Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο g3 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά τον είχα στα O2Χ & ΟΧ4 και με είχε απαλλάξει από τα lag & redraws των stock. Εχει πολλές δυνατότητες, επομένως δεν είναι ο ελαφρύτερος που κυκλοφορεί, το αντίθετο θα έλεγα, αλλά δεν του φαίνεται στην χρήση.

 

Απο χτες που τον έχω βάλει μια χαρά... νομίζω πάει εξίσου καλά με τον nova απλά μου άρεσαν καλύτερα τα Themes που έχει και είπαν να τον δοκιμάσω και αφού δουλεύει και το douple tap μια χαρά! :D:D:D:D:D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά πέρασα την Lollipop, αλλα εξακολουθώ να μην μπορώ να γράψω στην external sd ούτε με τον es explorer, ούτε με άλλες εφαρμογές (εκτός φυσικά από τον μαμίσιο file manager). Δεν υποτίθεται πως η lollipop καταργεί αυτόν τον περιορισμό της kitkat ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την Lollipop, αλλα εξακολουθώ να μην μπορώ να γράψω στην external sd ούτε με τον es explorer, ούτε με άλλες εφαρμογές (εκτός φυσικά από τον μαμίσιο file manager). Δεν υποτίθεται πως η lollipop καταργεί αυτόν τον περιορισμό της kitkat ?

Φιλε μου χρειαζεσαι ροοτ και μετα να τρεξεις μια εντολη απο το command prompt για να μπορεις να το κάνεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το Τ ενέργεια στην μπάρα ειδοποιήσεων τι είναι;

 

 

Όταν το πατάς παρατεταμένα σε ποιο μενού σε οδηγεί;

 

Όπα απαντημένο είναι παραπάνω!!!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορουμε να χρησιμοποιουμε το knock code και για αλλα ξεκλειδωματα, οπως προσβαση σε φακελους, φωτογραφιες, να αντιστοιχουμε κωδικους σε sites, κλειδωμα ξεκλειδωμα συγκεκριμενων εφαρμογων κτλ... ?
Link to comment
Share on other sites

μετα το περασμα της lollipop και με το νεο update που εκανα και στην V20f μερικες φορες μου βγαζει το εξης μηνυμα: δυστηχως ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει..παταω το οκ και ολα καλα μετα..αλλα γιατι να το βγαζει το σφαλμα αυτο??με την kit kat δεν το ειχα ποτε το προβλημα αυτο..να πω οτι εγινε καθαρη εγκατασταση σε lollipop..
Link to comment
Share on other sites

μετα το περασμα της lollipop και με το νεο update που εκανα και στην V20f μερικες φορες μου βγαζει το εξης μηνυμα: δυστηχως ρυθμισεις σταματησε να λειτουργει..παταω το οκ και ολα καλα μετα..αλλα γιατι να το βγαζει το σφαλμα αυτο??με την kit kat δεν το ειχα ποτε το προβλημα αυτο..να πω οτι εγινε καθαρη εγκατασταση σε lollipop..

Το βγάζει σε αρκετούς αν όχι σε όλους μάλλον κάποιο bug είναι χωρίς περαιτέρω προβλήματα. Και εμένα μου το έχει βγάλει δύο-τρεις φορές

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει σε αρκετούς αν όχι σε όλους μάλλον κάποιο bug είναι χωρίς περαιτέρω προβλήματα. Και εμένα μου το έχει βγάλει δύο-τρεις φορές

αααα οκ τοτε..να μην ανησυχω...γιατι τοση ωρα ψαχνω ψαχνω σε προηγουμενες σελιδες να δω μηπως το αναφερει και κανενας αλλος αλλα δεν ειδα κατι..:lol:

Link to comment
Share on other sites

αααα οκ τοτε..να μην ανησυχω...γιατι τοση ωρα ψαχνω ψαχνω σε προηγουμενες σελιδες να δω μηπως το αναφερει και κανενας αλλος αλλα δεν ειδα κατι..:lol:

Έχει αναφερθεί σε σελίδες πολύ πιο πίσω όποτε νομίζω δύσκολα θα το βρεις! Νομίζω δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εφαρμογες,ρυθμισεις και βρες το εικονιδειο ρυθμισεις και κανε μια εκκαθαριση cache
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εφαρμογες,ρυθμισεις και βρες το εικονιδειο ρυθμισεις και κανε μια εκκαθαριση cache

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο γιατί κάνω συχνά πυκνά και πάλι μου το πετάει το μήνυμα ενδεχομένως και την ίδια μέρα που θα έχω κάνει εκκαθάριση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

+1 και σε μενα το βγαζει μια φορα και μετα απο βδομαδες ξανα. Σπανιο γενικα. Δεν μου εχει επηρεασει κατι.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κ εγώ κάτοχος του G3 32GB .. Έκανα τη μετάβαση από G2! Root + Rom κατευθείαν :-D

Καλορίζικο!!!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Κάτοχος του G2 από το καλοκαίρι και αποφάσισα να κάνω κ εγώ την μετάβαση στο G3 και να δώσω το δικό μου στον πατέρα μου που το δικό του τα κακάρωσε!:D Από το G2 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Σκεφτόμουν να έπαιρνα το ίδιο αλλά είπα να κάνω την αλλαγή..

