ρουτ εχεις προβλημα με εγγυηση αν συμβει τπτ ?

Ειναι αγορασμενο απο τα public

Δεν γίνεται. Ακόμα με lollipop δεν μπορείς να ρουταρεις. Πρέπει να γυρίσεις σε KitKat και να βάλεις custom lollipop.

Προφανώς και χάνεις εγγύηση. Το από που το έχεις δεν έχει καμία σημασία. Η εγγύηση δεν είναι καταστήματος.

 

Υ/Γ Όσο για το θέμα της εγγύησης, δεν μπορούμε έτσι κι αλλιώς να ξεκλειδώσουμε τον bootloader, οπότε δεν υπάρχει τρόπος όπως στην Sammy με το Knox να μας πάρουν πρέφα ότι πειράξαμε κάτι. Αλλά ας επιβεβαιώσουν και οι άλλοι.

 

Να μας πάρουν πρέφα όχι. Αλλά αν το δώσεις ρουταρισμένο έτσι δεν έχεις εγγύηση εννοείται. Πρέπει να γυρίσεις σε εντελώς στοκ κατάσταση με το flash tool.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά δεν ηταν σκονη μέσα στην οθόνη, αλλα κολλημένη στο temperd glass .... άκυρος ο συναγερμός

:O

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά δεν ηταν σκονη μέσα στην οθόνη, αλλα κολλημένη στο temperd glass .... άκυρος ο συναγερμός

:O

Good!!! ;);););););)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα να δω για το επομενο κινητο μου. Κατεληξα στο G3. Το μαγαζι ειχε 2 G3 διπλα διπλα. Στο ενα η οθονη ηταν λευκη και στο αλλο ειχε μια κιτρινη αποχρωση και μου φανηκε και πιο θολη γενικα οι 2 οθονες ηταν η μερα με τη νυχτα. Τι παιζει με αυτο? Υπαρχουν διαφορετικοι κατασκευαστες οθονης? Πως θα ξερω αν το κινητο που θα παρω θα εχει την ''καλη'' οθονη? Θα το ειχα παρει επι τοπου αλλα με αυτα που ειδα φοβηθηκα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδιά δεν ηταν σκονη μέσα στην οθόνη, αλλα κολλημένη στο temperd glass .... άκυρος ο συναγερμός

:O

 

χαχαχαχα,τι ειπα εγω???ακου με μενα,την εχω πατησει,κι ενω τσεκαρα οτι ηταν τελεια ολα μετα απο λιγες μερες το εντοπισα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα μαγαζί για το 16άρι που το είχε διαθέσιμο τα 3 πρώτα ψηφία για να δω παρτίδα και ήταν 411. Καλή παρτίδα να το προχωρήσω??
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα μαγαζί για το 16άρι που το είχε διαθέσιμο τα 3 πρώτα ψηφία για να δω παρτίδα και ήταν 411. Καλή παρτίδα να το προχωρήσω??

Άφοβα! ;);););)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα να δω για το επομενο κινητο μου. Κατεληξα στο G3. Το μαγαζι ειχε 2 G3 διπλα διπλα. Στο ενα η οθονη ηταν λευκη και στο αλλο ειχε μια κιτρινη αποχρωση και μου φανηκε και πιο θολη γενικα οι 2 οθονες ηταν η μερα με τη νυχτα. Τι παιζει με αυτο? Υπαρχουν διαφορετικοι κατασκευαστες οθονης? Πως θα ξερω αν το κινητο που θα παρω θα εχει την ''καλη'' οθονη? Θα το ειχα παρει επι τοπου αλλα με αυτα που ειδα φοβηθηκα.

Υπάρχει περίπτωση το ένα εκ των δύο να ήταν το g3s και απλά να μην το κατάλαβες εκείνη τη στιγμή?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση το ένα εκ των δύο να ήταν το g3s και απλά να μην το κατάλαβες εκείνη τη στιγμή?

Οχι βεβαια. Εχω βγαλει και φωτογραφια το μενου απο τις πληροφοριες λιγισμικου και απο τα 2 αλλα δε καταλαβαινω αν ειναι διαφορετικες παρτιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα μαγαζί για το 16άρι που το είχε διαθέσιμο τα 3 πρώτα ψηφία για να δω παρτίδα και ήταν 411. Καλή παρτίδα να το προχωρήσω??

 

οσο πιο φρεσκο τοσο καλυτερα,δεν ειναι ολα το ιδιο.411 προχωρα ανοιχτα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα μαγαζί για το 16άρι που το είχε διαθέσιμο τα 3 πρώτα ψηφία για να δω παρτίδα και ήταν 411. Καλή παρτίδα να το προχωρήσω??

 

Προχωρα το μια χαρα. 411 ειναι κ μενα με android 5 κ κανενα προβλημα εδω κ ενα μηνα !

 

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα να δω για το επομενο κινητο μου. Κατεληξα στο G3. Το μαγαζι ειχε 2 G3 διπλα διπλα. Στο ενα η οθονη ηταν λευκη και στο αλλο ειχε μια κιτρινη αποχρωση και μου φανηκε και πιο θολη γενικα οι 2 οθονες ηταν η μερα με τη νυχτα. Τι παιζει με αυτο? Υπαρχουν διαφορετικοι κατασκευαστες οθονης? Πως θα ξερω αν το κινητο που θα παρω θα εχει την ''καλη'' οθονη? Θα το ειχα παρει επι τοπου αλλα με αυτα που ειδα φοβηθηκα.

 

Δεν νομιζω να υπαρχουν διαφορετικες οθονες. Εισαι σιγουρος πως ηταν κ τα 2, g3 ????

Αλλιως το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι.. Ιδια κινητα, με διαφορετικο wallpaper, κ διαφορετικη φωτεινοτητα. Κ να θεωρησες πως

κατι δεν παει καλα ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχουν διαφορετικες οθονες. Εισαι σιγουρος πως ηταν κ τα 2, g3 ????

Αλλιως το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι.. Ιδια κινητα, με διαφορετικο wallpaper, κ διαφορετικη φωτεινοτητα. Κ να θεωρησες πως

κατι δεν παει καλα ...

Ιδια κινητα ιδιο wallpaper ιδια φωτεινοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...