 

Βασικό δίλημμα? 16gb/2gb ή 32gb/3gb??? Δεν λέω υπάρχει μια διαφορά 100€ περίπου και αυτό είναι που με φρενάρει και σας ρωτάω..

Υπάρχει διαφορά στην εμπειρία χρήσης? Μπαταρία κτλ..? Άμα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε δεν αξίζουν τα 100€ παραπάνω αν όμως αξίζουν χαλάλι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Κάτοχος του G2 από το καλοκαίρι και αποφάσισα να κάνω κ εγώ την μετάβαση στο G3 και να δώσω το δικό μου στον πατέρα μου που το δικό του τα κακάρωσε!:D Από το G2 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Σκεφτόμουν να έπαιρνα το ίδιο αλλά είπα να κάνω την αλλαγή..

 

Βασικό δίλημμα? 16gb/2gb ή 32gb/3gb??? Δεν λέω υπάρχει μια διαφορά 100€ περίπου και αυτό είναι που με φρενάρει και σας ρωτάω..

Υπάρχει διαφορά στην εμπειρία χρήσης? Μπαταρία κτλ..? Άμα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε δεν αξίζουν τα 100€ παραπάνω αν όμως αξίζουν χαλάλι :p

 

Για μένα πλέον η διάφορα η χρηματική είναι σοβαρή δεν είναι όπως πρίν κανένα μήνα που ήταν περίπου ~50€... εγώ έχω 32αρι και δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με lag κτλ... ομοίως όμως και δύο φίλες μου που έχουν 16αρια. Λένε οτι οι διαφορές είναι μικρές τις τάξεως το 4-6%... νομίζω κάποιος που είχε και τις δύο συσκευές θα μπορούσε να σε βοηθήσει και απ'όσο ξέρω μονο ο ταξιδιώτης είχε και 16αρι και 32αρι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Κάτοχος του G2 από το καλοκαίρι και αποφάσισα να κάνω κ εγώ την μετάβαση στο G3 και να δώσω το δικό μου στον πατέρα μου που το δικό του τα κακάρωσε!:D Από το G2 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Σκεφτόμουν να έπαιρνα το ίδιο αλλά είπα να κάνω την αλλαγή..

 

Βασικό δίλημμα? 16gb/2gb ή 32gb/3gb??? Δεν λέω υπάρχει μια διαφορά 100€ περίπου και αυτό είναι που με φρενάρει και σας ρωτάω..

Υπάρχει διαφορά στην εμπειρία χρήσης? Μπαταρία κτλ..? Άμα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε δεν αξίζουν τα 100€ παραπάνω αν όμως αξίζουν χαλάλι :p

 

Τσέκαρε bestprice, υπάρχει μαγαζί που έχει το 32αρι στα 376 και γενικά παίζει πιο χαμηλά από skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε bestprice, υπάρχει μαγαζί που έχει το 32αρι στα 376 και γενικά παίζει πιο χαμηλά από skroutz.

 

Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για το bestprice πάντως... το θεωρούν κάτι αντίστοιχο του aliexpress σε σχέση με το ebay..

 

Δεν ξέρω είμαι πιο αναποφάσιστος και από τις εκλογές :p:D Κυρίως για το Lag γίνεται όλο το θέμα γιατί απότι διαβασα εδώ πολλοί είχατε θέμα με το lag σε σχέση με το g2 που δεν θα έλεγα ότι είχε ή είχε ελάχιστο.. Άμα με το 32αρι δεν υπάρχει lag τότε θα το προτιμήσω... Μπαταρία ντάξει με την χρήση την δική μου 1μιση μέρα με 2 θα την βγάζει τι να πω. Οπότε όλη η δουλειά γίνεται για το lag παίδες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για το bestprice πάντως... το θεωρούν κάτι αντίστοιχο του aliexpress σε σχέση με το ebay..

 

Δεν ξέρω είμαι πιο αναποφάσιστος και από τις εκλογές :p:D Κυρίως για το Lag γίνεται όλο το θέμα γιατί απότι διαβασα εδώ πολλοί είχατε θέμα με το lag σε σχέση με το g2 που δεν θα έλεγα ότι είχε ή είχε ελάχιστο.. Άμα με το 32αρι δεν υπάρχει lag τότε θα το προτιμήσω... Μπαταρία ντάξει με την χρήση την δική μου 1μιση μέρα με 2 θα την βγάζει τι να πω. Οπότε όλη η δουλειά γίνεται για το lag παίδες...

 

εγώ απο lag δεν έχω θέμα... μην το σκέφτεσαι καθόλου και αγόρασε το αν δεν έχεις θέμα με την διαφορά στα χρήματα. έχει η γυναίκα μου το G2 που να είναι όντως είναι πάρα πολύ καλό αλλά αξίζει η μετάβαση στο g3. Αν δεις παραπάνω έχω ανεβάσει ένα βίντεο για το scroll του κινητού και θα δεις και εσύ οτι πάει μπάλα. Τις εφαρμογές τις ανοίγει όπως πρέπει δηλαδή γρήγορα και αν έχεις και καμιά δεκαριά ανοιχτές δεν έχει θέμα! :lol::lol::lol:

Εμένα λιγο με τις θερμοκρασίες έχει ενα θεματάκι αλλά σε σημείο normal.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει σε αρκετούς αν όχι σε όλους μάλλον κάποιο bug είναι χωρίς περαιτέρω προβλήματα. Και εμένα μου το έχει βγάλει δύο-τρεις φορές

 

Προσωπικα δεν μου το εχει εμφανισει ποτε αυτο το μηνυμα. Αλλα το μενου το εχω στην Αγγλικη γλωσσα, δεν ξερω εαν παιζει καποιο ρολο (που μαλλον οχι)

 

εγώ απο lag δεν έχω θέμα... μην το σκέφτεσαι καθόλου και αγόρασε το αν δεν έχεις θέμα με την διαφορά στα χρήματα. έχει η γυναίκα μου το G2 που να είναι όντως είναι πάρα πολύ καλό αλλά αξίζει η μετάβαση στο g3. Αν δεις παραπάνω έχω ανεβάσει ένα βίντεο για το scroll του κινητού και θα δεις και εσύ οτι πάει μπάλα. Τις εφαρμογές τις ανοίγει όπως πρέπει δηλαδή γρήγορα και αν έχεις και καμιά δεκαριά ανοιχτές δεν έχει θέμα! :lol::lol::lol:

Εμένα λιγο με τις θερμοκρασίες έχει ενα θεματάκι αλλά σε σημείο normal.

 

Το 32GB με τα 3GB RAM εχω και εγω. Δεν θα το ελεγα supersmooth. Για το HW που εχει περιμενα supersmooth καταστασεις. Εχει καποιο λοξιγκα εδω και εκει, πχ οταν πρωτοκατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων. Δεν με ενοχλει ομως ιδιαιτερα. Ειμαι εντελως stock με Nova.

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα μου και το προτεινω.

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν μου το εχει εμφανισει ποτε αυτο το μηνυμα. Αλλα το μενου το εχω στην Αγγλικη γλωσσα, δεν ξερω εαν παιζει καποιο ρολο (που μαλλον οχι)

 

 

 

Το 32GB με τα 3GB RAM εχω και εγω. Δεν θα το ελεγα supersmooth. Για το HW που εχει περιμενα supersmooth καταστασεις. Εχει καποιο λοξιγκα εδω και εκει, πχ οταν πρωτοκατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων. Δεν με ενοχλει ομως ιδιαιτερα. Ειμαι εντελως stock με Nova.

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα μου και το προτεινω.

 

Και εγω nova είχα και δύο μέρες τώρα έβαλα go launcher ex. Εντάξει που και που κανένα λόξιγκα τον έχει αλλά σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι σούπερ! Λόγω ανάλυσης τράβηξε πολλά...:cry:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πλέον η διάφορα η χρηματική είναι σοβαρή δεν είναι όπως πρίν κανένα μήνα που ήταν περίπου ~50€... ... νομίζω κάποιος που είχε και τις δύο συσκευές θα μπορούσε να σε βοηθήσει και απ'όσο ξέρω μονο ο ταξιδιώτης είχε και 16αρι και 32αρι

 

Είχα το 16 και 32αρι εγώ, το 16αρι καλό αλλά τα 2gb ram δεν είναι αρκετό τελικά, θα δεις μεγάλη διαφορά με τα 3gb ram.. Δαγκωτό το 32αρι

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Κάτοχος του G2 από το καλοκαίρι και αποφάσισα να κάνω κ εγώ την μετάβαση στο G3 και να δώσω το δικό μου στον πατέρα μου που το δικό του τα κακάρωσε!:D Από το G2 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Σκεφτόμουν να έπαιρνα το ίδιο αλλά είπα να κάνω την αλλαγή..

 

Βασικό δίλημμα? 16gb/2gb ή 32gb/3gb??? Δεν λέω υπάρχει μια διαφορά 100€ περίπου και αυτό είναι που με φρενάρει και σας ρωτάω..

Υπάρχει διαφορά στην εμπειρία χρήσης? Μπαταρία κτλ..? Άμα δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά τότε δεν αξίζουν τα 100€ παραπάνω αν όμως αξίζουν χαλάλι :p

Φίλε μου επειδή κι εγώ είχα και το 16αρι και το 32αρι, θα σου πω ότι η μεγαλύτερη διαφορά τους είναι πως το 16αρι με το multitasking δεν τα πάει και τόσο καλά...Όταν άνοιγα chrome, και Facebook ταυτόχρονα και πήγαινα από την μια εφαρμογή στην άλλη, μονίμως την ξανανοιγε από την αρχή...Αυτό μου είχε σπάσει τα νεύρα.Σε χρήση τώρα, δεν είχα διαπιστώσει κάποια διαφορά.Τα ίδια είναι και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...